Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 13ος Μαραθώνιος "Μέγας Αλέξανδρος" 01.04.2018
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 15

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2018 :  11:03:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μολις ειδα οτι απεκτησα χρονο τερματισμου, για τσεκαρετε το και οι υπολοιποι που δεν ειχατε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2018 :  13:27:14  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Elda για πες μια BIB, να ελέγξω κάτι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

golitsos
Newbie Forum Runner

Greece


18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2018 :  13:42:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τερμάτισα και εγώ σε 4:35 με πολύ ζέστη αλλά με καλή διάθεση.
Θετικά η συχνή υδροδοσία και η άφθονη υποστήριξη απο τζεκαια μπανάνες ισοτονικά.

Στα μείον για εμένα το τύπου "τεχνικό" μπλουζάκι Roly που απο πλευράς ποιότητας υφάσματος το βρίσκω κάτω του μετρίου για τα 20€ του και μην έχοντας ευδιάκριτο το λογότυπο του Μαραθωνίου.
Στην πλάτη δεν έχει τίποτε ενώ μπροστά έχει μια κουτσουλιά του λογότυπου, των χορηγών ειναι πιο μεγάλα.
Η μπλούζα είναι η μεγαλύτερη διαφήμιση,Κοινώς τα τσέπωσε χοντρά η διοργάνωση αλλά δεν μπήκε στον κόπο να δώσει ένα ποιοτικό μπλουζάκι.
Η κορδέλα απ το μετάλιο δεν είχε σωστό κλείσιμο και το συρραπτικό της έφυγε απ το δικό μου αλλά και σε δύο φίλους.
Ο κόσμος-θεατές μου έδωσαν την εντύπωση μιας παγωμένης αδιαφορίας.Η καφεδούμπα στην Λ. Νίκης είχε πιο ενδιαφέρον :)
Η έκθεση στην ΔΕΘ δεν είχε αρκετούς εκθέτες, χρειάζεται κυνήγι.

Η διαδρομή μου φάνηκε αδιάφορη, ατελείωτες ευθείες και πέρασματα απο βιομηχανική περιοχή τύπου Λ. Νάτο στον Ασπρόπυργο.


Edited by - golitsos on 04/04/2018 16:12:22
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2018 :  14:14:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Elda για πες μια BIB, να ελέγξω κάτι



926
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pantazis
Advanced Forum-Runner

Greece


282 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2018 :  15:39:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο τρίτος μου Μαραθώνιος για την φετινή σεζόν 4.55

Θετικά
Διαδρομή,εμένα μου άρεσε
Καιρός,δεν μου αρέσει το κρύο
Θεσσαλονίκη
Νερα ,μπανάνες, ισοτονικά

Αρνητικά
Μπλουζάκι
Κορδέλα μεταλλίου.
Πολλές μπάρες στον τερματισμό.
Πολύ πρωινή ώρα λεωφορείων.

Ο επόμενος μεγάλος αγώνας το Κρόνιο πέρασμα 37km στον Άγιο Πέτρο Κυνουρίας !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pantazis
Advanced Forum-Runner

Greece


282 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2018 :  19:48:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα αποτελέσματα ακόμη να τα δούμε ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gSt
Forum-Runner

Greece
87 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2018 :  08:50:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γραφω τα παρακατω οχι για να κραξω αλλα γιατι καποια πραγματα πρεπει να γραφονται τουλαχιστον μετα τους αγωνες για να μη μας πέρνετε και για ηληθιους . Αγωνας διεθνης στα χαρτια με χρονομετρηση νομιζω τα τελευταία χρόνια απο βουλγαρους . Η φτωχια τρωει το παρα . Το περασμα του μισου δηλωμενο σαν 20αρι , περασματα στο 20,30 και τερματισμό μονο για τους πρωτους 100 .Αποτελεσματα ακομα δεν υπάρχουν , αν ανατρεξετε και στα περσυνα θα δείτε το ίδιο . Χιλιομετρηση με πινακίδες και απο τη παλια διαδρομή .Το ερωτημα μου είναι πόσο δύσκολη είναι η αφαίρεση η έστω η καλυψη τους ? Μεταδοση που μόνο τον αγωνα δεν δειχνει και σχολια απο άσχετους για γελια , βέβαια αυτό είναι κάτι που δεν αφορα την διοργανωση . Αν θελετε αγώνα σοβαρό σοβαρευτήτε λίγο . Τα ίδια και στον νυχτερινο ημιμαραθωνιο . Χιλιομέτρηση οτι νανε όπου νανε . Περάσματα όπου νανε ,χρονόμετρο στο τερματισμό δεν έβλεπες , σοβαρότης μηδεν . Δεν θέλω να το θέσω το θέμα βορειοι νοτιοι κτλ αλλα δυστυχώς αυτοι οι αγωνες θα καταληξουν να είναι για όσους δεν εχουν την δυνατότητα να τρεξουν κάπου στο εξωτερικο και όχι να προσελκύσουν καποιον απο το εξωτερικό να τρέξει .

