Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπον πως παει η προπονηση σας?Νο12.
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2018 :  19:27:17  Εμφάνιση Προφίλ
trexantiris σε βλέπω δασοφύλακα οσονούπω!!! και, ως προς τη δυνατότητα μετακίνησης μέσα σε μονοπάτια, λόγγους, φαράγγια, λίγοι δασοφύλακες μάλλον θα φτάνουν την ικανότητα σου :D :D
σήμερα είχα πλάτη μηχανήματα και pushups αλλά δεν νομίζω να αργήσω να πάω να δω τα έργα συντήρησης που έχεις κάνει στο μονοπάτι!!! :)

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Simba
Forum-Runner

Greece


98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2018 :  19:58:33  Εμφάνιση Προφίλ
Ευχαριστα νεα,προοδεύω,ανεβαίνω ,δυνάμωσα .Εκανα 2χλμ (μονο αντι για τα 3 αλλα οκ) με χλμ τεμπο 6.20(αργουτσικα αλλα απο το 7 που ημουν παλια πιο καλα τωρα,καθιερωνεται ο χρονος καπως και αυξανεται και η αντοχη οποτε θα δω με τα 7 λεπτα που θα φτασω σε χλμ) και μαλιστα δυναμικα διχως κανα λαχανιασμα τρομερο και ενιωθα σε καποιες φασεις μαλιστα οτι με επαιρνε να ανεβασω και αλλο αλλα ειπα ας μεινω εκει και βλεπω αλλη φορα που θα κανω μονο 1χλμ :) Το συμπερασμα που εβγαλα ειναι οτι το σωμα μαθαινει και οτι παιζει τεραστιο ρολο η ψυχολογια.εχω αποβάλλει καθε φοβο περα απο τις προπονήσεις .Ο καιρος μονο με χαλασε ,καπως μουντος ,υγρασια,κουφοβραση αλλα οκ ,ολα καλα .Καποια στιγμη θα δοκιμαστώ σε γηπεδο στίβου να δω πως θα τα παω με τα χλμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2018 :  20:28:56  Εμφάνιση Προφίλ
είδες φίλε simba που έρχεται από μόνο του?!
και που είσαι ακόμα!!! :)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Jiannis21
Forum-Runner

Greece


61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2018 :  21:34:46  Εμφάνιση Προφίλ
Ρελαντί 7km με Pace: 4,44. Θα πάει και το ΣΚ έτσι με λίγο μεγαλύτερες αποστάσεις και από Δευτέρα κανονικά.
Έρχεται και ο 3ος Αγώνας Λιμένων!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/04/2018 :  08:23:38  Εμφάνιση Προφίλ

Καλημερα σας !

Προχτες , στην προπονηση μου συναντησα μια γιαγιακα και ανταλλαξαμε μια καλησπερα μονο!!!
Χτες , εκτος απο την ''καλησπερα'' , με ρωτησε διαβαινοντας την : ''καθε μερα ετσι τρεχεις εσυ?'' και προλαβαινω να της πω ενα ''Ναι'' !!
(Ευτυχως δεν με ρωτησε και απο ποσα χιλιομετρα κανω) !!!

Καλημερα σας !!!

https://panosmaltezos.wordpress.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
825 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/04/2018 :  10:54:52  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα!

Χθες απόγευμα 4,6 δρομικά σε 26:30 on the way back (not home but) to the gym από διαδρομή με αρκετές κλίσεις, αλλά τουλάχιστον αρκετά σκιερή και 20 ποδηλατικά στο στατικό σε λίγο κάτω από 37', σταθερά στα 6/8.

