Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπον πως παει η προπονηση σας?Νο12.
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2018 :  01:54:28  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπέρα σας!

το...θεωρητικό... χτίσιμο βάσης συνεχίζεται από μεριάς μου!

χθες το βραδάκι 8χλμ σε 46:34(ρυθμός 5:49) με ΜΟ παλμών τους 151 και ΜΑΞ τους 170.

σήμερα το απόγευμα, στην ίδια διαδρομή 8χλμ σε 46:22(ρυθμός 5:48) με ΜΟ παλμών 152, ΜΑΞ 167 και αρκετή ζέστη!

που θα πάει, θα έρθει η...ανάπτυξη που λέει κι ο Τσίπρας :P

@Riffraff Λευτέρη μια απόκλιση μικρότερη των 5 λεπτών σε μαραθώνιο είναι κάτι απόλυτα φυσιολογικό και μπορεί να οφείλεται σε άπειρους λόγους! προσωπικά, απλά θα απολάμβανα τον εξαιρετικό αυτό χρόνο και δεν θα το ψείριζα και τόσο χαχα (αν και απ ότι θυμάμαι, κάπως έτσι τα έψαχνα κι εγώ όταν έκανα 3:27 αντί για 3:20 xD)!!!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2018 :  17:54:14  Εμφάνιση Προφίλ
25 ποδηλατικά σε 55΄.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
825 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2018 :  11:38:37  Εμφάνιση Προφίλ
Χθες το πρωί 14,5 χαλαρά (κάτω από 80 rpm) ποδηλατικά χιλιόμετρα στο στατικό σε ~32' έπειτα από δύο μέρες απραξίας, σήμερα 5 πεζοπορικά χιλιόμετρα, τα οποία το απόγευμα θα διπλασιαστούν σε ένα ιδιαίτερα χαλαρό τέμπο. Σήμερα είναι και η πρώτη μέρα που μπορώ να κατέβω σκάλες χωρίς να πιάνομαι από κάπου, άσχετα αν πάω ως πιγκουίνος.

@tzatzikis90: Τάσο, δεν το ψειρίζω λόγω απογοήτευσης ή κάτι τέτοιο. Ίσα ίσα που αναφέρω και ο ίδιος ότι ο "στόχος" ήταν καθορισμένος εντελώς αυθαίρετα, περισσότερο για να έχω ένα "λαγό". Απλά, εγώ επειδή έχω πολύ λίγους αγώνες (3 ημί και 3 κανονικούς), κάθε φορά είναι και μια νέα μεγάλη εμπειρία, την οποία με κάποιο τρόπο θες να μοιραστείς. Και πού θα βρεις καλύτερα να το κάνεις αυτό από ένα δρομικό φόρουμ, οέο; Για να καταλάβεις, είμαι ακόμη στη φάση που κάθε αγώνας, είτε έχει πάει καλά σε σχέση με την προετοιμασία/προσδοκίες είτε όχι, αποτελεί ένα νέο συντρηπτικό pb.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2018 :  12:49:01  Εμφάνιση Προφίλ
καλημέρες! σήμερα πρωΐ 7 χαλαρά χλμ στους ποδηλατόδρομους Χαλανδρίου και μετά λίγο στήθος - πλάτη!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2018 :  17:27:01  Εμφάνιση Προφίλ
35λεπτο μπανάκι σε μια καταπράσινη θάλασσα.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2018 :  21:12:31  Εμφάνιση Προφίλ
@Riffraff δεκτό, απλά μην παρασυρθείς με τις πολλές σκέψεις και απογοητευτείς χωρίς λόγο στο τέλος!

στα δικά μου.. περίεργα πράγματα συμβαίνουν άγιες μέρες στην παραλιακή της Καβάλας! μετά το χθεσινό τρεξιματικό ρεπό κι αφού ξεκουράστηκα για τα καλά, βγαίνω σήμερα το απόγευμα με ήλιο, ιδανική θερμοκρασία και λίγο αεράκι για 8 ελεύθερα χιλιόμετρα. τα γνωστά δηλαδή! τελικά νιώθοντας τέλεια έβγαλα ένα ακόμα, σύνολο 9 σε 51:52(ρυθμός 5:46). με το που τελείωσα η αίσθηση ήταν υπέροχη, χωρίς ίχνος κούρασης, πιασίματος ή οτιδήποτε άλλο! κοιτάζω το ρολόι και τι να δω... ΜΟ παλμών 159, ΜΑΞ 177!

