Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Το καλοκαίρι τρέχουμε στο Αγκίστρι-09-10/6/18
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 24/04/2018 :  15:48:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του SKOTEINOS.  Απάντηση σε αποστρόφους
Το Αγκιστράκι ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΑΝΟΙΞΕ, και σας περιμένει ΟΛΟΥΣ ΔΩΡΕΑΝ, με 2 αγώνες τρεξίματος το Σάββατο, και έναν κολυμβητικό αγώνα την Κυριακή!
ΣΑΣ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ!!!!

Για περισσότερα εδώ:

http://www.runningnews.gr/item.php?id=36131

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015

daydreamer
Forum-Runner

Greece
90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/04/2018 :  12:25:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γραφτήκαμε! (για τα 5)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

helios21
Forum-Runner

128 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2018 :  14:50:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια για τον αγώνα. Θα έρθω φέτος πρώτη φορά για το γύρω του νησιού.

Έχω μια παρατήρηση-παράπονο μόνο. Η διαδικασία για την έκπτωση για τα ακτοπλοϊκά εισιτήρια είναι τέτοια που τελικά δεν ξέρω πόσοι θα την πάρουν. Δεν είναι λειτουργικό να στέλνετε τις λίστες μόνο μία φορά στο τέλος των εγγραφών, είναι πολύ αργά. Ήδη τα απογευματινά εισιτήρια της επιστροφής έχουν αρχίσει να εξαντλούνται. Πολλοί δηλαδή αναγκάστηκαν να κλείσουν χωρίς την έκπτωση και το ίδιο θα κάνω και εγώ για να βρω εισιτήρια την ώρα που θέλω.

Επίσης για να πάρεις την έκπτωση μου είπαν από την ακτοπλοϊκή ότι πρέπει να κλείσεις και τις δύο διαδρομές με την ίδια εταιρία. Και αυτό δεν είναι πολύ βολικό.

Συγχαρητήρια παρόλα αυτά για τη προσπάθεια και καλή συνέχεια.

Edited by - helios21 on 04/06/2018 15:28:01
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2018 :  19:05:55  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by helios21

Συγχαρητήρια για τον αγώνα. Θα έρθω φέτος πρώτη φορά για το γύρω του νησιού.

Έχω μια παρατήρηση-παράπονο μόνο. Η διαδικασία για την έκπτωση για τα ακτοπλοϊκά εισιτήρια είναι τέτοια που τελικά δεν ξέρω πόσοι θα την πάρουν. Δεν είναι λειτουργικό να στέλνετε τις λίστες μόνο μία φορά στο τέλος των εγγραφών, είναι πολύ αργά. Ήδη τα απογευματινά εισιτήρια της επιστροφής έχουν αρχίσει να εξαντλούνται. Πολλοί δηλαδή αναγκάστηκαν να κλείσουν χωρίς την έκπτωση και το ίδιο θα κάνω και εγώ για να βρω εισιτήρια την ώρα που θέλω.

Επίσης για να πάρεις την έκπτωση μου είπαν από την ακτοπλοϊκή ότι πρέπει να κλείσεις και τις δύο διαδρομές με την ίδια εταιρία. Και αυτό δεν είναι πολύ βολικό.

Συγχαρητήρια παρόλα αυτά για τη προσπάθεια και καλή συνέχεια.




ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ!
Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!
Απλά τα κρατάνε καβάτζα για τους αθλητές που θα έρθουν στον αγώνα, ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ!
Αν πείτε ότι είστε για τον αγώνα, ΘΑ ΣΑΣ ΠΟΥΝ το ίδιο:΄΄Υπάρχουν, απλα περιμένουμε τις λίστες, προκειμένου να δώσουμε την συμφωνημένη έκπτωση΄΄

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2018 :  20:22:12  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Η σχετική ανακοίνωση:

http://www.runningnews.gr/item.php?id=36846

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/06/2018 :  08:19:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρες!ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΚΙΣΤΡΑΚΙ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΑΥΡΙΟ ΤΕΤΑΡΤΗ 6/6, στις 15.00!
Ακόμα το σκέπτεστε να έρθετε να τρέξετε και να κολυμπήσετε ΔΩΡΕΑΝ, στον επίγειο αυτόν παράδεισο;;;;;

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

helios21
Forum-Runner

128 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/06/2018 :  10:08:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

quote:
Originally posted by helios21

Συγχαρητήρια για τον αγώνα. Θα έρθω φέτος πρώτη φορά για το γύρω του νησιού.

