Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπον πως παει η προπονηση σας?Νο12.
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2018 :  20:19:16  Εμφάνιση Προφίλ
23 πολύ πρωινά χλμ σε 3 ώρες, 6,88 σε 1 ώρα περπατώντας και τα υπόλοιπα τρεχοπερπατώντας σε 2 ώρες μπας και συνηθίσω τον αργό ρυθμό των μεγάλων αποστάσεων.


Τα 46 στο Παρανέστι! Από τους ομορφότερους αγώνες που έχω πάει! Τρομερή θέα τρομερά τοπία.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

as400
Advanced Forum-Runner

Greece
364 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2018 :  10:20:52  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημερα , το μενου ειχε το Σαββατο το πρωι στον Υμηττό , με παρα πολυ κοσμο , 20km σε 2 ωρες σχετικα ανετα .

AS400
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2018 :  11:58:25  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα και καλή βδομάδα!

Την Παρασκευή το απόγευμα, έπειτα από το πρωινό session στη σκαλιέρα, ένα δεκαράκι στην περίβολο του Καυταντζογλείου σε 45', προοδευτικά αυξανόμενης έντασης, αφού το πρώτο χιλιόμετρο (που είχε, βέβαια, διάσχιση της Αγ. Δημητρίου και ανέβασμα των σκαλοπατιών) βγήκε στο 5:31, ενώ το τελευταίο στο 3:58.

Έτσι, το Σάββατο το μεσημεράκι πήγα σχετικά κουρασμένος στο γυμναστήριο για ένα long session στο διάδρομο, το οποίο έδωσε 24 km σε 110' ως εξής:

- από 10 λεπτά στα 11/12/13 km/h.
- 55 λεπτά στα 14 km/h
- 4 λεπτά ρίχνοντας την ταχύτητα απτα 13,4 στα 13 km/h
- 6 λεπτά στα 13 km/h
- 15 λεπτά "παίζοντας" μεταξύ του 13 και του 12 km/h μέχρι να συμπληρωθούν τα 24 χιλιόμετρα που ήθελα να βγάλω.

Κάπου μετά την ώρα άλλαξα και μπλούζα πάνω στο διάδρομο γιατί δε γινόταν. Επίσης, κατά τη διάρκεια και αμέσως μετά ήπια 3 λίτρα νερού με ηλεκτρολύτες, παρόλα αυτά το ζύγισμα μετά την προπόνηση με έβγαλε ελαφρύτερο από ό,τι πήγα!

Την Κυριακή το πρωί, νωρίς με τη δροσούλα (8 και κάτι που μπήκα στη θάλασσα το νερό το ένιωθες θερμότερο από τον αέρα), βγήκαν κάπου 5,5 κολυμβητικά χιλιόμετρα σε κάτι λιγότερο από 160', τα μισά πρόσθιο κόντρα στο κύμα και τα υπόλοιπα ελεύθερο.

Επίσης, σήμερα το πρωί, επίσης νωρίς με τη δροσούλα, 3,5 κολυμβητικά χιλιόμετρα σε 85', πάλι μοιρασμένα με μία διαφορά σε σχέση με χθες. Σήμερα η θάλασσα ήταν (φαινομενικά) πισίνα. Έτσι, το πρώτο μισό (πρόσθιο) βγήκε πολύ γρήγορα, μόλις σε 40'. Κάτι που ίσως θα έπρεπε να με προβληματίσει, μιας και στην επιστροφή αντιλήφθηκα ένα δυνατό ρεύμα το οποίο στο πρώτο μισό με πήγαινε, αλλά στην επιστροφή μου έβγαλε το λάδι. Πρώτη φορά σε ισοκατανεμημένη απόσταση το ελεύθερο μου βγαίνει σε περισσότερο χρόνο από το πρόσθιο. Σε φάσεις κολυμπούσα δυνατά, μα παρόλα αυτά έβλεπα τον πυθμένα να μένει σχεδόν σταθερός. Σα να προσπαθείς να τρέξεις πάνω σε ταινιόδρομο ένα πράγμα!

