Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Σαλταδόροι ...Μαραθωνίου 2018
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 5

filipp
Forum-Runner



80 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 11/11/2018 :  14:29:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στην θέση 57 με ΒΙΒ 6588 XAVIER PEREZ ....1.26.47 sto 15km μετά ανέβηκε στο Μετρο και τερμάτισε σε 2.50.54.....!!!

filipp
Forum-Runner



80 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2018 :  14:41:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στη θέση 232 βλέπουμε τον BARAKO MILTIADI να ξεκινά απο το 30ο χλμ και κάνοντας μόνο 12 χλμ να τερματίζει σε χρόνο 3.06.14 ....!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2018 :  18:10:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο 15 δεν έχει μέτρο. Η πρώτη στάση είναι στο 28.
Κάτι άλλο έγινε/εκανε

Μήπως τον πήρε η σκούπα και του πήραν το νούμερο? Μετά ο υπεύθυνος για να το παραδώσει εκεί που πρέπει πέρασε δίπλα από τον τερματισμό? Έχει ξαναγίνει στην θεσσαλονικη
________
Στέφανος

Edited by - papako on 11/11/2018 19:07:06
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  10:08:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by papako

Στο 15 δεν έχει μέτρο. Η πρώτη στάση είναι στο 28.
Κάτι άλλο έγινε/εκανε



Οι χρόνοι, τα περάσματα αυτά, δεν έχουν λογική. Πιο λογικό είναι πως δεν έκανε 1 ώρα 26 λεπτά ως το 15, αλλά εκκίνησε κατευθείαν από το 15, χρησιμοποίησε όχημα ως περίπου το Σταυρό, ή και ακόμα πιο κάτω και μετά έτρεξε το υπόλοιπο, που είναι και κατηφόρα, ευκολάκι.

Θέση 57, έτσι; Ύστερα, φταίει ο Κούρος όταν σχολιάζει όσους κλέβουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  10:19:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα με θεωρήσετε πολύ αγενή αν γράψω "Get a life"?
Ειλικρινά, γιατί ασχολείστε με ανθρώπους (προφανώς βαθιά συμπλεγματικούςΟ που κλέβουν σε Μαραθώνιο;
Τον Φουκουσίμα εσείς τον κάνατε διασημότητα και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι μας διαβάζει και το απολαμβάνει! (όπως και τα δυο κοριτσάκια σε μια κλασική...)
Don't feed the trolls και μην χαρίζετε διασημότητα σε όσους δεν την αξίζουν.
(Θυμίζω μια παγκόσμια αλήθεια της ζωής: "There is no such thing as bad publicity" )
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  11:49:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αμάν @Rigelian. Τόσα χρόνια το ίδιο βιολί. Αν οι άλλοι λένε Α, μετά από λίγο πετάγεσαι και λες Ω. Μονίμως. Get a life!

Ας εξηγήσουμε πάλι γιατί πρέπει να κατακρίνουμε όσους κλέβουν, για όλους εκείνους που δε θέλουν να καταλάβουν (γιατί η συζήτηση τραβάει χρόνια).

Με χρόνο 2 ώρες και 50 δευτερόλεπτα, ο Χαβιέ Πέρεζ (ή Πέρεθ, αν είναι Μαδριλένος) πιάνει πολύ χαλαρά το όριο για τη Βοστώνη. Κάποιος άλλος, που του βγήκε το λάδι για να πιάσει το όριο, θα τον απορρίψουν και θα πάρουν το Χαβιέ. Αν ο Χαβιέ ήταν Έλληνας, με 2:50 θα έμπαινε στις 100 καλύτερες ελληνικές επιδόσεις της χρονιάς και κάποιος άλλος θα έμενε έξω. Ο χρόνος του Χαβιέ δεν είναι αστείος: με 2 ώρες και 50 λεπτά, μπορεί να περηφανεύεται πως έτρεξε το μαραθώνιο της Αθήνας 8 λεπτά πιο γρήγορα από τον πρώτο ολυμπιονίκη μαραθωνοδρόμο, τον Σπύρο Λούη, όταν όμως η πραγματικότητα είναι πως δεν είναι καν σε θέση να τερματίσει απλά τη διαδρομή.

Τέλος, για τον Φουκουσίμα, αν δε με απατά η μνήμη μου, στο σύλλογο της πόλης του, που δεν τον είχαν πάρει είδηση, τον είχαν σε μεγάλη εκτίμηση. Τώρα, για το τι γίνεται μέσα στο μυαλό του Φουκουσίμα όταν μας διαβάζει, δε μπορώ να είμαι σίγουρος, κανείς δε μπορεί. Είναι εντελώς μυστήριο το πώς δουλεύουν τα σαλεμένα μυαλά.

Edited by - Bloom on 12/11/2018 12:00:03
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  12:36:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by filipp

Στη θέση 232 βλέπουμε τον BARAKO MILTIADI να ξεκινά απο το 30ο χλμ και κάνοντας μόνο 12 χλμ να τερματίζει σε χρόνο 3.06.14 ....!!!




