Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Σπάνιες ασθένειες
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

ag gordios run
Newbie Forum Runner

26 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2017 :  14:48:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
etien απανταω σενα και ακουστε και οι υπολοιποι..γονατο δαλυμενο χιαστος μηνισκος 2 χειρουργεια...μου λεει ο μεγαλος γιατρος σε ιδιωτικο νοσοκομειο μεγαλο των αθηνων...βλαστοκυτταρα και θα εχεις 80 % καλυτερο γονατο του λεω και 40 καλα ειναι...3500 ευρω θελω...οκ αρχιζουμε...και αντι για καλυτερα απο το χειροτερο στο χειροτερο απο την πρωτη ενεση...γιατρε δεν ειμαι καλα...μην φοβασαι ολα ειναι ενταξει..2 μηνες αντεξα με πυρετους πονους του θανατα..μετα απο 2 ολοκληρους μηνες....ναι δυστηχως πηρες σταφυλοκοκκο...γιατι γιατρε δεν μου ειπες οτι υπαρχει τετοια περιπτωση...απαντηση ...επρεπε να το ξερεις..εγω να το ξερω?...παω ΚΑΤ ..γιατροι..δυστηχως θα σου καψουμε το ποδι...αυτο αποκλειεται θα πεθανω και με τα δυο...51 ΚΑΤ 2 χειρουργεια 16 ωρες την ημερα ενδοβλεβια αντιβιωση 5 μηνες συνολικα αντιβιωση...πεθανα και αναστηθηκα...σημερα 1,5 χρονο μετα ξανατρεχω χαρη στη μεγαλη μεγαλη βοηθεια των γιατρων το ΚΑΤ και των λοιμοξιολογων..15000 ευρω η θεραπεια μου στο ΚΑΤ τα πληρωσε η ασφαλεια μου...δημοσιο νοσοκομειο και ξανα δημοσιο νοσοκομειο οι γιατροι ειναι ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ...ζητησα απο τον πρωτο γιατρο τα χρηματα μου πισω...ΑΠΑΝΤΗΣΗ...ΕΧΩ ΚΥΡΙΕ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ
Σημερα ξανα ζω την ζωη και το τρεξιμο...



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nectarios
Forum-Runner

60 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2017 :  15:22:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παναγιώτη,σου εύχομαι καλή και γρήγορη ανάρρωση.Οι περιγραφές σου από τις προσπάθειες και τους αγώνες σου έχουν εμπνεύσει εμένα και σίγουρα πολλούς ακόμα αθλούμενους.
Γρηγόριε,σε ευχαριστώ που αποφάσισες να μοιραστείς μαζί μας τον πόνο σου.Αν και κανείς μας δεν μπορεί να ενστερνιστεί πλήρως την ψυχολογική σου κατάσταση,σου εύχομαι από καρδιάς να αγωνιστείς με θάρρος και θετική σκέψη,να αποκατασταθεί η καλή σου υγεία και μετά με το καλό να επιστρέψεις στο αγαπημένο μας χόμπυ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

prof
Advanced Forum-Runner

263 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2017 :  15:39:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@ag gordios run Μπράβο σου και καλή επιστροφή. Τι μπορεί να πάθει κάποιος....
@ xipolitos καλό κουράγιο στον μεγάλο μαραθώνιο που τρέχεις. Εύχομαι στο τέλος να κερδίσεις.
@Etien περαστικά και καλή ανάρρωση.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2017 :  19:27:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αδέλφια συναθλητές σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και τα καλά σας λόγια, μου δίνετε κουράγιο σε αυτές τις δύσκολες σιγμές που περνάω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2017 :  21:16:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Etien

Περαστικα σου φιλε μου !
Και σε μενα συνεβη κατι σπανιο(συμφωνα με τους γιατρους) , οχι ομως τοσο σοβαρο . Ειμαι τωρα 5 μηνες στον "παγο" και δεν τρεχω . Με το που τελειωσα τον ΟΜΤ100ΚΜ , μετα απο μερικες μερες κ εχοντας πυρετους υψηλους μπηκα νοσοκομειο .....20 μερες μεσα ! Σταφυλοκοκος ...αλλα μου πειραξε ενα μερος στην λεκανη που λεγεται "ιερολαγονιο"..το φαρμακο ενα :Ξεκουραση , παυση ολων...οσες εξετασεις δεν εχω κανει στην ζωη μου τις εχω κανει στις πρωτες 20 μερες , και απο τοτε καθε μηνα σχεδον κανω κι απο μια μαγνητικη , αιματος κλπ...σχεδον εχω γινει....γιατρος
Η κατασταση μου ειναι αρκετα καλη ,,,,αλλα εν τρεχω ακομη

