Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Αγώνες 5 & 10χλμ Αθήνας 11-11-2018
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2018 :  17:04:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Aς πω και γω :)
φέτος ΔΕΝ θα κατεβω στο Μαραθώνιο παρά θα συνοδέψω το γυιό μου στο πρώτο του 10άρι. Ηθελα να ναι αυτό.... Να τερματίσει στο Στάδιο!


N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2018 :  18:33:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νικο, σου εύχομαι να σε ξεπεράσει. Όχι σε αυτό το 10ρι αλλά σε όλα

________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2018 :  20:30:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by papako

Νικο, σου εύχομαι να σε ξεπεράσει. Όχι σε αυτό το 10ρι αλλά σε όλα

________
Στέφανος


Να σαι καλά ...γείτονα! Να τα πουμε κι απο κοντα! :)

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/11/2018 :  20:58:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δίδεται δωρεάν η συμμετοχή μου στο απογευματινό 5αρι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pearl1975
Newbie Forum Runner

Greece


4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2018 :  10:20:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εύχομαι σε όλους από καρδιάς καλή επιτυχία με υγιή τερματισμό!!! Λόγω προβλήματος στο γόνατο φέτος δεν θα επιχειρήσω να τρέξω την κλασική επομένως ανταλλάσσω την συμμετοχή μου (block 6) με συμμετοχή στο 10αρι. Επιπλέον ανταλλάσσεται συμμετοχή φίλου στο 5αρι (πρωινό ) με αντίστοιχη συμμετοχή στο 10αρι. Σας ευχαριστώ.


etc
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pearl1975
Newbie Forum Runner

Greece


4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2018 :  11:41:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NaSte

Ενδιαφέρομαι. Εχω στείλει και mail.
quote:
Originally posted by Nick14

Εάν κάποιος ενδιαφέρεται να συμμετάσχει στο 10αρι, δίνω τη συμμετοχή μου των 30ε.

Nikos




Σε περίπτωση που δεν έχει ακόμη δοιεί με ενδιαφέρει email: georgekanaras@yahoo.co.uk

etc
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Italian
Forum-Runner

Greece
87 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2018 :  08:55:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by roberto4carlos

Κατεβαίνω για τέταρτη φορά Δεκάρι.
Προσωπικά έχω βάλει στόχο να τρέχω μέχρι αυτή την απόσταση και όχι παραπάνω. Άρα από επιλογή δεν τρέχω παραπάνω, οπότε μένω εκεί!



Τέταρτη συμμετοχή και για μένα, πρώτα ο Θεός ! Έχω τρέξει βέβαια και δύο ημί, την άνοιξη που δεν έχει δεκάρι, αλλά το φθινόπωρο παραμένω πιστός στα 10 !

Χθες τελευταία προπόνηση-συντήρηση, πλέον ξεκούραση και την Κυριακή ο αγώνας που περιμένω καιρό, Καλό Αγώνα σε Όλους !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Italian
Forum-Runner

Greece
87 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2018 :  19:48:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο δεκάρι πήγαν όλα κατ' ευχήν, είχα έναν καλό αγώνα με προσωπικό ρεκόρ στην διαδρομή αυτή και την απόσταση !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  03:37:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο Italian!!!

Και εις ανώτερα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Italian
Forum-Runner

Greece
87 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  09:02:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να'σαι καλά, και σε σένα κάθε δρομική επιτυχία !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Krals
Forum-Runner

Greece
75 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2018 :  13:52:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φέτος ηταν η πρώτη φορά που πήρα μέρος.
Κανονικά τρέχω 10αρι δίχως να με ενδιαφέρει ο χρόνος ιδιαίτερα,Οκ,μου αρέσει να το κάνω κάτω απο 60 λεπτά και το πετυχαίνω κιόλας αλλα ως εκει.Τα 10 χλμ μου αρκούν,μου δίνουν ενέργεια και αισθάνομαι πραγματικά πολύ όμορφα με το σώμα μου.
Επειδή λοιπον ηταν η πρώτη φορά έτρεξα το 5αρι και το έκανα σε 27 λεπτά περίπου.
Γενικά δεν κατεβαίνω στο κέντρο της Αθήνας μιας και μένω Βόρεια προάστεια αλλα ΑΥΤΟ το τρέξιμο μου έδωσε μια μοναδική εμπειρία.
Γνώρισα το κέντρο της πόλης μου κάπως διαφορετικα,πέρασα απο δρόμους που ποτέ δεν έδινα σημασία και που οι μόνοι ήχοι που έφταναν στα αυτια μου ηταν εκείνοι των εξατμίσεων των ΙΧ, της κόρνας των βιαστικών και που κ που κανένα "γαλλικό" :) (Ελληνες γαρ!).

