Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 5ος Vavdos Trail Run
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Chris44
Forum-Runner

Greece


121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 01/07/2018 :  19:27:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
21 χιλιόμετρα Βουνό(+4 από πέρυσι). Πρώτη φορά τρέχω τόσα σε βουνό(προηγήθηκε ημιμαραθώνιος σε άσφαλτο το 2016).Τι βουνό όμως. Ελάχιστα σημεία χωματόδρομου για να τρέξεις. Όλο μονοπάτια όπου είχε μεν δροσιά αλλά, μαλακό χώμα που υποχωρούσε, σε συνδυασμό με κοτρώνες, πέτρς και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς. Συνολική άνοδος περί τα 400 μέτρα. Σε μερικά σημεία αν δεν κρατιώσουν από τα σκοινιά που είχαν βάλει μεταξύ των δενδρων είχες γκρεμοτσακιστεί. Και προς το τέλος που είχε φαρδύ χωματόδρομο όπου μπορούσες θεωρητικά να τρέξεις, δεν μπορούσες λόγω κούρασης και λόγω ήλιου που σε βαρούσε κατακούτελα. Στην ουσία πρόκειται για διαδρομή που συνδυάζει αναρρίχηση με...βάδην. Όσους πάντως είδα μπροστά από μένα,δίπλα μου και πίσω μου, βάδιζαν και ελάχιστοι έκαναν ένα ελαφρύ τζόκινγκ. Τα πόδια γέμισαν φουσκάλες από τις πέτρες που χτυπούσαν πάνω τους και από τις περίεργες-φυσικά-κλίσεις του εδάφους. Προκλητική και δύσκολη διαδρομή για προχωρημένους. Του χρόνου πάλι θα πάω, αλλά μάλλον στα...5 km(είχε και τέτοια).

Agamemnon
Forum-Runner

Greece
52 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/07/2018 :  21:34:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν θέλω να σε χαλάσω αλλά η υψομετρική ήταν σχεδόν 900 μέτρα..

Επίσης υπήρχε σοβαρό πρόβλημα με τον πρώτο σταθμό τροφοδοσίας που απλά δεν υπήρχε!!!

Γιατί μπερδεύτηκαν οι εθελοντές και τον στήσανε αλλού!!!

Οπότε τα πρώτα 11 χιλιόμετρα τα τρέξαμε στεγνοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Chris44
Forum-Runner

Greece


121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/07/2018 :  22:26:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Eννοώ από εκκίνηση μέχρι το υψηλότερο σημείο. Αυτό με το σταθμό το καταλάβαμε μην ανησυχείς. Εγώ είχα προνοήσει για νερό οι άλλοι μάλλον όχι διότι στο 2ο σταθμό διαμαρτυρήθηκαν και δικαίως
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000