Απορία: πες οτι αυτος αποφάσισε οτι δε θα τρέξει μαραθωνιο και ειπε θελω να ζήσω τη γιορτή ή, δε θέλ να ζήσω τη γιορτή αλλά θέλω να κανω ενα 12αρι. Παήσε στον τάπητα του 30 και έπιασε το τσιπάκι. Στους προηγούμενους τάπητος,οκ, φαινεται ότι δεν εχει περάσει. Η ερωώτηςή μου είναι, πως γίνεται να βγαίνει τελικός χρόνος; Είναι μήπως αυτοματοποιημένο το σύστημα απο το gun shot και άρα βγάζει τελικό χρόνο;


Πάντως μπορεί κάποιος να μην έχει πρόθεση να κλέψει. Απλά για χ, ψ λόγους να μην μπορεί να τρέξει μαραθώνιο (τραυματισμός, ελλειπή προετοιμαςία) και να πει θα μπω να κανω τα τελευταία 10χλμ διοτι θέλω να το ζήσω. Και το συστημα να καταγράφει ότι καταγράφει και εμεις να νομίζουμε οτι έκλεψε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  12:45:09  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν δεν κάνω λάθος, μετά τα προσωρινά αποτελέσματα, όσοι εμφανίζονται δίχως κάποιο πέρασμα, ΄΄πετιώνται έξω΄΄!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  13:04:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Πάντως μπορεί κάποιος να μην έχει πρόθεση να κλέψει. Απλά για χ, ψ λόγους να μην μπορεί να τρέξει μαραθώνιο (τραυματισμός, ελλειπή προετοιμαςία) και να πει θα μπω να κανω τα τελευταία 10χλμ διοτι θέλω να το ζήσω. Και το συστημα να καταγράφει ότι καταγράφει και εμεις να νομίζουμε οτι έκλεψε.



Κοίτα Αλεξάνδρα, κι αυτό δεν είναι σωστό και δε νομίζω πως σκέφτεται κανείς τόσο καλοπροαίρετα, σαν άγιος. Έχω τρέξει δύο μαραθωνίους απροετοίμαστος, λόγω τραυματισμού. Κατέβηκα μόνο επειδή είχα πληρώσει τη συμμετοχή. Δε στάθηκα όμως στο 30, αλλά στην εκκίνηση. Και προσπάθησα να βγάλω τη διαδρομή με όση αξιοπρέπεια επέτρεπε η ελλιπής μου προπόνηση και πέρασα όλους τους τάπητες. Η ιδέα να πήγαινα να εκκινήσω από το 30 ποτέ δεν πέρασε από το μυαλό μου.

Εξάλλου, αν κάποιος ήθελε απλά να νιώσει τον τερματισμό, μπορούσε να έχει τη διακριτικότητα να μη μπει τόσο νωρίς ώστε να τερματίσει στις 3 ώρες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  13:07:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Αν δεν κάνω λάθος, μετά τα προσωρινά αποτελέσματα, όσοι εμφανίζονται δίχως κάποιο πέρασμα, ΄΄πετιώνται έξω΄΄!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015



Πράγματι, σε όλες τις σοβαρές διοργανώσεις όσοι χάσαν τάπητες διαγράφονται από τα τελικά αποτελέσματα. Προλαβαίνουν όμως να ανεβάσουν την "επιτυχία" τους στς σελίδες τους στο φβ (όπως ο "Άραβας" Φουκουσίμα) και πάντα θα έχουν να δείξουν το μετάλλιο που τσίμπησαν στον τερματισμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotfireman
Forum-Runner

Greece


160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  13:50:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγω επειδη θα τρεξω σε αλλον μαραθωνιο σε 3 βδομαδες,χθες ειχα το τελευταιο μου long 32αρι
Επειδη ζηλευα και στεναχωριομουν που δεν θα τρεξω Αθηνα και για λογους ευκολιας επισης,αποφασισα να το κανω στον Αυθεντικο
Εκανα την εγγραφη μου,πηρα το νουμερακι μου και πηγα στο 10ο χλμ και εκανα το 32αρι μου με τροφοδοσια και τον κοσμο να με βοηθαει να περασει πιο ευχαριστα
Πριν ξεκινησω, εξυσα το bib απο το νουμερο,ωστε να μην βαραω στους ταπητες και στο τελος δεν πηρα μεταλλιο,αφου δεν ετρεξα ολον τον αγωνα
Τις παροχες τις πηρα ολες αφου ειχα κανονικα συμμετοχη και τις ειχα πληρωσει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  13:54:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sotfireman

Εγω επειδη θα τρεξω σε αλλον μαραθωνιο σε 3 βδομαδες,χθες ειχα το τελευταιο μου long 32αρι
Επειδη ζηλευα και στεναχωριομουν που δεν θα τρεξω Αθηνα και για λογους ευκολιας επισης,αποφασισα να το κανω στον Αυθεντικο
Εκανα την εγγραφη μου,πηρα το νουμερακι μου και πηγα στο 10ο χλμ και εκανα το 32αρι μου με τροφοδοσια και τον κοσμο να με βοηθαει να περασει πιο ευχαριστα
Πριν ξεκινησω, εξυσα το bib απο το νουμερο,ωστε να μην βαραω στους ταπητες και στο τελος δεν πηρα μεταλλιο,αφου δεν ετρεξα ολον τον αγωνα
Τις παροχες τις πηρα ολες αφου ειχα κανονικα συμμετοχη και τις ειχα πληρωσει



