Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπον πως παει η προπονηση σας?Νο12.
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
825 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/01/2018 :  12:25:08  Εμφάνιση Προφίλ
Χθες, 25 km στο στατικό ποδήλατο σε 47 λεπτά όλο στα 6/8 της σκάλας + 4.3 km στο κωπηλατικό σε 20 λεπτά σε white water mode.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/01/2018 :  14:59:54  Εμφάνιση Προφίλ
14 χλμ πρωινά με -7 βαθμούς εκτός πόλης σε 01:22. Πολύ κρύο και παγωμένα νερά και αυτοκίνητα.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PATENTAS
Elite Forum-Runner

Greece
1494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/01/2018 :  20:06:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by gargadua

14 χλμ πρωινά με -7 βαθμούς εκτός πόλης σε 01:22. Πολύ κρύο και παγωμένα νερά και αυτοκίνητα.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.





Βασίλη, ακόμη κρυώνω, μπρρρ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2018 :  00:16:51  Εμφάνιση Προφίλ
21 χιλιόμετρα στο 5.47 και 136 παλμούς στην Φιλοθέη.
Μουσικές, κόσμος αρκετός αλλά εμείς προσηλωμένοι στον στόχο μας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2018 :  08:17:35  Εμφάνιση Προφίλ
καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους!
Χθες πρωΐ είχε Κυριακίδεια - το πήγα αρκετά δυναμικά για τα δεδομένα μου. Για ζέσταμα έκανα την απόσταση από το σπίτι μου (Χαλάνδρι, κοντά στα Βριλήσσια) έως τη Φιλοθέη τζογκ (μέσω ρεματιάς) ενώ επίσης τζογκάκι επιστροφή. Συνολικά 19χλμ και με τις εντάσεις του αγώνα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
825 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2018 :  12:49:30  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα σε όλους!

Χθες είχα ένα LR στο κατσικοχώραφο του γηπέδου του Π. Μελά στη Σταυρούπολη. Ο απολογισμός όπως προέκυψε από την καταγραφή του sports tracker ήταν 21,38 km σε 96:20, αλλά έχω αμφιβολίες για την ακρίβειά της. Το πρόβλημα έγκειται στο γεγονός ότι το κινητάκι μου (βασικά η μπαταρία του) φαίνεται να πνέει τα λοίσθια. Συνεπώς, αναγκάζομαι να το χρησιμοποιώ χωρίς τα δεδομένα κινητής που απτη μία δίνουν μια παραπάνω ακρίβεια, αλλά από την άλλη ρίχνουν τη μπαταρία μέσα σε ένα 20λεπτο.

Έτσι, παρατήρησα κάποιους διακτινισμούς (αυτό το κλασικό που σε πετάει ξαφνικά 100 μέτρα μακριά και πίσω). Βάζοντάς τα κάτω και θεωρώντας ότι δε μου έκοψε κάτι, πρέπει να "κέρδισα" γύρω στα 400 μέτρα. Βέβαια, φρόντισα ανάλογα με τη φορά στο γήπεδο να έχω εσωτερικά το κινητό, ώστε το όποιο συστηματικό σφάλμα από αυτό να ήταν "κατά μου".

Τέσπα, στη χειρότερη, το run να ήταν 21 km σε 96:20. Η όλη ουσία, βέβαια, ήταν ότι τα 19 από τα 21 χιλιόμετρα έγιναν γύρω από το επιθυμητό MP (4:45-4:27), φροντίζοντας οι παλμοί να παίζουν μεταξύ 150-160. Το εντυπωσιακό είναι πως στις συνθήκες γυμναστηρίου σε αυτήν την ταχύτητα ζυγώνω ή και μπαίνω στο αναερόβιο. Τι σου είναι τα θερμικά φορτία!