άντε να το εξηγήσεις τώρα αυτό.. 2 τεινά υπάρχουν.. ή έχω μέγιστους παλμούς κοντά στους 250 και αυτό που τρέχω τώρα είναι λίγο πριν το αερόβιο, το γνωστό και ως περπατητό(το πιο πιθανό :PPP) ή με τρολάρει το ρολόι επειδή με είδε καλό και δεν αντέχει τις ταχύτητές μου χαχα!

δεν πτοούμαι ωστόσο, από βδομάδα ξεκινάω προγραμματάκι MYASICS με στόχο τον ένα και μοναδικό.. τον κλασικό μαραθώνιο! 4 προπονησούλες έβαλα την εβδομάδα και ότι έξτρα γράψει θα είναι για καλό! με τα τωρινά δεδομένα πάω για... 4:04:24, τρέμετε Γκελαούζο και σία!

αυτά για σήμερα, περισσότερα αστεία μεθαύριο!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2018 :  00:51:39  Εμφάνιση Προφίλ
Πρώτη μέρα Μετά των αγώνα trail που τα πόδια ήταν όπως έπρεπε.
1 ώρα στο 5.28, το τελευταίο στο 5.07 και 142 παλμούς.
Στο γήπεδο του Αγρινίου με πολύ κόσμο κυρίως παιδια. Θυμήθηκα τα νιάτα μου πριν 30 χρόνια τότε που τρέχαμε γκρουπακια 10 άτομα στο γήπεδο της Αλεξανδρούπολης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2018 :  09:54:12  Εμφάνιση Προφίλ
Πρωινό 12αρι σε 01:05 και 7 βαθμούς. Χαίρομαι γιατί βλέπω δύναμη στο σώμα μου μετά τα τρεξίματα και πιστεύω ότι στον τοπικό ημί τέλος Απριλίου καλά θα πάω.

Πήτερ Λ
"σα να μην πέρασε 1 μέρα" κάπως έτσι τρέχουν ακόμα και σήμερα εδώ πάνω......Από Αλεξανδρούπολη Αγρίνιο;; Μεγάλη απόσταση!!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/04/2018 :  16:39:18  Εμφάνιση Προφίλ

Χρόνια Πολλά!! Χριστός Ανέστη παιδια !!

Μολις ολοκληρωσα την...αμαρτια μου: 3 ωρες αργο,βασανιστικο τρεξιμο , (μεταξυ 2-5 , νταλα μεσημερι με 24 βαθμους , καπελακι , μαυρα γυαλια , φαγωμενος ,μισο λιτρο νερο)....οσο ακριβως χρονο θελει κι ενα αρνι στην σουβλα να ψηστει !!!😊😊😊

Ευχαριστώ!!!

https://panosmaltezos.wordpress.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/04/2018 :  16:43:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Etien


Χρόνια Πολλά!! Χριστός Ανέστη παιδια !!

Μολις ολοκληρωσα την...αμαρτια μου: 3 ωρες αργο,βασανιστικο τρεξιμο , ( νταλα μεσημερι με 24 βαθμους , καπελακι , μαυρα γυαλια , φαγωμενος ,μισο λιτρο νερο)....οσο ακριβως χρονο θελει κι ενα αρνι στην σουβλα να ψηστει !!!😊😊😊

Ευχαριστώ!!!

https://panosmaltezos.wordpress.com



https://panosmaltezos.wordpress.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/04/2018 :  13:21:23  Εμφάνιση Προφίλ
Λόγω κατσικιού, τσίπουρου και λοιπών οικογενειακών στιγμών στάθηκε αδύνατο να τρέξω ΣΚ. Ήταν τόση η κούραση που δεν μπορούσα ούτε να ξυπνήσω το πρωί. Σήμερα όμως, επειδή τα τέκνα κοιμήθηκαν νωρίς χθές (και γω μαζί, πριν ακουμπήσω το κρεβάτι στις 10:00!!), το πρωί στις 6:30 φρεσκαδούρα έκανα 16 χλμ σε 01:29.

