Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Μικρές Αγγελίες
 Τα αγοράζω όλα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

skull
Advanced Forum-Runner

Greece


408 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 16/04/2018 :  23:23:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καθώς καθημερινά δημοσιεύονται super προσφορές από αφόρετα παπούτσια και ρολόγια, ανακοινώνω ότι από εδώ και στο εξής δεν χρειάζεται να το κάνετε πλέον. Θα τα παίρνω όλα εγώ, και σε κανέναν μήνα θα ανοίξω μαγαζί, καθώς όλα θα είναι καινούρια και σε τιμές ευκαιρίας.
Απόρω με το runningnews που επέτρεψε να αλλάξει η φύση του forum από ανταλλαγής απόπσεων σε ηλεκτρονική εφημερίδα αναγγελιών.
Απορώ και για την σοβαρότητα ορισμένων χρηστών που η μόνη τους συνισφορά σε αυτόν τον ιστότοπο είναι οι αγγελίες και τίποτα άλλο.
Απορώ και με την σοβαρότητα ορισμένων χρηστών (των ίδιων;) που ενώ δεν τους ταιριάζει κάτι (νούνερο, στιλ), συνεχίζουν και αγοράζουν (αγοράζουν;) ανάλογα προϊόντα και τα πουλάνε του κουτιού. Δηλαδή, πόσο έξυπνος πρέπει να είναι κανείς για να κάνει μια σωστή αγορά (ένα λάθος σε κάποιο νούμερο ή λάθος παραγγελία να το καταλάβω, και μένα μου συνέβει, αλλά μονίμος οι ίδιοι με τα ίδια λάθη; Σε άλλο μίτο κάναμε κουβέντα για τους "ακριβούς" αγώνες και εδώ που πωλούνται μισοτιμής (τρόπος του λέγειν) τα παπούτσια ή τα ρολόγια, είναι όλοι large;
Παρακαλώ το runningnews να πάρει κάποια θέση αν ενδιαφέρεται για το κύρος του, εκτός αν του αρέσει αυτή η μετάλλαξη.

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/04/2018 :  23:31:57  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσπαθώ να καταλάβω τι υπονοείς και τι θέλεις να πεις, και αδυνατώ.

Επικοινώνησες με κάποιον χρήστη και διαπίστωσες ότι είναι μούφα η αγγελία? Δεν ισχύει η τιμή, δεν ισχύει η κατάσταση αυτού που πουλιέται?

Πιστεύεις μήπως ότι τελικά είναι μαγαζί που για παράδειγμα έτσι πουλάει "μαύρα" κάτι?

Δεν καταλαβαίνω τι υπονοείς.
Μερικούς από τους χρήστες που πουλάνε (τώρα έτσι όπως είδα στα γρήγορα την λίστα των αγγελιών) τους ξέρω προσωπικά. Αρκετούς φυσικά δεν τους ξέρω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skull
Advanced Forum-Runner

Greece


408 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2018 :  00:01:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
την λέξη μούφα δεν την χρησιμοποίησα.
σε αυτά που γράφω διαφωνείς προφανώς.
διαφωνείς ότι πολλοί χρήστες γράφουν μόνο στις αγγελίες;
διαφωνείς ότι χρήστες (πολλοί ή λίγοι δεν μπορώ να πω, δεν κρατώ και στατιστικά) συνεχώς πουλάνε παρόμοιας φύσης προϊόντα; αυτό δεν αφήνει ερωτηματικά;
είναι αλήθεια ότι ενδιαφέρθηκα κάποτε να αγοράσω ένα παπούτσι, αλλά για λόγους που μόνο ο πωλητής γνωρίζει, δεν πραγματοποιήθηκε ο πώληση.
δεν μπορώ να ξέρω αν μπορεί να είναι κάποιο μαγαζί, εξέφρασα έναν προβληματισμό. εσένα δεν σε παραξενεύει; για να αγοράσω ένα fenix (για παραδειγμα) θα το σκεφτώ και θα το ψάξω μέρες έως εβδομάδες, fenix αγοράζεις, όχι τσίχλες, άρα οι καθημερινές αγγελίες ολοκαίνουριων προϊόντων (ιδίως ακριβά ρολόγια) εμένα με παραξενεύουν.
δεν πρέπει να παραξενεύουν και εσένα αν δεν θέλεις.
το runningnews το διαβάζω από τότε που άρχισα να τρέχω και μου άρεσε πολύ. την εικόνα που έχει τώρα δεν μου αρέσει.
άρα, δεν είναι δύσκολο να καταλάβεις τι υπονοώ. Δεν θα ήθελα το runningnews να μεταλαχτεί σε ιστότοπο ανταλλαγής εμπορευμάτων, επειδή με νοιάζει και ενδιαφέρομαι για αυτόν το ιστότοπο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2018 :  11:31:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ, πάντως, θα συμφωνήσω με το φίλο skull. Κάπου έχει κουράσει αυτή η φάση με τις αγγελίες. Υπάρχουν συγκεκριμένοι (και εξειδικευμένοι) ιστότοποι για αγοραπωλησίες. Ένα (δρομικό) φόρουμ δε (μπορεί να) έχει ως βασικό άξονα να εξυπηρετήσει τέτοιους σκοπούς παρά μόνο επικουρικά. Και περισσότερο μεταξύ όσων δραστηριοποιούμαστε καθημερινά στο φόρουμ, σε φάση "παιδιά, έχω ένα ρολόι polar m400 ενός έτους, θα πάρω καινούριο για τους χιψι λόγους, από το να το έχω να κάθεται το θέλει κανείς σε φιλική τιμή;" ή "παιδιά, ψάχνω ζώνη για το garmin τάδε γιατί η δική μου χάθηκε, υπάρχει κανείς που να έχει και δεν τη χρειάζεται να του την αγοράσω;".
Σε τελική ανάλυση, ας υπάρχει το section με τις αγγελίες, ακόμη και αν υπάρχουν στον αέρα οι προβληματισμοί που περιγράφει skull. Ας μην εμφανίζονται, όμως, στις "τελευταίες δημοσιεύσεις" στην αρχική σελίδα ...