Τελικός απολογισμός εβδομάδας:
- Τρέξιμο: 57 km
- Ποδήλατο: 50 km
- Περπάτημα: 45 km
- Κωπηλατικό: 8,5 km


--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2018 :  13:09:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by RiffRaff

Καλημέρα σε όλους!

Χθες είχα ένα LR στο κατσικοχώραφο του γηπέδου του Π. Μελά στη Σταυρούπολη. Ο απολογισμός όπως προέκυψε από την καταγραφή του sports tracker ήταν 21,38 km σε 96:20, αλλά έχω αμφιβολίες για την ακρίβειά της. Το πρόβλημα έγκειται στο γεγονός ότι το κινητάκι μου (βασικά η μπαταρία του) φαίνεται να πνέει τα λοίσθια. Συνεπώς, αναγκάζομαι να το χρησιμοποιώ χωρίς τα δεδομένα κινητής που απτη μία δίνουν μια παραπάνω ακρίβεια, αλλά από την άλλη ρίχνουν τη μπαταρία μέσα σε ένα 20λεπτο.

Έτσι, παρατήρησα κάποιους διακτινισμούς (αυτό το κλασικό που σε πετάει ξαφνικά 100 μέτρα μακριά και πίσω). Βάζοντάς τα κάτω και θεωρώντας ότι δε μου έκοψε κάτι, πρέπει να "κέρδισα" γύρω στα 400 μέτρα. Βέβαια, φρόντισα ανάλογα με τη φορά στο γήπεδο να έχω εσωτερικά το κινητό, ώστε το όποιο συστηματικό σφάλμα από αυτό να ήταν "κατά μου".

Τέσπα, στη χειρότερη, το run να ήταν 21 km σε 96:20. Η όλη ουσία, βέβαια, ήταν ότι τα 19 από τα 21 χιλιόμετρα έγιναν γύρω από το επιθυμητό MP (4:45-4:27), φροντίζοντας οι παλμοί να παίζουν μεταξύ 150-160. Το εντυπωσιακό είναι πως στις συνθήκες γυμναστηρίου σε αυτήν την ταχύτητα ζυγώνω ή και μπαίνω στο αναερόβιο. Τι σου είναι τα θερμικά φορτία!

Τελικός απολογισμός εβδομάδας:
- Τρέξιμο: 57 km
- Ποδήλατο: 50 km
- Περπάτημα: 45 km
- Κωπηλατικό: 8,5 km


--------------------------
Run-time Error



γειά σου Λευτέρη και καλή εβδομάδα!
Μεγάλο περιθώριο επιθυμητού mp φαίνεται να έχεις!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
825 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2018 :  14:38:33  Εμφάνιση Προφίλ
@Hermes: Χαχα, Πάνο δεν το έθεσα σωστά μάλλον! Το επιθυμητό ΜΡ είναι εκεί γύρω στο 4:36, αλλά τα επιμέρους χθεσινά χιλιάρια ήταν σε αυτό το range (4:45-4:27) το οποίο δεν είναι και πολύ μακριά (ούτε προς τα πάνω ούτε προς τα κάτω) σε σχέση με το ΜΡ. Βασικά, τα 15 από τα 19 ήταν μεταξύ 4:40-4:30. Εντάξει, αν δεν είσαι πάνω στο διάδρομο δε γίνεται να έχεις και 100% σταθερότητα, ξέρω γω, εκτός και αν είσαι ρομπότ.
Άσε που παρατήρησα και το εξής. Όταν στο χορτάρι (έστω στο κατ' ευφημισμόν) πηγαίνεις αντίθετα με τη βασική φορά της σύμβασης, είναι σαφέστατα πιο δύσκολο από ό,τι αν πας "κανονικά". Προφανώς παίρνει "σχήμα" από την κίνηση των υπολοίπων που τρέχουν αριστερόστροφα και δεν έχεις καλό πάτημα.
Η ουσία, πάντως, είναι πως αν όλα πάνε καλά και τρέξω το Μ. Αλέξανδρο, αν τερματίσω με οποιοδήποτε μέσο pace εντός του συγκεκριμένου εύρους, θα είμαι ένας χαρούμενος άνθρωπος...

