Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Σαλταδόροι ...Μαραθωνίου 2018
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 5

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  18:35:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και τι σημαίνει αυτό το τελευταίο @Rigelian;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  19:57:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ότι το είδαν οι διοργανωτές και τους ακύρωσαν!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  20:12:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Nαι, εννοείται. Όμως, πώς αυτό αποδεικνύει τη δική σου θέση ότι δεν πρέπει να μιλά κανείς παρά μόνο αν καταθέσει μήνυση στον Εισαγγελέα Πρωτοδικών;

Edited by - Bloom on 12/11/2018 21:25:36
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  20:16:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Bloom

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Πάντως μπορεί κάποιος να μην έχει πρόθεση να κλέψει. Απλά για χ, ψ λόγους να μην μπορεί να τρέξει μαραθώνιο (τραυματισμός, ελλειπή προετοιμαςία) και να πει θα μπω να κανω τα τελευταία 10χλμ διοτι θέλω να το ζήσω. Και το συστημα να καταγράφει ότι καταγράφει και εμεις να νομίζουμε οτι έκλεψε.



Κοίτα Αλεξάνδρα, κι αυτό δεν είναι σωστό και δε νομίζω πως σκέφτεται κανείς τόσο καλοπροαίρετα, σαν άγιος. Έχω τρέξει δύο μαραθωνίους απροετοίμαστος, λόγω τραυματισμού. Κατέβηκα μόνο επειδή είχα πληρώσει τη συμμετοχή. Δε στάθηκα όμως στο 30, αλλά στην εκκίνηση. Και προσπάθησα να βγάλω τη διαδρομή με όση αξιοπρέπεια επέτρεπε η ελλιπής μου προπόνηση και πέρασα όλους τους τάπητες. Η ιδέα να πήγαινα να εκκινήσω από το 30 ποτέ δεν πέρασε από το μυαλό μου.

Εξάλλου, αν κάποιος ήθελε απλά να νιώσει τον τερματισμό, μπορούσε να έχει τη διακριτικότητα να μη μπει τόσο νωρίς ώστε να τερματίσει στις 3 ώρες.




Αυτο που έκανες εσύ είναι τελείως δαφορετικό.Πες οτι κάποιος δε θέλει να πάει να ταλαιπωρηθεί απροπονήτος στα 42. Εγώ λέω ότι ο οποιοςδήποτε μπορεί να πει πάω να νιώσω τον παλμό, κάνοντας 10. Ε, τώρα, αν πάει να μπει στο στάδιο στις 11:30, είναι βλάκας!

Το 2011 με περίμενε ένας φίλος στο 30 για να μου κάνει τον λαγό (αποδείχτηκε ότι εγώ ήμουν σε τέλεια κατάσταση και αυτός απροπόνητος, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία). Μας έβλεπαν κοινοί φίλοι και μας ενθάρρυναν.Ή, δικοί του φίλοι και του έλεγαν μπράβο. Θυμάμαι αισθανόταν άσχημα-τουλάχιστον απέναντι μου. Μου είπε μαζι με τον βασιλικό ποτίζεται και η γλάστρα. Είχα σκεφτεί τότε ότι δεν έχει καμία αξία να τρεχεις στη διαδρομή αν δεν την κάνεις ολόκληρη.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2018 :  05:02:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το ξεσκαρταρισμα γινεται στα οριστικα...ειρηνη ημιν...

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2018 :  10:02:51  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δυστυχώς αυτό υπάρχει παντού, σε όλα τα αθλήματα! Στην κολύμβηση υπάρχουν άτομα που στρίβουν πριν τις σημαδούρες, στην ποδηλασία τους τραβάνε φίλοι με αυτοκίνητο στις ανηφόρες..είναι οι ίδιοι που μεταφέρουν αυτές τις συμπεριφορές και στην καθημερινή τους ζωή..Ας κοιτάξουμε τι μπορεί να κάνει καλά και σωστά ο καθένας μας για τις επόμενες γενιές. Μπράβο στους νέους πρωταθλητές Γκελαούζο και Πετρουλάκη.

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2018 :  15:53:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Bloom

Nαι, εννοείται. Όμως, πώς αυτό αποδεικνύει τη δική σου θέση ότι δεν πρέπει να μιλά κανείς παρά μόνο αν καταθέσει μήνυση στον Εισαγγελέα Πρωτοδικών;



Δεν θέλεις να καταλάβεις ενίοτε! Θα έρθω εκεί να σε κάνω άνθρωπο αλλά θα πρέπει να με πας να φάω το καλύτερο κοντοσούβλι μετά!

