Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπον πως παει η προπονηση σας?Νο12.
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2019 :  17:22:25  Εμφάνιση Προφίλ
Αν και δεν έχω πολλά προπονητικά να παραθέσω πέραν της "ισομετρικής κολύμβησης", κάποιων ασκήσεων δύναμης και των φυσικοθεραπειών που ξεκίνησαν σήμερα, δράττομαι την ευκαιρία να συνεχίσω το παιχνίδι που ξεκίνησε ο φίλος gargadua και μας φτιάχνει τη διάθεση:

https://www.youtube.com/watch?v=-48Za7VZR_c
(γιατί υπάρχει και αυτός ο Νότος!)

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2019 :  19:50:28  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπερίζω την όμορφη παρέα!
σήμερα ειχα αμοιγώς δρομική διπλή προπόνηση με 12χλμ πρωΐνά όπου ταληρούμπα τέμπο και κοντά 10χλμ απογευματινά χαλαρό.
Στο Χαλανδρίου αμφότερες!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

as400
Advanced Forum-Runner

Greece
364 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/01/2019 :  09:25:14  Εμφάνιση Προφίλ
Αν δεν κυνηγαγες το Φαιδωνα σιγα μην εβγαινε χαλαρα το απογευματινο
quote:
Originally posted by Hermes

καλησπερίζω την όμορφη παρέα!
σήμερα ειχα αμοιγώς δρομική διπλή προπόνηση με 12χλμ πρωΐνά όπου ταληρούμπα τέμπο και κοντά 10χλμ απογευματινά χαλαρό.
Στο Χαλανδρίου αμφότερες!



AS400
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

as400
Advanced Forum-Runner

Greece
364 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/01/2019 :  09:37:59  Εμφάνιση Προφίλ
Χθες το απογευμα ξεκινησε το προγραμμα για το Ροττερνταμ και το μενου ειχε 5χ800@04:00, ναι μεν βγηκαν αλλα ηταν ολοφανερη η διμηνη απουσια απο διαλλειματικες προπονησεις και η σχετικη "επιβαρυνση" απο την περιοδο των γιορτων . Ελπιζω με την παροδο των ημερων να βελτιωθει η κατασταση γιατι αλλιως ..........

AS400
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/01/2019 :  10:49:55  Εμφάνιση Προφίλ
με έσωσε φίλε από τις άγριες διαθέσεις του Δημήτρη!!!!
θα ξανασυνηθήσεις διαλειμματικές, θέμα χρόνου είναι

quote:
Originally posted by as400

Αν δεν κυνηγαγες το Φαιδωνα σιγα μην εβγαινε χαλαρα το απογευματινο
quote:
Originally posted by Hermes

καλησπερίζω την όμορφη παρέα!
σήμερα ειχα αμοιγώς δρομική διπλή προπόνηση με 12χλμ πρωΐνά όπου ταληρούμπα τέμπο και κοντά 10χλμ απογευματινά χαλαρό.
Στο Χαλανδρίου αμφότερες!



AS400


Edited by - Hermes on 15/01/2019 10:51:02
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/01/2019 :  14:45:46  Εμφάνιση Προφίλ
Διαλειματικούλα στο γήπεδο σήμερα, 8χ200 με 200 ενδιάμεσα χαλαρά. Βγήκαν σε χρόνους 00:40 έως 00:51. Σύνολο 8 χλμ σε 40΄.

New Order, "Blue Monday", 1983.
https://www.youtube.com/watch?v=FYH8DsU2WCk

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/01/2019 :  20:39:02  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπέρα, διπλή προπόνηση και σήμερα!
12χλμ στη ρεματιά Χαλανδρίου το πρωΐ και 7χλμ στους ποδηλατόδρομους απόγευμα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/01/2019 :  16:45:22  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα!

Χθες μετά από καιρό DF στην πισίνα πρωί (45-50') και απόγευμα (35-40'). Σήμερα μετά από μέρες έβαλα και 150 μέτρα ελεύθερο. Επίσης, έχω βρει και τρόπο να ανεβάζω σφυγμούς στο τέλος κάθε διαδρομής (5-10 μέτρα) με πολύ μικρές, αλλά γρήγορες κινήσεις, ενώ οι ασκήσεις against the current στα σημεία εισόδου του νερού στην πισίνα (ή μάλλον σε μια μικρή απόσταση από εκεί, γιατί αλλιώς είναι σαν να παλεύεις με ποτάμι) είναι απίθανες. Είχα καιρό να βιώσω την αίσθηση του να "ιδρώνεις" μέσα στο νερό! Και μαζί με τις ασκήσεις που κάνω στο φυσικοθεραπευτήριο και στο σπίτι, σε λίγο με βλέπω να κατεβαίνω για μίστερ εθνικά μπούτια!

Επίσης, πολύ ενδιαφέρον είχε και η συζήτηση με έναν προπονητή κολύμβησης που κάνει και τρίαθλο, ο οποίος μου ανέφερε πως μεγάλη συμβολή στη φθορά της επιγονατίδας πιθανόν να είχε και ο τρόπος που κολυμπούσα ως σήμερα. Η αλήθεια είναι πως την τελευταία φορά που κράτησα τη μύτη μου στο νερό δεν τη θυμάμαι (ήμουν τόσο μικρός) και πως η αίσθηση του νερού μου είναι εξίσου οικεία με αυτή του αέρα, αλλά έφτασα στα 35 για να αρχίσω να μαθαίνω να κουνάω τα πόδια στο νερό πάνω-κάτω και όχι μάζεμα-δυνατό τίναγμα όπως έκανα μέχρι ένα μήνα πριν ακόμη και στο ελεύθερο.