Έχω μια παρατήρηση-παράπονο μόνο. Η διαδικασία για την έκπτωση για τα ακτοπλοϊκά εισιτήρια είναι τέτοια που τελικά δεν ξέρω πόσοι θα την πάρουν. Δεν είναι λειτουργικό να στέλνετε τις λίστες μόνο μία φορά στο τέλος των εγγραφών, είναι πολύ αργά. Ήδη τα απογευματινά εισιτήρια της επιστροφής έχουν αρχίσει να εξαντλούνται. Πολλοί δηλαδή αναγκάστηκαν να κλείσουν χωρίς την έκπτωση και το ίδιο θα κάνω και εγώ για να βρω εισιτήρια την ώρα που θέλω.

Επίσης για να πάρεις την έκπτωση μου είπαν από την ακτοπλοϊκή ότι πρέπει να κλείσεις και τις δύο διαδρομές με την ίδια εταιρία. Και αυτό δεν είναι πολύ βολικό.

Συγχαρητήρια παρόλα αυτά για τη προσπάθεια και καλή συνέχεια.




ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ!
Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!
Απλά τα κρατάνε καβάτζα για τους αθλητές που θα έρθουν στον αγώνα, ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ!
Αν πείτε ότι είστε για τον αγώνα, ΘΑ ΣΑΣ ΠΟΥΝ το ίδιο:΄΄Υπάρχουν, απλα περιμένουμε τις λίστες, προκειμένου να δώσουμε την συμφωνημένη έκπτωση΄΄

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015

Στην hellenic seaways που πήρα τηλέφωνο πάντως χτες το μεσημέρι δεν ήξεραν τίποτα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/06/2018 :  10:20:04  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by helios21

quote:
Originally posted by SKOTEINOS

quote:
Originally posted by helios21

Συγχαρητήρια για τον αγώνα. Θα έρθω φέτος πρώτη φορά για το γύρω του νησιού.

Έχω μια παρατήρηση-παράπονο μόνο. Η διαδικασία για την έκπτωση για τα ακτοπλοϊκά εισιτήρια είναι τέτοια που τελικά δεν ξέρω πόσοι θα την πάρουν. Δεν είναι λειτουργικό να στέλνετε τις λίστες μόνο μία φορά στο τέλος των εγγραφών, είναι πολύ αργά. Ήδη τα απογευματινά εισιτήρια της επιστροφής έχουν αρχίσει να εξαντλούνται. Πολλοί δηλαδή αναγκάστηκαν να κλείσουν χωρίς την έκπτωση και το ίδιο θα κάνω και εγώ για να βρω εισιτήρια την ώρα που θέλω.

Επίσης για να πάρεις την έκπτωση μου είπαν από την ακτοπλοϊκή ότι πρέπει να κλείσεις και τις δύο διαδρομές με την ίδια εταιρία. Και αυτό δεν είναι πολύ βολικό.

Συγχαρητήρια παρόλα αυτά για τη προσπάθεια και καλή συνέχεια.




ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ!
Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!
Απλά τα κρατάνε καβάτζα για τους αθλητές που θα έρθουν στον αγώνα, ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ!
Αν πείτε ότι είστε για τον αγώνα, ΘΑ ΣΑΣ ΠΟΥΝ το ίδιο:΄΄Υπάρχουν, απλα περιμένουμε τις λίστες, προκειμένου να δώσουμε την συμφωνημένη έκπτωση΄΄

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015

Στην hellenic seaways που πήρα τηλέφωνο πάντως χτες το μεσημέρι δεν ήξεραν τίποτα.




ΣΩΣΤΑ!
Από το πρωί σήμερα όμως ξέρουν!!!!
Απο αυριο ενόχλα τους!
ευχαριστω!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stressbuster
Forum-Runner



56 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/06/2018 :  11:10:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελεια , ελατε στο πανεμορφο Αγκιστρι για τους αγωνες.

