Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπον πως παει η προπονηση σας?Νο12.
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/01/2019 :  19:38:42  Εμφάνιση Προφίλ
Μια σπιτική τυρόπιτα έγινε αφορμή να βλέπω αστεράκια όλο το βράδυ προσπαθώντας να την χωνέψω. Μετά έμαθα, ήταν φτιαγμένη με ολόκληρο βιτάμ όχι λάδι. 2 κομμάτια ήταν αρκετά, παραμιλούσα ενώ 2 λεμόνια δεν κρίθηκαν ικανά να νικήσουν το θηρίο που κυλούσε στο στομάχι και τα έντερά μου. Το πρωί ήθελα να κάνω 20 χλμ αλλά που…..Κατέβηκα στα 18-16-14 χλμ τελικά 12 με το ζόρι παρέα με 1 τρομερό φούσκωμα που κουβαλούσα για 68΄. Λυτρώθηκα με το που έφτασα σπίτι. Ευτυχώς τα πράγματα γίνανε λίγο καλύτερα όσο προχωρούσε η μέρα και βγήκα για άλλα 10, την περίμετρο της Αλεξ/πολης, το απόγευμα σε 53:45.

Tom Jones, "She's a lady", 1971.
https://www.youtube.com/watch?v=0MldsqKGnLA

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/01/2019 :  19:44:24  Εμφάνιση Προφίλ
gargadua, αυτό πρέπει να ήταν βόμβα μεγατόνων!!! μάλλον όμως θα ήταν και νόστιμη!!!

στα δικά μου τώρα, 24-25χλμ σήμερα με df όλα στο Χαλανδρίου - τα πρωΐνά με ανοίγματα & σπριντς και τα απογευματινά ψιλοχαλαρά με κουβεντούλα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Chris44
Forum-Runner

Greece


121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2019 :  09:03:59  Εμφάνιση Προφίλ
Λοιπόν σύνολο εβδομάδας 45 χλμ., εκ των οποίων 11 περίπου σε ανηφόρα 200 μέτρων. Εχθές ξεκούραση και σήμερα ξεκινάω με 5 χλμ., διάδρομο και 5 γηπεδάκι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2019 :  18:01:06  Εμφάνιση Προφίλ
Βαράκια στο σπίτι σήμερα με σκοινάκι(1000 επαναλήψεις) και λίγο αργότερα 15λεπτο μπανάκι σε μια πεντακάθαρη θάλασσα. Η θερμοκρασία εντός ακόμα κρατιέται κάτω από τους 10 βαθμούς. Φαίνεται από αύριο να έχει πολύ βροχή εδώ πάνω οπότε το σκοινάκι θα δουλέψει υπερωριακά.


Αν θέλετε να εκδικειθήτε κάποιον ή απλά να τον κερδίσετε σε κάποιο δρομικό στοίχημα κεράστε τον αυτή την τυρόπιτα πριν! Να σας δώσω και την συνταγή! Τουλάχιστον 6-8 λεπτά στα 10 χλμ θα κερδίσετε! Για δε ταχύτητα, τον ξεκάνατε!

Krokus, "Tokyo Nights", 1980.
https://www.youtube.com/watch?v=hNu9bVytBKo


Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2019 :  20:32:59  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπερίζω!
διπλή τρεξιματική και σήμερα, με 13χλμ "ζωηρά" στο Χαλανδρίου το πρωΐ και 10χλμ στους ποψδηλατόδρομους Βριλησσίων απογευματάκι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2019 :  11:13:24  Εμφάνιση Προφίλ
χαιρετώ! θα ήθελα ένα κομμάτι από αυτή τη μαγική τυρόπιτα gargadua! σαν το μαγικό φίλτρο του Πανοραμίξ μου ακούγεται μόνο από την ανάποδη!!!

στα δικά μου, σήμερα έπαιξε 9χλμ φάρτλεκ στους διάδρομους του Axion, τους πολύπαθους τους ηρωΐκούς!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2019 :  18:23:30  Εμφάνιση Προφίλ
Ευτυχώς το πρωί δεν έβρεχε πολύ, ήθελα να κάνω διαλλειματική στο γήπεδο αλλά ούτε η ιδέα της διαλλειματικής μ΄άρεσε ούτε να τρέχω σε γήπεδο. 14 χλμ έξω στην άσφαλτο, στην αρχή 7 χαλαρά χλμ με ρυθμό 05:28-05:46 μετά όμως στην επιστροφή ήθελα κάτι πιο δυνατό και άρχισα και γω το φάρτλεκ. Χρόνος 75 λεπτά και ρυθμός από 05:00-05:20, εντάξει δεν έβαλα στην άσφαλτο φωτιά όμως την επιστροφή την χάρηκα.