beyond this point everything will change
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2018 :  09:46:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο μεταξυ υπηρχε και ταπητας στο 10 (για πρωτη φορα φετος οπως και στο 30), για τον οποιο ομως δεν καταγραφηκαν περασματα οπως φανηκε. Εστησαν δηλ. ολοκληρο ταπητα, μηχανισμο, ατομα να παρακολουθουν και καταγραφη γιοκ!!!

Επισης κατι αλλο, υπαρχει λαθος στις ηλικιακες κατηγοριες. Για τους αγωνες τρεξιματος η ηλικια καποιου μετραει ως αφαιρεση του ετους που εχουμε απο το ετος γεννησης του. Εγω για παραδειγμα ειμαι γεννημενη Νομεβριο του 68, ειμαι μεν 49.5 αλλα η ηλικιακη μου κατηγορια ειναι 2018-1968=50, αρα 50-54 (ή 50-59 σε αλλες διοργανωσεις). Ε, για τη διοργανωση του Μεγαλου Αλεξανδρου ειμαι μια κατηγορια κατω 45-49. Το ιδιο ειδα οτι εχει γινει και με αλλους γνωστου μου σε αλλες κατηγοριες. Οχι οτι ειναι κατι ουσιωδες, απλα απο περιεργεια θα ηθελα να δω την καταταξη μου στην πραγματικη μου κατηγορια, κατι το οποιο ειναι αδυνατον. Οταν μιλαμε για διεθνη διοργανωση δε θα επρεπε να γινονται τετοια λαθη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
825 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2018 :  11:10:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ απτην πλευρά μου θα ήθελα να συμπληρώσω στα όσα εύστοχα έχουν αναφερθεί ήδη για μπλουζάκια, μετάλλια, χρονομετρήσεις, ελλιπή έως ανύπακρτη υποστήριξη απτο κοινό, κτλ. (αν και το Νυκτερινό τον θεωρώ σαφώς ανώτερη διοργάνωση απτον Αλέκο) ότι εγώ θα επανεξέταζα και τη διαδρομή του αγώνα. Αντιλαμβάνομαι ότι η Πέλλα έχει μία ιστορική αξία, αλλά από τη στιγμή που η διοργάνωση δεν είναι σε θέση να την αναδείξει, ώστε να έχει ένα ισχυρό selling point για να αυξήσει τις συμμετοχές (όπως το κάνει ο ΑΜΑ με το Μαραθώνα, ας πούμε), θα είχε ένα νόημα (στο δικό μου τουλάχιστον κεφάλι) να εξεταστεί και μια διαδρομή απτην άλλη πλευρά. Ας πούμε, αφετηρία στην Επανομή και διάσχιση όλου του παραλιακού μετώπου (Μηχανιώνα, Αγγελοχώρι, Περαία, κτλ.) σε μία διαδρομή που θα είναι σαφώς ομορφότερη από το combo ατελείωτου τίποτα-βιομηχανικής ζώνης που έχει η τωρινή, θα είναι σαφώς πιο φιλική για τους δρομείς με τη θαλάσσια αύρα και τον ήλιο που πλέον θα είναι από πίσω και όχι κόντρα, θα είναι και juicy γιατί έχει σε κάποιες φάσεις και μερικές ενδιαφέρουσες κλίσεις και, σε τελική ανάλυση, αν θέλουν να διατηρήσουν το brand "Μεγ. Αλέξανδρος", ας τερματίζει στο άγαλμα στην παραλία.

