Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Πως φτάνω στον Μαραθώνα???
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2018 :  11:24:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by hercules

Καλημέρα σε όλους, μιας που υπάρχει ήδη θέμα είπα να μην δημιουργήσω καινούργιο. Στα δικά μας τώρα: είμαι απο επαρχία και θα κατέβω για τον ΑΜΑ, θα μένω στους Αμπελόκηπους, σχετικά κοντά στην στάση του Μετρό. Θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις: 1) Τί ώρα ξακινούν τα δρομολόγια του μετρό την Κυριακή του αγώνα και 2) Ποιά στάση να επιλέξω για να πάρω το λεοφορείο για Μαραθώνα? την στάστη Ευαγγελισμός ή τη στάση Κατεχάκη?. Ευχαριστώ πολύ



Τα δρομολόγια ξεκινούν 5:30 νομίζω αλλά αυτό θα το επιβεβαιώσεις από το προσπέκτους που θα πάρεις από την έκθεση.
Για το από που θα πάρεις λεωφορείο, δεν έχει διαφορά. Πιστεύω ότι Κατεχάκη θα έχει λιγότερο κόσμο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2018 :  11:26:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
dpkouk, θα τρέξεις;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2018 :  12:05:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Ευκλης θα βαλει πουλμανακι απο Ελληνικο. Θεωρητικα ειναι για τα μελη του, αλλα δε χανεις τιποτα να παρεις τηλεφωνο. Η αλλη λυση ειναι να παρεις το αυτοκινητο μεχρι Ελληνικο και να παρκαρεις εκει και μετα μετρο μεχρι το Συνταγμα.

http://www.efklis.gr/news/?id=333
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

alcool
Forum-Runner

Greece


99 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2018 :  12:46:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για τον δεύτερο φίλο από επαρχία: για τις ώρες δρομολογίων του μετρό θα πάρεις πληροφορίες από την σελίδα του Μετρό. στις 0600 το πρωί ένα ταξί θα σε πάει από τους Αμπελοκήπους στον Ευαγγελισμό σε 5 λεπτά με 3.50 ευρώ. Στον Ευαγγελισμό τα πούλμαν είναι ουρά το ένα πίσω από το άλλο, γεμίζουν κ φεύγουν. δεν έχω περιμένει ποτέ πάνω από 2 λεπτά. ειδικά αν είσαι εκεί πριν τις 06.15 (που σου το συμβουλεύω).

Για τον πρώτο φίλο: αφού λοιπόν έχεις αμάξι, εγώ θα έκανα το εξής: θα ξεκινούσα την Κυριακή το πρωί κ θα άφηνα το αμάξι μου κάπου μεταξύ καλλιμάρμαρου κ Ευαγγελισμού. Άδειοι δρόμοι άντε να κάνεις 30 λεπτά από Βουλιαγμένη. θα περπατούσα μέχρι τον Ευαγγελισμό κ θα έπαιρνα το πούλμαν της διοργάνωσης κ μετά τον τερματισμό θα περπατούσα μέχρι το αυτοκίνητό μου. κ τα δύο περπατήματα δεν ξεπερνούν το χλμ.
Καλό αγώνα σε όλους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

as400
Advanced Forum-Runner

Greece
364 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2018 :  13:10:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λιγο πριν τη διασταυρωση για Σχοινια - Αγ.Μαρινα υπαρχει Σ/Μ Γαλαξιας που μπορεις να παρκαρεις εκει , μια χρονια μας οδηγουσαν σε εναν χωρο πολυ πιο μεγαλο περιπου 200 μετρα απο εκει που ειναι το Σ/Μ αλλα και παλι κοντα . Μεχρι τις 8:30 βλεπω αυτοκινητα και παιρνουν αλλα καλο θα ηταν να εισαι στο χωρο μεχρι τις 7:45 για να εχεις χρονο να παραδωσεις την τσαντα σου και να γυρισεις στο αυτοκινητο να κανεις τις τελικες προετοιμασιες , ετσι και αλλιως τα block που ξεκιναμε εμεις οι "γρηγοροι" παιρνουν εκκινηση 20' περιπου μετα τις 9:00

quote:
Originally posted by iolas

αυτό μου ακούγεται ωραίο και φτηνότερο :-) και κάποιον θα βρω το απόγευμα για βόλτα...Το έχεις δοκιμάσει? που παρκάρεις το αυτοκίνητο και τι ώρα είναι το deadline για να φτάσεις?
quote:
Originally posted by as400

