Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπον πως παει η προπονηση σας?Νο12.
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2018 :  11:04:34  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα!

Χθες το απόγευμα, 13 km σε ~63:30 σε συνθήκες ενοχλητικές. Η έντονη νεροποντή νωρίς το απόγευμα με έκανε να θεωρήσω ότι γυαλιά ηλίου και καπέλο αποτελούν περιττά αξεσουάρ. Φεύ! Μέχρι να βρεθώ στην παραλία, είχε βγάλει έναν ήλιο τι να σου πω. Ο οποίος αντανακλούσε στις βρεγμένες επιφάνειες και σε έκανε να νιώθεις πως δέχεσαι βέλη φωτός από παντού!

Σήμερα το πρωί, 5 ψιλογοργά (6,7 km/h) πεζοπορικά.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2018 :  11:51:32  Εμφάνιση Προφίλ
ύπουλη εποχή αυτή...

quote:
Originally posted by RiffRaff

Καλημέρα!

Χθες το απόγευμα, 13 km σε ~63:30 σε συνθήκες ενοχλητικές. Η έντονη νεροποντή νωρίς το απόγευμα με έκανε να θεωρήσω ότι γυαλιά ηλίου και καπέλο αποτελούν περιττά αξεσουάρ. Φεύ! Μέχρι να βρεθώ στην παραλία, είχε βγάλει έναν ήλιο τι να σου πω. Ο οποίος αντανακλούσε στις βρεγμένες επιφάνειες και σε έκανε να νιώθεις πως δέχεσαι βέλη φωτός από παντού!

Σήμερα το πρωί, 5 ψιλογοργά (6,7 km/h) πεζοπορικά.

--------------------------
Run-time Error

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2018 :  14:50:34  Εμφάνιση Προφίλ
Γνώμη μου ότι ειδικά το καπελάκι είναι απαραίτητο για όλες τις συνθήκες. Προφυλάσει από
τον ήλιο
τη βροχή
τα φώτα(βράδυ)
τον ιδρώτα στο κούτελο που πέφτει στα μάτια (τα τεχνικά με το βαμβακερό τελείωμα στην περίμετρο)
τις σκόνες, αέρα
και το κρύο.





Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2018 :  15:30:15  Εμφάνιση Προφίλ
@Hermes: Πάνο, ύπουλη δε λες τίποτα. Δε μπορώ να σας περιγράψω τι νεροποντή έπεσε εδώ και ξαφνικά, όπως ήρθε, έτσι εξαφανίστηκε, αφήνοντας πίσω της βρεγμένες επιφάνειες για σούπερ αντανάκλαση και πεντακάθαρη ατμόσφαιρα για να μην απορροφάται από πουθενά η ακτινοβολία πριν φτάσει στο δέρμα σου!

@gargadua: Το χειμώνα μπορεί να είναι λειτουργική και μια κουκούλα. Γενικά, πάντως, για αυτό μου αρέσουν τα νυκτερινά run, γιατί σου δίνουν τη δυνατότητα να φέρεις πάνω σου όσο λιγότερα γίνεται. Ούτε καπέλα ούτε γυαλιά ούτε σκατουλάκια ούτε φατουλάκια. Και μπορείς να βγάλεις και τη μπλούζα σου ευκολότερα, χωρίς να δέχεσαι τα αδιάκριτα βλέματα της αποδοκιμασίας που σε κάνουν να το σκέφτεσαι δύο φορές τη μέρα.

Πάντως, δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει, αλλά από τη στιγμή που μπήκαν οι ζέστες έχω μετατράπεί στο γκρινιάρη του φόρουμ!