Και μιας και μπήκαμε στην πρώτη αγωνιστική βδομάδα της σεζόν (για μένα), μιας και καλώς ερχόντων των πραγμάτων την Κυριακή θα τρέξω στις Σέρρες σε ένα βαρβάτο 23άρι που έχει, ας οριοθετήσουμε τις new season's resolutions. Τα αποτελέσματα της εργομέτρησης έβγαλαν estimated time για ημί 1:22 και για μαραθώνιο 3 ώρες ακριβώς. Απτη στιγμή που έχω αποφασίσει πως βαριέμαι να μπλέξω με διαλειμματικές, ξέρω εκ των προτέρων πως αυτοί οι χρόνοι δεν παίζει να πιαστούν. Παρόλα αυτά, θα επιδιώξω το περσινό 1:31 του Νυκτερινού να γίνει 1:29. Και το 3:19 του Μεγαλέκου να πέσει στο 3:15 στην Αθήνα. Αν τα καταφέρω, θα είμαι χαρούμενος. Και αν ένας εκ των ΠΑΟΚ, Λίβερπουλ ή Νάπολι καταφέρουν στο τέλος της σεζόν να κατακτήσουν το εγχώριο πρωτάθλημα, θα είμαι ενθουσιασμένος!

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2018 :  20:48:25  Εμφάνιση Προφίλ
Λευτέρη λίγο αργή δεν είναι η ένδειξη μαραθώνιου εν συγκρίσει με την ένδειξη του ημί (ή το αντίστροφο, λίγο γρήγορη δεν είναι η ένδειξη του ημι σε σχέση με αυτή του μαραθώνιου?)...

στα δικά μου, κλασσικά df και σήμερα, με πρωΐνά χιλιάρια στο Χαλανδρίου (6 κατωφλικά) και απόγευμα με pilates και ασκήσεις σκόρπιες πόδια / κοιλιακοί / στήθος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2018 :  07:20:39  Εμφάνιση Προφίλ
Τα ρεύματα της θάλασσας ήταν πάντοτε ύπουλα, άλλα βλέπεις άλλα σου βγαίνουν. Μπαίνεις με βόριο αέρα στην πλάτη και δυσκολεύεσαι να κουνήσεις τα πόδια από το ισχυρό ανατολικό ρεύμα. Μπαίνεις σε ήρεμη θάλασσα και σε λίγα λεπτά αλλάζει το σύμπαν!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

as400
Advanced Forum-Runner

Greece
364 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2018 :  10:33:57  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημερα , χθες το απογευμα 4χ2000@5:15/km , αρκετα καλα σε σημειο που το τελευταιο 2χιλιαρο το εβγαλα με 5:00/km σχετικα ανετα . Αντε να δουμε τι θα δειξει και ο Παυσανιας στις 7/10

AS400
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2018 :  11:56:36  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα!

35 ποδηλατικά χιλιόμετρα σήμερα το πρωί στο στατικό σε μία ώρα και, ακολούθως, μια 50λεπτη πεζοπορία. Το απόγευμα τρεξιματάκι, να ανάψουν τα αίματα τώρα που δρόσισε!

@Hermes: Πάνο, γενικά ήταν λίγο "μυστήρια" τα αποτελέσματα της μέτρησης. Απτη μία μου έβγαλε αρκετά υψηλή (αναλογικά) VO2max, κάπου στο 71, απτην άλλη ήταν (αναλογικά πάλι) σχετικά χαμηλή η ταχύτητα στο κατώφλι (15 km/h) και ίσως αυτά να δίνουν αυτές τις αναντιστοιχίες. Τέσπα, αυτά τα νούμερα μικρή σημασία έχουν, ούτως ή άλλως, αφού για να κυνηγηθούν απαιτούν πράγματα που μου είναι μη ευχάριστα (και δη διαλειμματικές)!

@gargadua: Πολύ χειρότερο, πάντως, το κόντρα ρεύμα σε σχέση με τον κόντρα άνεμο. Οι "απέξω" είναι δύσκολο να το αντιληφθούν, αλλά όταν είσαι μέσα είναι αλλιώς. Τουλάχιστον τα ρεύματα που είναι παράλληλα με την ακτή σου δίνουν τη δυνατότητα να πραγματικά εξαντληθείς, απλά να βγεις έξω και να το κόψεις πίσω με τα πόδια. Αυτά που σε τραβάνε μέσα είναι τα πιο ύπουλα. Εκεί, αν κανείς δεν είναι εξοικειωμένος και έμπειρος κολυμβητής, μπορεί να τον πιάσει πανικός.