Πηγαινεις με το αυτοκινητο σου στην αφετηρια , εχεις μεσα σε αυτο οτι νομιζεις οτι θα σου χρειαστει πριν τον αγωνα , δινεις νωρις την τσαντα με τα πραγματα που θα σου χρειαστουν στον τερματισμο , γυρνας στο αυτοκινητο και κανεις τις τελευταιες προετοιμασιες σου και αφου τερματισεις με το καλο στο Καλλιμάρμαρο πας με το μετρο η με το τραμ στο σπιτακι σου και ξεκουραζεσαι . Το απογευματοβραδακι λοιπον αγγαρευεις καποιον να σε παει Μαραθωνα να παρεις το αυτοκινητο σου και στη διαδρομη να αναλυσετε τον αγωνα

AS400



easy come easy go



AS400
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

iolas
Newbie Forum Runner

Greece


13 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2018 :  13:39:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ όλους σας για το brainstorming...Το αποφάσισα...θα πάρω αυτοκίνητο μέχρι Μαραθώνα και το απογευμα θα πάω να το μαζέψω..

Οποιος απο Βουλιαγμένη, Βούλα Γλυφάδα ενδιαφέρεται ας στείλει email...

easy come easy go
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

UnHaCkAbLe
Forum-Runner

151 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2018 :  16:28:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by iolas

χαχαχα είσαι ευγενέστατος...ευχαριστώ και καλό τερματισμό...και που'σαι...ευχαριστώ για την βοήθεια
quote:
Originally posted by daxon1

πρωτον δεν ηξερα οτι μενεις βουλιαγμενη και κατα δευτερο πολυ ασχοληθηκαν πως θα φτασεις εσυ στην αφετηρια ,δεν νομιζεις;;;;

Ι



easy come easy go



Για να λέμε πάντως και τα πράγματα με το όνομα τους, ο πρώτος που απάντησε με αγένεια ήσουν εσύ ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

iolas
Newbie Forum Runner

Greece


13 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2018 :  16:42:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν έχει τόσο νόημα να απαντήσω αλλά στα 52 χρόνια μου δεν έχω τέτοια φήμη...
Συγγνωμη αλλά κάνεις λάθος...απλως εξήγησα αυτό που δεν καταλάβαινε...άλλωστε εγώ ζήταγα έναν εναλλακτικό τρόπο και εκείνος με κατέκρινε που δεν κάνω ότι κάνει και ο ίδιος....που την βλέπεις την αγένεια? αγένεια είναι να σου λένε 'πολύ ασχοληθήκαμε με εσένα' σε σελίδες που έχουν γίνει για αυτό ακριβώς τον λόγο..
Θα ήθελα να σταματήσουμε εδώ γιατί όλοι οι άλλοι που ενδιαφέρθηκαν να με βοηθήσουν δεν είναι αναγκασμένοι να συμμετέχουν σε χαζο παρεξηγήσεις
Καλή συνέχεια, καλές διαδρομές και καλό τερματισμό σε όλους
quote:
Originally posted by UnHaCkAbLe

quote:
Originally posted by iolas

χαχαχα είσαι ευγενέστατος...ευχαριστώ και καλό τερματισμό...και που'σαι...ευχαριστώ για την βοήθεια
quote:
Originally posted by daxon1

πρωτον δεν ηξερα οτι μενεις βουλιαγμενη και κατα δευτερο πολυ ασχοληθηκαν πως θα φτασεις εσυ στην αφετηρια ,δεν νομιζεις;;;;

Ι



easy come easy go



Για να λέμε πάντως και τα πράγματα με το όνομα τους, ο πρώτος που απάντησε με αγένεια ήσουν εσύ ...



