Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπον πως παει η προπονηση σας?Νο12.
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2018 :  13:31:27  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Hermes

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by geopa

Για την προηγούμενη εβδομάδα 6 χλμ ολόκληρα το Σάββατο και μάλιστα σε 40.09 καθώς ένα οστικό οίδημα ξεκίνησε να μας ταλαιπωρεί από την Κυριακή του Πάσχα. Υπομονή!!



!!!

Στα δικά μου: σήμερα μια επαννεκίνηση συστήματος μετά τη Θεσσαλονίκη με ένα 10άρι σε χαλαρό ρυθμό.
Βάρυνα...χρειάζομαι τρέξιμο επειγόντως! :Ρ

Free your feet...free your senses!



θέλει και λίγο ξεκούραση / αποφόρτηση το σύστημα μια στις τόσες



Πάνο η αποφόρτιση ήταν κυρίως ψυχολογική, σωματικά μάλλον το παράκανα στην ξεκούραση (και στο πολυ φαγητό) οπότε και η ζυγαριά με μούτζωσε! :Ρ

Εσύ βλέπω ετοιμάζεις κορμί για την παραλία! :D

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

as400
Advanced Forum-Runner

Greece
364 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2018 :  13:54:37  Εμφάνιση Προφίλ
Αρκει η παραλια να εχει διαδρομο

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Hermes

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by geopa

Για την προηγούμενη εβδομάδα 6 χλμ ολόκληρα το Σάββατο και μάλιστα σε 40.09 καθώς ένα οστικό οίδημα ξεκίνησε να μας ταλαιπωρεί από την Κυριακή του Πάσχα. Υπομονή!!



!!!

Στα δικά μου: σήμερα μια επαννεκίνηση συστήματος μετά τη Θεσσαλονίκη με ένα 10άρι σε χαλαρό ρυθμό.
Βάρυνα...χρειάζομαι τρέξιμο επειγόντως! :Ρ

Free your feet...free your senses!



θέλει και λίγο ξεκούραση / αποφόρτηση το σύστημα μια στις τόσες



Πάνο η αποφόρτιση ήταν κυρίως ψυχολογική, σωματικά μάλλον το παράκανα στην ξεκούραση (και στο πολυ φαγητό) οπότε και η ζυγαριά με μούτζωσε! :Ρ

Εσύ βλέπω ετοιμάζεις κορμί για την παραλία! :D

Free your feet...free your senses!



AS400
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2018 :  14:06:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:


Πάνο η αποφόρτιση ήταν κυρίως ψυχολογική, σωματικά μάλλον το παράκανα στην ξεκούραση (και στο πολυ φαγητό) οπότε και η ζυγαριά με μούτζωσε! :Ρ

Εσύ βλέπω ετοιμάζεις κορμί για την παραλία! :D

Free your feet...free your senses!



Μανόλη, θα μου επιτρέψεις μία ελαφρώς κουτή ερώτηση; Πόσο μεγάλη μπορεί να είναι η ψυχολογική καταπόνηση ενός μαραθωνίου σε έναν άνθρωπο που έχει τρέχει 6 σερί μαραθώνιους σε ένα 30ωρο;

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2018 :  14:24:26  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Etien


Βρηκα εναν ορφανο διαδρομο εδω στα ξενα και επαιξα λιγο μαζι του καιγοντας 1003 θερμιδες😁😁😁!!!

Ευχαριστω .

https://panosmaltezos.wordpress.com



...ένα τσίπουρο δηλαδή μαζί με τους συνοδευτικούς μεζέδες!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2018 :  14:43:10  Εμφάνιση Προφίλ
@tzatzikis: Τάσο πρέπει να είσαι ο μοναδικός διαιτητής που εργάζεται με το GPS στο χέρι! :Ρ

@RiffRaff: Λευτέρη μάλλον το ζόρισες τόσο σύντομα μετά τη Θεσσαλονίκη...χαλάρωσε ;-)

Εάν δεν έχεις πρόσφατο εργομετρικό, τότε καλύτερα να κάνεις ένα. Θα σου δώσει "κατευθυντήριες" γραμμές για την μακροπρόθεσμη προπόνησή σου, έστω και αν ο Νυχτερινός είναι τόσο μακρυά από τώρα, τον Οκτώβριο...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2018 :  15:52:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by RiffRaff

quote:


Πάνο η αποφόρτιση ήταν κυρίως ψυχολογική, σωματικά μάλλον το παράκανα στην ξεκούραση (και στο πολυ φαγητό) οπότε και η ζυγαριά με μούτζωσε! :Ρ

Εσύ βλέπω ετοιμάζεις κορμί για την παραλία! :D

Free your feet...free your senses!