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xrhos
Newbie Forum Runner

Greece
36 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2018 :  13:44:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα-Προσωπικα θα γραψω (οι περισσοτερες δημοσιευσεις που εχω κανει ειναι στις αγγελιες-εχω πουλησει -αγορασει-ανταλαξει μεσω του φορουμ, τα υπολοιπα (πολυ λιγα) που ειχα να γραψω ηταν για εναν τραυματισμο, για την επιλογη παπουτσιου κ την γνωμη μου καπου αλλου)

Σε σχεση με πριν 5-6 χρονια νομιζω χοντρικα, που εκανα την εγγραφη μου στο φορουμ κ ηταν "αναγκη να ριξω αρκετο διαβασμα" το φορουμ τωρα μου φαινεται καλυτερο καθως δεν υπαρχει "ψιλοκουβεντα" σε ολα τα θεματα απο χρηστες που γνωριζονται μεταξυ τους, τυπου,σε θεμα "1ος ημιμαραθωνιος Ανω κουτρουβαλας - ειναι δυσκολος?"
-σκεφτεσαι να πας?
-ααααα ελα ρε, θα πας γιαννη?
ναι θα παω
-ποσο το χες κανει περυσι ρε?
1,42-ο κωστας θα ρθει ?
ναι
θα πατε μαζι?
οχι
παμε μαζι?
κτλ

-οποτε πηγαινες 3,5 σελιδες μετα κ εβλεπες τον Κωστα με τον Γιαννη να λενε τι εφαγαν πριν απο αυτον τον αγωνα περυσι κ που θα σταματησουν για σουβλακια στον γυρισμο κ κανεις δεν ειχε απαντησει ουσιαστικα στο αρχικο ερωτημα του νηματοθετη

φυσικα ομως αναγνωριζω οτι υπαρχει "απαξιωση" του φορουμ , μιας κ δεν υπαρχει μαλλον "κινητικοτητα" κ εχει συζητηθει κ σε αλλα νηματα.

σχετικα με τις αγοροπωλησιες που λες , πραγματι ειναι καποιοι χρηστες που "επιμενουν" στα λαθη -εχω γνωρισει τετοιους ανθρωπους οποτε δεν μπορω να ειμαι μονο "καχυποπτος"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sakis1971
Senior Forum-Runner



499 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2018 :  14:10:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ή μπορείς απλά να αγνοείς τις αγγελίες.

όχι πολύ ποδώκης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skull
Advanced Forum-Runner

Greece


408 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2018 :  18:05:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sakis1971

Ή μπορείς απλά να αγνοείς τις αγγελίες.

