Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Adidas adios x boston x dpr
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

sgi
Forum-Runner



98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 04/01/2019 :  19:08:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επειδή δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς τις διαφορές τους μπορεί κάποιος να μου τις εξηγήσεις ?

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/01/2019 :  22:10:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κατά την προσωπική μου άποψη, το adios είναι πολύ ελαφρύ, με στενή και σφιχτή εφαρμογή, ελάχιστα υποστηρικτικό, αγωνιστικό -έγω μέχρι ημί έχω κάνει με αυτό- και ιδανικό για γρήγορες ποιοτικές προπονήσεις πχ διαλειμματικές και τέμπο.
Το boston είναι λίγο πιο βαρύ, λίγο πιο υποστηρικτικό, σίγουρα έχει περισσότερο υλικό boost κα είναι λίγο πιο άνετο. Μπορείς να κάνεις τις γρήγορες προπονήσεις, αλλά να βγάλεις και αποστάσεις όπως ο μαραθώνιος. Εγώ -αφού το συνήθισα- το χρησιμοποίησα παραδόξως και σε υπεραποστάσεις.
Για το DPR δεν γνωρίζω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2019 :  21:03:55  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

Κατά την προσωπική μου άποψη, το adios είναι πολύ ελαφρύ, με στενή και σφιχτή εφαρμογή, ελάχιστα υποστηρικτικό, αγωνιστικό -έγω μέχρι ημί έχω κάνει με αυτό- και ιδανικό για γρήγορες ποιοτικές προπονήσεις πχ διαλειμματικές και τέμπο.
Το boston είναι λίγο πιο βαρύ, λίγο πιο υποστηρικτικό, σίγουρα έχει περισσότερο υλικό boost κα είναι λίγο πιο άνετο. Μπορείς να κάνεις τις γρήγορες προπονήσεις, αλλά να βγάλεις και αποστάσεις όπως ο μαραθώνιος. Εγώ -αφού το συνήθισα- το χρησιμοποίησα παραδόξως και σε υπεραποστάσεις.
Για το DPR δεν γνωρίζω.



To DPR το έχω εγώ, και το τρέχω αυτήν την περίοδο.
Επιθετικό, κάπως φλατ και θα έλεγα για λίγο πιο γρήγορα από τα συνηθισμένα. Κατά την γνώμη μου μαλακό, αλλά για άλλους έχει φανεί προς το σκληρό. Αν θα μπορούσα να το πω, ίσως κάτι ενδιάμεσο στα boostn και τα adios. Όχι όμως τόσο σφιχτά και στενά σε γραμμή.
Τα adios αγωνιστικά.
Το Boston είναι θεωρητικά το πιο ισορροπημένα, δηλαδή κατάλληλα και για καθημερινές προπονήσεις, αργές-γρήγορες όλα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000