Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Πόσους μαραθωνίους έχετε τρέξει ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 7

Simba
Forum-Runner

Greece


98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2018 :  15:22:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θηρία ειστε,εγω στα 3 χμ σταματω και στοχο εχω αγωνες των 5 το πολυ των 10χμ και αναρωτιεμαι αν θα γινω ρομπα επειδη στα 3 θα σταματησω για περπάτημα ωστε να μπορεσω να συνεχισω .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sakis1971
Senior Forum-Runner



499 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2018 :  15:42:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Simba

Θηρία ειστε,εγω στα 3 χμ σταματω και στοχο εχω αγωνες των 5 το πολυ των 10χμ και αναρωτιεμαι αν θα γινω ρομπα επειδη στα 3 θα σταματησω για περπάτημα ωστε να μπορεσω να συνεχισω .



Όλοι έτσι ξεκίνησαν μην υποτιμάς τον εαυτό σου.

όχι πολύ ποδώκης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2018 :  15:43:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

οντως παιδες σε καποιους ταιριαζουν πιοτερο τα πιο μεγαλα καθοτι εμπεριεχουν κ ολιγον (ή πολυυυ) περπατημα..σιγουρα δεν θα συμφωνησουν ολοι κι ο καθενας τρεχει για τους λογους του αλλα μετα απο τοσα χρονια επιβεβαιωνω αυτη την -και καλα- κοινοτυπια οτι αφου σταθηκαμε στην εκκινηση οοοο,τι κι αν γινει παλι κερδισμενοι κ κυριως ευλογημενοι ειμαστε...

αν σας βγαλει ο δρομος, τα λεμε την κυριακη στα Χανια..ριγκο ακους;;;;;;

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



Ακούω, αλλά δεν θα είμαι Χανιά...
Ένα διάστρεμμα γ@****κε στον Ημί της Αθήνας που ήθελα να τρέξω οπωσδήποτε μαζί με συγκεκριμένο αδερφικό που ήταν ο δεύτερός του ημί και δεν έχω ξανατρέξει έκτοτε.

ΙΣΩΣ πάω στο no finish line να τρέξω και να περπατήσω όσο μπορώ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikkapen
Advanced Forum-Runner



215 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2018 :  15:46:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μην αισθανεσαι ασχημα φιλε.Ολοι απο αυτα τα χιλομετρα ξεκινησαμε και κανουμε μαραθωνιους ,ultra κλπ.Δοκιμασε σταδιακα να αυξησεις τα χλμ που κανεις,τον αριθμο προπονησεων,να κανεις βαρη,να προσεχεις τη διατροφη σου.Ειλικρινα πολυ συντομα θα δεις διαφορα τεραστια.Αυτη θα σε στηριξει και στην προσωπικη σου ζωη.Η Πριβελετζιο που εκανε 2.38 στην Ολλανδια πριν λιγα χρονια ειχε κανει 4,21 στην Αθηνα.Εγω πριν 2,5 χρονια εκανα 5 ωρες στην Αθηνα και περυσι 3.13.Σου ευχομαι καλες επιτυχιες

Τρεχω αρα υπαρχω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2018 :  15:53:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Simba

Θηρία ειστε,εγω στα 3 χμ σταματω και στοχο εχω αγωνες των 5 το πολυ των 10χμ και αναρωτιεμαι αν θα γινω ρομπα επειδη στα 3 θα σταματησω για περπάτημα ωστε να μπορεσω να συνεχισω .



δεν υπάρχουν αυτά...
ο κάθε ένας μας με τον εαυτό του παλεύει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2018 :  16:04:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Bloom

quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by Bloom

Έχω τρέξει 5 μαραθωνίους, και ενώ στις μικρότερες αποστάσεις είμαι αρκετά καλός (45:10 στα 10Κ, 1:41:25 στον ημι - φετινές επιδόσεις), στο μαραθώνιο ποτέ δεν τα κατάφερα καλά.