όχι πολύ ποδώκης



Δεν θεωρώ ότι το να αγνοείς κάτι είναι πάντα η ενδεδειγμένη λύση.
Ένα παράδειγμα να σου δώσω αν μου επιτρέπεις.
Πες ότι είμαι εφοριακός με θεωρώ ότι κάτι ύποπτο τρέχει με τις αγγελίες. Γιατί να εμπλακεί το runningnews σε μια ιστορία που δεν το αφορά; Δίνοντας βήμα σε κάτι τέτοιο όμως, το καθιστά και (συν)υπεύθυνο. Αποκλύεις να συμβαίνει κάτι τέτοιο; Δεν υπονούσα κάτι τέτοιο με το αρχικό μου post, αλλά χάρην της κουβέντας το αναφέρω.
Το μυαλό μου πάει εκεί, ίσως και λόγο της δουλειάς μου (ασκώ και εγώ εν μέρη έλεγχο στα οικονομικά πελατών μου. Ως υπέυθυνος δεν μπορείς να αγνοείς απλά ένα φαινόμενο, αλλά να ψάξεις μήπως και τρέχει κάτι).
Αυτό που λες κολλάει σε άλλο μίτο, όπου το θέμα μπορεί να αφορά κάτι ιατρικό, για το οποίο να μην έχω άποψη. Ναι, αυτόν τον μίτο θα τον αγνοήσω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sakis1971
Senior Forum-Runner



499 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2018 :  18:25:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υποθέτω ότι το φόρουμ δε φέρει ευθύνη για ότι γράφει ο καθένας.

όχι πολύ ποδώκης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2018 :  21:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sakis1971

Υποθέτω ότι το φόρουμ δε φέρει ευθύνη για ότι γράφει ο καθένας.

όχι πολύ ποδώκης



Ευθύνη φέρει σε περίπτωση που για παράδειγμα υπάρχει κάποιου είδους απάτη, εξαπάτηση του κοινού του.
Αυτό προσπαθώ να καταλάβω ακόμα. Το κακό που είναι; Απάτη δεν υπάρχει, παρανομία δεν υπάρχει (ή υπάρχει και δεν το καταλάβαινω), δεν σου αρέσουν οι πολλές αγγελίες θα προτιμούσες περισσότερη "ύλη" δρομικού περιεχούμενου.
Σεβαστό μεν... αλλά...?

Πολλοί είναι εκείνοι που πρωτογράφουν όταν έχουν κάποια ανάγκη, ενώ σιωπηρά παρακολουθούν το φόρουμ καθημερινά. Και οι αγγελίες είναι από τα μοναδικά που αν δεν γράψεις, δεν μπορείς να κάνεις "αναζήτηση" και να πετύχεις μια παρόμοια κουβέντα για να εμπλουτίσεις τις γνώσεις σου...

Κάτι μου διαφεύγει φαντάζομαι που ακόμα δεν πιάνω.

Με μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα (έκανα τον αστυνόμο) δεν είδα ούτε πολλά fenix, ούτε το ίδιο άτομο να πουλάει ξανά και ξανά fenix μιας και το είπες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skull
Advanced Forum-Runner

Greece


408 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2018 :  21:30:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα (έκανα τον αστυνόμο) δεν είδα ούτε πολλά fenix, ούτε το ίδιο άτομο να πουλάει ξανά και ξανά fenix μιας και το είπες.
[/quote]

Τα fenix τα ανάφερα ως παράδειγμα. Αλλά σε προσωπικό επίπεδο μπορώ να σου πω παραδείγματα που (ας το ονομάσω έτσι) παραξενεύουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

konkarien
Senior Forum-Runner

Greece


740 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2018 :  21:51:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Καλησπέρα.

Σε κάποια άλλα forum,διαφορετικού περιεχομένου,μπορείς να δημοσιεύσεις στην ενότητα των αγγελιών,αφού
συμπληρώσεις ένα ορισμένο αριθμό post και πάνω πχ. 50 ή 100



ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΟΣ,στηρίζει την κίνησή σου
ΚΑΡΔΙΑ,στέλνει αίμα στο σώμα σου
ΑΝΑΣΑ,οξυγονώνει τα κυτταρά σου
αυτό όμως που σε κινεί ως το τέρμα είναι ένα.
Η ΨΥΧΗ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2018 :  22:02:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καταρχάς ένα φόρουμ δεν φέρει την ευθύνη αυτών που δημοσιεύονται από χρήστες. ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ευθύνη φέρει ο γράφων ΚΑΙ ΜΟΝΟ.
Το να υπάρχουν ευκαιρίες είναι καλό, βέβαια αν αποδειχτεί πχ ότι η "αγορά" του αιώνα αποδείχτηκε κλεμμένο τότε ο αγοράζων αντιμετωπίζει κατηγορία κλεπταποδοχής. Ποιός δεν θυμάται γνωστο μαγαζί που παλιά τα κάνανε λαμπόγυαλο σε κάποια πορεία; Που πήγαν τα προϊόντα του; Άρα λοιπόν θέλει πολλή προσοχή.
Δεν συμφωνώ ότι δεν πρέπει να υπάρχουν αγγελίες, το αντίθετο. Αν υπάρχει οποιοδήποτε θέμα νομιμότητας του προϊόντος αυτό βαρύνει καταρχάς τον πωλητή, όχι το φόρουμ.
Παλιότερα υπήρχαν αγγελίες από μέλη με πολλές δημοσιεύσεις τώρα μπορεί ο καθένας. Δεν είναι κακό όμως, μπορεί να μην αρέσει(και αυτό δεκτό) αλλά δεν είναι κακό.


Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skull
Advanced Forum-Runner

Greece


408 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2018 :  22:18:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
[quote]Originally posted by gargadua

Καταρχάς ένα φόρουμ δεν φέρει την ευθύνη αυτών που δημοσιεύονται από χρήστες. ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ευθύνη φέρει ο γράφων ΚΑΙ ΜΟΝΟ.

Φίλε Βασίλη, σε αυτό κάνεις λάθος. Υπήρχαν περιπτώσεις στο παρελθόν (στη Γερμανία), όπου υπήρξαν δικαστικές κυρώσεις και σε sites που παρείχαν το μέσο, μέσω του οποίου τελούνταν παράνομες πράξεις. Σε μια συγκεκρημένη περίπτωση ήταν η δημοσίευση ρατσιστικών σχολίων από χρήστες, τις οποίες δεν διέγραφαν οι διαχειριστές. Δεν υπονοώ κάτι για το runningnews, το αναφέρω μιας και το ανέφερες και εσύ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2018 :  23:40:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δικαστική απόφαση στη Φινλανδία πριν 4 χρόνια έχει θέσει νομίζω τα στάνταρντ:

Έριξαν πρόστιμο 7-8 εκατομμύρια σε φόρουμ που δεν εμπόδιζε μέλη να παρενοχλούν άλλα μέλη.

Το προηγούμενο υπάρχει και αν όσοι διαχειρίζονται φόρουμ δεν το έχουν συνειδητοποιήσει, αργά ή γρήγορα θα το βρουν μπροστά τους.

Το runningnews έχει αργά αντανακλαστικά και μην περιμένετε πολλά. Κάποτε, κάποιο μέλος, πολύ ενεργό, μιλούσε ανοιχτά υπέρ των αναβολικών και έβριζε, συκοφαντουσε τους πάντες για ψύλλου πήδημα. Μετά, έσβηνε ότι είχε γράψει, να μη φαίνεται τι κουμάσι ήταν. Είχε κάνει το φόρουμ άνω κάτω για χρόνια. Το θετικό είναι πως ακόμα κι αν άργησαν, το εν λόγω μέλος τελικά το διέγραψαν. Αν υπάρχει πρόβλημα με τις αγγελίες, πιστεύω θα το αντιμετωπίσουν. Ο πραγματικός λόγος που γεμίσαμε αγγελίες είναι άλλος: αδειάσαμε από αλλά θέματα. Δε γράφουμε πλέον τόσο πολύ και μάλλον αραιωσαμε κιόλας. Οπότε, οι αγγελίες μας φαίνονται περισσότερες.


Υ.Γ.: Αληθεύει πως όσοι ασχολούνται με τις αγγελίες είναι περίεργη ράτσα. Στη μοναδική αγγελία που είχα βάλει, χάριζα παπούτσια Nike Pegasus ελαχιστα φορεμένα και δεν ενδιαφέρθηκε κανένας.

Edited by - Bloom on 17/04/2018 23:42:42
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/04/2018 :  10:02:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα,

https://lawandtech.eu/2014/08/12/internet-intermediaries-liability/

Αντιγράφω:

Συνεπώς, το δικαίωμα στη δημιουργία και διαχείριση ιστοτόπων και ιστολογίων δε μπορεί παρά να βρίσκει τα όρια του, στις περιπτώσεις που το φιλοξενούμενο σε ιστότοπους και ιστολόγια διαδικτυακό περιεχόμενο, έστω και αν έχει αναρτηθεί από τρίτα πρόσωπα, προσβάλλει παρανόμως θεμελιώδη δικαιώματα και συμφέροντα τρίτων, όπως, μεταξύ άλλων, :
1. Δικαιώματα πνευματικής ή βιομηχανικής ιδιοκτησίας τρίτων (Ν. 2121/1993, άρθρα 121 – 196 Ν. 4072/2012 κτλ).
2. Την τιμή και την υπόληψη τρίτων, όπως συμβαίνει όταν μέσω του φιλοξενούμενου περιεχομένου τελούνται εγκλήματα κατά της τιμής (361 επ. ΠΚ).
3. Την ανηλικότητα, όπως συμβαίνει όταν μέσω του φιλοξενούμενου περιεχομένου τελούνται εγκλήματα παιδικής πορνογραφίας (348Α ΠΚ).
4. Τη δημόσια αιδώ, όπως συμβαίνει όταν μέσω του φιλοξενούμενου περιεχομένου τελούνται εγκλήματα περί ασέμνων (άρθρα 29 και 30 Ν. 5060/1931).
5. Ποινικά αδικήματα έκφρασης ρατσιστικών απόψεων και δημόσιας υποκίνησης ρατσιστικής βίας (Ν. 927/1979).

