Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 μαραθώνιος Ναυπλιου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

kwma
Forum-Runner

110 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 14/02/2018 :  07:27:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πλησιαζει ο καιρός της διοργάνωσης....
Πως τα βλέπετε εσείς οι "παλαιοί"?
Εγω θέλω πολύ να συμμετάσχω, αλλα δεν εχω λύσει προβλήματα του τύπου
"πως θα παω,ποτε θα παω, που θα μεινω,ποσο θα μου κοστισει"...
Για να δουμε...

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2018 :  09:14:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kwma

Πλησιαζει ο καιρός της διοργάνωσης....
Πως τα βλέπετε εσείς οι "παλαιοί"?
Εγω θέλω πολύ να συμμετάσχω, αλλα δεν εχω λύσει προβλήματα του τύπου
"πως θα παω,ποτε θα παω, που θα μεινω,ποσο θα μου κοστισει"...
Για να δουμε...


ΚΑΛΗΜΈΡΑ φίλε μου,
πήγα πέρσι με την εκδρομή του Απόλλωνα με 17 ευρώ συμμετοχή και εκδρομή αυθημερόν.Νομίζω ότι η εκδρομή θα γίνει και φέτος,6 η ώρα αναχώρηση από Αιγάλεω και επιστροφή το απόγευμα.
Εγώ που έκανα τον ημι δεν κουράστηκα καθόλου με το πήγαινε 'ελα ,έτρεξα τον καφέ μου ήπια έφαγα και γύρισα.
Απο κει και πέρα με αυτοκινητο και διαμονή έχεις πολλές επιλογές.
Ο αγώνας για ήμι είναι μια σούπερ επιλογή σε μια από τις ομορφότερες πόλεις,για μαραθώνιο μπορεί να σε κουράσει η δεύτερη στροφή που θα είστε λίγοι πάνω στο δρόμο.
Πέρσι τρέξαν κάπου 150 ατομα μαραθώνιο και 400 με 500 στον ημι.Η διαδρομή είναι φλατ δίπλα στην θάλασσα με μια μικρή ανηφόρα στο 16 -17 και δεν έχει καθόλου κοσμο.
Προχειρα και βιαστικά αυτά ότι άλλο θες ρώτα,ελπίζω να τρέξω πάλι τον ήμι.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

otto
Newbie Forum Runner

26 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2018 :  16:59:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα κατέβω και φέτος στον ημί με διαμονή το Σάββατο.
Οι ξενοδόχοι κάνουν προσφορές για τους συμμετέχοντες στον αγώνα αλλά νομίζω μόνο με προϋπόθεση διαμονής 2 ημερών, δηλαδή είτε Παρασκευή είτε Κυριακή.
Αρκετά εστιατόρια επίσης έχουν έκπτωση για τους συμμετέχοντες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kwma
Forum-Runner

110 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2018 :  07:48:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μπορω να συμμετασχω στην "αποστολή" του Αππολωνα ή ειναι μόνο για μέλη?
Εγω θέλω να τρέξω μαραθώνιο, αλλα αν δεν λύσω τα προβλήματα "πότε/πως/πόσο" δεν βλέπω να πραγματοποιείται....
Ειδωμεν...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2018 :  09:59:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kwma

μπορω να συμμετασχω στην "αποστολή" του Αππολωνα ή ειναι μόνο για μέλη?
Εγω θέλω να τρέξω μαραθώνιο, αλλα αν δεν λύσω τα προβλήματα "πότε/πως/πόσο" δεν βλέπω να πραγματοποιείται....
Ειδωμεν...


ειναι απλά τα πράγματα ,μπαίνεις στο λεωφορείο του Απόλλωνα και τρέχεις οικονομικά.Είναι για όλους τους δρομείς και όχι μόνο για μέλη .
https://www.apollonrunnersclub.gr/4-3-2018-ekdromh-apollvn-ston-marathonio-toy-nayplioy/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giomask
Forum-Runner



87 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2018 :  13:43:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
φιλε μου μιαμιση ωρα δρομος ειναι το ναυπλιο ,απ οτι ξερω κ το κτελ που σε κατεβαζει στο χωρο της εκκινησης παρεχει εκπτωση γι αυτη τη μερα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kwma
Forum-Runner