Επειδή δεν βλέπω να ανεβαίνω σύντομα, ας τα κάνω 50ράκια:

Όλοι πρέπει να μιλάμε, όλοι έχουμε συμφέρον να μην κλέβουν στους αγώνες, η διοργάνωση ακόμα περισσότερο για τη σοβαρότητα και την αξιοπιστία της.

Τα αποτελέσματα δεν είναι οριστικά, στο λένε και το ξέρεις ότι σε 10 μερες θα βγουν τα πριστικά για να ελεγχθούν εξονυχιστικά τα πάντα, ανθρωποώρες, λογισμικά, ενστάσεις κτλ. Κάθε "παράξενο" πέρασμα τσεκάρεται, ακόμα και με φωτό.

Όταν βγαίνει ο filipp πριν καν αλέκτωρ σκεφθεί λαλήσαι, (ΜΙΑ μέρα μετά, ούτε καν 24 ώρες μετά τη λήξη του αγώνα) και γράφει διάφορα, θα το στηλιτεύσω! Όχι γιατί έχει άδικο επί της ουσίας, αλλά διότι

1. Περίμενε βρε αδερφέ! Περίμενε τους ανθρώπους της διοργάνωσης να κάνουν τη δουλειά τους, έχει αποδειχθεί ότι την κάνουν πολύ καλά!

2. Όταν βγουν τα οριστικά και έχεις ακόμα υπόνοιες έως σιγουριά για κάποιον, είναι πολύ πιο σωστό και αποτελεσματικό να στείλεις email στη διοργάνωση.

Επίσης, γενικά, να αποφεύγουμε να κρίνουμε προθέσεις, ποτέ δεν ξέρουμε τι μπορεί να κουβαλάει κάποιος στην ψυχή του...

Edited by - Rigelian on 15/11/2018 15:57:27
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2018 :  16:02:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εντύπωση έκανε πάντως το στατιστικό του RN σύμφωνα με το οποίο περί το 1,3-1,7 (περίπου 200 άτομα) ακυρώνεται τα τελευταία 3 χρόνια στον ΚΜΑ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2018 :  16:22:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λογικό!
Πχ, για δείτε τις θέσεις 158 και 159 γενικής, ταυτόσημα περάσματα όλα, διαφορετικά blocks, μόνο ένας υπάρχει στις φωτό!
(ε, μα, δεν άντεξα!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikkapen
Advanced Forum-Runner



215 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2018 :  18:41:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
παιδια ειναι δυσκολο να κλεψει καποιος.Στην Καθημερινη πριν 1-2 χρονια μετα τον Μαραθωνιο ειχα διαβασει οτι η εταιρια του Πολια σαρωνει εξονυχιστικα 1 προς 1 τα αποτελεσματα του Μαραθωνιου και αν βρει παρατυπια,αμεσω ς ακυρωνει τον δρομεα

Τρεχω αρα υπαρχω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2018 :  21:02:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Λογικό!
Πχ, για δείτε τις θέσεις 158 και 159 γενικής, ταυτόσημα περάσματα όλα, διαφορετικά blocks, μόνο ένας υπάρχει στις φωτό!
(ε, μα, δεν άντεξα!)




Φωτο που; Εγω, ας πούμε, δεν εχω στον τερματισμό. Άλλες χρονιές δεν ειχα στη διαδρομη.
Και οκ, διαφορετικού μπλοκ. Πιθανόν ξεκίνησαν μαζί τα φιλαράκια.
Δεν μου λεει κατι το εύρημα σου μικρέ Πουαρώ. 😂
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2018 :  21:40:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φωτο στο Μάραθον-φωτος. Ο ένας υπάρχει και παντού εμφανίζεται μόνος του, ο άλλος όχι. Τα περάσματα είναι όλα ταυτόσημα στο δευτερόλεπτο και η εκκίνηση γίνεται από το μπροστινό μπλοκ! Δες την ώρα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

doctorinjury
Forum-Runner

175 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2018 :  13:41:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπημένο θέμα

Aπό τα ωραία που μού έχουν, κατά καιρούς, διηγηθεί:

1) Σε επαρχιακό αγώνα, ο δρομέας να φοράει τρία τσιπάκια και να τρελαίνεται ο χρονομετρητής. Έπρεπε, βλέπεις, να <<τερματίσουν>> ο Δ/της και Υπ/της του οικείου αστυνομικού τμήματος...Θα πήρανε και τιμητική, υποθέτω .
2) Δρομέας φορά δύο τσιπάκια καθώς δίνει άλλοθι σε φίλο (ή φίλη) που χρειάζεται 2-3 ώρες (μόνο) για...εξωγηπεδικές ασχολίες.

