Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπον πως παει η προπονηση σας?Νο12.
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/06/2018 :  18:50:18  Εμφάνιση Προφίλ
jiannis21 είναι πολυπαραγοντικό...
Εξαρτάται από:

- Το αν είσαι σχετικά έμπειρος δρομέας, έχοντας κάνει προετοιμασίες για 10άρια και για ημί κατά το (πρόσφατο) παρελθόν ή όχι
- Πόσα χλμ ανεβάζεις αυτό τον καιρό που μιλάμε
- Ποιό στόχο έχεις θέσει για το μαραθώνιο (είτε εχεις ξανατρέξει είτε όχι), απλά να τον βγάλεις διατηρώντας ένα σχετικά εύκολο αερόβιο ρυθμό ή να πιέσεις?

Σε κάθε περίπτωση, η "επί τούτου" προετοιμασία παίζει 11 εβδομάδες ή 12/13 αν έχεις και κανένα μικρότερο αγώνα κατά νου πριν το μαραθώνιο, με δομή 2 κύκλους από 4 εβδομάδες βασική προετοιμασία και 3 εβδομάδες φορμάρισμα & tapering. Από εκεί και πέρα, εύλογο είναι ότι για να ξεκινήσει κανείς την "επί τούτου", θα πρέπει να είναι σε κάποια καλή κατάσταση. Άρα, μπορεί να πρέπει να προηγηθούν και κάποιες εβδομάδες - λιγότερες ή περισσότερες - προπαρασκευαστικές, να το πω έτσι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Jiannis21
Forum-Runner

Greece


61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/06/2018 :  19:30:47  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι προφανώς,
Η αλήθεια είναι ότι υπάρχει εμπειρία άλλα όχι μαραθωνίου. Μέχρι Ημι-Μαραθώνιο έχω φτάσει (αρκετές φόρες).

Οπότε νομίζω πρέπει σιγά σιγά να αρχίζω να βάζω χιλιόμετρα στα ποδιά και να αρχίζω να συνηθίζω στο 3-4 ωρο τρέξιμο με long runs.
Ευτυχώς η φυσική μου κατάσταση είναι καλή άλλα και πάλι επειδή είναι η πρώτη φορά και ο μαραθώνιος δεν είναι κάτι απλό σίγουρα θέλει προπόνηση και μεγίστη προσπάθεια για να υπαξει ένα όμορφο αποτέλεσμα χωρίς παρατράγουδα.

Ευχαριστώ για την απάντηση!
quote:
Originally posted by Hermes

jiannis21 είναι πολυπαραγοντικό...
Εξαρτάται από:

- Το αν είσαι σχετικά έμπειρος δρομέας, έχοντας κάνει προετοιμασίες για 10άρια και για ημί κατά το (πρόσφατο) παρελθόν ή όχι
- Πόσα χλμ ανεβάζεις αυτό τον καιρό που μιλάμε
- Ποιό στόχο έχεις θέσει για το μαραθώνιο (είτε εχεις ξανατρέξει είτε όχι), απλά να τον βγάλεις διατηρώντας ένα σχετικά εύκολο αερόβιο ρυθμό ή να πιέσεις?

Σε κάθε περίπτωση, η "επί τούτου" προετοιμασία παίζει 11 εβδομάδες ή 12/13 αν έχεις και κανένα μικρότερο αγώνα κατά νου πριν το μαραθώνιο, με δομή 2 κύκλους από 4 εβδομάδες βασική προετοιμασία και 3 εβδομάδες φορμάρισμα & tapering. Από εκεί και πέρα, εύλογο είναι ότι για να ξεκινήσει κανείς την "επί τούτου", θα πρέπει να είναι σε κάποια καλή κατάσταση. Άρα, μπορεί να πρέπει να προηγηθούν και κάποιες εβδομάδες - λιγότερες ή περισσότερες - προπαρασκευαστικές, να το πω έτσι!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2018 :  08:48:23  Εμφάνιση Προφίλ
καλημέρα jiannis21!
Προσωπική μ άποψη είναι ότι longs μεγαλύτερα τωνν 3 ωρών μάλλον κακό παρά καλό κάνουν...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
825 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2018 :  12:53:31  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα σε όλους και καλή βδομάδα!

