Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 13ος Μαραθώνιος "Μέγας Αλέξανδρος" 01.04.2018
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 15

golitsos
Newbie Forum Runner

Greece


18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/03/2018 :  15:25:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
για παράδειγμα,σε σχέση με το υψομετρικό της γνωστής διαδρομής της 4άρας του Υμηττού,ενα long των 30χλμ έχει 210+ μέτρα υψομετρική διαφορά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/03/2018 :  21:54:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αφηστε την Αθήνα εκτος, ειναι μια κατηγορια απο μονη της.
Στην Θεσσαλονικη γυρω στο 10 στον Αγιο Αθανασιο εχει μια καλη κατηφόρα και αρκετοί μετα ανεβάζουν ρυθμό αρκετά νωρίς με αποτελεσμα μετα το 30 να μην......
Η διαδρομή προσφέρεται για σταθερά περάσματα απο το 2ο εως κ τον τερματισμό εκτος απο δυο μικρες ανηφόρες στο 19 κ στο 29. Εαν εχει βοριά μεχρι το 32 ειναι κοντρα μετά ομως βοηθάει!
Το καπέλο χρειάζεται γιατί σε ολη την διαδρομή ο ηλιος ειναι απέναντι.
Ενα αλλο μικρο πρόβλημα ειναι ο χάλια δρόμος μπαίνοντας στην πολη (ισως να ειναι καλυτερος τωρα, εχω δυο χρονια να "περάσω").
Το καλύτερο ομως ειναι η.....ώρα έναρξης!!
Με την αλλαγή της ωρας κ ξεκίνημα στις 8 εχει ο καθένας με σωστή τακτική την ευκαιρία του για ατομικό ρεκορ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2018 :  08:58:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η καλή ανηφόρα είναι στο 16χ,5χιλ στο 18,2-19,7χιλ(πριν τον Άγιο Αθανάσιο) και η ποιο καλή με μεγάλη διάρκεια στο 26-27,3χιλ από εκεί και πέρα βαθμό δυσκολίας γιατί βρίσκετε στα δύσκολα χιλιόμετρα η ανισόπεδη στο 36χίλ(150μ ανηφόρα)και μην ξεχνάμε τις πολλές ανωφέρειες κατωφέρειες από το 3χιλ έως το 7χιλ!!!
Με σωστή διαχείριση προσφέρεται για ρεκόρ !!!
quote:
Originally posted by zoro

Αφηστε την Αθήνα εκτος, ειναι μια κατηγορια απο μονη της.
Στην Θεσσαλονικη γυρω στο 10 στον Αγιο Αθανασιο εχει μια καλη κατηφόρα και αρκετοί μετα ανεβάζουν ρυθμό αρκετά νωρίς με αποτελεσμα μετα το 30 να μην......
Η διαδρομή προσφέρεται για σταθερά περάσματα απο το 2ο εως κ τον τερματισμό εκτος απο δυο μικρες ανηφόρες στο 19 κ στο 29. Εαν εχει βοριά μεχρι το 32 ειναι κοντρα μετά ομως βοηθάει!
Το καπέλο χρειάζεται γιατί σε ολη την διαδρομή ο ηλιος ειναι απέναντι.
Ενα αλλο μικρο πρόβλημα ειναι ο χάλια δρόμος μπαίνοντας στην πολη (ισως να ειναι καλυτερος τωρα, εχω δυο χρονια να "περάσω").
Το καλύτερο ομως ειναι η.....ώρα έναρξης!!
Με την αλλαγή της ωρας κ ξεκίνημα στις 8 εχει ο καθένας με σωστή τακτική την ευκαιρία του για ατομικό ρεκορ.


Edited by - Skyrunner on 15/03/2018 08:58:47
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

OdiOdiOdi
Forum-Runner

61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2018 :  15:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ξέρουμε τι τζελάκια δίνουν στους σταθμούς τροφοδοσίας; σε αυτόυς δηλαδή όπου δίνουν τζελάκια. μπας και γλιτώσουμε κανένα γραμμάριο κουβάλημα :p
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2018 :  18:52:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
High 5, ειναι χορηγος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2018 :  20:42:21  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

High 5, ειναι χορηγος.



ΟΧΙ ! Νομίζω GU είναι τα τζελάκια που δίνονται!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2018 :  20:45:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

quote:
Originally posted by Elda

High 5, ειναι χορηγος.



ΟΧΙ ! Νομίζω GU είναι τα τζελάκια που δίνονται!