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2018 :  19:23:28  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπέρα! σήμερα απόγευμα είχε το "μενού" κοιλιακοί, στήθος όργανα και μονόζυγα! και μεγάλη βόλτα Πάντειος - σταθμός ΜΟναστηράκι και μετά Σπίτι - Χαλάνδρι - Σπίτι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2018 :  21:43:20  Εμφάνιση Προφίλ

Το πραγματικο Survivor ηταν τωρα το απόγευμα, που πηγα να τρεξω . Απο το 5 ως το 16 με πηγε φουλ χαλαζι, βροχη.....ο δρομος δεν φαινονταν....οριζοντας μεχρι 200 μετρα !!!! Ευτυχως ειχα το καπελο (ειχε ηλιο οταν ξεκινησα!😄) !!!Και μπλουζα τιραντα !!Το πηγαινα για 6'/χιλ , αλλα οταν ειδα οτι δεν ελεγε να σταματησει , επιταχυνα καπως...στο 4:55!!😄😄

Ευχαριστώ

https://panosmaltezos.wordpress.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2018 :  22:05:29  Εμφάνιση Προφίλ
"Πάντως, δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει, αλλά από τη στιγμή που μπήκαν οι ζέστες έχω μετατράπεί στο γκρινιάρη του φόρουμ"!

Τι έγινε; Βρήκα ανταγωνιστή;;;;;;;


Σήμερα ξεραΐλα, είπα να τρέξω, δεν....υποχρεώσεις, είπα να κάνω ασκήσεις στο σπίτι, πάλι δεν...υποχρεώσεις, είπα να πάω για μπάνιο πάλι κάτι έτυχε, εεεε άει στον αγύριστο θα αποφάσισα να κάνω λίγο υγρό στίβο πίνοντας μπύρες!!!!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/05/2018 :  09:13:22  Εμφάνιση Προφίλ
gargadua, η γκρίνια κάνει καλό στην ψυχη!!! :) :)

σήμερα βγήκαν 13χλμ με 20στροφο τεμπάκι καρδιακων παλμών στο γήπεδο Χαλανδρίου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/05/2018 :  09:59:33  Εμφάνιση Προφίλ
Πολλή καλημέρα σε όλους!

Χθες βγήκαν αθροιστικά περίπου 12 γοργά πεζοπορικά χιλιόμετρα σε διαδρομές με κλίσεις, καθώς και μερικές ασκήσεις δύναμης σπίτι.

Σήμερα το πρωί, άλλα 5 γρήγορα πεζοπορικά και το απόγευμα, βασισμένος σε ένα πρόγραμμα που μου έβγαλε η polar με στόχο το Νυκτερινό Ημί της Θεσσαλονίκης, λέω να κάνω κάτι που το ορίζει ως cruise interval. Όχι ότι θα το ακολουθήσω πλήρως αυτό το πρόγραμμα, αλλά σε πρώτη φάση λέω να δοκιμάσω τις διαφορετικές προπονήσεις που προτείνει και να δω ποιες μου κάνουν/λειτουργούν καλύτερα.

Αύριο θα γραφτώ ξανά σε (άλλο) γυμναστήριο κιόλας, άντε γιατί μου έχει λείψει 2 βδομάδες τώρα το ποδηλατάκι και το κωπηλατικό και ίσως εκεί να έχει και κανά stepper της προκοπής να κάνουμε δουλειά. Άντε να πούμε, γιατί στο παλιό που πήγαινα, αν και μου άρεσε γιατί ήταν (σχετικά) μικρό, οικογενειακό και cozy, ε λίγο λίγο, από τις 8 που άνοιγε όταν πρωτογράφτηκα τον Οκτώβριο, το πήγαν στις 9. Έτσι δεν κάνουμε δουλειά, όμως, γιατί αυτομάτως μας κόβει την πρωινή (προπόνηση ).

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/05/2018 :  21:27:35  Εμφάνιση Προφίλ
Κοιλιακοί και σκοινάκι (2χ500) το πρωί και 11 χλμ το απόγευμα σε 01:00. Ψιλοκάηκα, δεν μου ταιριάζει με τίποτα η ζέστη (ή καλόμαθα;)..
Αύριο ποδηλατοβόλτα να δοκιμάσω τη νέα μου σέλα στο ποδήλατο, ίσως και κανένα μπανάκι.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Simba
Forum-Runner