easy come easy go
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2018 :  17:15:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για τον φιλο που θα αφησει το ιχ στο Μαραθώνα κ θα παει πολυυυυυυ αργοτερα να το παρει να εχει υποψιν οτι δεν ειναι κ το πιο ασφαλες, εχουν γινει διάφορα την ημερα αυτη.
Ισως, λεω ισως, απο Βουλιαγμενη πας Νεο Κοσμο, παρκαρεις πανευκολα Κυριακή πρωί κ μετα τον τερματισμο εισαι κοντα εκει που δινουν την τσαντούλα σου κ φεύγεις απο σημείο ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ λόγω του αγώνα (Συγγρου Φιξ εχει λεωφορεια το πρωί νομίζω) (ουτε συνοδηγος δεν θα εχεις κουραγιο το απογευμα)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2018 :  17:21:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κι εγώ πιστεύω ότι το παρκάρισμα στον Μαραθώνα θα είναι πολύ δύσκολο την Κυριακή το πρωί και έξτρα άγχος. Νομίζω η λύση αυτοκίνητο μέχρι Ευαγγελισμό και απο εκεί το πούλμαν είναι η καλύτερη.

Δεν πέριμενα πάντως ότι αυτό το θέμα θα είχε τόσες σελίδες.😂
Μπράβο, ο κόσμος βοηθάει...Ενίοτε γίνονται και παρεξηγήσεις...😉
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PATENTAS
Elite Forum-Runner

Greece
1494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/11/2018 :  14:54:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αναρωτιέμαι, αν κάποιος με τα ρούχα τα αθλητικά κάνει οτοστοπ στην Μεσογείων ή στην Μαραθώνος, δεν θα βρεθεί έστω και ένας να σταματήσει;

Τέτοια ώρα τι να περιμένει;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

iolas
Newbie Forum Runner

Greece


13 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2018 :  19:54:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ενας γρήγορος απολογισμός της Κυριακής, που ίσως θα μπορούσε να βοηθήσει κάποιον στο μέλλον ...αξιοποιώντας τις περρισσότερες πληροφορίες που μου δώσατε έκανα τα παρακάτω: Ξύπνησα στις 6.00 με καλές 7 ώρες ύπνου αντί για τουλάχιστον 5 αν διάλεγα λεωφορείο (για μένα πολύ σημαντικό...δεν έχω τρέξει ποτέ όμορφα ξενυχτησμένος και κουρασμένος). Πήρα ένα ωραίο πρωινό έκανα ένα κρύο ντουζάκι, τσέκαρα με την ησυχία μου όλα τα πράγματα τζελάκια-ρολόγια mp3 κτλ...στις 7 ακριβώς πήρα το μικρότερο αυτοκίνητο της οικογένειας (ένα Punto του 2000 που κοστολογείται σήμερα στα 700ευρώ) οπότε η περίπτωση κλοπής ελαχιστοποιήθηκε...Στο δρόμο μάζεψα και μια κοπελίτσα που έκανε ωτοστοπ στο υψος της Ραφήνας...8.10 στον Γαλαξία που είπε ο φιλος πριν έβρισκα ωραιότατη θέση δίπλα στον δρόμο...ούτε ρούχα παρέδωσα ούτε τίποτα...θα μου τα έφερναν τα παιδιά μου στον τερματισμό...τα υπόλοιπα έμειναν μεσα στο αμάξι...Είχα έναν υπέροχο πρώτο μαραθώνιο που τον καταευχαριστήθηκα...η αλήθεια είναι βέβαια ότι την ίδια μέρα - όπως πάλι είπε παραπάνω κάποιος φίλος- ούτε όρεξη είχα να πάω για το αμάξι ούτε κάποιον πρόθυμο βρήκα (Κυριακή απόγευμα γαρ...όλοι κουρνιάζουν σπίτια τους)...Την άλλη μέρα όμως πήγα με μετρό στην δουλειά και στο τελείωμα ένας συνάδελφος με πήγε και το πήρα...ούτε γάτα ούτε ζημιά...ψώνισα και στον Γαλαξία τα ψώνια της ημέρασ και επιστροφή...
Και πάλι ευχαριστώ για τις συμβουλές και εύχομαι καλή αποκατάσταση σε όλους...Και του χρόνου...

easy come easy go
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000