Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Asics gel ds trainer 21
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

asumvivastos5
Newbie Forum Runner



24 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 07/06/2018 :  22:14:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά θέλω να αγοράσω τα εν λόγω παπούτσια μέσω ίντερνετ συνεπώς χωρίς να τα δοκιμάσω και η απορία μου είναι η εξής:

Έχω τα nimbus 15 στο 42,5 με αρκετά ικανοποιητικό κενό μπροστά, θα έλεγα ότι είναι και μισο νούμερο παραπάνω από ότι πρέπει. Το θέμα μου είναι να τα πάρω και αυτά στο 42,5 ή θα ηταν καλύτερα στο 42 αφού είναι και πιο "αγωνιστικά" παπούτσια; Να σημειώσω ότι τα nimbus δεν τα νιώθω μεγάλα ενώ τρέχω.

Delazaren
Forum-Runner

130 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2018 :  14:01:31  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Delazaren Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
κάποτε έτρεχα και με τα νίμπους (πως αντέχεις;;) και με τα ds trainer μέχρι την έκδοση 19. Όταν αγόρασα τα DS trainer 20 τα επέστρεψα στην ASICS μετά από 250χλμ(!!!). Βλέπω πως τα 21 έχουν παρόμοιο κόψιμο στη φτέρνα (εκεί με χτύπησαν πρώτα). Αν προσέξεις οι νεότερες εκδόσεις έχουν το κλασικό βαθούλωμα στο τελείωμα του πίσω μέρος της φτέρνας. Επίσης μετά από αρκετά χιλιόμετρα με χτύπησαν και στα δάκτυλα.

Προσωπικά θα σε πρότεινα κάπως να τα δοκιμάσεις και καλύτερα να πας σε νεότερο παπούτσι - φυσικά σε σένα μπορεί να είναι βολικά.

Από πλευράς νούμερου είμαι 47 στα νίμπους και 47 στα DS trainer.


http://kyklosdromeon.blogspot.gr/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000