--------------------------
Run-time Error

Edited by - RiffRaff on 05/04/2018 11:10:52
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2018 :  13:34:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
(Μάλλον μόνο σε μένα αρέσει η διαδρομή του Μεγαλέκου!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2018 :  14:28:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και σε μένα !!!!
quote:
Originally posted by Rigelian

(Μάλλον μόνο σε μένα αρέσει η διαδρομή του Μεγαλέκου!)

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2018 :  15:10:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λοιπόν η χρονομέτρηση γίνετε από Ελληνο-σουηδική εταιρία !!!
Για τις πινακίδες έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου τις προηγούμενες χρονιές για να αφαιρεθούν αλλά όλο τις ξεχνάνε !!!(δεν ξέρω γιατί!!)
Κακός αναγράφεται 20ο χιλιόμετρο !! και όχι 21,0975χιλ (θα πρέπει να το δούνε !!!)
Τα αποτελέσματα τα περσινά τα δείχνει κατά 50άδες !!!(δες την αρίθμηση από κάτω !!). Τα φετινά θα είναι όλα εντάξει(και τα περάσματα) όταν βγουν τα επίσημα.
Όσο για την τηλεοπτική κάλυψη γίνετε από τους ίδιους ανθρώπους που κάνουν και τις Αθήνας (ΕΡΤ !!! οπότε άντε βγάλε άκρη!!!)
Όσο για τα χιλιόμετρα της διαδρομή είναι στις σωστές θέσεις !!! ένα ένα βρήκαμε και μαρκάραμε τα καρφιά του επιμετρητή (προσωπικά)!!! και η πιστοποίηση γίνεται ανά 5χρόνια (ξανά μέτρημα) για να μπορεί να έχει την έγκριση της AIMS !!!
Το χρονόμετρο αν δεν κάνω λάθος ήταν πάνω στην αψίδα του τερματισμού (ίσως θα έπρεπε να χρησιμοποιήσουν παλιού τύπου που είναι ορατά μόνο την ημέρα και όχι φωτεινά που είναι ορατά καλύτερα την νύχτα!!)

Στείλε e-mail στην διοργάνωση με τα παράπονά σου !!!! αν μαζευτούν πολλά ίσως αναγκαστούν να κάνουν περισσότερες βελτιώσεις κάθε φορά !!!
*(παρουσιάστηκε θέμα πάλι με τα ψυκτικά, αν και διανεμήθηκαν περισσότερα φέτος)
** (δεν έφθασαν τα μετάλλια του μαραθωνίου για όλους από λάθος διανομής αυτών (ποσότητας) στους τερματίσαντες των 10χιλιομέτρων. θα δοθούν αναδρομικά θα γίνουν παραγγελία μετά την Κυριακή του Θωμά)
*** (δεν υπήρξε επαρκή ποσότητα τζελ και αναψυκτικών για όσους τερμάτισαν μετά τις 4ω30')
Αυτές ήταν οι δικές μου διαπιστώσεις !!!
quote:
Originally posted by gSt

Γραφω τα παρακατω οχι για να κραξω αλλα γιατι καποια πραγματα πρεπει να γραφονται τουλαχιστον μετα τους αγωνες για να μη μας πέρνετε και για ηληθιους . Αγωνας διεθνης στα χαρτια με χρονομετρηση νομιζω τα τελευταία χρόνια απο βουλγαρους . Η φτωχια τρωει το παρα . Το περασμα του μισου δηλωμενο σαν 20αρι , περασματα στο 20,30 και τερματισμό μονο για τους πρωτους 100 .Αποτελεσματα ακομα δεν υπάρχουν , αν ανατρεξετε και στα περσυνα θα δείτε το ίδιο . Χιλιομετρηση με πινακίδες και απο τη παλια διαδρομή .Το ερωτημα μου είναι πόσο δύσκολη είναι η αφαίρεση η έστω η καλυψη τους ? Μεταδοση που μόνο τον αγωνα δεν δειχνει και σχολια απο άσχετους για γελια , βέβαια αυτό είναι κάτι που δεν αφορα την διοργανωση . Αν θελετε αγώνα σοβαρό σοβαρευτήτε λίγο . Τα ίδια και στον νυχτερινο ημιμαραθωνιο . Χιλιομέτρηση οτι νανε όπου νανε . Περάσματα όπου νανε ,χρονόμετρο στο τερματισμό δεν έβλεπες , σοβαρότης μηδεν . Δεν θέλω να το θέσω το θέμα βορειοι νοτιοι κτλ αλλα δυστυχώς αυτοι οι αγωνες θα καταληξουν να είναι για όσους δεν εχουν την δυνατότητα να τρεξουν κάπου στο εξωτερικο και όχι να προσελκύσουν καποιον απο το εξωτερικό να τρέξει .