Ευχαριστω .

https://panosmaltezos.wordpress.com




Παναγιώτη,δέν τα ήξερα όλα αυτά ούτε έτυχε να τα συζητήσουμε όταν βρεθήκαμε.Ευχομαι να είναι περαστικά,να πάνε όλα καλά και σύντομα να επιστρέψεις στους αγώνες πιό δυνατός.

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2017 :  21:42:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Σας ευχαριστώ πολύ παιδια !!
Θα επανέλθουμε φυσικα...δεν το βαζουμε κατω ετσι ευκολα με την πρωτη αναποδια !!!Υπομονη , θα περασει !!

Σας ευχαριστώ πολύ !!

https://panosmaltezos.wordpress.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2017 :  23:22:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
παιδιά εύχομαι σύντομα τα θέματα που προέκυψαν να αποτελούν ανάμνηση και να σας κάνουν πιο δυνατούς

https://www.youtube.com/watch?v=Jcr95uudZhE
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2017 :  00:29:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γρηγόρη εύχομαι περαστικά.

Ξεκινάς με ένα πλεονέκτημα. Οι αθλητές (συνήθως) έχουν πιο γερή κράση και ο οργανισμός τους αντιμετωπίζει καλύτερα μια ασθένεια ή ένα ατύχημα.

Άσχετο μεν, αλλά εδώ έχουμε 75χρονο που έπεσε από μηχανάκι 2 φορές αλλά δεν σταμάτησε να τρέχει, έκανε και το 10αρι του ΑΜΑ. Συν τα χειμερινά μπάνια επί δεκαετίες, ενώ ποτέ δεν έχει πάει σε γιατρό, ούτε για γρίπη. Με ίδια πτώση κάποιος συνομίληκός του ίσως και να μη ξαναπερπατούσε.

Θα γίνεις καλά!


Παναγιώτη περαστικά! Κάπως επίπονη ασθένεια αλλά ξεπερνιέται. Πολύ σύντομα ξανά στις αποστάσεις και στις υπεραποστάσεις.

Καλή επάνοδο, και ποτέ ξανά τέτοια ag gordios run!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

H.P Lovecraft
Newbie Forum Runner

28 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2017 :  09:14:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
περαστικά και αγύριστα να είναι φίλε.

ΥΓ. και εγώ με τη σειρά μου μόνο το δημόσιο εμπιστεύομαι και ας με έχουν στο πάτωμα. το χρήμα όπου εμπλέκεται έχει τον πρώτο λόγο.

And all was black and still, and black and cold, and black and dead, and black.
https://youtu.be/7Dd1w--R0TI
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

