Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Ευρύτερος Αθλητισμός
 Υπόλοιπα Αθλήματα
 Ντόρτμουντ, Μπολτ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 22/03/2018 :  11:37:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εξαιρετικά ενδιαφέρον αν τον δούμε στα γήπεδα!

http://sports.in.gr/football/international/article/?aid=1500208430

Έφτασε η στιγμή που ο Γιουσέιν Μπολτ θα περάσει το γήπεδο, προκειμένου να διαπιστωθεί αν το ποδόσφαιρο μπορεί να είναι πραγματικά το μέλλον του, μετά την αποχώρησή του από το στίβο. Ο τζαμαϊκανός πρωταθλητής, κάτοχος του παγκόσμιου ρεκόρ στα 100 και στα 200 μέτρα, ανακοίνωσε στο "Premium Sports" ότι αύριο θα κάνει την πρώτη του δοκιμή-προπόνηση με την Ντόρτμουντ.

«Είμαι ενθουσιασμένος. Θέλω να δω πόσο μακριά μπορώ να πάω. Μου αρέσει να παίζω ως εξτρέμ, καλύτερα αριστερά, για να εκμεταλλευτώ τη δύναμη και την ταχύτητά μου. Εάν μου λείπει ο στίβος; Μου λείπει ο ανταγωνισμός, αλλά όχι ο στίβος» είπε ο Μπολτ.

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/03/2018 :  12:10:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτά τα πράγματα καλό είναι να μη γίνονται. Με την έννοια ότι μπορεί κατά κάποιο τρόπο να τσαλακωθεί ο μύθος. Δεν είναι ότι ένας ποδηλάτης πχ περνάει στο τρίαθλο. Όποιος από εμάς έχει κλωτσήσει το τόπι έστω και μία φορά (φαντάζομαι οι περισσότεροι το έχουμε κάνει πολύ περισσότερες) είναι εύκολο να αντιληφθεί πως - παρότι και οι ποδοσφαιριστές τρέχουν - είναι κάτι εντελώς διαφορετικό. Και είναι ακόμη πιο ακραίο από αυτό που είχε κάνει κάποτε ο Τζόρνταν, γιατί τουλάχιστον εκείνος έκανε μετάβαση από ομαδικό άθλημα σε ομαδικό. Δεν επικροτώ (αν και με ιντριγκάρει η όλη φάση).

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/03/2018 :  14:03:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δική του η εικόνα, δική του η ζωή, ας κάνει ό,τι γουστάρει. Έπαιζα μπάλα μέχρι και μετά την Κλασική του '12, από 5Χ5 μέχρι παλιά σε χωμάτινα. Μια χαρά πράττει και θα ήταν καλό να βλέπαμε περισσότερους GOATs να κάνουν τέτοιες μετακινήσεις από άθλημα σε άθλημα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/03/2018 :  14:06:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δείτε και αυτό, ίσως θυμάστε τον Ιβαν Ελγκέρα, σέντρε μπακ της Ρεάλ!

http://www.sport24.gr/Sports/marathon/marathwnodromos-kai-o-ivan-elgkera.605305.html
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/03/2018 :  14:16:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποιος τον πιάνει, βλέπω την Μπάγερν να παίρνει τον Justin Catlin για αμυντικό χαχαχαχαχα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petaloudas
Forum-Runner

108 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/03/2018 :  20:13:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο προπονητής της Ντόρτμουντ είδε τον Τζαμαϊκανό σπριντερ να συμμετέχει στις προπονήσεις των Βεστφαλών, και τόνισε πως αν θέλει να ακολουθήσει καριέρα ποδοσφαιριστή πρέπει να δουλέψει πολύ σκληρά.

«Όλα έχουν να κάνουν με την κίνηση, όμως το πιο σημαντικό είναι πως το διασκέδασε. Πιστεύω πως είναι ταλαντούχος, αλλά εάν θέλει να παίξει σε υψηλότερο επίπεδο, πρέπει να δουλέψει πολύ» τόνισε αρχικά, ενώ στη συνέχεια πρόσθεσε πως «τα φυσικά προσόντα που απαιτούνται για ένα άλλο σπορ είναι εντελώς διαφορετικά σε σχέση με αυτά που χρειάζονται στο ποδόσφαιρο. Ήταν χαρά για εμάς να γνωρίσουμε έναν άνθρωπο όπως αυτός και να δουλέψουμε μαζί του».
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000