--------------------------
Run-time Error

Edited by - RiffRaff on 25/09/2018 11:57:02
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2018 :  12:31:12  Εμφάνιση Προφίλ
Λευτέρη έχω την εντύπωση ότι τελικά για να βγει η άκρη με εργομέτρηση θα πρέπει κάποιος να εργομετρήται από το ίδιο κέντρο, σχετικά πυκνά (π.χ. κάθε 3μηνο) και πάντοτε υπό την επίβλεψη προπονητή. Διαφορετικά χάνεται...
Εμένα μου είχε βγάλει πέρυσι μέγιστη πρόσληψη 59,5 αλλά με πολύ υψηλό κατώφλι, τέτοιο που να μου επιτρέπει να κραταω ρυθμό 3'48/χλμ επί του συνόλου των 42χλμ του ΑΜΑ - που βγαζει χρόνο καπου 2:40 - στον ΑΜΑ επαναλαμβάνω (ενδείξεις λέμε, όχι πεπραγμένα, μέχρι σήμερα καλύτερος χρόνος μου είναι 2:52 πέρυσι στο Μιλάνο. Είμαι βέβαιος ότι αν έκανα καλύτερη διαχείριση θα έκανα κάπου κοντά στο 2:48 οπότε και θα ξεκ@@..να, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία)... Το pace 3'48/k το δουλεύω για περίπου 1 ώρα ή και λίιιγο παραπάνω σε προπονήσεις μου όταν είμαι κοντά σε αγώνα, τότε δλδ που είμαι σε πολύ καλή κατάσταση (για τα δεδομένα μ πάντοτε)

επίσης, και από φίλους με τους οποίους έχω μιλήσει διαπιστώνω ότι γενικά δημιουργούνται απορίες και προβληματισμοί...

ειδικά ως προς τη μέγιστη, θεωρώ ότι οι ενδείξεις ενέχουν περιθώριο ασάφειας - έχω την αίσθηση ότι η καταμέτρηση και η καταγραφή της μπορεί να αποκλίνουν αναλόγως διαφόρων παραγόντων, δλδ, εκτιμώ ότι ο ίδιος άνθρωπος, την ίδια χρονική περίοδο, μπορεί να εμφανίσει διαφορετικές καταγραφές αν κάνει εργομέτρηση σε δυό διαφορετικά κέντρα.
Να πω ότι δεν είμαι ειδικός ούτε έχω ιδιαίτερες θεωρητικές γνώσεις, αλλά διαπιστώνω όμως μεγάλες αποκλίσεις σε συζητήσεις που έχω κάνει. Και η πλάκα είναι ότι κάθε ένα από τα κέντρα είναι ξεκαθαρο ότι χρησιμοποιεί επιστημονικές μεθόδους και συκεκριμένο πρωτοκολλο καταμέτρησης... (δεν το πάω στο παπατζιλίκι, για αυτό λέω ότι θα πρέπει να γίνεται από το ίδιο κέντρο και, ακολούθως, προκειμένου για να συνάδει τα καλύτερα δυνατά συμπεράσματα επί της εργομέτρησης άτομο που έχει καλή επαφή με αυτό που διαβάζει και ωστε ακολούθως να ορίσει το καταλληλο πρόγραμμα που θα βελτιώσει κατά το μέγιστο δυνατό τα ευρήματα της εργομέτρησης)

Ως προς τις διαλειμματικές, δοκίμασε το, μπορεί και να σου αρέσουν μετά από 2-3 sessions - απλά μην τα πας τούμπανο-τάπα-όλα-μέσα από τα πρώτα sessions, δώσε περιθώριο στο σώμα σου να συνηθίσει την προπόνηση αυτη, την οποία δεν έχεις δουλέψει εκτιμώ...


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2018 :  15:36:18  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Hermes

Λευτέρη έχω την εντύπωση ότι τελικά για να βγει η άκρη με εργομέτρηση θα πρέπει κάποιος να εργομετρήται από το ίδιο κέντρο, σχετικά πυκνά (π.χ. κάθε 3μηνο) και πάντοτε υπό την επίβλεψη προπονητή. Διαφορετικά χάνεται...
Εμένα μου είχε βγάλει πέρυσι μέγιστη πρόσληψη 59,5 αλλά με πολύ υψηλό κατώφλι, τέτοιο που να μου επιτρέπει να κραταω ρυθμό 3'48/χλμ επί του συνόλου των 42χλμ του ΑΜΑ - που βγαζει χρόνο καπου 2:40 - στον ΑΜΑ επαναλαμβάνω (ενδείξεις λέμε, όχι πεπραγμένα, μέχρι σήμερα καλύτερος χρόνος μου είναι 2:52 πέρυσι στο Μιλάνο. Είμαι βέβαιος ότι αν έκανα καλύτερη διαχείριση θα έκανα κάπου κοντά στο 2:48 οπότε και θα ξεκ@@..να, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία)... Το pace 3'48/k το δουλεύω για περίπου 1 ώρα ή και λίιιγο παραπάνω σε προπονήσεις μου όταν είμαι κοντά σε αγώνα, τότε δλδ που είμαι σε πολύ καλή κατάσταση (για τα δεδομένα μ πάντοτε)

