Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Πως φτάνω στον Μαραθώνα???
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

iolas
Newbie Forum Runner

Greece


13 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 30/10/2018 :  13:06:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εκτός από τα πουλμανάκια της οργανωτικής, ποιος άλλος τρόπος υπάρχει να φτάσω στην αφετηρία? Υπάρχουν άλλοι ιδιώτες που οργανώνουν τέτοια μεταφορά? μήπως θα έπρεπε να δω την λύση του Ταξί? Μένω Νότια και μακριά από την τελευταία στάση του μετρό...

easy come easy go

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2018 :  13:14:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάρε ταξί ή πες σε κάποιον δικό σου να σε πάει Συγγρού Φιξ. Ή κατ' ευθείαν στον Μαραθώνα.
Απλά πρόσεξε πολύ τις ώρες, μην το αφήσεις τελευταία στιγμή!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2018 :  16:38:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το καλύτερο είναι να πας φιξ με ταξί και από εκεί με το πούλμαν της διοργάνωσης. Είναι μέρος του μαραθωνίου και η μεταφορά με τα πούλμαν της διοργάνωσης. Δεν το αλλάζω με τίποτα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2018 :  16:49:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα! Σωστά όσα γράφτηκαν ήδη, αλλά εγώ θα σου βάλω μια άλλη εναλλακτική στο τραπέζι. Με τα χρήματα που θα είναι να δώσει κανείς σε ταξί, θα μπορούσε ίσως να βρει κατάλυμα στο Μαραθώνα για το προηγούμενο βράδυ και να γλιτώσει μία (τουλάχιστον) ώρα ύπνου που θεωρώ πως είναι αρκετά χρήσιμη ενόψει αγώνα, το άγχος της μετακίνησης τόσο πρωινή ώρα, αλλά και την επιλογή της ώρας που θα φτάσει στην αφετηρία. Δεν ξέρω ακριβώς τι ισχύει στην Αθήνα, αλλά τα τελευταία λεωφορεία πχ του Μεγαλέκου φτάνουν στην αφετηρία τραγικά νωρίς με αποτέλεσμα να μην ξέρει κανείς πώς να περάσει την ώρα του. Απτην άλλη, και το να αγγαρέψεις κανένα δικό σου να σε πάει στην αφετηρία ένα μισάωρο πριν την εκκίνηση δεν είναι άσχημο (για σένα, για εκείνον/η θα είναι μανίκι). Και γω αυτό κάνω στο Μεγαλέκο.


--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2018 :  16:54:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ αν ήμουν μόνιμος κάτοικος Μαραθώνα, θα πήγαινα το Σάββατο το βράδυ να μείνω στην Αθήνα για να φτάσω την Κυριακή στον Μαραθώνα με το λεωφορείο της διοργάνωσης.

Αυτό που ξεφυτρώνουν από τα διάφορα στενά οι δρομείς, με την τσάντα της διοργάνωσης, πριν ακόμη ξημερώσει και που άλλοι είναι καλοντυμένοι έξω από τα μπαρ....είναι μέρος του μαραθώνιου...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

iolas
Newbie Forum Runner

Greece


13 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2018 :  17:08:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις...δυστυχώς δεν είμαι 20 χρονών να τρελαίνομαι για περιπέτεια και έχω και 3 παιδάκια που όσο πιο πολύ χρόνο περάσω μαζί τους και ειδικά τα ΣΚ τόσο καλύτερα αισθάνομαι. Δυστυχώς επίσης οι φίλοι μου είναι στην ηλικία μου και ντρέπομαι να αγκαρέψω κάποιον να ξυπνήσει στις 6 Κυρικάτικα...από την άλλη πιστεύω ότι όσο πιο πολύ χρόνο έχω στο σπίτι για χουζούρεμα-πρωινό κτλ τόσο καλύτερα για την διαδρομή. Πίστευα ότι κάποιοι μάγκες θα είχαν μυριστεί κέρδος και θα έβαζαν τπτ πουλμανάκια για τους απομακρυσμένους...από τις πρώτες απαντήσεις καταλαβαίνω ότι το ταξί δεν το γλυτώνω :-)

