Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπον πως παει η προπονηση σας?Νο12.
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

Simba
Forum-Runner

Greece


98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/05/2018 :  22:35:53  Εμφάνιση Προφίλ
Αμεσως μετά τη δουλεια τρεξιματακι 25' .Στη δουλεια εντωμεταξυ ο κλιματισμος φουλ κρύο και εφυγα με παγωμένους μυς,πόδια,χερια ,αυχενας κρυος οπως και μέση ,ζέσταμα σα να ειχαμε χειμώμα χρειάστηκα αλλα ειναι άβολο να φευγεις απο τη δουλεια και να νιωθεις οτι εχουν παγωσει τα ακρα σου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/05/2018 :  18:02:00  Εμφάνιση Προφίλ
χαιρετώ! σήμερα πρωΐ 14 χλμ σβέλτα στην Κηφισιά
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2018 :  08:55:05  Εμφάνιση Προφίλ
καλημέρα! να συμπληρώσω τα χθεσινά μου, το απόγευμα είχε όργανα στήθος, μονόζυγα και κατακόρυφα
σημερα πρωΐ 11χλμ χαλαρούλια στο Πολύδροσσο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2018 :  10:12:35  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα σε όλους! Training report 3μέρου, λοιπόν, και έχω μπόλικα να γράψω!

Σάββατο: 100 όροφοι στη σκαλιέρα σε περίπου 20' και ακολούθως δυνατό πυραμιδικό session στο διάδρομο (10 km σε 46:30) ως εξής:

- Από ένα χιλιόμετρο σε 12/13/14/15/16 km/h.
- Μισό χιλιόμετρο στα 17 km/h.
- Κατέβασμα στο 10.1 km/h για να πέσουν οι σφυγμοί.
- Προοδευτική άνοδος της ταχύτητας κατά 1 km/h κάθε 500 μέτρα μέχρι και τα 14 km/h.
- Ένα χιλιόμετρο στο 15 km/h.
- Ένα χιλιόμετρο στο 10 km/h για σβήσιμο.

Κυριακή: 13,5 χιλιόμετρα σε 64' με μέσο bpm 139 στο γήπεδο της περιοχής μου, τα μισά δεξιόστροφα και τα υπόλοιπα αριστερόστροφα. Το run χωρίστηκε ως εξής:

- 10' ζέσταμα (1,93 km - 125 bpm)
- 30 ζώνη 2 - τουλάχιστον με ό,τι ήξερα από την εργομέτρηση του Σεμπτέμβη (6,34 km - 138 bpm)
- 21' ζώνη 3 (4,66 km - 150 bpm)
- 3' αποθεραπεία

Δευτέρα: Επιτέλους κολύμπι! Χονδρικά, μιας και πάλι το gps του ρολογιού είχε θεματάκια στο νερό, μιλάμε για μια απόσταση σίγουρα πάνω από 3 km, αλλά και σίγουρα κάτω από 3,5 km, με το πήγαινε να βγαίνει στα 41' (μόνο) με ελεύθερο και το γύρνα (μαζί με κάποια περιφερειακά που σίγουρα μεγάλωσαν την απόσταση, όπως το να πάω ως την κόκκινη σημαδούρα που είναι στα αρκετά βαθιά) να γίνεται σε 61', κατά βάση με πρόσθιο + λίγο ελεύθερο + λίγο λιγότερο ίπτιο.

Σήμερα πρωί: 30' στο ελλειπτικό με προοδευτικά αυξανόμενη αντίσταση και αλλαγή φοράς στα 15' και 80 ορόφους στη σκαλιέρα σε ~14'.

Και τώρα με συγχωρείτε, αλλά έχω ένα δυνατό session με κάτι κρουασάν...

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2018 :  13:39:27  Εμφάνιση Προφίλ
10αρακι στις 5 το πρωί σε 54΄.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2018 :  19:02:50  Εμφάνιση Προφίλ
Riffraff το Empire State Building ανέβηκες!!!!
εγώ σήμερα πρωΐ 11χλμ χαλαρά στο Πολύδροσσο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2018 :  12:39:23  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα σε όλους!

Χθες ξέχασα να αναφέρω και ~2 km χαλαρό τρέξιμο προς και από το γυμναστήριο συν 10 πεζοπορικά. Σήμερα το πρόγραμμα είχε πάλι ~2 km χαλαρό δρομικό + 27 km στο στατικό ποδήλατο σε 50' + 5 πεζοπορικά, τα οποία το απόγευμα θα γίνουν 10!

@Hermes: Πάνο, είπαμε η σκαλιέρα είναι το νέο μου παιχνίδι! Και άσε τους άλλους να χτυπιούνται με τα βάρη για δύναμη...

@gargadua: Τώρα το πρόσεξα. Τρεις (!!!) ώρες ποδήλατο. Wow! Εγώ ένα 40άρι (η μεγαλύτερη απόσταση που έχω βγάλει συνεχόμενα στο ποδήλατο) που είχα κάνει σε 65' θυμάμαι είχε κάνει τον πισινούλη μου χαλκομανία και από τότε μέχρι 30-32 το πάω. Wow και πάλι wow, hats off και όλα τα συναφή!