Σήμερα πρωί, 10 δρομικά km έξω σε 47' με ενσωματωμένα 3 km στο 4:20, 1 στο 4:27 άλλα 3 στα πέριξ του 4:40.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/04/2018 :  16:02:13  Εμφάνιση Προφίλ
χαιρετώ όλους!
προχθές απόγευμα 8χλμ στα πλαίσια της συμμετοχής της εταιρίας μου στο charity του NFL (+ άλλα 5 περπάτημα με συναδέλφους) και χθες απόγευμα 10χλμ στην Καλαμάτα σε 45' (ο ΣΔΥ Μεσσηνίας με τίμησε αναθέτοντας μου το λαγο των45' στον αγώνα δρόμου Καλαμάτας)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
825 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2018 :  12:55:43  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα και καλή βδομάδα σε όλους!

Αυτές οι μέρες είχαν αρκετή και πολυποίκιλη δραστηριότητα, οπότε έχουμε και λέμε:

Παρασκευή απόγευμα: μετά τα πρωινά δρομικά, πέρασα το απόγευμα απτο gym για ένα session κωπηλατικού με 4 και κάτι km σε ~18'.

Σάββατο: Ας με συγχωρήσετε για την έκφραση, αλλά επειδή για εμάς που η γυναίκα μας παρακολουθεί το μάστερ σεφ ο όρος έχει γίνει πλέον οικείος, έκανα ένα αποδομημένο τρίαθλο.
Έτσι, άρχισα με 21,4 km ποδήλατο σε 40' (στα 6/8 της σκάλας), συνέχεια με κωπηλατικό (3,3 km σε ~15') και κλείσιμο με 5 km τρέξιμο (από ένα χιλιόμετρο σε 5:27/5:00/4:37/4:16 και από 500 μέτρα σε 4:00 και 6:00).

https://flow.polar.com/training/analysis/2424448743

Κυριακή: Επιτέλους άνοιξε για μένα η κολυμβητική περίοδος για φέτος, μιας και το ότι ξαναέμπλεξα με προετοιμασία μαραθωνίου με έκανε να έχω να μπω στη θάλασσα από τις αρχές Δεκέμβρη που είχαμε συναντηθεί τότε με τον Κώστα και το Στάθη. Στην παραλία του Λιτοχώρου, λοιπόν, αρχικά μπήκα μόνος μου για 25' σε μια διαδρομή που πάνε-έλα πρέπει να ήταν ένα σκάρτο χιλιόμετρο. Δυστυχώς, παρά την κρυφή ελπίδα που είχα ότι θα μπορούσα με το συγκεκριμένο ρολόι να μετράω και κολυμβητικές αποστάσεις, από κάποιο σημείο και μετά, το σήμα χάνεται, οπότε όλα γίνονται ξανά κατ΄ εκτίμηση. Το ενδιαφέρον στη συγκεκριμένη διαδρομή ήταν πως με ίδιας έντασης ελεύθερο το πήγαινε βγήκε σε 8,5 λεπτά και η επιστροφή στον ακριβώς διπλάσιο χρόνο λόγω του έντονου ρευματος που αν δεν το πρόσεχες θα σε έβγαζε Κατερίνη. Μετά από λίγο ξαναμπήκα με ένα φίλο για πιο χαλαρά πράγματα, οπότε στην εξίσωση μπαίνουν άλλα 300-400 μέτρα πρόσθιου με σφήνες μακροβουτιών, με τον χιονισμένο Όλυμπο να στέκει αγέρωχος από πάνω μας.

Μετά το μεσημέρι, ανεβήκαμε και προς τον Άη Γιάννη, όπου σε ένα πλάτωμα με γρασίδι διοργανώσαμε ένα ανυπόδητο ποδοσφαιρικό παιχνίδι μεταξύ μας με διαιτητή το Δία και νικήτρια ομάδα (φυσικά) την εκλεκτή της Ήρας...

