Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Και λίγη... γκρίνια για τον ΑΜΑ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

kostasC
Forum-Runner

Greece
142 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  13:44:01  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kostasC Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ οτι η γκρίνια είναι λιγο υπερβολική, ίσως αν δεν είχαμε και τα άλλα παραδείγματα μαραθωνίων του εξωτερικού να μη τη βλέπαμε και τόσο υπερβολική.
Αλλά το κόστος συμμετοχής είναι τίμιο (αν και υπο προυποθέσεις έπρεπε να είναι δωρεάν), ο χώρος είναι αυτός που είναι λόγο ιστορίας. Αλλιώς θα μπορούσε να γίνει αλλού και με ωραιότερη διαδρομή.

Οργανωτικά πρέπει να αλλάξει αυτό που γίνεται με τις τουαλέτες μέσα στον στίβο. Δεν έχει νόημα να κλείνουν όλο τον στίβο οι ουρές απο τις αναμονές.Ίσως θα έπρεπε να μπουν ανάμεσα στο στίβο και το κάγκελο που είναι τα σκαλιά προς την εκκίνηση. Δηλαδή δίπλα στο συρματόπλεγμα του στίβου προς το υπερυψωμένο τσιμέντο με κατεύθυνση ΒΑ. (Στη μακρόστενη καφέ γραμμή https://www.google.com/maps/@38.1514305,23.96097,129m/data=!3m1!1e3 )

Φέτος θα συνόδευα μια φίλη,οπότε θα πήγαινα αργά. Είδα τη διοργάνωση όπως τη βλέπουν αυτοί των περίπου 5 ωρών.
Δεν είδα κάτι ιδιαίτερο. Είδα άπειρους διασώστες να ψεκάζουν ψυκτικό (που νομίζω οτι δε κάνει δουλειά).

Έμαθα οτι κοπάδι με πρόβατα έκοψε τη ροή... οκ.. τι να κάνει ο διοργανωτής όταν ο τσομπάνης είναι...Τσομπάνης !

Συμφωνώ οτι η expo πρέπει να μεταφερθεί στο Ζάπειο, έστω και με προσωρινά σκέπαστρα. Είναι θέμα πως νιώθεις όλη την εμπειρία... για έναν ξένο κάνει διαφορά. Επιπλέον η εξυπηρέτηση του Φαλήρου απο ΜΜΜ είναι χειρότερη.

Μπανάνα πήρα και δεύτερη, αν ζήταγα θα έπαιρνα και τρίτη. Μπορεί να υπάρχουν περίεργοι εθελοντές.


You better run...run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  13:45:06  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MasBass

quote:
Originally posted by Bloom

Δε φταίει κανείς άλλος από τους Αθηναίους, που πήγαν και νίκησαν τους Πέρσες στο Μαραθώνα. Χάθηκε η διασταύρωση Αλεξάνδρας-Κηφισίας; Ή έστω στο Φάληρο, που οι Πέρσες ήθελαν να κάνουν απόβαση και ο Μιλτιάδης δεν τους άφησε. Ντροπή!



Εντελώς ανεύθυνοι! Καμία σκέψη για τις επόμενες γενιές!



Madrid 2013 | Τokyo 2014 (http://bit.ly/1UwWPZl) | Paris 2015 | Sydney 2015 (http://bit.ly/1X8QoC6) | Seoul 2016 (http://bit.ly/1WDql6a) | Osaka 2016 (http://bit.ly/2gZpwCg) | Hamburg 2017 | Buenos Aires 2017 (http://bit.ly/2BupRHT) | San Francisco 2018 | Brussels 2018 |





