Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Σαλταδόροι ...Μαραθωνίου 2018
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 5

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2018 :  14:44:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κι εδώ συμφωνώ με τον Βασίλη!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2018 :  15:29:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Μεγάλος προβληματισμός στην κορυφή "Επιδόσεις" του γνωστού βουνού "Τρέξιμο". Στις παρυφές του, στην περιοχή "Απλά Αθλούμαι" τέτοιες σκέψεις δεν υπάρχουν. Καλώς η κακώς αυτό το όμορφο βουνό "Τρέξιμο" βρίσκεται στα σύνορα δύο χωρών, της "Απόλαυσης" και της "Ψύχωσης".

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.




Παιδιά, αυτό που περιγράφεται(ε) εδώ δεν είναι ψύχωση. Θεωρώ εαυτόν πέραν του δέοντος "ψυχαναγκαστάκια", αλλά το να κλέψω would never be an option. Ίσα ίσα, τρέχοντας ανάποδα στη φορά της σύμβασης σε ένα γήπεδο, θα βάλω το ρολόι στο χέρι που βρίσκεται εσωτερικά για να με κλέβει παρά να κλέβει υπέρ μου. Και νομίζω πως οι περισσότεροι εκ των "ψυχωτικών" εδώ μέσα (και εκεί έξω) κάπως έτσι λειτουργούν. Είναι (είμαστε) ψυχωτικοί με το να το καταφέρουμε (το όποιο), όχι με το απλά να γίνει με τον όποιο (δόλιο) τρόπο. Έτσι, δε "μετράει".

Και εδώ είναι πραγματικά η δικιά μου απορία. Ποια ικανοποίηση αντλούν αυτοί οι άνθρωποι από ένα τέτοιο "κατόρθωμα"; Ειδικά όσο περιοριζόμαστε σε αυτό που ονομάζουμε μαζικός/λαϊκός/ερασιτεχνικός αθλητισμός. ΟΚ, για τους ελίτ, χωρίς αυτό να καθαγιάζει τις όποιες πρακτικές, ζούνε από αυτό και ίσως (εξ)αναγκάζονται να κάνουν ως part of the job πράγματα που σε διαφορετική περίπτωση θα απέρριπταν. Οι άλλοι, τι;

Είναι, βέβαια, και αυτές οι καταραμένες φωτογραφίες στα social που έχουν γεμίσει ένα κάρο δραστηριότητες (άρα και τον αγωνιστικό ερασιτεχνικό αθλητισμό) με αλεξιπτωτιστές, οπότε λογικό είναι να αρχίσουν να ενδημούν σε μεγαλύτερο βαθμό τέτοια φαινόμενα.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2018 :  16:28:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
"Και εδώ είναι πραγματικά η δικιά μου απορία. Ποια ικανοποίηση αντλούν αυτοί οι άνθρωποι από ένα τέτοιο "κατόρθωμα";"

Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2018 :  16:59:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πραγματικά, ρε παιδί μου, τι ικανοποίηση παίρνουν με το να λένε ότι τερμάτισαν μαραθώνιο ενώ ήταν στου Ξαπλόπουλου;


Μια στο ινστγραμ έβαλε φώτο και γράφει "athens marathon 2018". Αρχίζουν από κάτω τα είσαι φοβερή, είσαι μέσα σε όλα, μπράβο ρε θηρίο. Βλέπω τον αριθμό της ότι δεν ήταν του μαραθωνίου. Λέω για να δω, 5 ή 10 έτρεξε; έτρεξε τα 5 σε 40 λεπτά. Για fit γυναίκα, που πράγματι είναι (κάνει και kick boxing και έχει αθλητικό σώμα), ε, δεν το λές και "επιτυχία".


Πάντως Regilian εγώ δεν έχω φώτος από τον τερματισμό. Δε ξέρω αν οι φωτογραφίες είναι ένδειξη ότι κάποιος δεν έτρεξε. Έχω στα μισά της διαδρομής αλλά θα μπορούσα και να μην είχα. Μου είπε ένας φίλος ότι μπορεί να προσθέσουν φώτος κάποια στιγμή. Το κοιτάζω αλλά τίποτα. Πάντως όταν έτρεχα μέσα στο στάδιο, είδα τον φωτογράφο που πλησίαζα να κατεβάζει την μηχανή του. Είπα, οκ, τόσους έχει, κάποιος θα με βγάλει. Αμ δε!




Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2018 :  17:09:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA


Πάντως Regilian εγώ δεν έχω φώτος από τον τερματισμό. Δε ξέρω αν οι φωτογραφίες είναι ένδειξη ότι κάποιος δεν έτρεξε. Έχω στα μισά της διαδρομής αλλά θα μπορούσα και να μην είχα. Μου είπε ένας φίλος ότι μπορεί να προσθέσουν φώτος κάποια στιγμή. Το κοιτάζω αλλά τίποτα. Πάντως όταν έτρεχα μέσα στο στάδιο, είδα τον φωτογράφο που πλησίαζα να κατεβάζει την μηχανή του. Είπα, οκ, τόσους έχει, κάποιος θα με βγάλει. Αμ δε!



Εσύ στο μάραθον φώτος έχεις φώτος!

Επίσης ο άλλος που έχει (πολλές) φωτο, δεν έχει ποτέ και πουθενά κανέναν άλλον δίπλα του!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2018 :  17:54:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by ALEXANDRA


Πάντως Regilian εγώ δεν έχω φώτος από τον τερματισμό. Δε ξέρω αν οι φωτογραφίες είναι ένδειξη ότι κάποιος δεν έτρεξε. Έχω στα μισά της διαδρομής αλλά θα μπορούσα και να μην είχα. Μου είπε ένας φίλος ότι μπορεί να προσθέσουν φώτος κάποια στιγμή. Το κοιτάζω αλλά τίποτα. Πάντως όταν έτρεχα μέσα στο στάδιο, είδα τον φωτογράφο που πλησίαζα να κατεβάζει την μηχανή του. Είπα, οκ, τόσους έχει, κάποιος θα με βγάλει. Αμ δε!



Εσύ στο μάραθον φώτος έχεις φώτος!

Επίσης ο άλλος που έχει (πολλές) φωτο, δεν έχει ποτέ και πουθενά κανέναν άλλον δίπλα του!!!



Δεν με διαβάζεις με τη δέουσα προσοχή. Δεν έχω από τον τερματισμό-μπαίνοντας στο στάδιο.Έχω στα μισά της διαδρομής.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2018 :  18:35:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ριφ Ραφ
προς Θεού δεν τσουβαλιάζω τα πάντα ούτε εναντιώνομαι σε κάτι όμως στο κράτος της "Απόλαυσης" δεν μπορεί να υπάρχει θέμα κλεψίματος, αντίθετα στη χώρα της "Ψύχωσης" μπορούν τα συναισθήματα να "μπερδευτούν" ειδικά όταν φτάνεις στην κορυφή "Επιδόσεις". Μην ξεχνάμε και ένα εύκολο μονοπάτι για την κορυφή που διαβαίνουν μερικοί(ή αρκετοί;) και λέγεται "Αναβολικό μονοπάτι" χωρίς αυτό να σημαίνει ότι υπολείπονται προπονητικά.
Φυσικά και πολύ καλά κάνουν οι καλοί "ψυχωτικοί"!!!!!!!!!!!!!!! Μαζί τους είμαι!!!!!!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2018 :  19:51:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αυτό που λέει ο @Rigelian, πως κάποιος φόρεσε δύο Bibs συμβαίνει. Το κάνει φίλος μου, για να τερματίζει και ο αδερφός του. Του τα χώνω κάθε χρονιά για αυτή τη συμπεριφορά και κάθε χρονιά με γράφει και το ξανακάνει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2018 :  20:24:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
" για να τερματίζει και ο αδερφός του"

Κι εγω ξερω οτι το εκανε καποιος φέτος-αδέρφια. Ο ενας δεν εκανε την προετοιμασία κ ειπε να μπει να τρέξει απο το 30 (μετα εκανε έκπτωση και απόφασησε να μπει στο 32). Βασικα δεν ηταν στο πλάνο να παρει ο αλλος και τα 2 bibs. Ο "λουφαδόρος" θα φόραγε το δικό του bib στο 32 για να μπορεσει να μπει στο στάδιο. "Προέκυψε" να παρει τα 2 νούμερα ο αδερφός του.