Βούτα τα φύλα σε ζεστό βιτάμ και τον/ους ξέκανες!
6 φύλλα, 650 γραμ φέτα και 1 πλάκα βιτάμ. Τα 2 φύλλα υποχρεωτικά επάνω. Ψήνεται στους 200 βαθμούς επί 45λεπτο. Και ο Θεός μαζί τους!

Donna Summer, "I Feel Love", 1977.
https://www.youtube.com/watch?v=Nm-ISatLDG0


Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2019 :  14:46:42  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπερίζω! σήμερα πρωΐ 17χλμ στους διάδρομους του Axion fitness, τους πολύπαθους τους ηρωΐκούς με 8 χιλιάρια ποικίλης έντασης
Μεσημέρι 6χλμ στο Χαλανδρίου με κάμποσα ανυπόδητα στο πράσινο!

δεν ξέρω αν είναι διπλή ακριβώς ή αν πιάνεται για 1 (σαν τα μπάνια το καλοκαίρι όταν ήμασταν παιδιά το κάνω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/01/2019 :  12:02:21  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα σε όλους!

Σήμερα είχαμε την 5η κολυμβητική της εβδομάδας με 1,5 χιλιόμετρο σε μία ώρα και ένα πεντάλεπτο ασκήσεις εντός νερού. Ο ρυθμός σε πρώτη φάση μοιάζει αστείος, αλλά δεν είναι δεδομένων των συνθηκών που γίνεται η προπόνηση. Πχ το να προσπαθείς να κάνεις πρόσθιο με τα πόδια να ανοιγοκλείνουν οριζόντια σε τεντωμένη στάση (απαγωγοί-προσαγωγοί), μάλλον δεν είναι και πολύ εύκολο ούτε γρήγορο. Το σώμα, όμως, δουλεύει δυνατά για να τα καταφέρει. Επίσης, το ύπτιο μόνο με τα πόδια δεν είναι ακριβώς εύκολο, ειδικά αν προσπαθείς να πας "γρήγορα". Βγήκαν, πάντως, και 700 μέτρα σπαστά ελεύθερο και είμαι πολύ χαρούμενος για αυτό. Δουλεύοντας κυρίως πόδια και με προσοχή και προδέρμ στο δεξί ώμο, κάτι καταφέραμε. Αν με τα υπόλοιπα στυλ η δεκάδα διαδρομών έβγαινε σε 12', στο ελεύθερο πήγε στο 8' και κάτι. Πού θα πάει, κάποια στιγμή θα μπουν πιο δυνατά και τα χέρια. Και κάπως έτσι (ξανα)περνάει κανείς σε άλλο άθλημα για να κάνει το χαβά του. Αν και το δεκάρι του Μεγαλέκου θα προσπαθήσω να το τρέξω. Ίσως όχι κοιτώντας προς sub40, αλλά έστω σε 45'. Το αερόβιο δουλεύει κανονικότατα, τα πόδια ακόμη περισσότερο, η απόσταση είναι τέτοια που την κάνεις και με τα χέρια που λέει ο λόγος, γιατί όχι; Καλά ναμαστε πάνω από όλα και από 1/3 που έχω ορίσει ως έναρξη "δρομικών εργασιών", υπάρχει ενάμισης μήνας που είναι υπερεπαρκής.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/01/2019 :  14:13:41  Εμφάνιση Προφίλ
Λευτερη φτάνει και περισσεύει ο χρόνος από 1/3 έως 15/4 για κάποιον με τη δική σου "τριβή" να κάνει τα 10χλμ σε 45'.
Το πιθανότερο να κατέβω κ εγώ στο δεκάρι αυτό! (γράφτηκα, μένει να διευθετηθεί το ταξίδι)

