Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπον πως παει η προπονηση σας?Νο12.
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2018 :  14:56:39  Εμφάνιση Προφίλ
μπράβο Λευτέρη!!!
είσαι τουρμπίσιος!

φίλε, ως προς τα σωματομετρικά, θεωρώ ότι είναι το σουλούπι - το "σκαρί" του κάθε ενός...οπωσδήποτε κάποιος μπορεί να διαμορφώσει το σώμα του σε κάποιο βαθμό αλλά η καταβολή δεν φευγει...
ούτε εσύ μπορείς να γίνεις 60 κιλά κ να είσαι καλά ούτε ο φίλος να παει 80 κιλά εκτός και αν τα πάρει λίπος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2018 :  16:25:54  Εμφάνιση Προφίλ
Οι επιδόσεις είναι να το χεις...........

Χθες και γω κοιμήθηκα, ψόφιος από τις υποχρεώσεις της ημέρας, δεν μπόρεσα να κάνω κάτι(διάθεση 0) πέρα από το να αρχίσω το βάψιμο των ξύλινων καρεκλών του μπαλκονιού. Σήμερα όμως που η πόλη γιόρταζε την απελευθέρωση είπα να το τσούξω. 21 χλμ σε 121΄πρωί πρωί με την αυγούλα. Το χάρηκα, η κίνηση λιγοστή και η θερμοκρασία ότι έπρεπε.
Το 2ο μέρος της προπόνησης περιελάμβανε σπαλομπριζόλες χοιρινές, κεμπάπ, λουκάνικα, καυτερές στα κάρβουνα συνοδεία μπύρας και μπόλικης σαλάτας. Την κατεβάσαμε την κυβέρνηση αλλά δεν βρήκαμε αντικαταστάτη.....

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

Edited by - gargadua on 14/05/2018 16:28:50
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2018 :  18:02:00  Εμφάνιση Προφίλ
gargadua βλέπω σκληρές προπονήσεις σε διπλό ταμπλώ!!!
double duty!!! :) :D

στα δικά μου σήμερα, το πρόγραμμα είχε δυνατά όργανα στήθος, εναλλακτικά πόδια, μονόζυγα / κοιλιακοί & ραχιαίοι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/05/2018 :  09:07:16  Εμφάνιση Προφίλ
καλημέρες! σήμερα 13χλμ, λίγο σβέλτα, στους ποδηλατόδρομους Χαλανδρίου - Βριλησσίων!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/05/2018 :  10:52:23  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Αρχικά, ΤΗΧ για τα καλά σας λόγια, αλλά εγώ δεν έκανα κάτι διαφορετικό από αυτό που ξέρω. Οι γρήγοροι την πάτησαν νομίζοντας ότι πάνε βόλτα στο πάρκο. Από εκεί και πέρα, διαφωνώ με τον gargadua ελαφρώς, με την έννοια ότι έτσι υποβαθμίζουμε την προσπάθεια που καταβάλλει ο καθένας στις προπονήσεις του κατά κάποιο τρόπο. Φυσικά και το παλικαράκι που βγήκε πρώτος "το έχει", φαινόταν από όλα, τη σωματοδομή, το κάλπασμά του, κτλ. Από την άλλη, ο δεύτερος, ο οποίος έχει τα υπερδιπλάσιά του χρόνια (20 vs 45) και τον κόντραρε στα ίσια ως το τελευταίο χιλιόμετρο, πριν φτάσει να κάνει φέτος 2:45 στον Αλέκο, ξεκίνησε με μαραθώνιο >4 ώρες. Άρα, μέσα από την προσπάθεια και τη θέληση έφτασε σε έναν τέτοιο τερατώδη χρόνο. Θα συμφωνήσω, πάντως, μαζί του στις γαστρονομικές του αναζητήσεις, με εξαίρεση το αλκόολ (έγω να βάλω στο στόμα μου αλκοολούχο από το 2012, ούτε στα βαφτίσια των παιδιών μου δεν ήπια).

Τώρα, όσον αφορά στο θέμα του βάρους/σωματοδομής, εννοείται ο καθένας έχει τα προσωπικά του δεδομένα και χαρακτηριστικά που λειτουργούν είτε ευνοϊκά είτε αρνητικά ανά περίπτωση. Ας πούμε, αν μας βάλεις στο κωπηλατικό, εγώ προφανώς θα τραβάω πιο δυνατά από εκείνον. Το θέμα του βάρους δεν το έθιξα με παράπονο, αλλά περισσότερο από περιέργεια. Δηλαδή θα ήθελα να μπορώ να νοιώσω έστω και για ένα μόνο γρήγορο ή ανηφορικό ή both of them (όπως ήταν την Κυριακή) session την αίσθηση του να είσαι όχι 27, αλλά έστω 7 κιλά ελαφρύτερος.

Και για να περάσουμε στα on topic, σήμερα πρωί πάλι cross, αλλά αυτή τη φορά δυνατό, με 20' στο ελλειπτικό με προοδευτικά αυξανόμενη αντίσταση και αλλαγή φοράς στην κίνηση στο δεκάλεπτο (2,34 km), 20' στο κωπηλατικό (3,85 km) και 10' στις κυλιόμενες σκάλες, το μεγαλύτερο γαμ@#$ που υπάρχει σε όργανο! Και για αποθεραπεία, 5 πεζοπορικά χιλιόμετρα ως τη δουλειά. Αύριο τρέξιμο στο γήπεδο με μια ωραία διαλλειματική.