beyond this point everything will change


Edited by - Skyrunner on 05/04/2018 16:06:22
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2018 :  15:42:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλά η διαδρομή δεν αλλάζει για κανέναν απολύτως λόγο,
Τα άλλα να τα συζητήσουμε!

Πάντως ο κόσμος 500-600 μέτρα από τον τερματισμό στην παραλιακή ήταν ιδιαίτερα θερμός, δεν ξέρω αν λέτε παρακάτω...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
825 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2018 :  15:54:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Καλά η διαδρομή δεν αλλάζει για κανέναν απολύτως λόγο,
Τα άλλα να τα συζητήσουμε!

Πάντως ο κόσμος 500-600 μέτρα από τον τερματισμό στην παραλιακή ήταν ιδιαίτερα θερμός, δεν ξέρω αν λέτε παρακάτω...



1. Κλαψ, λυγμ...

2. Φαντάζομαι οι περισσότεροι αναφέρονται στο σύνολο της διαδρομής και όχι απλά στα χασομέρια. Υπάρχουν, καλώς ή κακώς, οι συγκρίσεις με τον ΑΜΑ που είναι αμείληκτες...

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Paraskeuas
Newbie Forum Runner

35 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2018 :  16:06:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
η διαδρομη απο επανωμη πιοτερο αδιαφορη μου φαινεται.

αν εξαιρεσεις ενα περασμα απο αρετσου που θα δεις λιγο (εξαιρετικα λιγο) θαλασσα και την εισοδο στην πολη με ισως (τονιζω το ισως) συμμετοχη των μπαλκονιων στην εμψυχωση του δρομεα...δεν εχει κατι ουσιαστικο να απολαυσεις και χανεις και την αιγλη της πελλας.

προσωπικα βρισκω προτιμοτερη την διαδρομη απο πελλα
>για τους ξενους που ερχονται και βλεπουν πελλα και ισως αποφασισουν να αφησουν λεφτα εκει και να πουν την ιστορια παραεξω διαφημιζοντας
>για τον καμπο που σε κανει να ονειροπολεις οτι καπου εκει ισως ο αλεξανδρος τριγυριζε μικρος για κυνηγι, αναμεσα σε πευκα και καλαμιες.
>δεν θελω να τρεχω αντιθετα απο τον ηλιο. συμβολικα με χαλαει καπου. σκεψεις οτι οδευω προς την δυση της ζωης μου με γεμιζουν και αισθανομαι καπως. προτιμω ηλιο καταματα. ενα καπελακι κι ολα καλα.

ενταξει οι κατοικοι πελλας κοιμουνται του καλου καιρου και καποιοι παιζει να βριζουν ενω στριφογυρνανε στα κρεβατια τους προσπαθωντας να ξανακοιμηθουν μεσα στην φασαρια. μηδενικη συμμετοχη και υποστηριξη. σαν νεκρη πολιτεια.
αλλα ειναι πελλα οπως και να το κανεις.

προσωπικα απλα τρεχω, εκτιμω την ευκαιρια του "οργανωμενου" μαραθωνιου, καποιος να μου δινει νερο και το οτι τρεχω μαζι με αλλους που ενισχυει την προσπαθεια μου.
δεν με νοιαζει ουτε το μπλουζακι (το χαριζω ετσι κι αλλιως) ουτε το μεταλιο ουτε το αν εχουν νερο ανοιχτο η αν βαρανε παλαμακια.
που δεν βαρανε, ψεματα να μην λεμε. τα τελευταια μετρα κατι προσπαθουν να κανουν αλλα...ψοφια πραγματα.

γενικα δεν περιμενω πολλα απο τον μαραθωνιο θεσσαλονικης. φτωχικος και στηριζομενος στον χορηγο.



"it's ok to not be shinobu, it's not ok to relinquish the pursuit of shinobuness"
-Lao Tsi (chinese philosaupher)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 15 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000