Μανόλη, θα μου επιτρέψεις μία ελαφρώς κουτή ερώτηση; Πόσο μεγάλη μπορεί να είναι η ψυχολογική καταπόνηση ενός μαραθωνίου σε έναν άνθρωπο που έχει τρέχει 6 σερί μαραθώνιους σε ένα 30ωρο;

--------------------------
Run-time Error



... :) ...θα έλεγα ότι χρειαζόμουνα ένα μικρό "ρεπό" από το τρέξιμο της όλης προετοιμασίας του Μαραθωνίου και όχι από τον αγώνα τον ίδιο! Γιατί μην ξεχνάς ότι η όλη προετοιμασία πρέπει να συνδυάζεται και με οοοοόλα τα υπόλοιπα "τρεξίματα" της ημέρας ;-)

Στα δικά μου τώρα: σήμερα ένα χαλαρό πρωϊνό τρέξιμο στα 15.56Κ @4'45'' με τα 10Κ να γίνονται σταθερά στο 4'30''. Αίσθηση "σβηστού" κινητήρα αλλά ένα πιασιματάκι το αποκτήσαμε μετά πράγμα που σημαίνει ότι το σώμα "ξέχασε" κάποιες προσαρμογές. Θα επιστρέψουν λίαν συντόμως όμως ;-)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2018 :  16:38:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by RiffRaff

quote:


Πάνο η αποφόρτιση ήταν κυρίως ψυχολογική, σωματικά μάλλον το παράκανα στην ξεκούραση (και στο πολυ φαγητό) οπότε και η ζυγαριά με μούτζωσε! :Ρ

Εσύ βλέπω ετοιμάζεις κορμί για την παραλία! :D

Free your feet...free your senses!



Μανόλη, θα μου επιτρέψεις μία ελαφρώς κουτή ερώτηση; Πόσο μεγάλη μπορεί να είναι η ψυχολογική καταπόνηση ενός μαραθωνίου σε έναν άνθρωπο που έχει τρέχει 6 σερί μαραθώνιους σε ένα 30ωρο;

--------------------------
Run-time Error



... :) ...θα έλεγα ότι χρειαζόμουνα ένα μικρό "ρεπό" από το τρέξιμο της όλης προετοιμασίας του Μαραθωνίου και όχι από τον αγώνα τον ίδιο! Γιατί μην ξεχνάς ότι η όλη προετοιμασία πρέπει να συνδυάζεται και με οοοοόλα τα υπόλοιπα "τρεξίματα" της ημέρας ;-)

Στα δικά μου τώρα: σήμερα ένα χαλαρό πρωϊνό τρέξιμο στα 15.56Κ @4'45'' με τα 10Κ να γίνονται σταθερά στο 4'30''. Αίσθηση "σβηστού" κινητήρα αλλά ένα πιασιματάκι το αποκτήσαμε μετά πράγμα που σημαίνει ότι το σώμα "ξέχασε" κάποιες προσαρμογές. Θα επιστρέψουν λίαν συντόμως όμως ;-)

Free your feet...free your senses!



A, OK, now it makes sense. Δεν είχα καταλάβει ότι έκανες προετοιμασία. H οποία, όντως, είναι αυτή που προκαλεί φθορά ψυχολογικά, αφού λειτουργεί ως δέσμευση τόσο για σένα όσο και για τους γύρω σου (που είναι και το πιο δύσκολο κομμάτι από όλα). Εγώ νόμιζω ότι απλά κατέβηκες να τρέξεις ένα μαραθώνιο "για πλάκα" (ως προπόνηση για τα μεγαλύτερα).