Παντως και τα 2 αδέρφια έχουν τρέξει κάπου 8 -9 μαραθωνίους. Και δεν τερμάτισαν στις 3 ώρες αλλα πολυ πιο μετα (οσο κανουν συνήθως).

Μέχρι εκει "καλώς". Ηθελε να ζήσει την γιορτή. Προσωπικά δεν θα το εκανα διοτι θα αισθανόμουν οτι δεν ειμαι μέρος της γιορτής. Αυτο που εμενα ενόχλησε ειναι οι φωτος στα social media. Και του ειπα....

Ο "αλλος" πρόπερσυ (κάποιοι θα θυμούνται) ειχε εγκαταλείψει, ειχε δωσει το bib του, τον πήγαν στην Αθήνα με τη σκούπα, ομως πηγε και πηρε το μετάλλιο διοτι "το δικαιούταν εφόσον ειχε πληρωςει".Εχει μια λογική, δε λεω...

Κι εμενα ηταν ο 10ος μου μαραθώνιος, δεν ήξερα αν θα τερματίσω, "έπρεπε" να τερματίσω και το μετάλλιο το έδωσα στην ξαδέρφη μου που έχασε τον πατέρα της ακριβώς πριν 1 εβδομαδα....(διοτι ο θειος μου ηταν fan του μαραθωνίου).

Αβυσσος η ψυχή του καθενός.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

akamatos
Forum-Runner

58 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2018 :  19:19:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κώστα (Rigelian), πάντως μη νομίζεις πως οι διοργανώσεις κάνουν πάντα τόσο αποτελεσματικά αυτή τη δουλειά που λες (να διαγράφουν ξεκάθαρα "άκυρους" τερματίσαντες). Στον τελευταίο μαραθώνιο της Θεσσαλονίκης, υπάρχει άνθρωπος που έχει τερματίσει κάτω από 3 ώρες (μπήκε και στη σχετική λίστα του σάιτ εδώ μάλιστα - είναι ακόμα μέσα) κι έχει εμφάνιση μόνο στον τάπητα του τερματισμού. Στον οποίο τερματισμό είναι ατσαλάκωτος με ταρταρούγα γυαλί για καφετέρια, , μαλλί μοιρογνωμόνιο, μακριά φορμίτσα από κάτω, όλο ανετίλα, κύριος λέμε (υπάρχει φωτογραφικό υλικό) - πολύ γέλιο! Τι να κάνουμε μ' αυτόν λες; :-)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2018 :  19:02:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Πραγματικά, ρε παιδί μου, τι ικανοποίηση παίρνουν με το να λένε ότι τερμάτισαν μαραθώνιο ενώ ήταν στου Ξαπλόπουλου;


Μια στο ινστγραμ έβαλε φώτο και γράφει "athens marathon 2018". Αρχίζουν από κάτω τα είσαι φοβερή, είσαι μέσα σε όλα, μπράβο ρε θηρίο. Βλέπω τον αριθμό της ότι δεν ήταν του μαραθωνίου. Λέω για να δω, 5 ή 10 έτρεξε; έτρεξε τα 5 σε 40 λεπτά. Για fit γυναίκα, που πράγματι είναι (κάνει και kick boxing και έχει αθλητικό σώμα), ε, δεν το λές και "επιτυχία".


Πάντως Regilian εγώ δεν έχω φώτος από τον τερματισμό. Δε ξέρω αν οι φωτογραφίες είναι ένδειξη ότι κάποιος δεν έτρεξε. Έχω στα μισά της διαδρομής αλλά θα μπορούσα και να μην είχα. Μου είπε ένας φίλος ότι μπορεί να προσθέσουν φώτος κάποια στιγμή. Το κοιτάζω αλλά τίποτα. Πάντως όταν έτρεχα μέσα στο στάδιο, είδα τον φωτογράφο που πλησίαζα να κατεβάζει την μηχανή του. Είπα, οκ, τόσους έχει, κάποιος θα με βγάλει. Αμ δε!