- 2013, 5:00:42 (λόγω τραυματισμού, πήγα ουσιαστικά απροπόνητος)
- 2014 4:23:19 (καλύτερα, αλλά και πάλι απροπόνητος λόγω τραυματισμού)
- 2015 4:24:24 (καλύτερα προπονημένος, αλλά βρήκα τοίχο ξαφνικά στο 34Κ και κόντεψα να εγκαταλείψω)
- 2017 DNF (Did Not Finish - θλάση στον αριστερό βραχύ περοναίο μυ, στο 25Κ και ενώ πήγαινα για 3:52:00)
- 2018 4:29:22 (εκεί που πήγαινα για το 3:55:00, στο 32Κ με έπιασε διάρροια και αναγκάστηκα να το πάω περπάτημα-τρέξιμο ως το τέλος. Η διάρροια με έχει αναγκάσει να εγκαταλείψω και σε δύο ημιμαραθωνίους).

Επίσης, όλες τις φορές είχε ήλιο. Εκείνο που μου τη δίνει περισσότερο από όλα είναι πως όλες τις φορές έβγαλα τα μεγάλα long run των 32Κ σε ρυθμούς γρηγορότερους από εκείνους που έβγαλα στους αντίστοιχους αγώνες. Τρεις φορές το σκέφτηκα σοβαρά να συνεχίσω το long run μέχρι να τερματίσω δικό μου "ιδιωτικό" μαραθώνιο. Αν το είχα κάνει αυτό φέτος, θα "έσπαγα" το 3:47:00. Τώρα, πρέπει να συμβιβαστώ με επίδοση 42 λεπτά αργότερη. Σκάω από το κακό μου που βλέπω κόσμο, που στους ημιμαραθωνίους θα τερμάτιζαν αφού εγώ είχα ξεϊδρώσει, να τερματίζουν μαραθωνίους πριν από εμένα, όμως οφείλω να το αναγνωρίσω: απόλυτος σεβασμός και χίλια respect σε όλους όσους τερματίζουν πριν τις 4 ώρες. Δεν είναι καθόλου απλή υπόθεση. Ακόμα πεισσότερο για όσες γυναίκες το καταφέρνουν αυτό-είναι σωστές ηρωΐδες.

Τα λέω όλα αυτά γιατί σήμερα έτρεξα στο μαραθώνιο του Ρότερνταμ και τα πήγα άσχημα. Μάλλον δεν είναι για εμένα ο μαραθώνιος. Κάθε χρόνο, εδώ και 8 χρόνια, γίνομαι όλο και πιο γρήγορος, φέτος έβγαλα πρόγραμμα 82 χλμ την εβδομάδα χωρίς τον παραμικρό τραυματισμό και πάλι, κάτι έγινε και δεν τα κατάφερα. Οπότε, μάλλον τα παρατάω, αν και καλού-κακού θα κοιτάξω πότε είναι το Νοέμβριο ο μαραθώνιος της Φλωρεντίας...




Μην παρατάς τίποτα και να τρέξεις στην Φλωρεντία!



Χτες μπόρεσα και έτρεξα 5 χαλαρά χιλιόμετρα, που σημαίνει πως παρά την αποτυχία, είμαι σε πολύ καλή κατάσταση. Οπότε, το σκέφτηκα! Αν με αφήσει η γυναίκα μου (έχει χάσει την υπομονή της κι αυτή), θα πάω να αποτύχω και στη Φλωρεντία. Μυαλό δε βάζω.



Πρέπει να τρέξουμε Μαραθώνιο μαζί συζητώντας πολιτικοοικονομικοκοινωνικά! Θα συντρίψουμε τα pb!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2018 :  18:05:17  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Να σας πω πόσους έχω φωτογραφίσει?

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2018 :  18:35:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Να σας πω πόσους έχω φωτογραφίσει?







Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2018 :  20:37:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημοσιεύθηκε - 11/04/2018 : 18:05:17 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτου Email Visit Deorum Προσωπική Σελίδα Απάντηση σε αποστρόφους

Να σας πω πόσους έχω φωτογραφίσει?