Μιας και η οικογένεια έλλειπε στο χωριό αυτές τις μέρες, αλλά εγώ έπρεπε να μείνω πίσω για μια δουλειά 2 ωρών την Κυριακή το πρωί, είπα να εκμεταλλευτώ στο έπακρο την περίσσεια χρόνου. Έτσι, είχαμε τα ακόλουθα:

Παρασκευή απόγευμα: Έπειτα από τα 10 πρωινά (δια)δρομικά + 5 πεζοπορικά, φεύγοντας κατά τις 6:30 από τη δουλειά είπα να κάνω μια μεγάλη, ωραία βόλτα στην παραλία της Θεσσαλονίκης. Έτσι, ξεκίνησα περίπου από το ύψος του ΠΑΜΑΚ, βγήκα παραλία, το έκοψα ως το Μέγαρο, έκανα την περίμετρό του, γύρισμα στο λιμάνι και, τέλος, Αριστοτέλους για να πάρω λεωφορείο για Σταυρούπολη, μιας και ήμουν και "ελαφρώς" φορτωμένος. Χάζεψα και λίγο beach volley και κατά τις 9 ήμουν σπίτι. Έτσι, ο συνολικός φόρτος της ημέρας κατέληξε σε 10 τρεξιματικά και 15+ πεζοπορικά. Την ώρα που ετοιμάζομαι να βάλω στον ΟΤΕ την ταινία για τον Λανς Άρμστρονγκ, χτυπάει τηλέφωνο από φίλο Λιτοχωρίτη:

- Λευτέρη, αύριο θα πάμε με ένα συνάδελφο να κάνουμε ένα ντέμο της διαδρομής για τον αγώνα των 13 χιλιομέτρων στον Όλυμπο την παράλλη Κυριακή, ψήνεσαι ναρθεις μαζί;
- Ρε μαλάκες, αφού την άποψή μου για τα μο(υ)νοπάτια την ξέρετε, να πάμε σε χωματόδρομο στο βουνό να τρέξουμε, ναι, να πάμε σε ασφαλτόδρομο στο βουνό να τρέξουμε μέσα στα δέντρα, ναι, να κάνουμε πεζοπορία σε ένα κανονικό μονοπάτι με χώμα, ναι, να κάνουμε πικ νικ στο ποτάμι, ναι, να φάω τα ποδάρια μου στα κατσάβραχα, ΟΧΙ!
- Έλα, ρε φίλε, θα πάμε και στη θάλασσα μετά.
- Τι ώρα είπαμε ότι φεύγουμε;

Αφού είδα την ταινία για τον Λανς, λοιπόν, έπεσα για ύπνο. Θαχει ζόρια η μέρα αύριο...

Σάββατο πρωί: Πάνω στη σκέψη ότι εγώ θα μπορούσα να κερδίσω το Τουρ ντε Φρανς χωρίς αναβολικά, χτύπησε το ξυπνητήρι και ... ξύπνησα.
Μια ώρα μετά, μια παρέα επίδοξων κατακτητών του βουνού και ενός πειρατή της θάλασσας ξεκινούσε για τον Όλυμπο. Αφού ακούσαμε διάφορα "κατασκηνωτικά" άσματα κατά τη διάρκεια του ταξιδιού, φτάνοντας στο όμορφο Λιτόχωρο κάναμε μια στάση έτσι, ώστε ο 35χρονος φίλος μας με την ψυχοσύνθεση 70άρη να πάρει τα μπουτόν του, ενώ στη διαδρομή από Λιτόχωχορο προς Πριόνια ο γράφων βρισκοταν σε ένα μόνιμο mode γκρίνιας ("Μα γιατί δε με αφήνετε εμένα εδώ, να τρέξω αυτό το φοβερό ΑΣΦΑΛΤΙΝΟ κομμάτι μέσα στα δέντρα και να πάτε εσείς στα κατσάβραχα. Θα σας κατεβάσω και το αυτοκίνητο, να μη χρειάζεται να ξανα ανεβαίνουμε.")