επίσης, και από φίλους με τους οποίους έχω μιλήσει διαπιστώνω ότι γενικά δημιουργούνται απορίες και προβληματισμοί...

ειδικά ως προς τη μέγιστη, θεωρώ ότι οι ενδείξεις ενέχουν περιθώριο ασάφειας - έχω την αίσθηση ότι η καταμέτρηση και η καταγραφή της μπορεί να αποκλίνουν αναλόγως διαφόρων παραγόντων, δλδ, εκτιμώ ότι ο ίδιος άνθρωπος, την ίδια χρονική περίοδο, μπορεί να εμφανίσει διαφορετικές καταγραφές αν κάνει εργομέτρηση σε δυό διαφορετικά κέντρα.
Να πω ότι δεν είμαι ειδικός ούτε έχω ιδιαίτερες θεωρητικές γνώσεις, αλλά διαπιστώνω όμως μεγάλες αποκλίσεις σε συζητήσεις που έχω κάνει. Και η πλάκα είναι ότι κάθε ένα από τα κέντρα είναι ξεκαθαρο ότι χρησιμοποιεί επιστημονικές μεθόδους και συκεκριμένο πρωτοκολλο καταμέτρησης... (δεν το πάω στο παπατζιλίκι, για αυτό λέω ότι θα πρέπει να γίνεται από το ίδιο κέντρο και, ακολούθως, προκειμένου για να συνάδει τα καλύτερα δυνατά συμπεράσματα επί της εργομέτρησης άτομο που έχει καλή επαφή με αυτό που διαβάζει και ωστε ακολούθως να ορίσει το καταλληλο πρόγραμμα που θα βελτιώσει κατά το μέγιστο δυνατό τα ευρήματα της εργομέτρησης)

Ως προς τις διαλειμματικές, δοκίμασε το, μπορεί και να σου αρέσουν μετά από 2-3 sessions - απλά μην τα πας τούμπανο-τάπα-όλα-μέσα από τα πρώτα sessions, δώσε περιθώριο στο σώμα σου να συνηθίσει την προπόνηση αυτη, την οποία δεν έχεις δουλέψει εκτιμώ...







Πάνο, ίσως το εκάστοτε πρωτόκολλο να λειτουργεί ευνοϊκά (ή το αντίστροφο) ανάλογα και με την προπόνηση που κάνει ο καθένας. Πχ κάποιος που είναι ρυθμάκιας σαν και εμένα μπορεί να πετύχει τη μάξιμουμ πρόσληψη στο χι εργομετρικό κέντρο που βασίζεται στο χιχι πρωτόκολλο, ενώ κάποιος που κάνει μπόλικες διαλειμματικές μπορεί να αποδίδει καλύτερα στο ψι εργομετρικό με το ψιψι πρωτόκολλο.

Βέβαια, επειδή όπως αναφέρεις και συ, όλα τα πρωτόκολλα έχουν κάποιο επιστημονικό υπόβαθρο από πίσω, αποτυπώνουν αρκετά καλά την προπόνηση που κάνει ο καθένας. Εσύ που κάνεις διαλειμματικές, βλέπεις ότι το κατώφλι σου βγαίνει πολύ κοντά στη VO2max, πράγμα που σου δίνει τη δυνατότητα να συντηρείς έναν πολύ γοργό ρυθμό για αρκετή ώρα. Εγώ απτην άλλη, που οι περισσότερες προπονήσεις μου είναι μεγάλες μεν σε διάρκεια, αλλά κατά βάση ρυθμικές, έβγαλα πολύ μεγάλη πρόσληψη (στο ηλικιακό μου γκρουπ ο εργομέτρης ανέφερε ότι είμαι στο 95% της κατανομής), αλλά αρκετά χαμηλά στο κατώφλι (VT στο 83% της VO2max - κάτι που με φέρνει μόλις στο 45% της κατανομής στη συγκεκριμένη παράμετρο).

