Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Athens MIlitary Marathon
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Jiannis21
Forum-Runner

Greece


61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 11/06/2018 :  18:54:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσπαθώ να κάνω εγγραφή και δεν μου εμφανίζει την φόρμα.
Υποθέτω έχουν γεμίσει οι θέσεις.
Γνωρίζει κανείς εάν θα ξανά ανοίξουν ή εάν πρέπει να επικοινωνήσω με κάποιον?

Ευχαριστώ για την απάντηση.

kwma
Forum-Runner

110 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2018 :  09:28:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μην ανησυχεις...δεν υπαρχει περιπτωση να εχουν καλυφθει οι συμμετοχες που αφορουν τους ενστολους...
Και εγω εκανα διαφορες προσπαθειες, και τελικα γραφτηκα μεσω ασχετου link....επειδη δεν θυμαμαι πως τα καταφερα, παρε ενα τηλ στο ΑΣΑΕΔ να σε κατευθυνουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Jiannis21
Forum-Runner

Greece


61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2018 :  10:46:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αλήθεια?
Διότι τους πήρα τηλ και μου είπαν ότι γέμισαν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

harris_vak
Forum-Runner

Greece
73 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2018 :  12:29:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τι military marathon και κολοκυθια. Λες και είναι ξεχωριστό event. Ο Κλασικός είναι που τον τρέχουμε γιατί γουστάρουμε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

weatherman
Forum-Runner



94 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2018 :  13:16:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι το εσωτερικό πρωτάθλημα μαραθωνίου των Ενόπλων Δυνάμεων της χώρας. Τα τελευταία χρόνια το ΥΠΕΘΑ δίνει τη δυνατότητα δωρεάν συμμετοχής στα στελέχη του. Σε αντιστάθμισμα υποστηρίζει οργανωτικά των αγώνα, συνήθως με ιατρικό προσωπικό και λεωφορεία. Είναι σωστή κατά την άποψή μου ενέργεια. Έχοντας νατοϊκή πείρα μόνο οι αμερικανοί συνάδερφοι ξεχωρίζουν για τη φυσική τους κατάσταση. Η εικόνα στους υπόλοιπους είναι .....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2018 :  14:49:23  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by weatherman

Είναι το εσωτερικό πρωτάθλημα μαραθωνίου των Ενόπλων Δυνάμεων της χώρας. Τα τελευταία χρόνια το ΥΠΕΘΑ δίνει τη δυνατότητα δωρεάν συμμετοχής στα στελέχη του. Σε αντιστάθμισμα υποστηρίζει οργανωτικά των αγώνα, συνήθως με ιατρικό προσωπικό και λεωφορεία. Είναι σωστή κατά την άποψή μου ενέργεια. Έχοντας νατοϊκή πείρα μόνο οι αμερικανοί συνάδερφοι ξεχωρίζουν για τη φυσική τους κατάσταση. Η εικόνα στους υπόλοιπους είναι .....





Έχοντας καλό φίλο αξιωματικό που έχει πάει στις ΗΠΑ για μετεκπαίδευση 6-7 μηνών, η διαφορά είναι χαοτική. Δεν μου αρέσει να τα βάζω με τον Ε.Σ. αλλά εδώ αρκετοί είναι πολύ περισσότερο δημόσιοι υπάλληλοι, με καμία αίσθηση "μαχητικότητας", που αδυνατούν να βγάλουν την δοκιμασία του μιλίου. Και δεν λέω να το χάνουν για 10-20'', αλλά για πραγματική απογοήτευση.
Ναι, στον πόλεμο ένας αξιωματικός δεν θα χρειαστεί να κάνει 1000ριά, αλλά όσο νάναι δεν δέχομαι ότι είναι εικόνα στρατιωτικού υπέρβαρου που δεν του χωράει η 8άρα καλά καλά και αν χρειαστεί δεν θα μπορεί να ανέβει σε ένα ύψωμα με ένα τυφέκιο.
Τι εικόνα δίνεις και στους υφισταμένους σου?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

weatherman
Forum-Runner



94 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2018 :  18:42:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι τεράστια η διαφορά του αμερικανικού στρατού με το σύνολο του ΝΑΤΟ. Αστείρευτοι οικονομικοί και ανθρώπινοι πόροι, τεράστιο μέγεθος. Ο ΕΤΗΣΙΟΣ προυπολογισμός είναι δύο φορές το χρέος της χώρας μας. Οι υπόλοιποι σύμμαχοι απλά συμπληρώνουν την ομάδα. Ακόμα και παραδοσιακά ισχυρές χώρες είναι σε κατάσταση διάλυσης. Τώρα για το επίπεδο φυσικής κατάστασης συμφωνώ απόλυτα. Αν τηρούταν τα προβλεπόμενα θα έμεναν λίγοι στην υπηρεσία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2018 :  20:17:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα δεν λέω για εξοπλισμούς ή για το ότι στο πρόγραμμα τους, και στις βάσεις τους έχουν (εννοείται!) γυμναστήρια, στίβο, διατροφολόγο, ακόμα και εργομέτρηση κτλ (ναι είχαν κανονικό εργαστήριο εργομέτρησης, σαν αυτά που πάμε εμείς πριν τρέξουμε τον μαραθώνιο).

Εντάξει αυτά τα καταλαβαίνω.

Αλλά να μπορεί ένα νεαρό σχετικά στέλεχος, μόνιμος ένστολο προσωπικό, να τρέξει στοιχειωδώς το μίλι? στο 6'00'' βρε αδερφέ.
Πιστεύω η νέα γενιά έρχεται λίγο καλύτερα προετοιμασμένη και συνειδητοποιημένη πάντως.
Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι κάποιοι λίγο παλαιότεροι (πχ ΕΜΘ) ή κάποιοι άλλοι πρώην υπαξ, που κάπως έχουν μονιμοποιηθεί και δεν...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

weatherman
Forum-Runner



94 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2018 :  20:34:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ακριβώς. Επιπλέον έχουν και κάτι ακόμη: το άγχος της μη εξέλιξης σε πρώτη φάση και το άγχος της απόλυσης σε δεύτερη. Εδώ προβλέπονται τα πάντα αλλά δεν τηρούνται. Το φαινόμενο στο συγκεκριμένο τομέα δεν είναι μόνο ελληνικό, συμβαίνει σε αρκετούς στρατούς. Γενικά στην Ευρώπη υπάρχουν σοβαρές ελλείψεις στα πάντα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

paguerunner
Advanced Forum-Runner

Greece
239 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2018 :  22:22:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κυριοι εχετε βγει εκτος θεματος......οσο για το μιλι στα 6' θα απαντουσα πως υπαρχει κλιμακωση σε σχεση με την ηλικια. Πχ εγω που ειμαι 38 χρονων , πρεπει να φερω αριστα 06'45''. Και το επιασα. Στη Σχολη Ευελπιδων που μασουσαμε απαντες πετρες, ο καλυτερος χρονος μου ηταν 05'40''. Αλλα εχω υψος 1,93 και βαρος 95 κιλα. Κατα τα αλλα συμφωνω με τις αποψεις σας αν και ολιγον off topic

follow me if u can
@paguerunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2018 :  22:38:54  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
by the way εννοούσα στο 6' δλδ. στο 6' ρυθμό. Δηλαδή χοντρικά κάτω από 10λεπτά συνολικά. Όχι ολόκληρο το μίλι σε 6 λεπτά! (που ειναι ρυθμός κοντά στο 3'50" )
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000