Και η αλήθεια είναι πως στη θάλασσα τόσο στα συνεχόμενα δυνατά τινάγματα των ποδιών όταν πας κόντρα στο κύμα όσο και στις αρκετές κατά τους καλοκαιρινούς μήνες close encounters με τη χλωρίδα και - κυρίως - την πανίδα της θάλασσας που αντανακλαστικά σε κάνουν να τιναχτείς έντονα και απότομα, είχα αισθανθεί κατά καιρούς ενοχλήσεις στα γόνατα.

Όσον αφορά στο τρέξιμο και τις λοιπές εξωσχολικές δραστηριότητες, λέω να αφήσω χρόνο πριν ξαναμπώ, ίσως και μέχρι το τέλος της συνδρομής στο κολυμβητήριο το Μάρτιο. Και μετά βλέπουμε. Μπορεί να ανανεώσω τη συνδρομή, οπότε κολύμπι τις καθημερινές και δυο δεκάρια-δωδεκάρια τρέξιμο το ΣΚ. Και η αλήθεια είναι ότι τώρα που έφυγε από πάνω μου το βάρος του "πρέπει επιτέλους να κάνω κάτι της προκοπής σε μαραθώνιο" όλα μου φαίνονται πιο άνετα!

ΥΓ. Κάτι που συνειδητοποίησα πολύ αργοπορημένα είναι πως πρηνίζω αρκετά, αν υποθέσουμε ότι ο πρηνισμός παίζει τόσο μεγάλο ρόλο εν τέλει...

--------------------------
Run-time Error

Edited by - RiffRaff on 17/01/2019 16:47:47
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/01/2019 :  21:02:14  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπερίζω κ εγώ με τη σει΄ρά μου!
RiffRaff (Που δεν είσαι καθόλου αλλά anyway ) δεν φανταζομουν ότι κανείς θα μπορούσε να βλάψει το γόνατο του κολυμπώντας...!!!

στα δικά μου, χθες πρωΐ πήγα Χαλανδρίου με σκοπό να κάνω κάτι μίλια (4στροφα) αλλά είχε παγωνιά κ το ταρτάν δεν μου ενέπνεε ιδιαίτερη εμπιστοσύνη - κάπου κάπου γλιστρούσε ήταν κ θεοσκότεινα - οπότε το άφησα κ μπήκα στο πράσινο για ανοίγματα και σπριντάκια, 11 βγήκαν τέλος πάντων!

σήμερα, ζούλεψα τη δόξα του RiffRaff και έκανα κ εγώ df, με ανηφορίτσες στην Πολυτεχνειούπολη (10χλμ) και χαλαρό στο Χαλάνδρι για απογευματινό (8χλμ)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/01/2019 :  22:28:01  Εμφάνιση Προφίλ
Σήμερα την 5η πρωινή 12 χλμ την περίμετρο της πόλης σε 65 μίνιτς. Η απόλυτη ησυχία. Μεσημεράκι για μπάνιο στη θάλασσα, δεν λέει να ανέβει η θερμοκρασία, ακόμα 8 βαθμοί και ας έχει νοτιά. Δυστυχώς μόνο 10΄και βέβαια ένα βαθύ ροζ χρώμα στο σώμα.

Ριφ Ραφ,
μόλις φύγεις από το τρυπάκι της συμμετοχής σε αγώνες καταλαβαίνεις τι ακριβώς σημαίνει χαρά στην πρόπονηση. Αφού έχεις να αντικαταστήσεις το τρέξιμο με κάτι άλλο είσαι σε σωστό δρόμο, μην βιάζεσαι. Και ποιος δεν πρηνίζει;

Supertramp, "Take the long way home", 1980.
https://www.youtube.com/watch?v=qmWC5dGVvH4

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/01/2019 :  09:02:07  Εμφάνιση Προφίλ
καλημέρες! σήμερα 11χλμ στο Χαλανδρίου με "ladder" (200-300-400-600-800) & μετά σπριντάκια και στο τέλος fast finish!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/01/2019 :  09:37:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by RiffRaff



ΥΓ. Κάτι που συνειδητοποίησα πολύ αργοπορημένα είναι πως πρηνίζω αρκετά, αν υποθέσουμε ότι ο πρηνισμός παίζει τόσο μεγάλο ρόλο εν τέλει...

--------------------------
Run-time Error



Αν έπαιζε ρόλο, ο Χαϊλέ Γκεμπρεσελασιέ δε θα αδιαφορούσε:

https://www.youtube.com/watch?v=EAW87NsiGuI
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/01/2019 :  19:59:34  Εμφάνιση Προφίλ
Σκοινάκι (2000 επαναλήψεις) και βαράκια, 7 χλμ το απόγευμα με τον υιό σε 42΄ χαλαρά.

Al Kooper & Mike Bloomfield "Albert's Shuffle", 1968.
https://www.youtube.com/watch?v=RbpGMF4bcbU

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2019 :  14:09:43  Εμφάνιση Προφίλ
χαίρετε!
σήμερα εντρύφησα στις ομορφιές του Υμμητού! σε ασφαλτο κινήθηκα, δεν μπήκα σε μονοπάτια οπότε ίσως και να μην πολυεντρύφησα...
οπωσδήποτε, 24χλμ καταγράφηκαν!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2019 :  11:53:35  Εμφάνιση Προφίλ
γειά και χαρά! 8 χαλαρά χλμ σήμερα σε Βριλήσσια - Μελίσσια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000