Αυτη την φορά άκουγα χειροκροτήματα,κουβέντες ενθάρρυνσης απλών ανθρώπων που είχαν την καλοσύνη να βρίσκονται εκεί.
Αλλοι μόνο κ μόνο να σε κοιτούν,να σε παρατηρούν.
Καποια στιγμή,όπως έτρεχα,κοίταξα ψήλα στον ουρανό,πήρα μια βαθειά αναπνοή εκλεισα τα μάτια και τα ξανανοιξα κοιτάζωντας τον προπορεύομενο αθλητή.Σκέφτηκα "βαθειά αναπνοή στο κέντρο της Αθήνας!" δεν το είχα κάνει ποτέ αυτο!

Φθάνοντας στο τέλος και αντικρύζοντας όλους εκείνους τους ανθρώπους στο Καλλιμάρμαρο να χειροκροτούν,ακόμα και εμας με τα λιγότερα χιλιόμετρα,αισθάνθηκα δέος,ενα αίσθημα ασφάλειας.

Η συμμετοχή μου αυτη με έκανε να αγαπήσω περισσότερο την ίδια μου την πόλη...την Αθήνα μας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

daydreamer
Forum-Runner

Greece
90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2018 :  09:53:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μια αρκετά καθυστερημένη απάντηση, φέτος έτρεξα για 2η φορά τα 10χλμ, πρώτη φορά τα έτρεξα το 2015 σχεδόν 1 χρόνο αφού είχα αρχίσει το τρέξιμο (από το μηδέν). Μιας και είχα ξεκινήσει με couch to 5k, νόμιζα πως το αμέσως επόμενο στάδιο ήταν το 10k, όμως ο συνδυασμός ξαφνικής αύξησης χιλιομέτρων και λάθος τερέν έβγαλαν ενοχλήσεις στα γόνατα. Από τότε έμεινα στα 5 που έτρεξα το '16 & '17 και πλέον φέτος πιο προσεκτικά ανέβηκα στα 10 και στο Μαραθώνιο επιβεβαίωσα το sub 50 από το κατηφορικό SNF.

Όλοι οι αγώνες στο κέντρο μου αρέσουν πάρα πολύ γιατί βλέπεις την πόλη διαφορετικά, αλλά οι αγώνες του Μαραθωνίου έχουν αυτό το επιπλέον εξτραδάκι του τερματισμού στο Καλλιμάρμαρο! Ακόμη ο Μαραθώνιος είναι απλά μια μικρή σκέψη, άρα μέχρι να το βάλω μπροστά (και τα πόδια μου να αντέχουν) θα συνεχίσω σε 5 ή 10 κάθε χρόνο.

Μια παρατήρηση για το 10ρι, νομίζω πως πρέπει να γίνει μια μικρή αλλαγή στην τροφοδοσία, νομίζω πως τα νερά ήταν στο 3,5 και στο 7,5-8, που το πρώτο μου φάνηκε πολύ νωρίς ενώ το δεύτερο ίσως πολύ αργά. Θα ήταν καλό να είχαν νερά και κοντά στο 5.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2018 :  13:50:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by daydreamer

Μια αρκετά καθυστερημένη απάντηση, φέτος έτρεξα για 2η φορά τα 10χλμ, πρώτη φορά τα έτρεξα το 2015 σχεδόν 1 χρόνο αφού είχα αρχίσει το τρέξιμο (από το μηδέν). Μιας και είχα ξεκινήσει με couch to 5k, νόμιζα πως το αμέσως επόμενο στάδιο ήταν το 10k, όμως ο συνδυασμός ξαφνικής αύξησης χιλιομέτρων και λάθος τερέν έβγαλαν ενοχλήσεις στα γόνατα. Από τότε έμεινα στα 5 που έτρεξα το '16 & '17 και πλέον φέτος πιο προσεκτικά ανέβηκα στα 10 και στο Μαραθώνιο επιβεβαίωσα το sub 50 από το κατηφορικό SNF.