'14, '15, '16 high 5 100%, περισυ δεν ξερω, δεν ετρεξα. Η GU παντως δεν ειναι χορηγος, η high 5 ειναι. Ακομα θυμαμαι τον ερμο τον εθελοντη που δεν μπορεσα να πιασω το τζελακι οπως μου το δινε και ετρεξε να μεπρολαβει να μου το δωσει!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2018 :  20:49:22  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Λοιπόν λαθος μου!
Δεν ξέρω πως, αλλά νόμισα ότι είμαι στο θέμα για τον ημιμαραθώνιο της Αθήνας!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

OdiOdiOdi
Forum-Runner

61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2018 :  09:32:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σας ευχαριστώ για την απάντηση! χαίρομαι που είναι High5 για αυτά θα χρησιμοποιήσω, οπότε θα πάρω μαζί μου 2-3 λιγότερα! Ελπίζω να δίνουν αυτά με την καφεΐνη. :p
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2018 :  12:58:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημέρα συντρέχτες, έχει λάβει κανείς το email επιβεβαίωσης συμμετοχής μαραθωνίουν από την διοργάνωση;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

OdiOdiOdi
Forum-Runner

61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2018 :  14:13:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by runner1979

καλημέρα συντρέχτες, έχει λάβει κανείς το email επιβεβαίωσης συμμετοχής μαραθωνίουν από την διοργάνωση;



μόνο αυτό με τίτλο: Registration Status for order ID xxxxx, το οποίο έλαβα με το που ολοκληρώθηκε η εγγραφή και η πληρωμή
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2018 :  14:47:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ευχαριστώ φίλε, εγώ είχα κάνει την εγγραφή 5/3 αλλά δεν μου ήρθε τίποτα τις πρώτες μέρες, τους πήρα τηλέφωνο 7/3, είπανε είσαι ok θα σου στείλουμε το email όμως ο μήνας έχει πάει 16 και email δεν έχω δει ακόμη....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

OdiOdiOdi
Forum-Runner

61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2018 :  16:20:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by runner1979

ευχαριστώ φίλε, εγώ είχα κάνει την εγγραφή 5/3 αλλά δεν μου ήρθε τίποτα τις πρώτες μέρες, τους πήρα τηλέφωνο 7/3, είπανε είσαι ok θα σου στείλουμε το email όμως ο μήνας έχει πάει 16 και email δεν έχω δει ακόμη....



πάρε τηλεφωνο να το τσεκαρεις ξανα γιατι και σε μενα ειχε γινει κατι και η πληρωμη πηγε σε άλλο κωδικο εγγραφης, μου ειπαν οτι ισως πατησα 2 φορες το κουμπι submit για την πληρωμη και η πληρωμη πηγε στον επομενο κωδικό εγγραφης ο οποίος στην ουσία δεν υπήρχε, και ετσι μεσω τηλεφώνου κάνανε την αντιστοίχηση χειροκίνητα και μετα απο λίγες ωρες ελαβα το email. Απαραδεκτο το site τους btw
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tsalisin
Newbie Forum Runner

Greece


8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2018 :  16:53:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ακριβως το ιδιο συνεβη και σε μενα ...μετα απο επικοινωνία μου ειπαν οτι δεν ειχε γινει πληρωμη μου ζητησαν τους 4 πρωτους και τελευταίους αριθμους της καρτας και και επαληθευσαν τη πληρωμη που ειχε κατατεθεί σε αλλο κωδικο εγγραφης αρχικα...ακριβως την επόμενη μερα μου έστειλαν και το mail επιβεβαίωσης
quote:
Originally posted by OdiOdiOdi

quote:
Originally posted by runner1979

ευχαριστώ φίλε, εγώ είχα κάνει την εγγραφή 5/3 αλλά δεν μου ήρθε τίποτα τις πρώτες μέρες, τους πήρα τηλέφωνο 7/3, είπανε είσαι ok θα σου στείλουμε το email όμως ο μήνας έχει πάει 16 και email δεν έχω δει ακόμη....



πάρε τηλεφωνο να το τσεκαρεις ξανα γιατι και σε μενα ειχε γινει κατι και η πληρωμη πηγε σε άλλο κωδικο εγγραφης, μου ειπαν οτι ισως πατησα 2 φορες το κουμπι submit για την πληρωμη και η πληρωμη πηγε στον επομενο κωδικό εγγραφης ο οποίος στην ουσία δεν υπήρχε, και ετσι μεσω τηλεφώνου κάνανε την αντιστοίχηση χειροκίνητα και μετα απο λίγες ωρες ελαβα το email. Απαραδεκτο το site τους btw

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2018 :  17:53:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ok θα τους ξαναπάρω, η πλάκα είναι ότι επειδή είδα ότι ηλεκτρονικά το σύστημα κολλούσε υπέθεσα ότι κάποιο λάκκο είχε η φάβα και πήγα στην τράπεζα να πληρώσω

άντε να δούμε....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 15 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000