Ακόμα αναρωτιέμαι πως θα βγάλω θερμοκρασιακά τον ημί στις 29 Απριλίου. Σίγουρα θα έχει πολύ ζέστη και έχει ώρα εκκίνησης στις 10. Δηλαδή γύρω στις 11 θα φλέγομαι.... Αν δω τα σκούρα θα τρέξω μόνος το χάραμα και δεν θα πάω. Η ζέστη στο τρέξιμο, απλά δεν αντέχεται....

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

Edited by - gargadua on 09/04/2018 13:22:37
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/04/2018 :  16:08:21  Εμφάνιση Προφίλ
Χρόνια πολλά στην όμορφη παρέα!
Χθες απόγευμα 5 χλμ στο διάδρομο του Celestyal.
Αυτό το 3ημερο κρουαζιέρα στα νησιά, ομορφα! Ξεκάρφωσα λίγο, αλλαξα παραστάσεις και συνεχίζεται δρομική ξεκούραση καθ'όλη τη διάρκεια του Απριλίου!

@tzatzikis: δεν θυμάμαι αν είχες πει σε προηγούμενο ποστάρισμα σ αν έχεις παλμογράφο / ζώνη ή αν οι παλμοί κατευθείαν από ρολόϊ, αλλά αν είναι από το ρολόϊ υπάρχουν ανακρίβειες. Βοηθάει να το φοράς ψηλά στο χέρι, λίγο πιο πάνω από τον καρπό
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/04/2018 :  09:21:29  Εμφάνιση Προφίλ
καλημέρα σε όλους!
χθες απόγευμα 16χλμ στη Φιλοθέη, μετά από καιρό - ειχα να πάω από Οκτώβριο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
825 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/04/2018 :  13:36:47  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα!

Τελικά, εκείνα τα Bissolvon που έπαιρνα πριν τον αγώνα είχαν γριποειδές υπόβαθρο, έτσι αυτές οι μέρες κύλησαν με κάποιες χαλαρές προπονήσεις αποκατάστασης συνοδεία αντιβίωσης. Έτσι, την Πέμπτη είχαμε 10 πεζοπορικά συν 4,5 km στο κωπηλατικό, Παρασκευή 2 km διάδρομο σε 12' και 3,5 km κωπηλατικό σε 18' και σήμερα το πρωί 25 ποδηλατικά στο στατικό σε 46'. Από αύριο θα αρχίσω λίγο να φορτώνω παραπάνω.

@Hermes: Πάνο, υπήρχε γυμναστήριο ανοικτό ανήμερα του Πάσχα;

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/04/2018 :  14:30:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by RiffRaff

Καλησπέρα!

Τελικά, εκείνα τα Bissolvon που έπαιρνα πριν τον αγώνα είχαν γριποειδές υπόβαθρο, έτσι αυτές οι μέρες κύλησαν με κάποιες χαλαρές προπονήσεις αποκατάστασης συνοδεία αντιβίωσης. Έτσι, την Πέμπτη είχαμε 10 πεζοπορικά συν 4,5 km στο κωπηλατικό, Παρασκευή 2 km διάδρομο σε 12' και 3,5 km κωπηλατικό σε 18' και σήμερα το πρωί 25 ποδηλατικά στο στατικό σε 46'. Από αύριο θα αρχίσω λίγο να φορτώνω παραπάνω.

@Hermes: Πάνο, υπήρχε γυμναστήριο ανοικτό ανήμερα του Πάσχα;

--------------------------
Run-time Error



Λευτέρη χρόνια πολλά εύχομαι!
Δεν έκανα σε γυμναστήριο, ήμουν σε κρουαζιέρα και είχε χώρο αθλοπαιδειών το καράβι (και έκανα ανήμερα Πασχαλιάτικα ο αντίχριστος!!! )

Καλά κάνεις και δεν το χαλαρώνεις αν θες τη γνώμη μου!
Μαραθώνιο έτρεξες
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000