Πάντως, οφείλω να ομολογήσω πως το "πείραμα" που ξεκίνησε στην fast track προετοιμασία για το Μεγαλέκο με τη multisport προσέγγιση και έβγαλε ένα αρκετά ικανοποιητικό αποτέλεσμα σε εκείνον τον αγώνα, φαίνεται να είναι συνεχίζει αρκετά λειτουργικό. Πέρυσι αυτήν την εποχή, βασικά από τις 24/7/2017 είχα εστιάσει στο τρέξιμο με 1 τέμπο/1 μια ελεύθερη/1 long/1 Σέιχ Σου/1 μικρά κομμάτια/1 μεγάλα κομμάτια και άντε και ένα δίωρο τη βδομάδα στη θάλασσα. Φέτος έχει 3,5 δρομικές και 4 από τις άλλες (κολύμπι/ποδήλατο/στέπερ/κωπηλατικό/ελλειπτικό/κτλ.). Με εργομέτρηση ΑΚΡΙΒΩΣ ένα χρόνο μετά. Όλες οι επιμέρους παράμετροι σταθερές, με εξαίρεση τη VO2max που είχε αύξηση 6% και τους σφυγμούς που τράβηξαν κάτω για τις ίδιες ταχύτητες κατά 3-4%. Άρα, μάλλον η δουλειά μπορεί να γίνει και με άλλο τρόπο...

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2018 :  22:04:27  Εμφάνιση Προφίλ
11 χλμ σε 1 ώρα, μισή ώρα μπανάκι, 1200 μ. σε μια επιτέλους άδεια παραλία.



Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2018 :  22:07:08  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπέρες, σήμερα είχα 10χλμ πρωίνα στο Χαλανδρίου και απόγευμα μονόζυγα κλπ ασκήσεις για πλάτη / κατακόρυφα

Λευτέρη αν σου πηγαίνει καλά, και βλέπω ότι σίγουρα το διασκεδάζεις και σου αρέσει, τίποτα καλύτερο από το να το ακολουθησεις

(θα μιλήσουμε και σε άλλη στιγμή - το ότι θα βρεθεί αφορμή το μόνο βέβαιο! )
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2018 :  09:34:02  Εμφάνιση Προφίλ
καλημέρα σε όλους!
σήμερα πρωϊ 11χλμ στην Πανεπιστημιούπολη progression 3 φορές η περίμετρος (1.130 μέτρα) και μετά δυο περίμετροι ψιλοτάπα με διάλειμμα ενδιάμεσα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2018 :  10:18:51  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα!

Χθες απόγευμα 10,6 km σε 46:40, εκκινώντας από το 5:00 και καταλήγοντας στο 4:00. Σήμερα πρωί 5 πεζοπορικά και απόγευμα θα μπει ένα mid-week semi-long για να μαζέψουμε χιλιόμετρα.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2018 :  10:06:49  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα!

Μετά το κοπάνημα των προηγούμενων ημερών και με μια υποψία ίωσης που μάλλον τσίμπησα από τα μικρά, χθες έπρεπε να μπω σε recovery mode. Έτσι, λειτουργώντας σταθερά σε πολύ χαμηλές στροφές, βγήκαν 17,5 χιλιόμετρα στην περίβολο του Καυταντζογλείου και σε διάφορες διαδρομές μέσα στην πόλη (με δύο μικρές στάσεις για να πάρω κάποια πραγματάκια) με ένα μέσο pace στα πέριξ του 5:00, κατά τη διάρκεια του οποίου φρόντισα οι σφυγμοί να μείνουν πολύ χαμηλά (129 το μέσο, ούτε σε ξαπλωτό ποδήλατο να ήμουν!) και παρότι φεύγοντας απτο Καυταντζόγλειο φορτώθηκα με ένα σάκο που στην πορεία γέμισε με πράγματα, ακόμη και στα πιο ανηφορικά τμήματα της διαδρομής το HR δεν ανέβηκε πάνω απτο 140-142. Χρειάζονται και αυτά πού και πού εκτός απτις εντάσεις, σήμερα είναι σα να ξεμπούκωσε το σύστημα.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Simba
Forum-Runner

Greece


98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2018 :  13:26:22  Εμφάνιση Προφίλ
Προπόνηση σε στίβο με 400αρια κ 100αρια σπριντ καθως κ 3 χλμ δρομο-δασος.Δυσκολα ομως πολύ αερας κ μαλιστα κοντρα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000