Btw, να ξες ότι μέρος της όποιας επιτυχίας είχε ο αγώνας για μένα, μα κυρίως το γεγονός ότι με εξαίρεση τα εύλογα πιασίματα για 3-4 μέρες μετά τον αγώνα, είναι η πρώτη φορά που δεν αισθάνομαι στην post-race period ότι έτρεξα 42, πιστώνεται σε σένα. Όχι για κάτι συγκεκριμένο, αλλά γιατί από εκείνη την κουβέντα που είχαμε το Γενάρη άρχισα να σκέφτομαι out of the box. Καλά το προκάτ προγράμματα, αλλά δεν είναι και ευαγγέλιο. Άμα βλέπεις πως κάτι άλλο λειτουργεί καλύτερα πάνω σου με βάση το χρόνο/ενέργεια που μπορεί να διαθέσεις, τηρώντας πάντα κάποια βασικά πρωτόκολλα βέβαια, γιατί να μη λειτουργήσεις διαφορετικά;

Και να γράψω και κάτι τελευταίο ως γενικό σχόλιο/παρότρυνση/συμβουλή. Μεγάλο πράγμα οι cross προπονήσεις, ρε παιδιά. Τόσο στην αποκατάσταση από έναν αγώνα όσο και κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας. Μετά τα κουσούρια που μου άφησε (η προετοιμασία) (τ)ο(υ) ΑΜΑ, για ένα διάστημα (περίπου ενάμιση μήνα), περίοδο κατά την οποία είτε δεν ήμουν σε θέση να τρέξω (2 βδομάδες) είτε δεν ήμουν για πάνω από 20-30 χιλιόμετρα τη βδομάδα, το ποδήλατο (κυρίως) και το κωπηλατικό (σε δεύτερο επίπεδο) μου έδωσαν τη δυνατότητα να κρατήσω τη φυσική κατάσταση σε αρκετά καλό επίπεδο. Έτσι, όταν έφτασε η ώρα κατά τα μέσα του Γενάρη να ξεκινήσει στα σοβαρά μια fast track προετοιμασία για την Πέλλα, πέρασα πολύ άνετα σε αυτή τη φάση. Αλλά και αργότερα, όταν τα δρομικά χιλιόμετρα αυξήθηκαν (μέχρι και) στα 70/βδομάδα, οι cross προπονήσεις (που φυσικά δεν ήταν πλέον 80 ποδηλατικά τη βδομάδα, αλλά κάπου στη μέση) προσέφεραν πολύ καλή αποφόρτιση, αλλά και έξτρα push χωρίς μεγάλη πίεση στο μυοσκελετικό. Επίσης, φρονώ λόγω του κωπηλατικού, ήταν η πρώτη φορά που μετά το 30-35 δεν έχω πιάσιμο στους ώμους κατά τη διάρκεια του αγώνα. Και να σκεφτεί κανείς ότι στα χασομέρια ειδικά, όταν οι τετρακέφαλοι είχαν σφίξει αρκετά, έπαιξε πολύ χέρι...

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2018 :  20:36:48  Εμφάνιση Προφίλ
Trexantiris και εμένα η ζυγαριά με τσιτώνει λίγο, τελευταία...
as400 παντού υπάρχει ένας διάδρομος!!! :P :P :D :D

για να σοβαρευομαστε λίγο, σήμερα απόγευμα είχα στατικό ποδήλατο και ασκήσεις πόδια / ώμους στο γυμναστήριο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2018 :  21:10:53  Εμφάνιση Προφίλ
Ένα 8αρακι χθες το απόγευμα σε 43΄και 37 ποδηλατικά σήμερα σε 01:22 παρέα με την γκαντεμιά του ποδηλάτη, πήγα με κόντρα αέρα και γύρισα με κόντρα, εεε μα πως γίνεται σε μιάμιση ώρα να αλλάζει ο αέρας;;; Και όμως γίνεται!!!!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Simba
Forum-Runner

Greece


98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2018 :  21:56:42  Εμφάνιση Προφίλ
3 km στο χώμα παυση και αλλα 2 km εξω ,μετα σπίτι με πάγο ,ποδι ψηλα και ολα μια χαρα.Μαλλον καιρος ειναι να μαζεψω και τις φορμες των χειμερινων προπονήσεων και να κατεβασω κανα σορτς .Εσκασαν τα πόδια μου ,εβραζαν τα δυστυχα .Καλες καλοκαιρινες προπονησεις και οσο μπορουμε δροσερα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/04/2018 :  09:51:22  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα σε όλους!