Μενω Αιγινα και ανυπομονω να τρεξω σε αυτό το πανεμορφο νησι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/06/2018 :  18:15:40  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Από αυριο Πέμπτη(7/6)το πρωί στα εκδοτήρια των εταιρείων Κοινοπραξία Πλοίων Σαρωνικού και HELLENIC SEA WAYS, μπορείτε με το όνομά σας, να προμηθευτείτε το δικό σας εισιτήριο και του όποιου συνοδού σας, προκειμένου να μεταβείτε στο Αγκίστρι για τους αγώνες!!!!!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

daydreamer
Forum-Runner

Greece
90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2018 :  13:23:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το τρέξαμε και φέτος το 5ράκι στο Αγκιστράκι! :)

Προσπαθώντας να συγκρίνω με τα περσινά μου σχόλια: Πολύ ωραίος αγώνας! (όπως και πέρσι!) Ο αέρας στο αρχικό παραλιακό κομμάτι ήταν αδυσώπητος και νομίζω πως σε αντίθεση με πέρσι η διαδρομή έγινε αυτομάτως πιο δύσκολη και πιο αργή (και ελπίζω να ήταν το ίδιο και για άλλους για να δικαιολογήσω τον οριακά πιο αργό χρόνο εφέτος :) ) Από την άλλη ευτυχώς ο ήλιος δεν ήταν πρόβλημα λόγω πιστεύω ακριβώς του αέρα μιας και πρέπει να ήταν πιο ζεστά από πέρσυ αλλά δεν το ένιωθες τόσο. Και πάλι πολύ καλή δουλειά από τους εθελοντές στη διαδρομή.

Πέρσι είχα εντοπίσει σαν έλλειψη πως ο τερματισμός ήθελε περισσότερο κόσμο να δίνει νερά και μπανάνες κλπ και επίσης να ζητάνε τα τσιπάκια. Και αυτά βελτιώθηκαν, αν και εγώ αν και πήρα νερό μετά τον τερματισμό μου, χρειάστηκε να επιστρέψω πίσω μόνος μου για να πάρω μετάλλιο και μπανάνα, βλέποντας τους υπόλοιπους τερματισμούς νομίζω πως όλα κύλησαν πολύ ομαλά για τους περισσότερους. (αν και ίσως με λίγο υπερβάλοντα ζήλο για τα τσιπάκια :P )

Αλλά γενικώς ήταν και πάλι ένας πάρα πολύ ωραίος αγώνας! Προετοιμαζόμαστε ήδη για του χρόνου όπου πιθανώς να ανέβω στη μεγάλη διαδρομή και επιτέλους να έρθουν και κάποιοι φίλοι, που πλέον δεν χρειάζεται να πεισθούν αλλά απλά να μην έχουν άλλες υποχρεώσεις εκείνο το ΣΚ.

Τώρα να πω και 2 ίσως αρνητικά, που όμως δεν έχουν να κάνουν με τη διοργάνωση αυτή καθαυτή:
- Κατά τις απονομές, μίλησε (και απέμεινε νομίζω) και ο εκπρόσωπος ενός συλλόγου δρομέων. Και ενώ ανέφερε πως πρέπει οι δρομείς να στηρίζουν τους αγώνες που παρέχουν σωστές διοργανώσεις, είναι δωρεάν και να αποφεύγουν τις κακές διοργανώσεις κλπ ανέφερε και πως "όσοι πληρώνουν είναι βλάκες". Είμαι σίγουρος πως μάλλον δεν το εννοούσε έτσι ακριβώς, αλλά ακούστηκε πολύ λάθος.
- Σε μέρες όπως η Κυριακή μετά τον αγώνα ίσως θα έπρεπε ο Δήμος Αγκιστρίου να κάνει κάποιες μετατροπές στα δρομολόγια των λεωφορείων. Το δρομολόγιο των 13:15 από Σκάλα που θα μετέφερε τον κόσμο για το δελφίνι των 13:50 στους Μύλους, έκανε επίσης και τη διαδρομή για τις παραλίες του νησιού (Δραγονέρα και Απόνησος). Έτσι το λεωφορείο γέμισε ασφυκτικά με κόσμο και για το δελφίνι και τις παραλίες, αλλά χωρίς κάποια προτεραιότητα μεταξύ των δύο και έτσι κόσμος που πήγαινε για το δελφίνι μπορεί να έμενε εκτός. (ένας συγκεκριμένος κύριος ήταν έξω φρενών, αλλά δεν γνωρίζω αν είχε όντως μείνει εκτός και αναγκάστηκε να βρει εναλλακτικό τρόπο να πάει στο λιμάνι) Δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να γίνει κάποια αλλαγή σε αυτό (με δεδομένο πως υπάρχει ένα μοναδικό λεωφορείο) και ίσως απλά να έτυχε φέτος, αλλά είναι κάτι που ο δήμος θα μπορούσε να το κοιτάξει για την επόμενη χρονιά γιατί μπορεί να δημιουργήσει μια αρνητική εντύπωση στον επισκέπτη, που σίγουρα δεν την αξίζει το νησί.