Greece


98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/05/2018 :  23:03:37  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα ,έχω μεινει πίσω λόγω του οτι άλλαξαν καποια δεδομένα στη δουλειά και δεν μπορώ να βρω το χρονο που θελω .Τελευταία δυστυχως μονο καποια χλμ μονα τους ,δηλ παω για 1 χλμ και μερικα ανοιγματα πανω κατω σπριντ στο γηπεδο να ξεδώσω ,να γυμνασω τα πόδια να ανεβουν οι παλμοι .ΙΠαω δηλ μονο απλα να τρέξω για να μην περάσουν ημερες διχως προπονηση.Ο χρόνος βελτιώνεται ,5 κ 40 εκανα και πιστευω με αυτα τα δεδομενα μονο στη σκεψη να προλάβω να το κανω το χλμ το κανω ακομη πιο γρηγορα ωστε να γυρισω σπίτι καθως λειπω ολη ημερα.2 μηνες περίπου ετσι θα με παει,δυστυχως.Το μονο θετικο αλλα και παράξενο ειναι οτι με αυτη την προπόνηση δεν ποναω ,δεν εχω τις ενοχλήσεις που ειχα οταν εκανα τα περισσότερα χλμ πίσω στο πόδι.Βεβαια τρεχω λιγότερο ομως πιο εντονα και μου κανει εντυπωση

Edited by - Simba on 09/05/2018 23:05:47
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/05/2018 :  23:48:39  Εμφάνιση Προφίλ
45' έτσι για να βγει η τελευταία προπόνηση στο άλσος Προμπονα.
Ένα ακόμη προπονητικό ταξίδι σχεδόν 5 μηνών τελείωσε χωρίς εντάσεις και μεγάλο όγκο .Το κυριότερο βέβαια υγιείς σωματικά και ψυχικά και έτοιμος για μια νέα πρόκληση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/05/2018 :  11:23:47  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα σε όλους!

Χθες στην περίβολο του Καυταντζογλείου 9,3 km σε 45:30 ως εξής:

- 16' ζέσταμα (3,11 km)
- 6' στις ζώνες 4 (κυρίως) και 5 (1,4 km)
- 2' χαλαρά για να πέσουν οι παλμοί (0,34 km)
- 6' στις ζώνες 4 και 5 (κυρίως) (1,48 km)
- 2' χαλαρά για να πέσουν οι παλμοί (0,31 km)
- 6' στις ζώνες 4 και 5 (κυρίως) (1,49 km)
- 7' χαλαρά για cool down (1,1 km)

Τα πρώτα 16' έγιναν δεξιόστροφα, ενώ, χωρίς να θέλω να επαναλαμβάνομαι και να γίνομαι κουραστικός, η συγκεκριμένη περίβολος έχει δύο πολύ άσχημα χαρακτηριστικά, για αυτό και την αποφεύγω συνήθως. Ενοχλητικά (και) άνιωθα πεζοπόρα τμήματα αφ' ενός και αφ' ετέρου η μισή είναι ανηφορική και η άλλη μισή κατηφορική. Αυτά τα δύο χαρακτηριστικά δυσχεραίνουν την προσπάθεια διατήρησης ενός σταθερού ρυθμού κατά τη διάρκεια των φάσεων της ποιοτικής προπόνησης.

Σήμερα το πρωί στο καινούριο γυμναστήριο 24 km στο στατικό ποδήλατο σε 40' και κάτι δεύτερα και 10' σε κάτι κυλιόμενες σκάλες που έχουν, οι οποίες πέραν της πολύ καλής ενδυνάμωσης που κάνουν στα πόδια, σε μπάζουν στο αναερόβιο μέσα σε μόλις 2-3 λεπτά άσκησης. Εμπειρία! Θα το τιμήσω δεόντως το επόμενο εξάμηνο!


--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Simba
Forum-Runner

Greece


98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/05/2018 :  15:11:28  Εμφάνιση Προφίλ
Τελικα χαραματα πριν ξυπνησουν τα κοκόρια ετρεξα 25 λεπτα ομως δεν μου παει το πρωι καθόλου ,τοσο πρωι δεν... Ελπιζω να τα ρυθμισω παντως καλα παει .Θα κρατησω τις προπονησεις μεχρι μισαωρο για καποιο καιρο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/05/2018 :  15:20:48  Εμφάνιση Προφίλ
40 πρωινά λεπτά κοιλιακοί και βαράκια, ποδηλατάδα 32 χλμ σε 01:10.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000