Αφού, λοιπόν, οι προτάσεις μου δεν εισακούστηκαν, φτάσαμε στα Πριόνια και το ταξίδι ή γορλγοθάς, ξεκίνησε. Μιας και οι υπόλοιποι αποδείχτηκαν ιδιαίτερα αργοί, ακόμη και για τα δικά μου δεδομένα που - για να το θέσω όσο πιο κομψά μπορώ - κάτι τέτοιες διαδρομές δεν είναι το φόρτε μου, εκμεταλλεύτηκα αυτό το γεγονός για να βάλω και τρέξιμο στο όλο hiking ως εξής. Όποτε βρισκόταν μπροστά μας κομμάτι ανθρώπινο και όχι για τα κατσίκια της Σαμοθράκης, κοπανούσα τρεχάλα δυνατή, σα να κάνεις διαλλειματική σε ανηφόρες (έφτασα και στο 95% του max HR) και στα καπάκια το γυρνούσα πίσω με χαλαρό τζόγκινγκ, μέχρι να τους ξαναπετύχω και να γίνει η ίδια διαδικασία απλά στο μισό της αρχικής απόστασης.

Κάπως έτσι κύλησαν οι περίπου 2,5 ώρες που μας πήρε μέχρι να φτάσουμε Λιτόχωρο. Εφιαλτικό το τελευταίο κομμάτι με τη συνεχή κατηφόρα, στη διάρκεια του οποίου οι τετρακέφαλοι πήρανε φωτιά και η αίσθηση ότι "τώρα θα τη χαρτογραφήσω την πλαγιά με τον κώλο" ήταν παρούσα σε όλη τη διαδρομή.

https://flow.polar.com/training/analysis/2546176583

Στο Λιτόχωρο, λοιπόν, αφού δροσιστήκαμε στην βρύση της κεντρικής πλατείας και κάναμε ένα μίνι charge με δυο κομμάτια γαλατόπιτα από διπλανό φούρνο, οι άλλοι φύγανε προς τα Πριόνια με δεύτερο αυτοκίνητο για να φέρουν το πρώτο, ενώ εγώ έμεινα στο πάρκο να κάνω διατάσεις και να τους περιμένω, μιας και τα στροφιλίκια με ανακατέβουν. Στο τέταρτο, όμως, άρχισα να βαριέμαι και έτσι, ξέροντας ότι θα έπρεπε να περιμένω σαν το βλάκα άλλα περίπου 45' μέρχι να κατέβουν από πάνω, αποφάσισα να το κόψω ως τη θάλασσα τρέχοντας. Έχοντας κατά νου, βέβαια, ότι μιλάμε για μια απόσταση ~5 km. Φευ!

Αντί να ακολουθήσω τη ρότα που ήξερα, εμπιστεύτηκα το gps του κινητού και έτσι, όχι απλά αναγκάστηκα να κάνω 3,5 χιλιόμετρα παραπάνω μέσα στον ήλιο, αλλά (σε μια απτις πιο ηλίθιες αποφάσεις που έχω πάρει στη ζωή μου) διέσχισα και την εθνική με τα πόδια. Σε μία φάση, βέβαια, που η συχνότητα των οχημάτων ήταν 1 κάθε λεπτό.

https://flow.polar.com/training/analysis/2547065318

Τουλάχιστον, όμως, η θάλασσα με αποζημίωσε για την όλη ταλαιπωρία. Έμεινα 1,5 ωρίτσα μέσα, με την κλασική για μένα συνταγή, ελεύθερο στη φορά του κύματος, πρόσθιο κόντρα στο κύμα και μερικά σπριντάκια των 50-100 μέτρων στην κόντρα. Στο τέλος, μιας και η άτιμη η θάλασσα σου δίνει ενέργεια από το πουθενά, ενώ πήγα να βγω, τελικά επέστρεψα και έκανα μακροβούτια για κανά 20'. Η πλάκα, όμως, ήταν πήγα να βγω απτη θάλασσα από ένα σημείο που είχε βότσαλα. Ε, αφού πρώτα είχα απώλεια στήριξης τρεις φορές με αποτέλεσμα να σκάσω σαν το καρπούζι μέσα στο νερό, βγήκα τελικά με μακροβούτι, σερνάμενος σχεδόν ως έξω. Είπαμε, οι τετρακέφαλοι πήραν ρεπό μετά τα κατσάβραχα.