andrianak
Forum-Runner

80 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2017 :  13:58:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Περαστικά φίλε και ότι κι αν είναι θέλει μεγάλη δύναμη, επιμονή και γερά νεύρα για να το αντιμετωπίσεις. Θέλω να πω 2 περιστατικά που μου συνέβηκαν τα τελευταία χρόνια στη ζωή μου. To πρώτο ξύπνησα μια μέρα και δεν μπορούσα να κινήσω τα πόδια μου την πλάτη μου να σταθώ γεννικότερα φοβερή αδυναμία άλλο να το περιγράφω κι άλλο να το βλέπεις και να το νιώθεις. Δύο χρόνια μου κράτησε όλη αυτή η ταλαιπωρία απο ειδικότητα σε ειδικότητα, γυμναστική πιθανές διαγνώσεις κτλ κτλ... μια φίλη μου που δούλευε στο χημείο με ενημέρωσε στα ξαφνηκά για την βιταμίνη Δ και τι μπορεί να προκαλέσει η έλλειψη της. Έκανα την ανάλυση και σώθηκα πραγματικά! Είχα 18 και το όριο ήταν 30 πήρα βιταμίνη και ξαναπερπάτησα, χόρεψα βρήκα τον εαυτό μου και τέλος την υγεία μου. Το δεύτερο περιστατικό συνέβηκε πάλι πριν 2 περίπου χρόνια είχα πτώση στο έδαφος με αποτέλεσμα να κτυπήσω τα γόνατα μου. Πέρασε 1 μήνας και ξαφνηκά πονούσε η λεκάνη μου το πόδι ψηλά μεταξύ βουβωνικής χώρας και προσαγωγού, μουδιάσματα αφόρητη κατάσταση έντονες κράμπες στο πόδι και κοιλιά. Ο γολγοθάς για εμένα ξεκίνησε... πάλι εξετάσεις διάφορες διαγνώσεις, ειδικότητες, και να μην ξέρεις τι συμβαίνει. Κάθε πιθανή διάγνωση και θεραπεία στο κενό. Στο καπάκι μου προκύπτει και κάτι γυναικολογικό, κανονικά χειρουργίο λαπαροσκοπικά. Μετά απο κάτι μήνες ανάρρωσης έχω μείνει με ένα απίστευτο πόνο, μούδιασμα στη λεκάνη λες και έσπασαν τα κόκαλα της λεκάνης μου πόνο ψηλά στο δεξί μου πόδι. Οι γιατροί να λένε μάλλον φταίει κάτι γυναικολογικό και οι γυναικολόγοι μάλλον είναι ορθοπαιδικό το πρόβλημα. Η ζωή συνεχίζεται κι εγώ μαζί της...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2017 :  14:19:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι να πω το αυτονόητο "Περαστικά", απλά εύχομαι γρήγορη επάνοδο σε όλες σας τις δραστηριότητες γιατί όταν κάποιος έχει κάτι σοβαρό δεν επηρεάζεται μόνο το τρέξιμο αλλά ολόκληρη η Ζωή του!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

konkarien
Senior Forum-Runner

Greece


740 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2017 :  19:30:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα περαστικά μου κι από εμένα παιδιά.Να σας δίνει δύναμη και χαμόγελο ο Θεός.



ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΟΣ,στηρίζει την κίνησή σου
ΚΑΡΔΙΑ,στέλνει αίμα στο σώμα σου
ΑΝΑΣΑ,οξυγονώνει τα κυτταρά σου
αυτό όμως που σε κινεί ως το τέρμα είναι ένα.
Η ΨΥΧΗ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

andrem
Senior Forum-Runner

482 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2017 :  22:29:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
xipolite σου ευχομαι καλη δυναμη κ γρηγορα να γινεις καλα ρε φιλε.
Να γεμισεις το ταγαρι σου με καλουδια κ να ξανατρεξεις συντομα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioarma
Newbie Forum Runner

Greece
32 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2017 :  11:27:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
“………….το χειρότερο όμως ήται ότι απο όσους πέρναγαν δίπλα μου κανείς δεν ενδιαφέρθηκε να με βοηθήσει να σηκωθώ ή έστω να ρωτήσει αν χρειάζομαι βοήθεια…………..

Μη σε στεναχωρει ‘ετυχε’ δεν είναι παντα ετσι(σαν μοτοσυκλετιστης το εχω δει πολλες φορες το σκηνικο γενικα & προσωπικα)

΄’………Εχω ξεκινήσει φαρμακευική αγωγή και πολύ φοβάμαι δυστυχώς ότι δεν θα μπορέσω να τρέξω ξανά……’

Σου ευχομαι περαστικα!!

Το τρεξιμο δεν μπορει να το αντικαταστηση ένα απλο περπατημα-χαλαρο ποδηλατο?
Οι ομορφιες και τα οφελη όπως πιστευω θα ξερεις πολύ καλα είναι πολλα!!!!!!!!

ΚΑΛH ΔΥΝΑΜΗ & οπως λεμε μεταξυ μας οι μοτοσυκλετιστες... ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΣ....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2017 :  16:54:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σας ευχαριστώ όλους και εύχομαι τα καλύτερα.
https://youtu.be/yBGKgc-mpuI
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000