χαχαχαχα!!!!ΣΩΡΑΙΟΣ

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Indiana13
Forum-Runner

Greece


54 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  13:59:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν θέλω να σχολιάσω το θέμα,δεν έχω τρέξει τον αγώνα η οποιαδήποτε άλλο μαραθώνιο ασφάλτινο,θα αναφέρω κάτι που μου έκανε εντύπωση στην Κατερίνη!!! Το τρέχω για την Κατερίνη, αγώνας δωρεάν 8χιλ με ηλεκτρική χρονομέτρηση ,μετάλλιο πολύ καλό,και στο τέλος έπαθα πλάκα με αυτά που πρόσφεραν!! ισοτονικό σε ποτήρι, μπανάνα, κρουασάν, σοκοφρετα ,μπάρα δημητριακών ,νερό και μπορεί να ξέχασα και κάτι, πρώτη φορά το είδα σε αγώνα, μπράβο στον Ζευς Πιερία ,τον δήμο Κατερίνης,και την Μητρόπολη
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioma
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  14:17:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κατα τη γνωμη μου πρεπει να πληρωνονται οι αθλητες που τρεχουν στο Μαραθωνιο της Αθηνας,αφου τον τιμουν οι περισσοτεροι με τις ασυλληπτες επιδοσεις τους των 4 ωρων και πανω.Στο τελος δε θα πρεπει να υπαρχει πλουσιοπαραχος μπουφες με γαριδες και σαμπανια.
τουλαχιστον
Οπως λεει και ο bloom πηγαινετε εξω αμα δε σας αρεσει εδω να παρετε νερακι σε ποτηρι και ενα κομματι μπανανας στο τελος (οχι ολοκληρη).Θα εχετε βεβαια πληρωσει τα 3πλασια απο στην Αθηνα
Για να προλαβω τους "εξυπνους"δεν εχω τρεξει το μαραθωνιο της Αθηνας διοτι δε βγαινει το προγραμμα μου,εχω τρεξει ομως καμια 10αρια στο εξωτερικο και ξερω
Οσο για το φιλο που συγκρινει ενα αγωνα 8 χλμ με το 1/20 συμμετοχων του μαραθωνιου με ενα αγωνα 42 χλμ τι να πει κανεις;
Μια προκληση.Μαζευτειτε οσοι θελετε δωρεαν αγωνες,που ποτε βεβαια δεν ειναι δωρεαν διοτι καποιος τους πληρωνει στο τελος και ιδρυστε ενασυλογο που θα διοργανωνει δωρεαν αγωνες
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pns
Forum-Runner

Greece


103 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  14:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
2η συνεχόμενη συμμετοχή μου φέτος και δεν μπορω να πω ότι με δυσαρέστησε κάτι.

κατά τη γνώμη μου καλύτερη τουαλέτα από την ύπαιθρο δεν εχω συναντήσει

Τροφοδοσία μια χαρά αν 2.5χλμ

μπάρες - σοκολατες κοκακολες μπανανες σε σταθμούς. Ισοτονικά σε αρκετους σταθμούς.

στο τελος μπανανα πήρα απο την εθελόντρια και πήρα μία ακόμα την οποία μου πρόσφερε με χαμόγελο.

ψυκτικό και πάγο στον τερματισμό μου έδωσαν απλά ζητώντας τους.

Νομίζω για το μέγεθος των συμμετοχών. ήταν μια χαρά.

run for your life
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2018 :  16:15:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Bloom
Δε φταίει κανείς άλλος από τους Αθηναίους, που πήγαν και νίκησαν τους Πέρσες στο Μαραθώνα. Χάθηκε η διασταύρωση Αλεξάνδρας-Κηφισίας; Ή έστω στο Φάληρο, που οι Πέρσες ήθελαν να κάνουν απόβαση και ο Μιλτιάδης δεν τους άφησε. Ντροπή!



A XA XA XA XA XA XA, με εκνευρίζεις ενίοτε αλλά πολλές φορές συμφωνώ μαζί σου! Πάω να σου απαντήσω στο άλλο θρεντ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kwma
Forum-Runner

110 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2018 :  08:26:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Την ημέρα του μαραθωνίου, κυριολεκτικα νομίζω πως ζω σε αλλη χώρα...
(οργάνωση, ευγενεια, πειθαρχία).
Φυσικά κατα την επιστροφή στο σπίτι, επανερχομαι στην πραγματικότητα.
Μπράβο σε ολους τους εμπλεκομενους, που με σεβονται ως συμμετέχοντα.
και του χρόνου (να μαστε καλά.....)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2018 :  09:55:04  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια σε όσους έτρεξαν κι όσους βοοήθησαν στη διεξαγωγή του αγώνα.Έχω τρέξει 5 φορές την κλασσική από το 2000 και 5 μαραθωνίους εκτός, οι παροχές είναι εξαιρετικές. Αυτό που θα μπορούσε να βελτιωθεί είναι τα μπουκάλια του νερού να είναι όπως στη Βαρκελώνη που είναι αν θυμάμαι καλά 100ml!! Να έχει περισσότερο κόσμο στη διαδρομή κι ακόμη περισσότερο στον τερματισμό! Τέλος, το μετάλιο πρέπει να αλλάζει κάθε χρόνο!!!