---------------------------------------------------

χαχαχαχαχαχα και όχι μόνο σε μαραθώνιους

________________________________________
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PATENTAS
Elite Forum-Runner

Greece
1494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2018 :  20:52:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Το όνειρό μου ήταν να τρέξω Μαραθώνιο. Τους έβλεπα να τρέχουν στην Μαραθώνος και τους παρομοίαζα με τα καρτούνς για τον αέρινο διασκελισμό τους.

Τα κατάφερα να τερματίσω χωρίς ιδιαίτερη προπόνηση στον ΑΜΑ το 2008.

Έκτοτε, έτρεξα συνεχόμενα όλους τους ΑΜΑ μέχρι το 2017, οπότε και συμπλήρωσα το μαγικό 10 συνεχόμενες συμμετοχές.
Η επίδοσή μου στην τελευταία συμμετοχή ήταν 4:19:26 PB.

Όλα ξεκίνησαν το 2008 με κακές ιατρικές εξετάσεις χοληστερίνη, κλπ.
Άρχισα περπάτημα αλλά βαριόμουνα, ήθελα ένα στόχο.
Στο στάδιο της Παλλήνης όπου πήγαινα άκουγα δρομείς όλων των ηλικιών να μιλούν για την εμπειρία του Μαραθωνίου και έστηνα "αφτί" να μάθω περισσότερα. Είχα εκστασιαστεί από τις συζητήσεις τους και όλο μεγάλωνε η επιθυμία μου να μάθω περισσότερα. Ευχαριστώ όλους αυτούς τους δρομείς που με δέχτηκαν στην παρέα τους να μοιραστούν μαζί μου τις εμπειρίες και γνώσεις τους. Παράλληλα ζητώ συγγνώμη που κρυφάκουγα τις έντονες συζητήσεις τους.

Κάποια στιγμή έμαθα ότι ξεκίνησαν εγγραφές και αποφάσισα να συμμετάσχω μόνο και μόνο για να σταθώ στην εκκίνηση και όπου με βγάλει.

Η συγκινησή μου όταν τερμάτισα παραμένει ζωηρή και παντοτινή ανάμνηση.

Οφείλω να ομολογήσω ότι κάθε τερματισμός είχε μοναδικές εμπειρίες.

Η συνολική εμπειρία μου με το τρέξιμο αλλά και από τους τερματισμούς στους 10 Μαραθωνίους είναι ότι άλλαξε προς το καλύτερο η ποιότητα της ζωής μου. Τελικά, ήταν απόφαση ζωής.

Ελπίζω να συνεχίσω να συμμετέχω στους ΑΜΑ, αλλά και αν αυτό γίνει δύσκολο, είμαι σχεδόν 57, θα είμαι πάντα πιστός στην αγαπημένη μου δραστηριότητα το τρέξιμο ή περπατο-τρέξιμο.

Καλά χιλιόμετρα σε όλους.





Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2018 :  21:42:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικά η ερώτηση έπρεπε να ήταν "Ποιος δεν έχει τρέξει μαραθώνιο;".
Να μας βάζανε όλους μαζί θα ηλεκτροδοτούσαμε την μισή Ελλάδα και με την μισή τιμή!!!!!!!

Μπράβο μας που τρέχουμε!!!!!!

Σίμπα
άρχισα όταν έκοψα το τσιγάρο και έτρεχα μόλις 2 γύρους στο γήπεδο. Εννοείται τερμάτιζα, "ΤΟΙΧΟΣ"!!!!!!! Αυτοσκοπός είναι να συνεχίσω να τρέχω μέχρι τα βαθιά μου γεράματα (δεν είναι και μακρυά).

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

Edited by - gargadua on 11/04/2018 21:47:51
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/04/2018 :  07:45:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by dpkouk

οντως παιδες σε καποιους ταιριαζουν πιοτερο τα πιο μεγαλα καθοτι εμπεριεχουν κ ολιγον (ή πολυυυ) περπατημα..σιγουρα δεν θα συμφωνησουν ολοι κι ο καθενας τρεχει για τους λογους του αλλα μετα απο τοσα χρονια επιβεβαιωνω αυτη την -και καλα- κοινοτυπια οτι αφου σταθηκαμε στην εκκινηση οοοο,τι κι αν γινει παλι κερδισμενοι κ κυριως ευλογημενοι ειμαστε...

