Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Γαστρεντεριτιδα ενοψει μαραθωνιου-SOS
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

apilerk
Newbie Forum Runner

12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 10/11/2017 :  00:07:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα,απο τριτη εχω γαστρεντεριτιδα χωρις εμετους,τεταρτη καπως καλυτερα με αρκετα στερεα τροφη αλλα σημερα παλι ψιλοεμφανισθηκαν συμπτωματα.Τι μου προτεινετε να κανω μεχρι τι κυριακη,τοσο απο θεμα διατροφης οσο και συμπληρωματων.Ειναι αμαρτια να παει χαμενη προσπαθεια τοσων μηνων για μια ατυχια.Ευχαριστω εκ των προτερων

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2017 :  12:08:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by apilerk

Καλησπερα,απο τριτη εχω γαστρεντεριτιδα χωρις εμετους,τεταρτη καπως καλυτερα με αρκετα στερεα τροφη αλλα σημερα παλι ψιλοεμφανισθηκαν συμπτωματα.Τι μου προτεινετε να κανω μεχρι τι κυριακη,τοσο απο θεμα διατροφης οσο και συμπληρωματων.Ειναι αμαρτια να παει χαμενη προσπαθεια τοσων μηνων για μια ατυχια.Ευχαριστω εκ των προτερων



Αν σήμερα έχεις πυρετό, τότε με "ασφάλεια" μπορείς να παρακολουθήσεις τον αγώνα ως θεατής! Αν δεν έχεις πυρετό και μπορείς να φας κανονικά (πρέπει να κάνεις και μια υδατανθράκωση...μην το ξεχνάς αυτό! ;-) τότε κατεβαίνεις στον αγώνα - με μια επιφύλαξη όμως. Σε κάθε περίπτωση θα σε έχει πάει πίσω οπότε καλό θα ήταν να αναθεωρήσεις στόχους (χρονικούς αν είχες για παράδειγμα)...

Υ.Γ. Καμιά προετοιμασία και προσπάθεια μηνών δεν πάει χαμένη! Έχει φέρει το σώμα σου σε μια προπονητική κατάσταση που θα σου χρησιμεύσει σε έναν ανοιξιάτικο Μαραθώνιο (αν αυτός δεν ολοκληρωθεί όπως τον περίμενες).

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2017 :  16:38:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για ν αντιμετωπισεις τις διαρροιες πρεπει να κανεις τη λεγομενη BRAT diet. Banana, Rice, Apple, Tea. Τιποτε αλλο. Το μηλο κατα προτιμηση ψητο στο φουρνο. Υδατανθρακωση κανεις οποτε φαε ρυζι (αντε και μακαρονια σκετα ομως), μπανανες και μηλα. Απο ροφηματα τσαι μονο, μακρια απο γαλακτοκομικα. Το μειον ειναι οτι πολυ πιθανο μετα να εχεις το αντιθετο προβλημα, αλλα στη φαση αυτη αυτο που σε ενδιαφερει ειναι να μην υποτροπιασεις. Ευχομαι περαστικα και καλη επιτυχια στον αγωνα σου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2017 :  16:20:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

Για ν αντιμετωπισεις τις διαρροιες πρεπει να κανεις τη λεγομενη BRAT diet. Banana, Rice, Apple, Tea. Τιποτε αλλο. Το μηλο κατα προτιμηση ψητο στο φουρνο. Υδατανθρακωση κανεις οποτε φαε ρυζι (αντε και μακαρονια σκετα ομως), μπανανες και μηλα. Απο ροφηματα τσαι μονο, μακρια απο γαλακτοκομικα. Το μειον ειναι οτι πολυ πιθανο μετα να εχεις το αντιθετο προβλημα, αλλα στη φαση αυτη αυτο που σε ενδιαφερει ειναι να μην υποτροπιασεις. Ευχομαι περαστικα και καλη επιτυχια στον αγωνα σου.



Μου άνοιξε ή όρεξη 😂😂😂
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

apilerk
Newbie Forum Runner

12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2017 :  15:55:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικά όλα πηγάν μια χαρά,πρώτη φορά κλασική με τόσες δυακολίες σε 3 και 46
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sakis1971
Senior Forum-Runner



499 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2017 :  14:16:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια βρε θηρίο,που να μην αρρώσταινες δηλαδή.

όχι πολύ ποδώκης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000