https://flow.polar.com/training/analysis/2547062263

Έτσι, λοιπόν, ολοκληρώθηκε μία μέρα με ενεργειακή κατανάλωση γύρω στις 4000 θερμίδες, δηλάδή με το αντίστοιχο ενός μαραθωνίου. Με τη διαφορά, βέβαια, ότι ούτε υδατανθράκωση προηγήθηκε, αλλά και το φαγητό της ημέρας (ως εκείνη τη φάση) ήταν μία μπουγάτσα το πρωί και δυο κομμάτια γαλατόπιτα το μεσημέρι. Έτσι, όπως γίνεται εύκολα αντιληπτό, η άφιξή μας στη Θεσσαλονίκη σήμανε συναγερμό στα καταστήματα πώλησης γρήγορου φαγητού. 4 σάντουιτς και τρεις σόδες μετά, αραχτός στο μπαλκόνι με ένα στομάχι που προεξέχει σαν το Ολύμπους Μονς στον Άρη, χτυπάει το κινητό. Ποιος μαλάκας είναι νυχτιάτικα, σκέφτομαι.

Σηκώνοντας το τηλέφωνο (παλιά, όταν γράφαμε με στυλό σε χαρτί...), η γνώριμη φωνούλα του κουμπάρου μου:

- Έλα, ρε, θα πάμε αύριο για μπάνιο;
- Έχω πρώτα μια δουλειά αύριο πρωί. Αν βάλεις αυτοκίνητο και μείνουμε μακριά από κατηφόρες και σκάλες, μέσα.

Έτσι, λοιπόν, με καιρό που προσωπικά γουστάρω το καλοκαίρι (συννεφιά και αεράκι), ξεκινήσαμε (και πάλι) για Λιτόχωρο, μιας και η ατελείωτες ουρές στην επιστροφή από Χαλκιδική are not an option. (Στην Χαλκιδική δεν έχει...)

Εκεί, λοιπόν, αν οι συνθήκες του Σαββάτου ως προς το κολυμβητικό ήταν δύσκολες, την Κυριακή ήταν δύσκολες στο τετράγωνο. Σε κάποια φάση κολυμπούσα κολυμπούσα και υπήρχε η αίσθηση ότι ήμουν σταθερά στο ίδιο σημείο. Τελικά, με τα πολλά βγήκαν χθες άλλες δύο ώρες στη θάλασσα, με το σχετικό έλλειμμα ενέργειας να αντιμετωπίζεται με επίσκεψη σε ταβέρνα στην ευρύτερη περιοχή του Ενιπέα...

https://flow.polar.com/training/analysis/2550456453

Και, όπως εύκολα γίνεται αντιληπτό, η συμμετοχή στον αγώνα των μνημείων της Άνω Πόλης - Γεντί Κουλέ πήγε στις καλένδες...

--------------------------
Run-time Error

Edited by - RiffRaff on 11/06/2018 14:53:03
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2018 :  14:18:50  Εμφάνιση Προφίλ
φίλε Λευτέρη εξαιρετικό σε βρίσκω!!! :) :)
οχι μόνο κάνεις φοβερές προπονήσεις αλλά τις απεικονίζεις και κατά τρομερό τρόπο!!! έυγλωτος και παραστατικότατος!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

as400
Advanced Forum-Runner

Greece
364 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2018 :  16:02:46  Εμφάνιση Προφίλ
Χθες ενα ωραιο 22αρι στη διαδρομη Μελισσια - πατημα Χαλανδριου , Πολυδροσο , ανεβασμα Ρεματιας , τον παραδομο της Αττικης μεχρι Αμαρουσιου Χαλανδριου και μετα αρχιζουν τα ομορφα ......ανεβασμα μεχρι τη Νεα Πεντελη και επιστροφη κατηφορικα μεχρι τα Μελισσια .
Την Κυριακη το προγραμμα εχει τον 4ο Ημι στα Ανω Δολιανα .