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2018 :  13:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Spartiatis

Συγχαρητήρια σε όσους έτρεξαν κι όσους βοοήθησαν στη διεξαγωγή του αγώνα.Έχω τρέξει 5 φορές την κλασσική από το 2000 και 5 μαραθωνίους εκτός, οι παροχές είναι εξαιρετικές. Αυτό που θα μπορούσε να βελτιωθεί είναι τα μπουκάλια του νερού να είναι όπως στη Βαρκελώνη που είναι αν θυμάμαι καλά 100ml!! Να έχει περισσότερο κόσμο στη διαδρομή κι ακόμη περισσότερο στον τερματισμό! Τέλος, το μετάλιο πρέπει να αλλάζει κάθε χρόνο!!!

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.



...όντως το μετάλλιο σηκώνει μια πινελιά αλλαγής!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2018 :  14:04:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και "άδικο" το μετάλλιο του μαραθωνίου να είναι ίδιο με αυτά των 5 και χλμ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2018 :  14:27:37  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν είναι το ίδιο!παρόμοιο είναι, με άλλο φινιρισμα κ λίγο πιο λεπτο!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

georun
Forum-Runner

Greece


198 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2018 :  14:30:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
8oς συνεχομενος κλασσικος.
παρα πολυ καλη διοργανωση.δεν μου λειπει τιποτα καθε φορα που τρεχω.απεναντιας λυπαμαι τα πραγματα που πεταγονται και δεν χρησιμοποιουνται(πχ.το νερο).πλουσιος σε ολα του ο κλασσικος.
οσο αυξανεται ο αριθμος των συμμετοχων φυσικο ειναι να παρουσιαζονται καποιες μικρες ατελειες.
με λιγη καλη διαθεση κ απο εμας ξεπερνιουνται.
να ειμαστε καλα να τρεχουμε!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gabri
Forum-Runner

94 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2018 :  14:35:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μη γκρινιαζουμε χωρις λογο.
Δινουμε 30 ευρω βασικο για ολες αυτες τις παροχες, που εγω σαν αργος δρομεας ειδα οτι δεν μου ελειψε τιποτα (ισοτονικο, νερα, κοκα κολα, κρακερ, μπανανες), και δινουμε σε "αλλους" αγωνες 20 ευρω για ενα νερο και ενα μεταλλιο της πλακας και επισης για να εχει αστυνομια σε κομβους και να κοντευουν αν σε πατησουν τα αυτοκινητα...

μια χαρα ειναι η διοργανωση. σουπερ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2018 :  16:37:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Δεν είναι το ίδιο!παρόμοιο είναι, με άλλο φινιρισμα κ λίγο πιο λεπτο!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015




Ε καλα, τωρα, ίδιο είναι. ΟΚ, αντί για 42 λεει 5 ή 10. Το φινίρισμα ποιος το προσέχει.....Με μια πρωτη ματια ίδιο ειναι. Μην κοιτάς που εσυ εισαι της δουλειάς και μπορεις με κλειστά μάτι ανα πεις οτι διαφέρουν κατα 1%.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

UnHaCkAbLe
Forum-Runner

151 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2018 :  22:29:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ioma

Κατα τη γνωμη μου πρεπει να πληρωνονται οι αθλητες που τρεχουν στο Μαραθωνιο της Αθηνας,αφου τον τιμουν οι περισσοτεροι με τις ασυλληπτες επιδοσεις τους των 4 ωρων και πανω.Στο τελος δε θα πρεπει να υπαρχει πλουσιοπαραχος μπουφες με γαριδες και σαμπανια.
τουλαχιστον
Οπως λεει και ο bloom πηγαινετε εξω αμα δε σας αρεσει εδω να παρετε νερακι σε ποτηρι και ενα κομματι μπανανας στο τελος (οχι ολοκληρη).Θα εχετε βεβαια πληρωσει τα 3πλασια απο στην Αθηνα
Για να προλαβω τους "εξυπνους"δεν εχω τρεξει το μαραθωνιο της Αθηνας διοτι δε βγαινει το προγραμμα μου,εχω τρεξει ομως καμια 10αρια στο εξωτερικο και ξερω
Οσο για το φιλο που συγκρινει ενα αγωνα 8 χλμ με το 1/20 συμμετοχων του μαραθωνιου με ενα αγωνα 42 χλμ τι να πει κανεις;
Μια προκληση.Μαζευτειτε οσοι θελετε δωρεαν αγωνες,που ποτε βεβαια δεν ειναι δωρεαν διοτι καποιος τους πληρωνει στο τελος και ιδρυστε ενασυλογο που θα διοργανωνει δωρεαν αγωνες




Ζόρια από το αφεντικό στη δουλειά και πολύς καιρός άνευ σεξ να φανταστώ ε ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000