110 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2018 :  19:07:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ηταν η προφανής λύση που εψαξα αρχικά, αλλα το πρωτο ΚΤΕΛ για Ναυπλιο την 4/3/18 ειναι 07:30...αρα δεν προσφερεται η λυση αυτη.
(σε επικοινωνία που ειχα με το ΚΤΕΛ για τυχον εκτακτο δρομολόγιο μου απαντησαν αρνητικα).
Παντως ο Απόλλωνας Δυτικής Αττικής "καθάρισε"....ευχαριστώ και τον σύλλογο, και τους φίλους που μου γνωστοποίησαν τη δυνατότητα.
Καλό αγώνα παίδες!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pantazis
Advanced Forum-Runner

Greece


283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2018 :  09:20:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα , όντως ο Απόλλωνας μετράει !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kwma
Forum-Runner

110 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/02/2018 :  08:17:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικά ενημερώθηκα πως η διοργάνωση θα προγραμματισει εκτακτο δρομολόγιο ΚΤΕΛ την Κυριακή 4 Μαρτίου,το πρωί στις 5:45, από την Αθήνα, Κηφισός, για το Ναύπλιο προκειμένου να μετακινηθούν δρομείς Μαραθωνίου και Ημιμαραθωνίου δρόμου.
Την Τρίτη το πρωί η ανακοίνωση θα βγει σε Δελτίο Τύπου.
καλό αγώνα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pantazis
Advanced Forum-Runner

Greece


283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2018 :  20:56:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Την άλλη Κυριακή ο αγώνας !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

otto
Newbie Forum Runner

26 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2018 :  15:17:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ζέστη βλέπω την Κυριακή
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skiritis
Advanced Forum-Runner

401 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2018 :  10:45:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είδε κανείς ότι υπάρχει συμβολικό αντίτιμο 3 ευρώ για το pasta-party, ή δεν διάβασα καλά; Δηλ. πληρώνεις για να φας μακαρόνια Ήλιος, μπανάνα DOLE,σερενάτα TOTTIS και να πιείς AMSTEL, νερό ΒΙΚΟΣ και χυμό ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ... που τα χορηγούν οι χορηγοί...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2018 :  15:21:46  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους


quote:
Originally posted by skiritis

Είδε κανείς ότι υπάρχει συμβολικό αντίτιμο 3 ευρώ για το pasta-party, ή δεν διάβασα καλά; Δηλ. πληρώνεις για να φας μακαρόνια Ήλιος, μπανάνα DOLE,σερενάτα TOTTIS και να πιείς AMSTEL, νερό ΒΙΚΟΣ και χυμό ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ... που τα χορηγούν οι χορηγοί...



Προφανώς ο χώρος και το service για εσένα δεν εχουν σημασία ή κόστος.

Δηλαδή όταν ας πούμε παραγγέλνεις το οτιδήποτε πληρώνεις μόνο τα υλικά. (τα οποία βέβαια αν και ποιος ή πως χορηγούνται ή οχι είναι άλλη ιστορία).

By the way πάντα έτσι ήτανε το 3ευρω, δεν είναι πρώτη φορά και είναι ή ήταν πάντα σαφές νομίζω.

Edited by - Deorum on 01/03/2018 18:28:20
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skiritis
Advanced Forum-Runner

401 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2018 :  13:34:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum



quote:
Originally posted by skiritis

Είδε κανείς ότι υπάρχει συμβολικό αντίτιμο 3 ευρώ για το pasta-party, ή δεν διάβασα καλά; Δηλ. πληρώνεις για να φας μακαρόνια Ήλιος, μπανάνα DOLE,σερενάτα TOTTIS και να πιείς AMSTEL, νερό ΒΙΚΟΣ και χυμό ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ... που τα χορηγούν οι χορηγοί...



Προφανώς ο χώρος και το service για εσένα δεν εχουν σημασία ή κόστος.

Δηλαδή όταν ας πούμε παραγγέλνεις το οτιδήποτε πληρώνεις μόνο τα υλικά. (τα οποία βέβαια αν και ποιος ή πως χορηγούνται ή οχι είναι άλλη ιστορία).

By the way πάντα έτσι ήτανε το 3ευρω, δεν είναι πρώτη φορά και είναι ή ήταν πάντα σαφές νομίζω.



