Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Σύνδρομο Ταρσιαιου σωλήνα.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2018 :  22:03:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα νομίζεις οτι οι γιατροί έχουν παντα απαντηση;
Προσωπικα, χαίρομαι οταν ενας γιατρός μου λεει οτι δεν ξέρει τι εχω. Σημαίνει ότι οταν μου λεει τι εχω, ξέρει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pumafaas
Forum-Runner

145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2018 :  14:10:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ όσους γράψανε στο θέμα μου..
Τελικά αποφάσισα να μην ασχοληθώ ξανά με το αγαπημένο χόμπυ μας το τρέξιμο μέχρι να γιανει η πληγή εάν γιανει ποτέ...αν και σε αυτούς τους 18 μήνες πήγα μετρημένες 10 φορές για τρέξιμο τελικά δεν θέλει καθόλου.
Αυτά να μην είχε το χόμπυ μας θα ήμασταν πολύ καλύτερα αλλά έτσι είναι η ζωή..
Καλή συνέχεια σε όλους γρήγορα καλά οι τραυματίες και ούτε στο χειρότερο εχθρό μου αυτό που περνάω κάθε μέρα με ατελείωτη ενόχληση όταν είμαι όρθιος με παπούτσια .το θετικό είναι ότι όταν τα βγάζω είμαι περδικι...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2018 :  17:13:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μην το σκέφτεσαι διοτι να ξερεις η ψυχολογία παίζει πολύ μεγαλο ρόλο.

Εν τω μτεταξύ, και δεν κανω πλάκα, με ξανά έπιασε εμενα, Ασφαλώς δε νομιζω οτι πηγε γρουσουζιά επειδη συζήτησα για αυτο εδω αλλά ειχα παει στο εξωτερικό 4 μέρες για τουρισμό και ξεποδαριάστηκα, 12 ώρες την ημέρα.

Οπότε, αυτη την εβδομαδα δε θα τρέξω καθολου να το αφήσω να επανέλθει.

Αυτά ειναι! Άντεξε 30χλμ τρεξιμο στα Γιαννενα, αλλα με περπάτημα και ορθοστασία 3 μέρες, καπούτ!

Edited by - ALEXANDRA on 30/09/2018 21:45:34
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dsotos
Newbie Forum Runner

Greece
8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2018 :  21:31:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
To video με το τεστ το είδες; Το έκανες το τεστ; Τι σου έβγαλε;

Αν όντως έχεις το σύνδρομο ταρσιαίου σωλήνα, δες τι μπορείς να κάνεις. Μην τα περιμένεις όλα έτοιμα από τους άλλους, κάτσε διάβασε, ψάξε, κατάλαβε τι ακριβώς φταίει. Σε άλλο φόρουμ σου πόσταρα μια σελίδα με πολλές πληροφορίες. Δες πώς μπορείς να αποσυμφορίσεις την περιοχή (πχ https://www.youtube.com/watch?v=KCfp5Y-vFAc ). Γύμνασε ό,τι μυ μπορείς να γυμνάσεις χωρίς να ενοχλείς την προβληματική περιοχή. Ξεκίνα με ασκήσεις κορμού, δούλεψε τους γλουτιαίους, λαγονοψοΐτη, τετρακέφαλους, οπίσθιους μηριαίους, γάμπες αν δεν πονάς, οπίσθιο κνημιαίο, εμπρόσθιο κνημιαίο. Όσο τα κάνεις αυτά, σταμάτα να τρέχεις εννοείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pumafaas
Forum-Runner

145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2018 :  23:45:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε μου τα έχω κάνει όλα αυτά που λες...έχω φάει το internet 18 μήνες τώρα..ποτέ δεν περιμένω τίποτα από τους άλλους..γυμνάζω τη περιοχή τόσους μήνες τώρα..
Τα τεστ αυτά είναι πλέον άκυρα λένε οι ορθοπεδικοί..μπορεί να είσαι θετικός αλλά δεν σημαίνει κάτι..η διάγνωση ταρσιαιου πολλές φορές δεν είναι καν ούτε κλινική..
Εγώ βέβαια είναι πεπεισμένος ότι έχω 100 τοις εκατό..
Πλέον δεν ξέρω εάν οι ασκήσεις ενδυνάμωσης του οπίσθιου κνημιαιου νεύρου κάνουν καλό η όχι ενώ πονάς...
Συνεχίσουμε ...απλά δεν θέλει να ξανά ασχοληθώ με το θέμα ..ίσως όπως λένε ξέχασε το για να σε ξεχάσει...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000