Η αλήθεια είναι ότι, όπως είναι τώρα πια οι ενδιάμεσες χρονομετρήσεις του ΚΜΑ, δε μπορεί κάποιος να κλέψει χωρίς να γίνει αντιληπτός. Αν λείπουν δύο συνεχόμενα ενδιάμεσα περάσματα, αυτομάτως θα εξετασθεί αν ο υπόλοιπος αγώνας του παρουσιάζει ανωμαλίες ρυθμού. Συμβαίνει πάντως να λείπει ένα πέρασμα (πχ. της Πετρουλάκη στο 10ο, αν δεν κάνω λάθος).
Επειδή πάντως το τρέξιμο κατά βάση είναι μαθηματικά και βιολογία, έχουν-και μάλιστα πολύ πρόσφατα-υπάρξει και πολύ τρανταχτά περιστατικά με αθλήτρια (χάνουν οι λέξεις το νόημα τους) η οποία επανειλημμένως κλέβει σε αγώνες βουνού, τόσο με την ανοχή των διοργανώσεων όσο και με τη σύμπραξη κάποιων κυρίων. Έχει καταντήσει γελοίο να φοβούνται οι έντιμοι μη μπλέξουν με τον οχετό...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2018 :  14:42:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by doctorinjury

Αγαπημένο θέμα

Aπό τα ωραία που μού έχουν, κατά καιρούς, διηγηθεί:

1) Σε επαρχιακό αγώνα, ο δρομέας να φοράει τρία τσιπάκια και να τρελαίνεται ο χρονομετρητής. Έπρεπε, βλέπεις, να <<τερματίσουν>> ο Δ/της και Υπ/της του οικείου αστυνομικού τμήματος...Θα πήρανε και τιμητική, υποθέτω .
2) Δρομέας φορά δύο τσιπάκια καθώς δίνει άλλοθι σε φίλο (ή φίλη) που χρειάζεται 2-3 ώρες (μόνο) για...εξωγηπεδικές ασχολίες.

Η αλήθεια είναι ότι, όπως είναι τώρα πια οι ενδιάμεσες χρονομετρήσεις του ΚΜΑ, δε μπορεί κάποιος να κλέψει χωρίς να γίνει αντιληπτός. Αν λείπουν δύο συνεχόμενα ενδιάμεσα περάσματα, αυτομάτως θα εξετασθεί αν ο υπόλοιπος αγώνας του παρουσιάζει ανωμαλίες ρυθμού. Συμβαίνει πάντως να λείπει ένα πέρασμα (πχ. της Πετρουλάκη στο 10ο, αν δεν κάνω λάθος).
Επειδή πάντως το τρέξιμο κατά βάση είναι μαθηματικά και βιολογία, έχουν-και μάλιστα πολύ πρόσφατα-υπάρξει και πολύ τρανταχτά περιστατικά με αθλήτρια (χάνουν οι λέξεις το νόημα τους) η οποία επανειλημμένως κλέβει σε αγώνες βουνού, τόσο με την ανοχή των διοργανώσεων όσο και με τη σύμπραξη κάποιων κυρίων. Έχει καταντήσει γελοίο να φοβούνται οι έντιμοι μη μπλέξουν με τον οχετό...



Respect στο 2!

Σκεφτείτε τι γίνοταν πιο παλιά, χωρίς φωτογραφίες...

Ακόμα πιο παλιά θα μπορούσες να ήσουν πρώτος, να μπεις στο Καλλιμάρμαρο να σου πούνε "Συγχαρητήρια, είσαι δεύτερος", να ξέρεις ότι δεν σε πέρασε κανένας αλλά να σε πιέζουν να το δεχτείς...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2018 :  14:42:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μεγάλος προβληματισμός στην κορυφή "Επιδόσεις" του γνωστού βουνού "Τρέξιμο". Στις παρυφές του, στην περιοχή "Απλά Αθλούμαι" τέτοιες σκέψεις δεν υπάρχουν. Καλώς η κακώς αυτό το όμορφο βουνό "Τρέξιμο" βρίσκεται στα σύνορα δύο χωρών, της "Απόλαυσης" και της "Ψύχωσης".

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000