Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπον πως παει η προπονηση σας?Νο12.
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/06/2019 :  16:07:58  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα και καλή βδομάδα!

ΣΚ είχε αρκετές ασκήσεις με λάστιχα και ιμάντες (τύπου TRX) μιας και μετά από τις ασκήσεις δύναμης στα πόδια την Πέμπτη και το σχεδόν μόνο πόδια κολυμβητικό της Παρασκευής το ΣΚ ήμουν τόσο πιασμένος πίσω που ούτε να κάτσω δε μπορούσα.

Σήμερα πρωί, αν και το ρολόι έγραψε 9,5 km σε ~54', εγώ μετρώντας τα έβγαλα 10,4, αφού η γνωστή καταβόθρα στα πέριξ του Καυταντζογλείου έκανε και πάλι το θαύμα της. Το παραπάνω αποτυπώθηκαν και στις καταγραφές του παλμογράφου, αφού το HR, όσο εκτός φόρμας και να είμαι στην τρέχουσα περίοδο, παραήταν υψηλό για ένα μέσο ρυθμό κοντά στο 5:30. Και η πραγματικότητα είναι πως το μέσο τέμπο ήταν λίγο κάτω από το 5:10.

Στα καπάκια, 750 μέτρα στην πισίνα, μοιρασμένα σε ελεύθερο-πρόσθιο-ελεύθερο (από 250 μέτρα το κομμάτι). Στα αξιοσημείωτα, ότι σήμερα έκανα μια πρώτη απόπειρα να βάλω και την έξω στροφή του δεξιού χεριού στο κόλπο, αλλά δε μπορούσα! Όχι λόγω πόνου ή κάποιας ενόχλησης, άλλωστε το επίπεδο ανάρρωσης δε θα φανεί στις 10 χεριές, αλλά επειδή τους τελευταίους μήνες συνήθισα να κολυμπάω ελεύθερο μόνο με το αριστερό, πολύ απλά δε μου βγαίνει η στροφή στα δεξιά. Πρέπει να γίνει επανεκπαίδευση του προτύπου για να νιώσει το σώμα! Pretty impressive μπορώ να πω. Θα πέσει πολλή δουλειά με τη σανίδα το επόμενο διάστημα.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Chris44
Forum-Runner

Greece


121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2019 :  18:48:59  Εμφάνιση Προφίλ
13,6 σήμερα εκ των οποίων 7,2 στο δρόμο και στο γήπεδο και τα υπόλοιπα στο διάδρομο του γυμναστηρίου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Chris44
Forum-Runner

Greece


121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/06/2019 :  21:42:25  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Chris44

Έλλειψα από το φόρουμ όχι όμως από τις προπονήσεις. Τη βδομάδα που μας πέρασε 62 χλμ., εκ των οποίων 10 σε διάδρομο, στο γυμναστήριο. σήμερα 5+5=10 χλμ., μεσημέρι και απογευματάκι. Από 1.1.2019 το κοντέρ έχει γράψει αισίως 810 χλμ. Ο στόχος μέχρι τέλος Ιουνίου για 1000 φαίνεται απραγματοποίητος, αλλά και τα 950 καλά είναι νομίζω.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Chris44
Forum-Runner

Greece


121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/06/2019 :  21:44:59  Εμφάνιση Προφίλ
15 χλμ σήμερα 5 σε διάδρομο και 5+5 χλμ σε άσφαλτο με ρυθμό από 5:50 μέχρι 6:40/λεπτό
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Running
Global Moderator

243 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2019 :  17:07:47  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Running Προσωπική Σελίδα
Ανοιχτό θέμα: http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=17830&whichpage=4
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000