Για τους διοργανωτές του Hull Marathon είναι. Απέκλεισαν ένα δρομέα επειδή, ενώ είχε όλα τα περασματα, δεν ήταν σε καμία φωτογραφία. 5 χρόνια αποκλεισμό από τον αγώνα του έριξαν (στα μύδια του βέβαια, γιατί δεν του είναι τίποτα να πάει αλλού να γραφτεί, εξάλλου δεν τρέχει, οπότε δεν είναι ότι θα κουραστεί κιόλας,είναι όμως μια αρχή).

Η είδηση είναι σημερινή. Για όσους μας αποκαλούν αγενείς ιεροεξεταστές, αξίζει να διαβάσουν τα σχόλια των Άγγλων δρομέων στα social media.

https://www.runnersworld.co.uk/news/man-banned-from-hull-marathon?utm_content=buffercced1&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

Edited by - Bloom on 19/11/2018 19:04:29
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2018 :  22:53:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
A statement from Hull Marathon read: “the runner appears to have not actually run the race, with evidence only of his presence at chip timing mats and the finish line. The runner’s times also do not reflect other evidence considered, and subsequently they have been disqualfied having made no response to the case.”

Officials were alerted of the case following a tip off from another runner.

Δεν λεει πουθενά οτι δεν ηταν σε καμια φωτογραφία. Βασικά τον κάρφωσε καποιος κ ετσι το πήραν χαμπάρι. Μου φαινεται too much να κάθεται η διοργάνωση κ να ελέγχει φωτος.

Πάντως ποιος ο λόγος να ασχολείται η διοργάνωση με καποιος που κλέβει κα εχει χρονο....4 ώρες.....; Θα έλεγα εχει ενδιαφέρον με τους 500 πρώτους.Μετα, το χάος.....

Δεν ειδα πολύ βρισιμο στα σχόλια.ΟΚ, λενε ποιος ο λόγος να κλέψεις και τι ικανοποίηση παιρνεις για ενα μετάλλιο που δεν εχεις κοπιάσει. Ήπια πράγματα.😂 Εκτος και αν εγω δεν ειδα και αλλού σχόλια.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2018 :  22:56:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
A statement from Hull Marathon read: “the runner appears to have not actually run the race, with evidence only of his presence at chip timing mats and the finish line. The runner’s times also do not reflect other evidence considered, and subsequently they have been disqualfied having made no response to the case.”

Officials were alerted of the case following a tip off from another runner.

Δεν λεει πουθενά οτι δεν ηταν σε καμια φωτογραφία. Βασικά τον κάρφωσε καποιος κ ετσι το πήραν χαμπάρι. Μου φαινεται too much να κάθεται η διοργάνωση κ να ελέγχει φωτος.

Πάντως ποιος ο λόγος να ασχολείται η διοργάνωση με καποιος που κλέβει κα εχει χρονο....4 ώρες.....; Θα έλεγα εχει ενδιαφέρον με τους 500 πρώτους.Μετα, το χάος.....

Δεν ειδα πολύ βρισιμο στα σχόλια.ΟΚ, λενε ποιος ο λόγος να κλέψεις και τι ικανοποίηση παιρνεις για ενα μετάλλιο που δεν εχεις κοπιάσει. Ήπια πράγματα.😂 Εκτος και αν εγω δεν ειδα και αλλού σχόλια.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2018 :  23:16:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA


Πάντως ποιος ο λόγος να ασχολείται η διοργάνωση με καποιος που κλέβει κα εχει χρονο....4 ώρες.....;



Αξιοπιστία διοργάνωσης. Η κλοπή, παντού, πρέπει να έχει ηθική απαξία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2018 :  23:41:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by ALEXANDRA


Πάντως ποιος ο λόγος να ασχολείται η διοργάνωση με καποιος που κλέβει κα εχει χρονο....4 ώρες.....;



Αξιοπιστία διοργάνωσης. Η κλοπή, παντού, πρέπει να έχει ηθική απαξία.



Σωστο αυτο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000