Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Επιθεση απο σκυλο κατοπιν εντολης
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

TRYPOKARYDOS
Elite Forum-Runner



1213 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 15/11/2007 :  21:02:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του TRYPOKARYDOS.  Απάντηση σε αποστρόφους
Το προβλημα μου με τα σκυλια το εχω αναφερει πολλες φορες εδω μεσα.
Σημερα ειχα παλι ιστοριες με τον ιερεα για τον οποιο ειχα κανει λογο περσυ στις 31/10/2006 http://www.runningnews.gr/snitzforum/topic.asp?TOPIC_ID=361 σελ 2.

Ωρα λιγο πριν τις 6 το απογευμα.
Ο προκλητικοτατος ιερεας σημερα στην παρακληση καποιου συναθλουμενου μου να μαζεψει λιγο τον σκυλο του αρχισε να ειρωνευεται και να βριζει. Τουτη τη φορα ηταν δεμενος αλλα το λουρι ηταν πιο μεγαλο απο απλωστρα σε μπουγαδα σε αυλη.
Σταματησα το τρεξιμο μου να του ζητησω τον λογο αφου ο συγκεκριμενος σκυλος περσυ με ειχε δαγκωσει (λυτος) και οχι μονο το αρνηθηκε, αλλα με εβγαζε και ψευτη αποκαλοντας με αλητη και ρεμαλι(ξανα).Ο πνευματικος για τους αλλους αυτος ανθρωπος , εδειξε το χαμηλο του επιπεδο , μην αφηνωντας τον απεναντι του να αρθρωσει προταση διακοπτοντας τον με υβρεις και ειρωνειες.
Μαζευτηκε κοσμος να κανει χαζι, και αρχισε αυτος να μου ζηταει να καλεσουμε την αστυνομια να καταθεσω αν πραγματι μου εχει επιτεθει ο σκυλος του και ειπε μαλιστα, " να πεις και αυτα που μου ελεγες οταν ειμασταν οι δυο μας".

Φυσικα εν βρασμο του ειπα ευθεως την αποψη μου που εχω σχηματισει γι αυτον χωρις να πω ψεματα για οσα ανεφερα και τοτε εδωσε εντολη στο σκυλο του να επιτεθει. Ο σκυλος αφηνιασμενος στραφηκε κατα πανω μας, ετρεξε και αυτος λιγα μετρα προς τα μας και τον μαζεψε τελευταια στιγμη.Εδω τι κανουμε;

Του ειπα οτι δεν ειναι ενταξει για να λεγεται παπας , τον ρωτησα που ειναι παπας αλλα οσο ξερετε εσεις, αλλο τοσο ξερω κι εγω.Τον ενοχλησα μαλιστα που του το επαιζα εξυπνος και που πηγα να κανω το fitness μου στο παρκο οπως χαρακτηριστικα ανεφερε.Με τα πολλα φυγαμε και οι δυο βριζοντας, προς αντιθετες κατευθυνσεις.Σιγουρα μας προστατεψε και τους δυο στο τελος η παρουσια του σκυλου.

Βρισκω το αυτοκινητο της εταιριας φυλαξης του παρκου. Λεω το περιστατικο και μου λεει ο οδηγος, ναι , τον ξερουμε αλλα μη σκας σε ενα μηνα θα εχει λυθει το προβλημα σου. Τον ρωταω πως και απανταει οτι θα βαλουνε πινακιδες σε ολες τις εισοδους που θα λεει "ΑΣΥΛΟ ΨΥΧΟΠΑΘΩΝ". Πηρα δηλαδη και την ειρωνεια και πιο κατω απο αλλους.
Του εξηγησα αυτουνου οτι αν βαλει αυτην την πινακιδα , να υπολογιζει και μενα στους ψυχοπαθεις αφου τρεχω καθε μερα σε αυτο το παρκο πανω απο 2 ωρες. Ε μετα ειπε οτι αυτοι ειναι εκει σαν φυλακες εγκαταστασεων (!) και οτι θα βρω το δικιο μου στην αστυνομια.

Πιο δικιο μου θα βρω; Η οργη μου τωρα ξεχυλιζει και εχω πνιγει στο δικιο μου το ιδιο.
Τωρα το πρωτο που εχω να κανω ειναι να συνομιλισω με αλλους που βγαζουν τα σκυλια τους βολτα στο παρκο για την περιπτωση του παπα.

Ειμαι γεματος εντονα και αρνητικα συναισθηματα , τουλαχιστον για αρχη ξεσπασα λιγο εδω..

Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.