AS400
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2018 :  17:48:50  Εμφάνιση Προφίλ
Ριφ Ραφ
εσένα καλύτερα να σε ταϊζουν παρά να σε παίρνουν σε προπονήσεις!!!!!!!!! Λες και σε έχουν δεμένο στο σπίτι!!!
Εγώ ακινητώ (και μάλλον θα ακινητώ για πάάάάάάάρα πολλούς μήνες) οπότε από σήμερα το έριξα στα πολύ πρωινά μπάνια, κοιλιακούς, βαράκια και στατικές ασκήσεις.

Την Κυριακή βγήκα πρωί για ποδήλατο αλλά ήδη από το 4ο χλμ ένοιωθα την άγκυρα του ποδηλάτου να μεγαλώνει. 10 χλμ μετά η φλεγμονή άρχισε να στέλνει προειδοποιητικές βολές (γύρνα ηλίθιε, γύρνα) και κάπου στο 17ο λόγω τρομερής ατονίας, αποφάσισα να επιστρέψω πίσω. Ακόμα και η σκέψη να πεταλάρω ήταν κουραστική! Φόρεσα και την ζώνη να δω παλμούς και δεν σηκωθήκαν πάνω από 113!!!!! Γυρόφερναν στους 94. Τόσο βαρύς. Βάλε ήταν και ο αντίθετος αέρας ενώ το ορθοπέταλο δεν....λόγω φλεγμονής. Στην επιστροφή και με ούριο άνεμο και σε ευθεία δεν μπόρεσα να κρατήσω μτ πάνω από 27χλμ/ω ενώ όταν έφτασα σπίτι ήταν σα να τερμάτισα σε μαραθώνιο. Σύνολο 41 χλμ σε 01:56. Μ΄αρέσει που ήθελα να κάνω 80αρι!!! Ουστ!!!!!
Το μεσημέρι απόλαυσα δύο ντόπιους "καφέδες" με χρυσοπράσινο χρώμα χωρίς καλαμάκι και μπόλικο αφρό μάρκας Βεργίνα.....

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

Edited by - gargadua on 11/06/2018 17:51:32
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2018 :  17:55:11  Εμφάνιση Προφίλ
Βασίλη σε ψαχνω... Σου έστειλα 2 εμαιλς, το 1 ήρθε πίσω. Σε είχα ρωτήσει κάτι στο thread του "είναι ο χρόνος ή ο προορισμός" (δεν το βρίσκω τώρα). Αν μπορείς απάντησέ μου σε αυτό που σε ρωτούσα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2018 :  20:14:14  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπέρα και καλή εβδομάδα!
σήμερα η δική μου ξεκίνησε με απογευματινές ανηφορίτσες στον Αρδηττό και μετά όργανα στηθος & πλάκες κοιλιακοί
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2018 :  21:42:31  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Βασίλη σε ψαχνω... Σου έστειλα 2 εμαιλς, το 1 ήρθε πίσω. Σε είχα ρωτήσει κάτι στο thread του "είναι ο χρόνος ή ο προορισμός" (δεν το βρίσκω τώρα). Αν μπορείς απάντησέ μου σε αυτό που σε ρωτούσα.




http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=9716&whichpage=4



https://panosmaltezos.wordpress.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Simba
Forum-Runner

Greece


98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2018 :  22:21:18  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα,σημερα μονο απλη γυμναστικη καθως δεν ειχα φαει καλά για πρωι και μεσημερι και με βρηκε τρομερη ορθοστασία οπότε ειπα να τρέξω αυριο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2018 :  22:39:18  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Βασίλη σε ψαχνω... Σου έστειλα 2 εμαιλς, το 1 ήρθε πίσω. Σε είχα ρωτήσει κάτι στο thread του "είναι ο χρόνος ή ο προορισμός" (δεν το βρίσκω τώρα). Αν μπορείς απάντησέ μου σε αυτό που σε ρωτούσα.