Να ρωτήσω και πότε να περιμένουμε τα αποτελέσματα; :)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2018 :  13:38:11  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα!
ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια!
το λεωφορειάκι είναι ιδιωτικό και ΌΧΙ του Δήμου, απλά το έχει πάρει ιδιώτης κατόπιν διαγωνισμού!
Γενικώς τις Κυριακές το εν λόγω λεωφορειάκι, θυμίζει ΄΄Βομβάη΄΄ ή ΄΄Δελχί΄΄, με τον έναν πάνω στον άλλον, ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stressbuster
Forum-Runner



56 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2018 :  14:29:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μια ευχαριστη δρομικη εμπειρια σε ένα νησι-στολιδι.Πηγαμε ολη η οικογενεια τρεξαμε οι 3 στους 4, μειναμε το βραδυ και φυγαμε την επομενη το μεσημερι.

Η συζυγος και εγω καναμε την μεγαλη διαδρομή 13,5χλμ και ο γιος μας τα 2χλμ ενώ η κορη ανελαβε να φυλαει τα πραγματα μας στο καφε κοντα στην εκκίνηση.

Φτασαμε μεσημερακι, πηγαμε Μεγαλοχωρι και αφου τακτοποιηθήκαμε στο δωματιο , πηγαμε για μπανιο στην Σκαλα με τα ποδια περιπατο, η αποσταση αναμεσα στα 2 λιμανια είναι 1.5χλμ.Εκανε ζεστη και δεν ειχε πιασει ο πουνεντης ακομα γεγονος που με προβληματισε γιατι όταν ειχε απνοια εχει ζεστη.

Επιστροφη μετα το μπανιο παλι στο Μεγαλοχωρι μπανιο σιεστα και ξανα στις 1730 ξεκινήσαμε για Σκαλα να παρουμε νουμερα τσιπακια.

Πρωτα τρεξαν τα παιδακια που ότι και να τους πεις θα φυγουν σφαιρα χεχε, ετσι και ο μικρος που εφτασε στο τερμα 5ος-6ος με την γλωσσα εξω.

Παμε στο 13,5.Ο αερας ηταν κοντρα στην εκκίνηση, εγω σαν πρωταρης αρχισα συγκρατημένα κρατοντας δυναμη για το ανηφορι των Λιμεναριων γνωρίζοντας ότι μετα το 8ο χλμ θα ανοιγα οσο μπορουσα και ετσι εκανα.

Ο αγωνας για εμενα βγηκε ευχαριστα, πιεσα τοσο που τερματισα με χαμογελο και ένα αισθημα ικανοποίησης , πιεστικα τοσο που να μην ξυνισει η μουρη μου καθως 47 χρονων με 30 χρονια τσιγαρο. Εκοψα το τσιγαρο για να τρεχω, μου αρεσει να τρεχω.Τελικα.

Ο χρονος μου για να εχω κατι να παλεψω του χρονου ηταν 1 ωρα και 20 λεπτα.Η συζυγος πρεπει να εκανε 1 ωρα και 6 λεπτα και μαλιστα βραβευτηκε σαν η πρωτη Αιγινητησα στον αγωνα και 6η στο συνολο.Μπραβο σου και από εδώ κοριτσι μου, κανεις τα πραγματα να συμβαινουν και σε εσενα και σε μας.

Η διοργανωση αν και δεν εχω εμπειρια ηταν μια χαρα, δεν ειδα ένα checkpoint στα Λιμεναρια που αν οντως δεν υπηρχε θα πρεπει να μπει.Αν υπηρχε , ανακαλω.

Οι βραβεύσεις εγιναν διπλα στον δρομο στην αλανα σε σκοτεινο σημειο, αυτό μου φανηκε λιγάκι προχειρο, δεν πειραζει.

Ευχομαι να ειμαστε ολοι καλα και του χρονου να ανταμώσουμε ξανα στο Αγκιστρι


Υ.γ Τα μεταλια και τα βραβεια ηταν παρα πολύ ωραια.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000