Edited by - TRYPOKARYDOS on 15/11/2007 21:14:12

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2007 :  21:39:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιωργο τι αλλο να πω απ'το οτι εχεις απολυτο δικιο.
Υπηρξαν αντιστοιχες περιπτωσεις σε ολους μας καποιες φορες,οχι τοσο σοβαρες,μονη αντιδραση απο μερους μας θεωρω την ειρωνια.Κι εγω εχω συγχυστει,αλλα αυτο βγηκε προπονητικά και ψυχολογικα σε βαρος μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Evangelos
Senior Forum-Runner

Greece


445 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2007 :  21:54:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ά ρε Ζωνιανά που τους χρειάζονται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2007 :  22:27:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
συναθλουμενου μου

ego imouna , ke prin 2 hronia me dagose ke otan tou ipa na ton ehi me louri, den ginontai afta ta pragmata, mou ipe oti tha sou valo ke se sena ena louri gia na katalavis ise ke apo do ke apo ki. Nomizo oti i perisoteri apo mas agapame ta zoa, alla endaksi, an ine epithetikos ton kanoume volta opou den ehi kosmo...na dagosi. Ke gia afta pou lei o Giorgos gia tous securitades, itan enas typos 50 metra (poly ton thimonde) apo tin pedika hara na kani ennesi brosta se olous edo ke evdomades ke leo kserete................. ke mou lei pou ine akrivos? tou leo eki, mou lei den boro ine gia kapia metra ekso apo ta dika mou...ego tou leo fonakse tin anistomia afou den boris, me kitaie ke fevgi. Den ksero pou pame ke den ime kalyteros apo tous allous.. alla pame ke sygoura tha ponaie.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Foxterakoc
Newbie Forum Runner

Greece


27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2007 :  22:28:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΤΡΕΞΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΚΥΛΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΛΗΣΙΑ.....ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΒΛΕΠΩ ΜΕΡΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΠΙΤΙΘΕΝΤΑΙ..........ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΘΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ<<ΠΑΠΠΑΣ>> ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ,ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΣΟΥ.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrios kr
Advanced Forum-Runner

Greece
319 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2007 :  07:54:35  Εμφάνιση Προφίλ  Visit dimitrios kr Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξύρισμα … στο σκύλο και … φόλα στο παπά (και για άλλους, πολλούς λόγους!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2007 :  09:05:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Maesrto ευτυχώς ή δυστυχώς εγώ παρόμοια περίπτωση την έλυσα με ...μπουνιές και κλωτσιές. Οχι βέβαια στον σκύλο που κυνηγούσε οτι δεν περπατούσε δίπλα του.
09,00 -Μάζεψε τον σκύλο σου.
09,15 -Γμτ, μαζεψε το κωλόσκυλό σου γιατί θα τις μαζέψεις εσύ.
09,16 - Τι είπες ρε%(*% γ*&% τη ^%)^& παλιο%(%&%)% Θα σου σπάσω τα κόκκαλα τώρα εδώ πάνω.
09,17 -Εφυγε απο τον Υμηττό βρίζοντας και δεν ξαναφάνηκε απο τότε.

Δίδαγμα: σε κατι σκαταδες τέτοιους οι οποίοι κατα 90% ειναι θρασύδειλοι, την κόβεις με την μία. χωρις μα-σου-του.
Την επόμενη φορά, χωστου δυό ψιλές, και ας ερθει η αστυνομία. Η οποία σε τετοιες περιπτώσεις κατευναστικό ρόλο παίζει-που να τρέχει για αναφορες μυνησεις δικαστήρια κ.λ.π.
Βια στη βια της χμ..."εξουσίας" που νομίζει πως ειναι ο τραγόπαπας.

Υ.Γ. σε περίπτωση που φτάσετε στα δικαστήρια, θα αθωωθείς! Ρώτησε ενα δικηγόρο που τα ξέρει. Οταν αρχίζουν την καριερα τους, με τέτοια περιστατικά ασχολούνται.
Και οι δικαστές ξέρουν ποιος εχει δίκιο.
Υ.Γ. Ματθαιε, χρονια πολλά.

Carpe viam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TRYPOKARYDOS
Elite Forum-Runner



1213 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2007 :  09:34:06  Εμφάνιση Προφίλ  Visit TRYPOKARYDOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Διευκρινηση.
Δεν υπηρχε περιπτωση προσεγγισης , εδω εδωσε εντολη στο σκυλο να επιτεθει και ο σκυλος υπακουσε και δεν μιλαμε για σκυλακι καναπε.Ποιες ψιλες κτλ;

Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2007 :  09:38:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παρε μια σφεντονα και αρχισε την εξασκηση.Ουτε που θα καταλαβει απο που του ηρθε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GeorgeY
Marathon Runner

Greece


989 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2007 :  10:45:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν δείρεις παπά στην Ελλάδα δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μια στο εκατομμύριο να αθωωθείς. Ξέχασε το καλύτερα. Όσο για τις δημόσιες προτροπές σου για ξύλο Νίκο έχω να σου πω ότι αν θέλεις να δέρνεσαι με τον μλκ να ξέρεις ότι υπάρχει περίπτωση και να τις φας ή και ακόμα χειρότερα να φας μαχαιριά ή και πιστολιά. Δεν ξέρεις ποιός είναι ο άλλος και τι κουβαλάει μαζί του έστω κι αν φαίνεται ότι είναι του χεριού σου.