στα δικά μου, 3η μέρα σερί καβάληκα σημερα πρωΐ τους διάδρομους του Axion, τους πολύπαθους τους ηρωΐκούς!
όπως πάει θα αρχίζω να βγάζω γούστα λέμε!!!!
11χλμ τέλος πάντως σε σχετικά ρηχά νερά, έξω λασπόβροχο... πήγα να πάρω το αμάξι κ το παρμπρίζ ήταν καφέ, μπλιαχ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/01/2019 :  20:59:37  Εμφάνιση Προφίλ
Και δω πάνω όλα καφέ από την βροχή!
10 χλμ το πρωί σε 51΄ ενώ το απόγευμα άλλα 6 χλμ με τον γιο σε 32΄. Το πρωί συναντήθηκα με ογκοδέστατο καφέ κοπράκο που στην αρχή τα ψιλοχρειάστηκα αλλά μετά, να οι αγκαλιες, τα πηδήματα στον αέρα, τα γρυλίσματα χαράς! "Άσε με βρε σκύλε να φύγω, άσε με βρε χαμένε"! Τελικά με άφησε, 300μ παραπέρα η μπανάνα με αποχωρήστηκε και το κινητό μου πήρε το 1ο παράσημο! Σπασμένη οθόνη. Αχ βρε ΝΟΚΙΑ με τα κουμπιά, που είσαι! Για τα 300 τελευταία μέτρα τα κοπράκια της περιοχής με πήραν στο κυνήγι και βελτίωσα τον χρόνο μου! Τελικά τα βρήκαμε με λίγα χαδάκια.

Atomic Rooster, "Tomorrow and Tonight", 1970.
https://www.youtube.com/watch?v=ijMYA9joQSM

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/01/2019 :  16:15:42  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπέρα!
gargadua ελπίζω να μην ξαναδούμε (σύντομα τουλάχιστον) τέτοιο σκατόοβροχο!
όσο για τους σκύλους, δεν έχω κάτι να σχολιάσω - απλά να πω ότι πολύ τους φοβάμαι επειδή σε "encounter" με σκύλο μόνο να χάσει έχει κάποιος δρομέας

στα δικά μου, 32χλμ σήμερα σε Π.Ψυχικό - Φιλοθέη με όμορφη λιακάδα και δροσουλα!






Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Chris44
Forum-Runner

Greece


121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2019 :  17:55:38  Εμφάνιση Προφίλ
Σήμερα 15,6 χλμ. σε 1.37 με ανωφέρεια 238 μ. Χτες 8.9 χλμ. σε 53 λεπτά. Στη σούμα αυτή τη βδομάδα 41 χλμ.,σε διάδρομο, στο γήπεδο και στο δρόμο. Λίγο λιγότερα από την προηγούμενη(45). gargadua σκυλιά έχει παντού, μην τα φοβάσαι μυρίζουν το φόβο και τότε γίνονται πιο επιθετικά. δεν φταίνε αυτά κάποιοι τα παράτησαν, η Ελλάδα έχει 1.000.000 αδέσποτα. Λίγη προσοχή θέλει, εμένα προσωπικά ποτέ δεν μου έχει επιτεθεί σκύλος, μόνο άνθρωποι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2019 :  18:59:07  Εμφάνιση Προφίλ
Τα σκυλιά μ΄αρέσουν και δεν τα φοβάμαι. Ίσα ίσα που στις προπονήσεις μου κουβαλάω συνήθως και καμιά λιχουδιά για τα πιο "αιμοβόρικα", τους ανθρώπους φοβάμαι περισσότερο(μέχουν πυροβολήσει στο βουνό). Φυσικά και έχω βρεθεί σε αρκετά άβολες καταστάσεις(ειδικά σε βουνό) όμως δεν πιστεύω ότι χτυπώντας τα είναι λύση. Βέβαια κάποιο ατύχημα πάντα μπορεί να συμβεί.

Το πρωί βαρέθηκα και δεν σηκώθηκα, προτίμησα το κρεβάτι μου, κατά τις 11:00 πήγα για μπάνιο, 20λεπτο μπανάκι σε μια ανακατεμένη θάλασσα και θερμοκρασίες εντός κάτω των 10 βαθμών. Κατά την έξοδο είχα ένα όμορφο ροζ χρωματάκι.
Το απόγευμα είπα να χορτάσω και τις προπονητικές μου πείνες, 12 χλμ σε 01:00:37. Μικρή και γρήγορη προπονησούλα.Πραγματικά όμως οι γρήγορες προπονήσεις σε απογειώνουν.

Sheryl Crow, "My Favourite Mistake", 1998.
https://www.youtube.com/watch?v=AmIlUKo4dQc


Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/01/2019 :  21:29:38  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπέρα, σήμερα double feature με 12χλμ πρωϊνα και 8χλμ απογευματινά. Πρωΐ εντασούλες & απόγευμα χαλαρό
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000