easy come easy go
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2018 :  17:18:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αλεξάνδρα, τα 42 χιλιόμετρα είναι ΣΑΡΑΝΤΑΔΥΟ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ! Δεν είναι βόλτα στο πάρκο ούτε χαβαλές ή μια τυπική προπόνηση που - φυσικά - θες να την ολοκληρώσεις σωστά, αλλά και αν δε συμβεί αυτό δεν τρέχει και τίποτα πέρα από μια παροδική απογοήτευση. Έχεις φάει 2-3-4 μήνες προετοιμασία για αυτή τη μέρα, είναι κρίμα να μην προσέξεις και τις τελευταίες λεπτομέρειες. Μία ώρα περισσότερου ύπνου μπορεί να σου κάνει (θετική) διαφορά στον αγώνα, όπως και μια αγχώδης άφιξη στην εκκίνηση να λειτουργήσει αντίστροφα.

Η δική μου εμπειρία λέει ότι όση περισσότερη ώρα τρως στην αναμονή ενός γεγονότος (ένας αγώνας, μια παρουσίαση, whatever) τόσο περισσότερο αρχίζουν τα ψυχοσωματικά. Ειδικά δε για τον αγώνα, θεωρώ πως το μισάωρο πριν είναι ο βέλτιστος χρόνος άφιξης. Θα προλάβεις να κάνεις τα απαραίτητα (νερό, κατούρημα, προθέρμανση, κτλ.), θα μπεις εγκαίρως στο μπλοκ σου και θα ξεκινήσεις το συντομότερο δυνατόν αυτό για το οποίο βρίσκεσαι εκεί, τον αγώνα. Αυτά τα (όντως) χαρωπά που περιγράφεις είναι η φάση του πάω να δω την ομάδα μου ή πάω σε μια rock συναυλία για να απολαύσω κάποιους άλλους να "αγωνίζονται" για μένα και προχωρώντας για το γήπεδο ή το συναυλιακό χώρο βλέπω άλλους με κασκόλ ή μπλουζάκια με στάμπες και γουστάρω. Όταν πας να δώσεις το δικό σου αγώνα, όμως, οι "άλλοι" είναι background. Όπως και συ για αυτούς, βέβαια. It's a race with yourself που λένε. Εκτός και αν είσαι ελίτ που ανταγωνίζεσαι άλλους ή ουλτράς που - σε αυτήν την περίπτωση, όντως - βγήκες για μια προπονητική βόλτα.

Τέσπα, επειδή πολύ το πλάτιασα(με), εγώ απλά διέγνωσα μια αγωνία του φίλου και είπα να του δώσω μια εναλλακτική με βάση το τι θα έκανα εγώ. Από εκεί και πέρα, ε νομίζω πως όσοι είναι να βρεθούν στην αφετηρία somehow θα βρεθούν.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2018 :  17:49:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
RiffRaff, δεν μπορώ να διαφωνήσω με αυτά που λες. Απλά τα βλέπω διαφορετικά. Και όχι τώρα που είμαι "χαλαρή" (έρχομαι από τραυματισμό, αποχή 15 μηνών, βήχα 6 εβδομάδων...) αλλά και όταν πήγαινα για χρόνο.
Δεν θα ξεχάσω την "αγωνία"της προηγούμενης μέρας το 2011 που θα έκανε πολύ κρύο (και συζητούσαμε στο τηλ τι να φορέσουμε), τους υπολογισμούς μου για τα περάσματα και το ρυθμό σε κάθε 5αρι...αλλά όλα αυτά "συνοδεία" με το ραντεβού στις 6:45 το πρωί στη γωνία, στη γειτονιά, για να πάμε να πάρουμε το λεωφορείο της διοργάνωσης.

Είναι πως το βλέπει κανείς-δεν υπάρχει σωστό και λάθος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

daxon1
Forum-Runner

Greece


82 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2018 :  21:32:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν καταλαβαίνω υπάρχει μέτρο από πολύ νωρίς και θα κατέβεις συγγρου ΦΙΞ κι εγώ νότια μένω ...


Ι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

iolas
Newbie Forum Runner

Greece


13 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2018 :  00:41:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Daxon μένω Βουλιαγμενη και ζήτησα να μάθω άλλες εναλλακτικές εκτός από τα πουλμανάκι α της οργανωτικής ...τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις ;

easy come easy go
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2018 :  02:24:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Εγώ αν ήμουν μόνιμος κάτοικος Μαραθώνα, θα πήγαινα το Σάββατο το βράδυ να μείνω στην Αθήνα για να φτάσω την Κυριακή στον Μαραθώνα με το λεωφορείο της διοργάνωσης.