αν σας βγαλει ο δρομος, τα λεμε την κυριακη στα Χανια..ριγκο ακους;;;;;;

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



Ακούω, αλλά δεν θα είμαι Χανιά...
Ένα διάστρεμμα γ@****κε στον Ημί της Αθήνας που ήθελα να τρέξω οπωσδήποτε μαζί με συγκεκριμένο αδερφικό που ήταν ο δεύτερός του ημί και δεν έχω ξανατρέξει έκτοτε.

ΙΣΩΣ πάω στο no finish line να τρέξω και να περπατήσω όσο μπορώ!



περαστικα!!!! θα τα πουμε στο νιαρχος συντρεχταρε!!

σιμπα ολοι ετσι ξεκινανε..βημα βημα κ θα γινουν ολα..

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/04/2018 :  11:48:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by dpkouk

οντως παιδες σε καποιους ταιριαζουν πιοτερο τα πιο μεγαλα καθοτι εμπεριεχουν κ ολιγον (ή πολυυυ) περπατημα..σιγουρα δεν θα συμφωνησουν ολοι κι ο καθενας τρεχει για τους λογους του αλλα μετα απο τοσα χρονια επιβεβαιωνω αυτη την -και καλα- κοινοτυπια οτι αφου σταθηκαμε στην εκκινηση οοοο,τι κι αν γινει παλι κερδισμενοι κ κυριως ευλογημενοι ειμαστε...

αν σας βγαλει ο δρομος, τα λεμε την κυριακη στα Χανια..ριγκο ακους;;;;;;

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



Ακούω, αλλά δεν θα είμαι Χανιά...
Ένα διάστρεμμα γ@****κε στον Ημί της Αθήνας που ήθελα να τρέξω οπωσδήποτε μαζί με συγκεκριμένο αδερφικό που ήταν ο δεύτερός του ημί και δεν έχω ξανατρέξει έκτοτε.

ΙΣΩΣ πάω στο no finish line να τρέξω και να περπατήσω όσο μπορώ!



περαστικα!!!! θα τα πουμε στο νιαρχος συντρεχταρε!!

σιμπα ολοι ετσι ξεκινανε..βημα βημα κ θα γινουν ολα..

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



...τα πρώτα τρεξίματά μου στο γήπεδο ήταν 4 γύροι (1600 ολόκληρα μέτρα!) και τώρα στο No Finnish Line θα δω Ρίγκο και Ντιπικουκ, κάνοντας μια προπόνηση στα 80 χιλιόμετρα (έτσι για να ξεπιαστούν τα ποδάρια :Ρ)

@simpa: μη σκέφτεσαι του "άλλους" παρά μόνο την ευχαρίστηση που θα επιστρέφουν στο σώμα τα δικά σου πόδια!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/04/2018 :  12:20:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και να σκεφτεις οτι ο μανωλης (τρεχαντηρης) ξεκινησε με 1600αρια κ εχει κανει κι εκεινο το ασημαντο, το μικρουλι μωρε πώς το λενε να δεις, ααα σπαρταθλον...

για να μην μασας σιμπαααα!!!

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Simba
Forum-Runner

Greece


98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/04/2018 :  15:10:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
διαβασα ολα οσα γραψατε και σας ευχαριστω μου δινετε θαρρος και δυναμη.Οταν πρωτοξεκινησα,τις πρωτες ημερες ειχα απογοητευτει και για ενα διαστημα τα ειχα παρατήσει και τωρα εδω και λιγο καιρο πείσμωσα . Εφοσον νιωθω απλα λαχανιασμα και οχι τιποτα αλλο πιο σοβαρο πχ τασεις λιποθυμιας,ζαλαδες δεν το βαζω κατω :) καλα χιλλιομετρα σε ολους!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 7 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000