Την ευαισθησια θα την έχεις όπως και γω μέχρι τώρα. Μάλλον αφου τρέχεις το ξεπερασες αλλά προσοχή σε μελλοντικές ενδείξεις.
Η ηλικία είναι κακός παράγοντας. Χειρουργείο δεν έκανα. Σε μένα έφυγε με φυσικοθεραπείες όπου αφού το ζέσταινε άρχιζε το μασάζ και με πίεζε πολύ δυνατά στο σημείο της φλεγμονής για να την "απλώσει". Μετά από την 6η συνεδρία και αφού είχε κολλήσει η φάτσα μου στο ταβάνι από τους πόνους έδειχνε σταθερή βελτίωση
Για να σε παρηγορήσω εμένα με ξανάπιασε.....στο άλλο πόδι μεταξύ 2ου-3ου. Υπομονή τώρα γιατί οι μακακίες πληρώνονται....

Κάτω στις πατούσες έχω: Από 1 φλεγμονή στα μετατάρσια, 1 άρθρωση ποδοκνημικής και 1 πελματιαία, είμαι σε καλό δρόμο! Σε λίγο θα πάω για πτυχίο (βλακείας ή ορθοπεδικής βλακείας).



Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2018 :  22:59:22  Εμφάνιση Προφίλ
Εμένα, Βασίλη, ο φυσικοθεραπευτής μου ειπε οτι δεν παίρνει φυσικοθεραπεία το μόρτον. Έχω σκεφτεί( εγώ ο ειδικός!) να το πιέζω να απλώσω τη φλεγμονή (βασικά, ότι να'ναι).

Καλά, δεν χαίρομαι, θα με πιάσει πάλι, το ξέρω.

Άσε που νομίζω ότι πάει κάτι να δημιουργηθεί μεταξύ 2ου και 3ου μεταταρσιου οπότε θα έχω 2 νευρώματα στο ένα μετατάρσιο. Μια χαρά!


Etien, θενκς που μας βρήκες το thread. Αλλά είπαμε να χες*^ουμε κι άλλο thread. Sorry παιδιά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2018 :  10:16:50  Εμφάνιση Προφίλ
Μισή ωρίτσα (αποκοιμήθηκα γαμώτο!) μπανάκι στις 05:30, απλά τέλειο. Ακολούθησαν κοιλιακοί και δίσκος ισορροπίας.

Αλεξάνδρα
άλλο Μόρτον άλλο φλεγμονή. Το 2ο φεύγει το 1ο τσου όσο και να πιέσεις....και αν βάζεις και τακούνια...……..

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
825 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2018 :  10:25:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Hermes

φίλε Λευτέρη εξαιρετικό σε βρίσκω!!! :) :)
οχι μόνο κάνεις φοβερές προπονήσεις αλλά τις απεικονίζεις και κατά τρομερό τρόπο!!! έυγλωτος και παραστατικότατος!




Πάνο, καλημέρα!

Η αλήθεια είναι πως μία προπόνηση στο γυμναστήριο, αν δεν έχει κάποιο εξειδικευμένο χαρακτηριστικό, δε σου δίνει το ερέθισμα να γράψεις πολλά. Απτην άλλη, όταν επί 2,5 ώρες κοιτάς συνεχώς τα πόδια σου για να προσέχεις πού (δε) θα πατήσεις, αντλείς αστείρευτη έμπνευση.

@gargadua: Χαχα, όχι δεμένος, αλυσοδεμένος! Πάντως, αυτό περί ακινησίας δεν το καταλαβαίνω. Αφού μπορείς να κολυμπάς και να κάνεις ποδήλατο (χωρίς υπερβολές), μια χαρά είσαι. Μόνο να τρέξεις δε μπορείς, ουσιαστικά, για ένα διάστημα.

Και για να περάσουμε στα της προπόνησης, χθες 10 πεζοπορικά χιλιόμετρα πηγαίνοντας σαν πιγκουίνος και σήμερα πρωί, 2- πεζοπορικά προς και από το γυμναστήριο (μιας και δοκίμασα να το πάω με χαλαρό τζόγκινγκ, αλλά οι τετρακέφαλοι ακόμη αντιδρούν), 7 και κάτι χιλιόμετρα στο κωπηλατικό σε 40' και άλλα 5 πεζοπορικά ως τη δουλειά. Αύριο ίσως λίγο ελλειπτικό και από Πέμπτη ξανά (και) τρέξιμο.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000