--------------------------
Run-time Error

Edited by - RiffRaff on 15/05/2018 10:53:45
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/05/2018 :  11:22:18  Εμφάνιση Προφίλ
πολύ μπροστά το γυμναστήριο σου Λευτέρη!!! Άκου σκάλες κυλιόμενες!!! θα ήθελα να δοκιμάσω!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/05/2018 :  16:12:50  Εμφάνιση Προφίλ
Θα ήταν άδικο να υποτιμήσω την προσπάθεια οποιουδήποτε(και ποιος είμαι εγώ για να το κάνω;) όμως υπάρχουν άνθρωποι φτιαγμένοι για το τρέξιμο που απλά δεν το ξέρουν. Δοκιμάζοντας καταλήγουν πολύ σύντομα με επιδόσεις που άλλοι πραγματικά θα προσπαθήσουν αρκετά για να τους φτάσουν και το σημαντικότερο, χωρίς τραυματισμούς. Είναι γνωστό άλλωστε ότι το κυνήγι των επιδόσεων έχει φέρει τραυματισμούς άσχημους.
Υπάρχουν και άλλοι λόγοι για μια κακή επίδοση πχ η κακιά μέρα, ο κακός ύπνος, η χθεσινοβραδυνή μουρμούρα κλπ.
Έχω παράδειγμα ηλικιωμένης(κάπου στα 65) που ανακάλυψε το τρέξιμο πριν 5 χρόνια(ίσως και λιγότερο) και την έχω δει να τρέχει κοντά στο 6΄/χλμ!! Πρόσφατα συμμετείχε και στις 72(ή 76;) ώρες με 104 χλμ διανυθείσα απόσταση! Δεν είναι τρομερό;
Υπάρχουν και άλλα παραδείγματα συνφορουμιστών που μπήκανε εδώ ρωτώντας τι είναι ο μαραθώνιος και βρεθήκαν να σπάνε τα ρολόγια!!!!!

Πάνω απ΄όλα μπορούμε να τρέχουμε, όλα τα υπόλοιπα..........

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/05/2018 :  18:47:26  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Hermes

gargadua βλέπω σκληρές προπονήσεις σε διπλό ταμπλώ!!!
double duty!!! :) :D

στα δικά μου σήμερα, το πρόγραμμα είχε δυνατά όργανα στήθος, εναλλακτικά πόδια, μονόζυγα / κοιλιακοί & ραχιαίοι!



!...το τερμάτισε ο Βασίλης και μας έκανε να τρέχουν τα σάλια μας!!! :Ρ

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/05/2018 :  18:50:30  Εμφάνιση Προφίλ
Σήμερα 4.5Κ (όχι 45, 4 και μισό...καλά το έγραψα :Ρ) πολύ χαλαρό και αύριο κανά 8άρι με ανοίγματα και μετά...ξεκούραση γιατί ο "Ολύμπιος Δρόμος" δε χωρατεύει! Είναι όμορφο συναίσθημα το σώμα να είναι ξεκούραστο και να "πεινάει" για τρέξιμο! ;-)

@RiffRaff -> Κυλιόμενες σκάλες;...τί είναι πάλι ετούτο!!! (;)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Jiannis21
Forum-Runner

Greece


61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/05/2018 :  19:05:17  Εμφάνιση Προφίλ
Χάλια.
2 Εβδομάδες εκτός λόγο εξεταστικής και έχω ακόμα μέχρι τις 6 Ιουνίου.
Άντε να επανέλθω μέτα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/05/2018 :  19:32:54  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπέρα, σήμερα είχε double feature το πρόγραμμα, με 13 πρωϊνά σβέλτα χιλιόμετρα στους ποδηλατόδρομους Χαλανδρίου - Βριλησσίων και απόγευμα όργανα πλάτη & διάφορα pushups

@Gargadua: φασουλάδα σήμερα με ολίγον από γραβιέρα και ελιές δύο λογιών!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/05/2018 :  14:00:08  Εμφάνιση Προφίλ
χαιρετώ!
σήμερα πρωΐ 12 χλμ στη ρεματιά Χαλανδρίου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/05/2018 :  22:57:26  Εμφάνιση Προφίλ
11 σε 58΄βραδινά.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2018 :  18:57:50  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπέρα! 3χλμ στη γαλέρα σήμερα σε 16' και ακολούθως όργανα για πόδια και κατακόρυφα με βυθίσεις!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2018 :  19:42:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by trexantiris

Σήμερα 4.5Κ (όχι 45, 4 και μισό...καλά το έγραψα :Ρ) πολύ χαλαρό και αύριο κανά 8άρι με ανοίγματα και μετά...ξεκούραση γιατί ο "Ολύμπιος Δρόμος" δε χωρατεύει! Είναι όμορφο συναίσθημα το σώμα να είναι ξεκούραστο και να "πεινάει" για τρέξιμο! ;-)

@RiffRaff -> Κυλιόμενες σκάλες;...τί είναι πάλι ετούτο!!! (;)

Free your feet...free your senses!



καλή δύναμη Μανώλη! όλα καλά εύχομαι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000