Προσωπικά αν και αγαπάω τα ζώα θα έριχνα πέτρα ή κλωτσιά στον σκύλο και άσε τον άλλον να ψάχνει εκείνος μετά για αστυνομίες κτλ.



If a man coaches himself then he has only himself to blame when he is beaten.
Αν κάποιος είναι προπονητής του εαυτού του τότε έχει μόνο τον εαυτό του να κατηγορήσει αν χάσει.
Sir Roger Bannister
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2007 :  11:15:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ιράν είμαστε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostas.d
Newbie Forum Runner

Greece
5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2007 :  12:35:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υπαρχουν ηλεκτρονικα μπιπερ μικρα σε μεγεθος που εκπεμπουν υπερηχους και αποθουν τα σκυλια
Ειναι δοκιμασμενα και κανουν δουλεια,γιατι σε εμας που κανουμε και ποδηλατο εχουμε μεγαλητερο προβλημα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2007 :  13:37:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by GeorgeY


Προσωπικά αν και αγαπάω τα ζώα θα έριχνα πέτρα ή κλωτσιά στον σκύλο και άσε τον άλλον να ψάχνει εκείνος μετά για αστυνομίες κτλ.


Και εγώ τα αγαπάω τα ζώα αλλά το πρόβλημα έχει παραγίνει. Πέτρα δε θα έριχνα στο σκύλο. Τις περισσότερες στιγμές δεν φταίνε σε τίποτα τα καϊμένα τα σκυλάκια. Στο αφεντικό ίσως έριχνα.... Όταν αντιμετωπίζω τέτοια προβλήματα:
1) Για αρχή " μαζέψτε το σκύλο σας, σας παρακαλώ "
2) "Θα σε πάρει κανένας δ#$$λος εάν συνεχίσεις"
3) Ελεγχόμενη πρόσκρουση επάνω του με 4.00/km ώμο με ώμο. Το πιθανότερο είναι ότι σωριάζεται και την κάνει με ελαφριά .....

______________________
* It's a beautiful life *
Everything comes to an end, life must go on.... Enjoy it...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikospet
Advanced Forum-Runner

Greece


382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2007 :  13:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Visit nikospet Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kostas.d

Υπαρχουν ηλεκτρονικα μπιπερ μικρα σε μεγεθος που εκπεμπουν υπερηχους και αποθουν τα σκυλια
Ειναι δοκιμασμενα και κανουν δουλεια,γιατι σε εμας που κανουμε και ποδηλατο εχουμε μεγαλητερο προβλημα



εχω ακουσει για αυτα αλλα που τα βρισκεις?
εχω γινει και εγω στοχος σκυλιων αρκετες φορες και στο παρκο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostas.d
Newbie Forum Runner

Greece
5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2007 :  14:16:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Kαταστημα Ακτινιον Πατησιων 10 περιπου 30 euro
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DIMITRISKAL
Senior Forum-Runner

Greece
676 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2007 :  14:37:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σχετικά με τα σκυλιά έχω να σας πω (από μικρό παιδί έχω επαφή μαζί τους), ότι είναι όλα θέμα ψυχολογίας. Εάν σε οποιαδήοτε σημείο σας επιτεθεί σκύλος-μου έχει συμβεί μπόλικες φορές με τους αγαπητούς κόπρους που κάποιοι καραγκιόζηδες τους πετάξανε στον δρόμο-απλά περιμένετε να φτάσει κοντά σας στα 3 μέτρα, χωρίς να του δείχνετε δείγμα φόβου και ξαφνικά γυρνάτε και φωνάζετε με όλη σας την δύναμε Ε!!! Εάν το κάνετε σωστά, την επόμενη φορά που θα σας δει ο σκύλος θα σφυρίζει αδιάφορα. Με αυτόν τον τρόπο έχω αντιμετωπίσει και σκύλους επαρχίας που φυλάνε και κάποια απομονομένα κτήματα, που αλήθεια είναι ότι και εγώ σκέφτηκα δύσκολα τα πράγματα. Φίλε TRYPOKARYDOS ότι έχεις δίκιο δεν πιστεύω ότι υπάρχει άνθρωπος που να σου πει το αντίθετο. Η συμβουλή μου είναι η εξής, όχι μόνο σε εσένα αλλά στον εαυτό μου πρώτα-γιατί άνθρωποι είμαστε... Αξίζει να σπάμε τα νεύρα μας με ανθρωπάκια;;; Για να βρεις το δίκιο σου-το λες και εσύ πρέπει να πέσεις στο επίπεδο τους...


"Το θαύμα δεν είναι ότι τερμάτισα. Το θαύμα είναι ότι στήθηκα στην αφετηρία" !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000