Επίσης:

Νομική Ευθύνη Διαχειριστών Ιστοσελίδων για τη Φιλοξενία Παράνομου Περιεχομένου

Οι διαχειριστές ιστοτόπων και ιστολογίων δε φέρουν καμία απολύτως ευθύνη, αστική, ποινική ή διοικητική, για το φιλοξενούμενο στις ιστοσελίδες τους περιεχόμενο τρίτων, παρά μόνο στις περιπτώσεις που (άρθρο 13 § 1 και 2 του ΠΔ 131/2003) :
1. Ο χρήστης, που αναρτά παράνομο περιεχόμενο, ενεργεί υπό την εξουσία ή υπό τον έλεγχό του διαχειριστή του ιστοτόπου, ή
2. Ο διαχειριστής του ιστοτόπου γνωρίζει πραγματικά ότι πρόκειται για παράνομο περιεχόμενο και ότι, σε ο,τιδήποτε αφορά αξιώσεις αποζημιώσεως, γνωρίζει τα γεγονότα ή τις περιστάσεις από τις οποίες προκύπτει το παράνομο περιεχόμενο, ή
3. Ο διαχειριστής του ιστοτόπου, μόλις αντιληφθεί ότι φιλοξενεί περιεχόμενο που είναι παράνομο, δεν το αποσύρει ταχέως ή δεν καθιστά ταχέως αδύνατη τη διαδικτυακή πρόσβαση σε αυτό.


Και τελειώνει για να μην σας ζαλίζω:

Νομική Συμβουλή : Αν διαχειρίζεστε κάποιον ιστότοπο με δυναμικό περιεχόμενο, φροντίστε να έχετε κατάλληλους όρους χρήσης καθώς και μία διαδικασία λήψης γνώσης και αφαίρεσης παράνομου περιεχομένου. Σε περίπτωση που δεχτείτε καταγγελία για φιλοξενία παράνομου περιεχομένου, να προβείτε άμεσα σε έλεγχο της ορθότητας της καταγγελίας και στη συνέχεια σε διακοπή πρόσβασης σε αυτό.

Και ρωτώ, πως ακριβώς θα αντιληφτεί ο διαχειριστής ότι μια αγγελία είναι προϊόν παράνομης πράξης;
Ή το γνωρίζει και δεν πράττει τα δέοντα; Δε νομίζω για το δεύτερο.


Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

Edited by - gargadua on 18/04/2018 10:10:30
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/04/2018 :  11:20:49  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:

Και ρωτώ, πως ακριβώς θα αντιληφτεί ο διαχειριστής ότι μια αγγελία είναι προϊόν παράνομης πράξης;
Ή το γνωρίζει και δεν πράττει τα δέοντα; Δε νομίζω για το δεύτερο.



Απλό.
Πρέπει να ενημερωθεί (δεχτεί καταγγελία γράφει πάνω).
Όταν δεχτεί την καταγγελία πρέπει να αποφασίσει τι θα κάνει, αν δηλαδή στέκει ή όχι η καταγγελία και να κατεβάσει το περιεχόμενο.

Στις περισσότερες περιπτώσεις βέβαια, γιατί κανείς δεν έχει την δύναμη να κάνει τον ντεντέκτιβ ούτε να μπλέκει, έστω με την υποψία για κάτι... (στέκει δεν στέκει) αμέσως το περιεχόμενο κατεβαίνει.
Συνεπώς, ΔΕΝ το γνωρίζει, γιαυτό για καλό και για κακό, κατά 99% κατεβάζει το περιεχόμενο.


Γιαυτό και όταν ΚΑΠΟΙΟ άλλο μέρος, έγραψε "θα σας κάνω μήνυση, γιατί αυτά που γράφονται στο φόρουμ σας είναι συκοφαντικά για εμένα", είτε αυτό έστεκε ή δεν έστεκε, τα πόστ αυτά αφαιρούνταν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000