Χθες 7 πεζοπορικά km και άλλα 4 στο κωπηλατικό σε 18'. Σήμερα το πρωί, άλλα 5 πεζοπορικά.

@Simba: Και δω μπροστά μου!
(Όταν αποφάσισα να βάλω ΟΤΕ τιβι στο σπίτι θεωρούσα ότι θα βλέπω μπάλα και ταινίες. Τελικά, λόγω των παιδιών κατέληξα να βλέπω όσες ώρες της μέρας disney junior και πολύ αγάπη την έχουμε αυτή τη φρουρά των λιονταριών )

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/04/2018 :  12:27:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by RiffRaff

Καλημέρα σε όλους!

Χθες 7 πεζοπορικά km και άλλα 4 στο κωπηλατικό σε 18'. Σήμερα το πρωί, άλλα 5 πεζοπορικά.

@Simba: Και δω μπροστά μου!
(Όταν αποφάσισα να βάλω ΟΤΕ τιβι στο σπίτι θεωρούσα ότι θα βλέπω μπάλα και ταινίες. Τελικά, λόγω των παιδιών κατέληξα να βλέπω όσες ώρες της μέρας disney junior και πολύ αγάπη την έχουμε αυτή τη φρουρά των λιονταριών )

--------------------------
Run-time Error



για αυτό λέμε ότι ο Θεός βλέπει τα σχέδια των ανθρώπων και γελά!!!
στα δικά μου, σήμερα πρωΐ 12 χλμ ψιλοχαλαρά στους ποδηλατόδρομους Βιλησσίων & Χαλανδρίυο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/04/2018 :  14:08:27  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by RiffRaff

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by RiffRaff

quote:


Πάνο η αποφόρτιση ήταν κυρίως ψυχολογική, σωματικά μάλλον το παράκανα στην ξεκούραση (και στο πολυ φαγητό) οπότε και η ζυγαριά με μούτζωσε! :Ρ

Εσύ βλέπω ετοιμάζεις κορμί για την παραλία! :D

Free your feet...free your senses!



Μανόλη, θα μου επιτρέψεις μία ελαφρώς κουτή ερώτηση; Πόσο μεγάλη μπορεί να είναι η ψυχολογική καταπόνηση ενός μαραθωνίου σε έναν άνθρωπο που έχει τρέχει 6 σερί μαραθώνιους σε ένα 30ωρο;

--------------------------
Run-time Error



... :) ...θα έλεγα ότι χρειαζόμουνα ένα μικρό "ρεπό" από το τρέξιμο της όλης προετοιμασίας του Μαραθωνίου και όχι από τον αγώνα τον ίδιο! Γιατί μην ξεχνάς ότι η όλη προετοιμασία πρέπει να συνδυάζεται και με οοοοόλα τα υπόλοιπα "τρεξίματα" της ημέρας ;-)

Στα δικά μου τώρα: σήμερα ένα χαλαρό πρωϊνό τρέξιμο στα 15.56Κ @4'45'' με τα 10Κ να γίνονται σταθερά στο 4'30''. Αίσθηση "σβηστού" κινητήρα αλλά ένα πιασιματάκι το αποκτήσαμε μετά πράγμα που σημαίνει ότι το σώμα "ξέχασε" κάποιες προσαρμογές. Θα επιστρέψουν λίαν συντόμως όμως ;-)

Free your feet...free your senses!



A, OK, now it makes sense. Δεν είχα καταλάβει ότι έκανες προετοιμασία. H οποία, όντως, είναι αυτή που προκαλεί φθορά ψυχολογικά, αφού λειτουργεί ως δέσμευση τόσο για σένα όσο και για τους γύρω σου (που είναι και το πιο δύσκολο κομμάτι από όλα). Εγώ νόμιζω ότι απλά κατέβηκες να τρέξεις ένα μαραθώνιο "για πλάκα" (ως προπόνηση για τα μεγαλύτερα).