Όλοι οι αγώνες στο κέντρο μου αρέσουν πάρα πολύ γιατί βλέπεις την πόλη διαφορετικά, αλλά οι αγώνες του Μαραθωνίου έχουν αυτό το επιπλέον εξτραδάκι του τερματισμού στο Καλλιμάρμαρο! Ακόμη ο Μαραθώνιος είναι απλά μια μικρή σκέψη, άρα μέχρι να το βάλω μπροστά (και τα πόδια μου να αντέχουν) θα συνεχίσω σε 5 ή 10 κάθε χρόνο.

Μια παρατήρηση για το 10ρι, νομίζω πως πρέπει να γίνει μια μικρή αλλαγή στην τροφοδοσία, νομίζω πως τα νερά ήταν στο 3,5 και στο 7,5-8, που το πρώτο μου φάνηκε πολύ νωρίς ενώ το δεύτερο ίσως πολύ αργά. Θα ήταν καλό να είχαν νερά και κοντά στο 5.



οι μικρές σκέψεις του χτες, είναι τα μεγάλα κατορθώματα του αύριο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

APOSTOLOS12
Newbie Forum Runner

Greece
7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2018 :  11:01:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα και από εμένα! Σε συνέχεια των παραπάνω σχολίων να ευχαριστήσω κι εγώ με τη σειρά μου τους θεατές των αγώνων που ειλικρινά έκαναν τον αγώνα να μοιάζει γιορτή και που με το δικό τους τρόπο ενθάρρυναν την προσπάθεια ιδίως στα τελευταία απαιτητικά μέτρα.

Edited by - APOSTOLOS12 on 22/11/2018 11:10:41
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

daydreamer
Forum-Runner

Greece
90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2018 :  11:25:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

quote:
Originally posted by daydreamer

Μια αρκετά καθυστερημένη απάντηση, φέτος έτρεξα για 2η φορά τα 10χλμ, πρώτη φορά τα έτρεξα το 2015 σχεδόν 1 χρόνο αφού είχα αρχίσει το τρέξιμο (από το μηδέν). Μιας και είχα ξεκινήσει με couch to 5k, νόμιζα πως το αμέσως επόμενο στάδιο ήταν το 10k, όμως ο συνδυασμός ξαφνικής αύξησης χιλιομέτρων και λάθος τερέν έβγαλαν ενοχλήσεις στα γόνατα. Από τότε έμεινα στα 5 που έτρεξα το '16 & '17 και πλέον φέτος πιο προσεκτικά ανέβηκα στα 10 και στο Μαραθώνιο επιβεβαίωσα το sub 50 από το κατηφορικό SNF.

Όλοι οι αγώνες στο κέντρο μου αρέσουν πάρα πολύ γιατί βλέπεις την πόλη διαφορετικά, αλλά οι αγώνες του Μαραθωνίου έχουν αυτό το επιπλέον εξτραδάκι του τερματισμού στο Καλλιμάρμαρο! Ακόμη ο Μαραθώνιος είναι απλά μια μικρή σκέψη, άρα μέχρι να το βάλω μπροστά (και τα πόδια μου να αντέχουν) θα συνεχίσω σε 5 ή 10 κάθε χρόνο.

Μια παρατήρηση για το 10ρι, νομίζω πως πρέπει να γίνει μια μικρή αλλαγή στην τροφοδοσία, νομίζω πως τα νερά ήταν στο 3,5 και στο 7,5-8, που το πρώτο μου φάνηκε πολύ νωρίς ενώ το δεύτερο ίσως πολύ αργά. Θα ήταν καλό να είχαν νερά και κοντά στο 5.



οι μικρές σκέψεις του χτες, είναι τα μεγάλα κατορθώματα του αύριο



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000