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2018 :  20:05:38  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπέρα σε όλους! σήμερα είχε double feature το πρόγραμμα, με πρωΐνή γαλέρα 15' και ακολούθως πόδια και απόγευμα 20' στατικό ποδήηλατο με προοδευτικά σκληρό πετάλι και μετά πλάτη όργανα & κοιλιακοί.
By the way, αρχίζω δειλά δειλά να παίζω sheer power στα ποδάρια, όχι απλή ενδυνάμωση, με jumping squats, squats με αλτήρες, bulgarians, και με σετάκια αρκετά έντονα στα όργανα! έπεται η έκρηξη / ταχυδύναμη... αφού είμαι βαρύς για δρομέας, αας είμαι τουλάχιστον δυνατός αν είναι να διατηρήσω ή/και να βελτιώσω τους χρόνους μου!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2018 :  20:08:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Simba

Αμεσως μετά τη δουλεια τρεξιματακι 25' .Στη δουλεια εντωμεταξυ ο κλιματισμος φουλ κρύο και εφυγα με παγωμένους μυς,πόδια,χερια ,αυχενας κρυος οπως και μέση ,ζέσταμα σα να ειχαμε χειμώμα χρειάστηκα αλλα ειναι άβολο να φευγεις απο τη δουλεια και να νιωθεις οτι εχουν παγωσει τα ακρα σου



ναι ρε φ'ιλε!!! τι μ@λ είναι αυτή? έχουμε χάσει το μέτρο πια μ φαίνεται κ δεν έχουν ξεκινήσει οι ζέστες καν...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Simba
Forum-Runner

Greece


98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2018 :  21:18:07  Εμφάνιση Προφίλ
Τρεξιμο ανηφορες,κατηφορες πολλές,παυσεις για βάδισμα και σε ευθεία σε μαλακό χώμα 5:13 το χλμ .Οι πόνοι με τη βοηθεια αλοιφής εφυγαν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2018 :  14:53:14  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα!

Πουρνό πουρνό σήμερα, μιας και έπρεπε να προλάβω να είμαι on time και για μια σχολική εκδρομή στην οποία ήμουν συνοδός (πιο κουραστικό αυτό), 11 χιλιόμετρα στο λασπωμένο από τη χθεσινοβραδινή βροχή γήπεδο της περιοχής μου σε 49'. 10' ζέσταμα, 35' steady state στους 150+ παλμούς και 4' για επιστροφή στην κανονικότητα.

@Simba: Τι 5:13 μας πέταξες έτσι ξαφνικά, ρε θηρίο!

@Hermes: Όταν ακούω για βαρείς δρομείς...

@Simba&Hermes: Θα θεωρήσω μάλλον εαυτόν κωλόφαρδο που μπορώ και έχω στο γραφείο χειμώνα-καλοκαίρι ανοικτό το παράθυρο και - ως εκ τούτου - υπάρχει άμεση επαφή με τον φρέσκο αέρα και τον έξω κόσμο.

Και αυτό που περιγράφετε ισχύει και από την ανάποδη. θυμάμαι τέλη Γενάρη φέτος να μπαίνω στην τράπεζα για μια υπόθεση και στα περίπου 30' που κράτησε η διαδικασία με είχε πιάσει δυσφορία από τη ζέστη. Μάλιστα σε μια μέρα που ήταν αρκετά ζεστή για την εποχή, με κοντομάνικο είχα μπει. Και βγαίνοντας απορούσα πώς τη βγάζουν εκεί μέσα οι γυναίκες με τα ταγιέρ και οι άντρες με τα σακάκια και τα κοστούμια.

--------------------------
Run-time Error

Edited by - RiffRaff on 31/05/2018 15:07:01
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2018 :  16:04:12  Εμφάνιση Προφίλ
12αρι πολύ πρωινό σε 01:05΄, μπρρρ σα να κρύωσα λίγο.......11 βαθμοί και βοριαδάκι.

Ριφ Ραφ δεν είμαι ποδηλάτης αλλά μ΄αρέσει που και που να κάνω καμιά μεγάλη ποδηλατική βόλτα. Άλλωστε και οι μέτριες επιδόσεις το δείχνουν. 65΄40 χλμ;;;;; Με τη μέση; 35 την ώρα; Εγώ πρέπει να πω ΟΥΑΟΥ......

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2018 :  19:21:49  Εμφάνιση Προφίλ
χαιρετώ σας!
σήμερα απογευματάκι διάδρομο με ανηφορίτσες 8χλμ!
https://connect.garmin.com/modern/activity/2741300750
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/06/2018 :  11:44:28  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα!

Σήμερα πρωί στο gym 5 και κάτι χιλιόμετρα στο κωπηλατικό σε 30' και 100 όροφοι στη σκαλιέρα σε 17'. Ακολούθως, 5 πεζοπορικά που το απόγευμα θα γίνουν 10.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/06/2018 :  20:59:37  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπερίζω! Σήμερα απόγευμα 17χλμ στην Πανεπιστημιούπολη Ζωγράφου με συμμετοχή στον όμορφο και απαιτητικό - αν τον τρέξει κανείς σοβαρά - αγώνα 10χλμ που γίνεται εκεί κάθε τέτοια εποχή περίπου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000