Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Σπάνιες ασθένειες
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2017 :  17:04:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι να πω... Σιδερένιοι όλοι και περαστικά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sabbas1
Advanced Forum-Runner

Greece
247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2018 :  21:08:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι να πω? Έχω μείνει άφωνος και υποκλίνομαι τόσο στον skyrunner όσο και στον xipolito .....!!!! Μια ερώτηση μόνο προς τον xipolito αν μου την επιτρέπει φυσικά:Η διεγνωσμένη αμυλοείδωση είναι πρωτοπαθής ή δευτεροπαθής?

ΦΤΑΣΕ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2018 :  15:07:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitos

Στις αρχές του μήνα κατα την μεσημεριανή προπόνηση λυποθήμησα πριν καλα καλα συμπληρώσω 1500 μέρα. Οταν συνήλθα συνειδητοποίησα ότι πέφτοντας έτσι ανεξέλεγκτα είχα χτυπήσει στο δεξί γόνατο είχα γδαρσίματα στο αριστερό μου μπράτσο και στο πρόσωπο, το χειρότερο όμως ήται ότι απο όσους πέρναγαν δίπλα μου κανείς δεν ενδιαφέρθηκε να με βοηθήσει να σηκωθώ ή έστω να ρωτήσει αν χρειάζομαι βοήθεια, υπ όψιν ότι έτρεχα σε κεντρικό πάρκο της Αθήνας.
Οταν κατάφερα να βρω η δύναμη να σηκωθώ, πήγα στο σπίτι έκανα μπάνιο άλλαξα ρούχα και έφυγα για το εφημερεύον νοσοκομείο όπου με έβαλαν στα επείγοντα περιστατικά και μετά από πολύωρες εξετάσεις μου έκαναν εισαγωγή. Στο νοσοκομείο έκατσα δεκαπέντε μέρες για περαιτέρω εξετάσεις οι οπόιες συνεχίστηκαν επί άλλες τόσες μέρες σε άλλο νασοκομείο χωρίς να χρειαστεί να μένω εκεί τα βράδυα.
Τελικά διαγνώστηκα με μια σπάνια πάθηση https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CE%BC%CF%85%CE%BB%CE%BF%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CF%83%CE%B7 που ο οργανισμός παράγει μεγάλες ποσότητες ενζύμων τα οποία εναποθέτει σε διάφορα όργανα του σώματος και μπορεί να τα κατασρέψει. Εμένα μου έχει προσβάλλει την καρδιά και τα νεφρά. Τα συμπτώματα που έχω είναι αδυναμία, δυσκολία στην αναπνοή κυριολεκτικά μου κόβεται η ανάσα.
Εχω ξεκινήσει φαρμακευική αγωγή και πολύ φοβάμαι δυστυχώς ότι δεν θα μπορέσω να τρέξω ξανά.
Ελπίζω να μην σας κούρασα.
Εύχομαι καλή υγεία σε όλους σας.



Τώρα το είδα...
Περαστικά, σιδερένιος και γρήγορα γερός και δυνατός να ξανατρέχεις και να κάνεις ό,τι σ' ευχαριστεί!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2018 :  09:27:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

quote:
Originally posted by sabbas1

Τι να πω? Έχω μείνει άφωνος και υποκλίνομαι τόσο στον skyrunner όσο και στον xipolito .....!!!! Μια ερώτηση μόνο προς τον xipolito αν μου την επιτρέπει φυσικά:Η διεγνωσμένη αμυλοείδωση είναι πρωτοπαθής ή δευτεροπαθής?

ΦΤΑΣΕ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xrhos
Newbie Forum Runner

Greece
36 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/01/2018 :  10:36:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Περαστικα Ξυπολητε, ευχομαι οτι καλυτερο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000