Σήμερα πρωί: Δυνατό ποδηλατικό στο στατικό με 30,15 km σε ~53'. Αρχικά ξεκίνησα στο χαλαρό με 80-85 rpm στα 5/8 της σκάλας, όσο περνούσε η ώρα ανέβαζα το rpm, μετά το ημίωρο οι στροφές ανέβηκαν κάπου στο 95-100 και από το 40' και μετά που ανέβασα τη σκάλα στα 6/8 του γ@#$%α εντελώς, φτάνοντας το rpm μέχρι και στο 110 (>40 km/h) γιατί κυνηγούσα να πιάσω τα 30 km στο 50λεπτο, αλλά μάλλον είχα κάνει λάθος υπολογισμούς. Και, φυσικά, δεν πρόλαβα...

https://flow.polar.com/training/analysis/2429351188

@Hermes: Πάνο, μεγάλη τιμή αυτή φίλε. Μπράβο!

--------------------------
Run-time Error

Edited by - RiffRaff on 30/04/2018 12:59:26
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2018 :  14:16:00  Εμφάνιση Προφίλ
Λευτέρη χαιρετώ!
Με τιμά η πρόταση τους και συγχρόνως με χαροποιεί!

Για το ρολόϊ φίλε, αν δεν λέει ρητά ότι μπαίνει στο νερό με gps, θα πρότεινα να μην το κάνεις, μπορεί να σου δημιουργήσει πρόβλημα στο gps
Τουλάχιστον ρώτα καποιον σχετικότερο από εμένα, αλλά έχει πάρει το αυτί μ ότι, κάτι κάνει η συνεχής κίνηση μέσα - έξω από το νερό και βλάπτει το gps

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2018 :  19:14:05  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπέρα και παλι!
σήμερα απόγευμα 6 χαλαρά χλμ στο διάδρομο του Axion και ακολούθως ολίγη από πλάτη
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Jiannis21
Forum-Runner

Greece


61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2018 :  18:18:03  Εμφάνιση Προφίλ
Χαλαρά 10km με pace 4.45-4.50. Ο ήλιος όμως δεν βοηθάει και πολύ.. άλλα είναι εξάσκηση, αφού οι περισσότεροι αγώνες πλέον θα είναι με ήλιο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sak14
Advanced Forum-Runner

349 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2018 :  20:42:18  Εμφάνιση Προφίλ
Μετά τα 155 χλμ στο 24ωρο nflathens.γιατρευω τις φουσκάλες μου...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/05/2018 :  09:14:31  Εμφάνιση Προφίλ
καλημέρα σε όλους κ καλό μήνα!
σήμερα πρωΐ 12χλμ ελεύθερο στη ρεματιά Χαλανδρίου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/05/2018 :  11:55:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by sak14

Μετά τα 155 χλμ στο 24ωρο nflathens.γιατρευω τις φουσκάλες μου...



!!! Άφωνος! (όταν σου έλεγα ότι "πας πολύ καλά" το εννοούσα να ξέρεις!)
Οι φουσκάλες μπορεί να αποτελέσουν τεράστιο πρόβλημα κατά τη διάρκεια αλλά και μετά τον αγώνα! Προσοχή μην αλλάζουν την εμβιομηχανική σου σε επόμενα τρεξίματα που θα κάνεις μετά το 24ωρο!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/05/2018 :  12:06:19  Εμφάνιση Προφίλ
80Κ τρέξιμο στα πλαίσια του No Finish Line αυτό το ΣΚ και μόλις τελείωσε αυτό το "extra-Long Run" έκανα άλλα 50Κ σβέλτο περπάτημα υποστηρίζοντας συνδρομέα. Οπότε για 24 ώρες ήμουνα και εγώ σε "κίνηση" :Ρ

Δευτέρα ρεπό & Τρίτη ένα 8άρι χαλαρή αποκατάσταση στον Υμηττό. Το θετικό είναι δεν έχω ουσιαστικά ούτε καν πιασίματα από το ΣΚ στο No Finish Line. Το σώμα αρχίζει και ανταποκρίνεται θετικά στον αυξημένο όγκο...
Καλό μήνα!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000