Αυτό είναι μια απολύτως τίμια συμπεριφορά. Όποιος δε θέλει να κλέψει λειτουργεί ξεκάθαρα και χωρίς αμφισημίες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  14:14:08  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sotfireman

Εγω επειδη θα τρεξω σε αλλον μαραθωνιο σε 3 βδομαδες,χθες ειχα το τελευταιο μου long 32αρι
Επειδη ζηλευα και στεναχωριομουν που δεν θα τρεξω Αθηνα και για λογους ευκολιας επισης,αποφασισα να το κανω στον Αυθεντικο
Εκανα την εγγραφη μου,πηρα το νουμερακι μου και πηγα στο 10ο χλμ και εκανα το 32αρι μου με τροφοδοσια και τον κοσμο να με βοηθαει να περασει πιο ευχαριστα
Πριν ξεκινησω, εξυσα το bib απο το νουμερο,ωστε να μην βαραω στους ταπητες και στο τελος δεν πηρα μεταλλιο,αφου δεν ετρεξα ολον τον αγωνα
Τις παροχες τις πηρα ολες αφου ειχα κανονικα συμμετοχη και τις ειχα πληρωσει




Εκανες που έκανες τα 30, τα 12 σε προβλημάτισαν;;;
ας τα έκανες μωρε, και ότι ήθελε ας γινόταν σε 3 εβδομάδες!
Κρίμα, θα πιστωνόσουνα άλλη μία ΄΄Κλασσική΄΄!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  14:34:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ας τα έκανες τα άλλα περπατώντας βρε αδερφέ. Θα έκανες 2 ώρες περίπου κανονικό περπάτημα 10-12 χλμ. Και εκεί που το long run σου θα ήταν 3 ώρες πχ, θα έκανες συνολικά 5-6 ώρες.

Anyway αφού έτσι σε διευκόλυνε... προσωπική σου επιλογή και σεβαστή.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  16:27:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Bloom

Αμάν @Rigelian. Τόσα χρόνια το ίδιο βιολί. Αν οι άλλοι λένε Α, μετά από λίγο πετάγεσαι και λες Ω. Μονίμως. Get a life!

Ας εξηγήσουμε πάλι γιατί πρέπει να κατακρίνουμε όσους κλέβουν, για όλους εκείνους που δε θέλουν να καταλάβουν (γιατί η συζήτηση τραβάει χρόνια).

Με χρόνο 2 ώρες και 50 δευτερόλεπτα, ο Χαβιέ Πέρεζ (ή Πέρεθ, αν είναι Μαδριλένος) πιάνει πολύ χαλαρά το όριο για τη Βοστώνη. Κάποιος άλλος, που του βγήκε το λάδι για να πιάσει το όριο, θα τον απορρίψουν και θα πάρουν το Χαβιέ. Αν ο Χαβιέ ήταν Έλληνας, με 2:50 θα έμπαινε στις 100 καλύτερες ελληνικές επιδόσεις της χρονιάς και κάποιος άλλος θα έμενε έξω. Ο χρόνος του Χαβιέ δεν είναι αστείος: με 2 ώρες και 50 λεπτά, μπορεί να περηφανεύεται πως έτρεξε το μαραθώνιο της Αθήνας 8 λεπτά πιο γρήγορα από τον πρώτο ολυμπιονίκη μαραθωνοδρόμο, τον Σπύρο Λούη, όταν όμως η πραγματικότητα είναι πως δεν είναι καν σε θέση να τερματίσει απλά τη διαδρομή.

Τέλος, για τον Φουκουσίμα, αν δε με απατά η μνήμη μου, στο σύλλογο της πόλης του, που δεν τον είχαν πάρει είδηση, τον είχαν σε μεγάλη εκτίμηση. Τώρα, για το τι γίνεται μέσα στο μυαλό του Φουκουσίμα όταν μας διαβάζει, δε μπορώ να είμαι σίγουρος, κανείς δε μπορεί. Είναι εντελώς μυστήριο το πώς δουλεύουν τα σαλεμένα μυαλά.



Πάλι τα ίδια!
Να βγει ο Δούρος και ο filipp στα τηλέφωνα!
Τι τρελλαίνεστε; Ήδη το 6588 δεν υπάρχει στα αποτελέσματα, ούτε κανένας XAVIER PEREZ!
Δεν μπορείτε να περιμένετε λίγο μέχρι τα οριστικά, πρέπει να βγείτε με το αστυνομικό σας δαιμόνιο να δείξετε τι;

Λίγες μέρες και μετά αν θεωρείτε ότι κάποιος έκλεψε, να κάνετε ένσταση όπως πρέπει!

Συμφωνώ και με την Αλεξάνδρα!

Εξαιρετική η προσέγγιση του sotfireman!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  16:29:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ούτε BARAKO MILTIADI υπάρχει!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000