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2018 :  20:23:20  Εμφάνιση Προφίλ

Απογευματινα 16 χιλ.στο χαλαρο 5,35!,

Ευχαριστω

https://panosmaltezos.wordpress.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2018 :  20:35:16  Εμφάνιση Προφίλ
Λευτέρη είμαι κ λίγο πειραχτήρι ενιοτε!
μια χαρά θα σου πάει ο αγώνας, θα δεις! πληθωρικότατες οι προπονήσεις σου, κινητοποιούν το σώμα σου με πολλούς και διαφορετικούς τρόπους, μόνο καλό κάνει αυτό

στα δικά μου, 7 χαλαρά χλμ στους ποδηλατόδρομους του Χαλανδρίου μετά την Κυριακάτικη "κούρσα" και μετά μηχανήματα γυμναστήριο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

as400
Advanced Forum-Runner

Greece
364 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2018 :  10:34:07  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημερα . χθες το απογευματακι στο Χαλανδρι 12χλμ στο 6:05 και σημερα το μενου εχει 8χ1000@04:50. Ελπιζω να μη μου βγαλει τιποτα ο δικεφαλος .

AS400
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2018 :  11:05:13  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by as400

Καλημερα . χθες το απογευματακι στο Χαλανδρι 12χλμ στο 6:05 και σημερα το μενου εχει 8χ1000@04:50. Ελπιζω να μη μου βγαλει τιποτα ο δικεφαλος .

AS400



Σε τι αναλογεί ο ρυθμός αυτός? Δεν είναι πολλά τα 8?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2018 :  11:43:49  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by as400

Καλημερα . χθες το απογευματακι στο Χαλανδρι 12χλμ στο 6:05 και σημερα το μενου εχει 8χ1000@04:50. Ελπιζω να μη μου βγαλει τιποτα ο δικεφαλος .

AS400



"κλέψε" κανάδύο αν δεις ότι τσιμπάει...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

as400
Advanced Forum-Runner

Greece
364 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2018 :  13:05:10  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Hermes

quote:
Originally posted by as400

Καλημερα . χθες το απογευματακι στο Χαλανδρι 12χλμ στο 6:05 και σημερα το μενου εχει 8χ1000@04:50. Ελπιζω να μη μου βγαλει τιποτα ο δικεφαλος .

AS400



"κλέψε" κανάδύο αν δεις ότι τσιμπάει...



Τι καναδυο ?? χιλιαρια ?? δευτερολεπτα ?? μετρα ?? καναδυο ωρες υπνου πριν το ξεπατωμα ?? Γινε πιο σαφης γιατι εχω μπερδευτει .

AS400
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2018 :  14:49:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by as400

quote:
Originally posted by Hermes

quote:
Originally posted by as400

Καλημερα . χθες το απογευματακι στο Χαλανδρι 12χλμ στο 6:05 και σημερα το μενου εχει 8χ1000@04:50. Ελπιζω να μη μου βγαλει τιποτα ο δικεφαλος .

AS400



"κλέψε" κανάδύο αν δεις ότι τσιμπάει...



Τι καναδυο ?? χιλιαρια ?? δευτερολεπτα ?? μετρα ?? καναδυο ωρες υπνου πριν το ξεπατωμα ?? Γινε πιο σαφης γιατι εχω μπερδευτει .

AS400



μπορείς, εννοώ, να παραλήψεις τις τελευταίες δύο επαναλήψεις πλήρως

εναλλακτικά, βγάζουμε αζυμούθιο έτσι ώστε να αντιστοιχήσουμε (κατά το δυνατόν) σε συνεχόμενο τρέξιμο 8 χλμ, το οποίο ενέχει μικρότερο κίνδυνο για τραβήγματα κλπ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000