Btw, να ξες ότι μέρος της όποιας επιτυχίας είχε ο αγώνας για μένα, μα κυρίως το γεγονός ότι με εξαίρεση τα εύλογα πιασίματα για 3-4 μέρες μετά τον αγώνα, είναι η πρώτη φορά που δεν αισθάνομαι στην post-race period ότι έτρεξα 42, πιστώνεται σε σένα. Όχι για κάτι συγκεκριμένο, αλλά γιατί από εκείνη την κουβέντα που είχαμε το Γενάρη άρχισα να σκέφτομαι out of the box. Καλά το προκάτ προγράμματα, αλλά δεν είναι και ευαγγέλιο. Άμα βλέπεις πως κάτι άλλο λειτουργεί καλύτερα πάνω σου με βάση το χρόνο/ενέργεια που μπορεί να διαθέσεις, τηρώντας πάντα κάποια βασικά πρωτόκολλα βέβαια, γιατί να μη λειτουργήσεις διαφορετικά;

====================
--------------------------
Run-time Error



…όχι, η Θεσσαλονίκη δεν ήταν στο «χαλαρό» και ο συνδυασμός της ζέστης και του δυνατού ήλιου μου χαλάσανε για κάμποσα χιλιόμετρα στο τέλος το «μπρίο»! Πάντα σέβομαι ένα γρήγορο Μαραθώνιο που απαιτεί όχι μόνο αντοχή αλλά και ταχύτητα καθώς και αντοχή σε περίεργες συνθήκες κάποιες φορές… Πάντως τερμάτισα με χαμόγελο και δυνάμεις γιατί πέρυσι είχα ζοριστεί παααάρα πολύ στο τέλος (πάλι λόγω ζέστης) και δεν ήθελα να το επαναλάβω. Και μια που το έφερε η κουβέντα όταν στο τέλος υπήρχε κάποιο ζόρι σκεφτόμουνα για να πάρω θάρρος: έχω δυσκολευτεί απείρως περισσότερο για απείρως μεγαλύτερο χρονικό διάστημα, οπότε σκέψου θετικά και σε λίγη ώρα τελειώνει ο αγώνας 😉

#2 Χαίρομαι που σου βγήκε ο αγώνα (κατά τη διάρκεια αλλά και μετά). «Άκου-πράξε-προσαρμόσου» στις ιδιαίτερες απαιτήσεις της κάθε προετοιμασίας, πάντα με σεβασμό στο σώμα σου, θα ήταν το σλόγκαν που θα έλεγα στον εαυτό μου. Και για αυτό δεν μπαίνω εύκολα σε ένα απολύτως προκαθορισμένο προπονητικό καλούπι, σε συνδυασμό με το «ανάκατο» αγωνιστικό μου πρόγραμμα και βέβαια τις ιδιαίτερες συνθήκες του υπόλοιπου εργάσιμου χρόνου…

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/04/2018 :  14:09:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Hermes

quote:
Originally posted by RiffRaff

Καλημέρα σε όλους!

Χθες 7 πεζοπορικά km και άλλα 4 στο κωπηλατικό σε 18'. Σήμερα το πρωί, άλλα 5 πεζοπορικά.

@Simba: Και δω μπροστά μου!
(Όταν αποφάσισα να βάλω ΟΤΕ τιβι στο σπίτι θεωρούσα ότι θα βλέπω μπάλα και ταινίες. Τελικά, λόγω των παιδιών κατέληξα να βλέπω όσες ώρες της μέρας disney junior και πολύ αγάπη την έχουμε αυτή τη φρουρά των λιονταριών )

--------------------------
Run-time Error



για αυτό λέμε ότι ο Θεός βλέπει τα σχέδια των ανθρώπων και γελά!!!
στα δικά μου, σήμερα πρωΐ 12 χλμ ψιλοχαλαρά στους ποδηλατόδρομους Βιλησσίων & Χαλανδρίυο



...τις ώρες που πηγαίνεις εσύ...δεν θα σε προλάβαινα με τίποτα! :Ρ

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2018 :  10:17:09  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα σε όλους!

Χθες αθροιστικά 11 πεζοπορικά χιλιόμετρα μοιρασμένα σε πρωί-απόγευμα συν 5 km στο κωπηλατικό σε 23:30. Σήμερα το πρωί, άλλα 5,5 πεζοπορικά.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000