Αυτό που ξεφυτρώνουν από τα διάφορα στενά οι δρομείς, με την τσάντα της διοργάνωσης, πριν ακόμη ξημερώσει και που άλλοι είναι καλοντυμένοι έξω από τα μπαρ....είναι μέρος του μαραθώνιου...


μεεεεεγαλη αληθεια!!! περαστικα αλεξ!

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

as400
Advanced Forum-Runner

Greece
364 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2018 :  09:50:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πηγαινεις με το αυτοκινητο σου στην αφετηρια , εχεις μεσα σε αυτο οτι νομιζεις οτι θα σου χρειαστει πριν τον αγωνα , δινεις νωρις την τσαντα με τα πραγματα που θα σου χρειαστουν στον τερματισμο , γυρνας στο αυτοκινητο και κανεις τις τελευταιες προετοιμασιες σου και αφου τερματισεις με το καλο στο Καλλιμάρμαρο πας με το μετρο η με το τραμ στο σπιτακι σου και ξεκουραζεσαι . Το απογευματοβραδακι λοιπον αγγαρευεις καποιον να σε παει Μαραθωνα να παρεις το αυτοκινητο σου και στη διαδρομη να αναλυσετε τον αγωνα

AS400
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

iolas
Newbie Forum Runner

Greece


13 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2018 :  10:10:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αυτό μου ακούγεται ωραίο και φτηνότερο :-) και κάποιον θα βρω το απόγευμα για βόλτα...Το έχεις δοκιμάσει? που παρκάρεις το αυτοκίνητο και τι ώρα είναι το deadline για να φτάσεις?
quote:
Originally posted by as400

Πηγαινεις με το αυτοκινητο σου στην αφετηρια , εχεις μεσα σε αυτο οτι νομιζεις οτι θα σου χρειαστει πριν τον αγωνα , δινεις νωρις την τσαντα με τα πραγματα που θα σου χρειαστουν στον τερματισμο , γυρνας στο αυτοκινητο και κανεις τις τελευταιες προετοιμασιες σου και αφου τερματισεις με το καλο στο Καλλιμάρμαρο πας με το μετρο η με το τραμ στο σπιτακι σου και ξεκουραζεσαι . Το απογευματοβραδακι λοιπον αγγαρευεις καποιον να σε παει Μαραθωνα να παρεις το αυτοκινητο σου και στη διαδρομη να αναλυσετε τον αγωνα

AS400



easy come easy go

Edited by - iolas on 31/10/2018 11:48:02
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

daxon1
Forum-Runner

Greece


82 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2018 :  10:17:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πρωτον δεν ηξερα οτι μενεις βουλιαγμενη και κατα δευτερο πολυ ασχοληθηκαν πως θα φτασεις εσυ στην αφετηρια ,δεν νομιζεις;;;;

Ι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

iolas
Newbie Forum Runner

Greece


13 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2018 :  11:05:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χαχαχα είσαι ευγενέστατος...ευχαριστώ και καλό τερματισμό...και που'σαι...ευχαριστώ για την βοήθεια
quote:
Originally posted by daxon1

πρωτον δεν ηξερα οτι μενεις βουλιαγμενη και κατα δευτερο πολυ ασχοληθηκαν πως θα φτασεις εσυ στην αφετηρια ,δεν νομιζεις;;;;

Ι



easy come easy go

Edited by - iolas on 31/10/2018 11:48:53
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

hercules
Newbie Forum Runner



34 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2018 :  11:13:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα σε όλους, μιας που υπάρχει ήδη θέμα είπα να μην δημιουργήσω καινούργιο. Στα δικά μας τώρα: είμαι απο επαρχία και θα κατέβω για τον ΑΜΑ, θα μένω στους Αμπελόκηπους, σχετικά κοντά στην στάση του Μετρό. Θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις: 1) Τί ώρα ξακινούν τα δρομολόγια του μετρό την Κυριακή του αγώνα και 2) Ποιά στάση να επιλέξω για να πάρω το λεοφορείο για Μαραθώνα? την στάστη Ευαγγελισμός ή τη στάση Κατεχάκη?. Ευχαριστώ πολύ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000