Αγαπητέ Deorum, δεν ξέρω αν δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται αυτό στο Ναύπλιο, αλλά μη συγχέεις περίπτωση που θα πας κάπου να φας και πληρώνεις το χώρο και το σέρβις εκτός από τα υλικά. Σε αγώνες που παίρνω μέρος τα τελευταία 12 χρόνια, πουθενά δεν έχω πληρώσει έξτρα το πάστα-πάρτι. Εξάλλου, αν δεν κάνω λάθος, και ο χώρος που θα διεξαχθεί το πάστα-πάρτι (Φουγάρο) είναι χορηγός.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2018 :  13:43:17  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν καταλαβαίνω τι συζητάμε.
Τα πράγματα είναι απλά. Για να κάτσεις κάπου να φας θες χοντρικά 10ευρώ το άτομο.
Εδώ έχεις χυμό, αναψυκτικό, φαγητό, με 3ευρώ, χοντρικά πάλι στο 1/3 της τιμής.
Και αυτό γίνεται επειδή ακριβώς είναι κάποιοι χορηγοί, όπως το φουγάρο. Αλλιώς θα σε χρέωνε όπως έχει στον τιμοκατάλογο. Αφού θα είσαι εκεί, άνοιξε τον και δες τον. Και θα χρέωνε 2 ευρώ το 1 αναψυκτικό.

Τα υλικά σε αυτές τις περιπτώσεις είναι το μικρότερο κόστος. Ενδεικτικά ένα πακέτο μακαρόνια που βγάζουν 3-4 πιάτα κοστίζουν... 50λεπτά. Δεν είναι εκεί το θέμα στην τιμή της τελικής υπηρεσίας.

Το τι κάνουν άλλοι αν είναι πιο large ή διαφορετική υπηρεσία (και εγώ έχω φάει στο όρθιο σε πλαστικό πιατάκι λες και ήμουν στο στρατό, και είπα δεν άξιζε τον κόπο... ) καλά κάνουν. Μπορεί να υπάρχουν και πιο large. Κάποτε ο δήμος Αγρινίου για τον Ημιμαραθώνιο του Κούση, έβαζε μετακίνηση, μας έβαζε ΚΑΙ το ξενοδοχείο, μας έβαζε και το φαγητό σε pasta party και γεύμα μετά τον αγώνα. Ήταν large.
Τι να κάνουμε τώρα, να πάω μετά να κατηγορήσω έναν άαααλλο αγώνα που χρεώνει κάτι συμβολικό σε κάτι τέτοιο, ή δεν κάνει ακριβώς το ίδιο large?

Anyway καλό αγώνα σου εύχομαι.
Ραντεβού στο Ναύπλιο!

Edited by - Deorum on 03/03/2018 13:44:31
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2018 :  09:21:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΖΈΣΤΗ ,ΥΓΡΑΣΙΑ ,ΖΕΣΤΗ,ΥΓΡΑΣΙΑ...
Ομορφος αγώνας σε μια υπέροχη πόλη.
Ευτυχώς που βάση προγράμματος μπήκα στον αγώνα προπονητικά και βοήθησα ένα φίλο να βελτιώσει τον χρόνο του.Κάποια στιγμή σκέφτηκα ότι αν πήγαινα ανταγωνιστικά μπορεί και να είχα εγκαταλείψει.
Λατρεύεω τις διαδρομές που έχουν πήγαινε έλα ,βλέπεις τους πρώτους μετά βλέπεις φίλους που είναι μπροστά ή πίσω έχεις κάτι να απασχολείς το μυαλό σου.
Παρατηρώντας τους προπορευόμενους έβλεπα ακόμη και αυτούς που κάναν ήμι να υποφέρουν ,για μαραθώνιο ούτε λόγος είναι μόνο για μπαρουκατοπνισμένους δρομείς με σύνεση και εμπειρία .
Καλύτερη τροφοδοσία από πέρσι,ποιο πολλά άτομα στους σταθμούς ,ελάχιστος κοσμος στην διαδρομή και πλούσια υποστήριξη στο τέλος αν και έφυγα γρήγορα στο σχολείο για να γράψω λίγα χιλιόμετρα ακόμη.
Στα οργανωτικά δεν έδωσα σημασία το θετικό για μένα ήταν ότι το πρωί πήραμε χωρίς ουρες τα νούμερα ,αν και απογοητεύτηκα γιατί περίμενα ότι θα δίνανε και στον ήμι αμάνικο μπλουζάκι.Αν το είχα προσέξει δεν θα έδινα 5 ευρώ να πάρω άλλη μια μπλούζα που δεν χρειάζομαι.
ΌΛΑ τα λεφτά ο καφές στην πλατεία και πίτσα με μπύρες στα όμορφα σοκάκια.
Πρώτα ο θεός του χρόνου πάλι εκεί με πρόφαση το τρέξιμο και απόλαυση όλα τα υπόλοιπα .

Edited by - Peter L on 05/03/2018 09:23:33
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000