Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 14ος Διεθνής Μαραθώνιος Δρόμος Μέγας Αλέξανδρος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 14

dimitris-heraklio
Forum-Runner

Greece
118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/03/2020 :  17:50:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έμεινε ο μαραθώνιος Κρήτης ακόμα.θεωρω θέμα ωρών να πάει για αναβολή κ αυτός...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/03/2020 :  18:02:41  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα είμαστε η πρώτη χώρα που θα έχει 5 μαραθωνίους μεσα στον Ιούνιο. Όλοι θα γίνουν με το 1/3 του κόσμου που θα είχαν κανονικά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/03/2020 :  20:16:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τώρα, το μόνο που θα κάνουμε θα είναι μοναχικό τρέξιμο, οπότε όταν με το καλό περάσει η, κατά ΠΟΥ, πανδημία, να βγούμε προετοιμασμένοι για κανένα καλοκαιρινό 5Χ5!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

harris_vak
Forum-Runner

Greece
73 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/03/2020 :  03:03:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δυστυχώς αν και εχει οριστεί για αρχές καλοκαιριού, κατά τη γνώμη μου ίσως είναι κ ο μοναδικός μαραθώνιος στην Ελλάδα αυτή την περίοδο που ίσως δεν ακυρωθεί.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

hlias_3
Forum-Runner

Greece


117 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/03/2020 :  11:32:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποιος είναι ο λόγος που δεν ακυρώνουν κάποιους αγώνες, ειδικά για μαραθώνιους και να γίνουν την επόμενη χρονιά ?
Υπάρχει κάποια συμβατική υποχρέωση ή υπάρχει υποχρέωση με το πορτοφόλι του διοργανωτή ?
Εκτός αν σκέφτονται την προετοιμασία του δρομέα η οποία βέβαια πάει στράφι μιας και η ανακοίνωση έρχεται πλέον τις τελευταίες μέρες.

Εάν ξεκινήσει στις 6 ( έξι ) θα είναι ένας αγώνας για αυτούς που κάνουν μέχρι 3 ώρες. Φαντάσου να ξεκινήσει στις 9 !!!!!!!!!!
Εγώ που κάνω 5 ώρες να μην πάω ή επειδή θέλω να πάω να παίξω τη ζωή μου κορώνα ( ουπς απαγορευμένη λέξη αυτήν την περίοδο ... ) γράμματα με θερμοκρασίες 30+ ντάλα μεσημέρι, ελληνικό καλοκαίρι γαρ ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/03/2020 :  11:37:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δεν εχεις αδικο, ειδικα στην Κρητη κ το πρωι (8 πμ) εχει πολλη ζεστη...

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

konkarien
Senior Forum-Runner

Greece


740 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/03/2020 :  11:38:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα.

Μου αρέσει που κάποιοι γκρινιάζουν για υψηλές θερμοκρασίες τον Νοέμβριο,
στην διοργάνωση του κλασσικού και τώρα καθόμαστε και συζητάμε,τι ακριβώς;
Ο συγκεκριμένος μαραθώνιος,δεν παίζει ούτε τον Απρίλιο,που γινόταν κανονικά.

Καλή συνέχεια.



ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΟΣ,στηρίζει την κίνησή σου
ΚΑΡΔΙΑ,στέλνει αίμα στο σώμα σου
ΑΝΑΣΑ,οξυγονώνει τα κυτταρά σου
αυτό όμως που σε κινεί ως το τέρμα είναι ένα.
Η ΨΥΧΗ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/03/2020 :  12:14:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αλήθεια πόσοι-ες από εσάς πιστεύουν ότι ο μαραθώνιος της Θεσσαλονίκης θα γίνει τον Ιούνιο;;........δηλαδή ρε παιδιά σε 2 μήνες όλα θα έχουν περάσει θα έχει βγει και το εμβόλιο για τον ιό και όλοι μας με περίσσιο χαμόγελο θα ξεχυθούμε στους αγώνες δρόμου και στις παραλίες;;....γιατί εμένα μου'ρχεται να γελάσω;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/03/2020 :  12:32:10  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by vasilis dr

Αλήθεια πόσοι-ες από εσάς πιστεύουν ότι ο μαραθώνιος της Θεσσαλονίκης θα γίνει τον Ιούνιο;;........δηλαδή ρε παιδιά σε 2 μήνες όλα θα έχουν περάσει θα έχει βγει και το εμβόλιο για τον ιό και όλοι μας με περίσσιο χαμόγελο θα ξεχυθούμε στους αγώνες δρόμου και στις παραλίες;;....γιατί εμένα μου'ρχεται να γελάσω;;




Εχω μια αίσθηση ότι "κακήν κακώς" θα γίνει. Έστω και αν πχ κόψουν τις μαζικές συμμετοχές των 5χλμ. Πρέπει να γίνει κάτι για να φύγει και η υποχρέωση νομικά, προς τρίτους και να καταφέρουν να καλύψουν κάποια από τα πολλά έξοδα που όλοι έχουν κάνει. Σκέψεις κάνω, δεν ξέρω ακριβώς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/03/2020 :  12:56:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Skyrunner

Και πάνω που είπα φέτος να τρέξω τον μαραθώνιο στις 12 Απριλίου μου τον πήγαν 7 Ιούνη !! ημερομηνία απαγορευτική λόγο θερμοκρασιών για μαραθώνιο!! εκτός αν τον κάνουν νύχτα !!! Αλλιώς βλέπω να τρέχουν το πολύ καμιά εκατό δρομείς (και πάλι πολλούς είπα)στον μαραθώνιο, στο 5άρη και 10αρη δεν βλέπω να υπάρξει κάποιο πρόβλημα σε όγκο συμμετοχών.



Την καλύτερη ατάκα την άκουσα από συνδρομέα και συνφορουμίτη: θα είναι ο πρώτος "Marathon des samples" Μαραθώνιος στη χώρας μας!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/03/2020 :  16:09:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ από την άλλη νομίζω ότι πρέπει να δούμε το θέμα λίγο πιο σοβαρά και απλά να ΑΠΕΧΟΥΜΕ από αγώνες φέτος. Το κράτος η το φατσοβιβλίο δηλαδή θα πρέπει να το πει; Δεν διαβάζουμε σε άλλες χώρες τι γίνεται που με καλύτερη οργάνωση ο ιός δεν νικιέται;
Όταν άνθρωποι πεθαίνουν από τον συγκεκριμένο απρόβλεπτο ιό δεν ξέρω κατά πόσο είναι έξυπνο να προβληματιζόμαστε για την συμμετοχή ή όχι σε αγώνα. Θα γκρεμιστεί το "είναι" μας αν δεν πάμε φέτος;
Μήπως είναι ώρα να υποδεχθούμε με χαρά τον ιό της ωριμότητας;

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/03/2020 :  16:52:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Εγώ από την άλλη νομίζω ότι πρέπει να δούμε το θέμα λίγο πιο σοβαρά και απλά να ΑΠΕΧΟΥΜΕ από αγώνες φέτος. Το κράτος η το φατσοβιβλίο δηλαδή θα πρέπει να το πει; Δεν διαβάζουμε σε άλλες χώρες τι γίνεται που με καλύτερη οργάνωση ο ιός δεν νικιέται;
Όταν άνθρωποι πεθαίνουν από τον συγκεκριμένο απρόβλεπτο ιό δεν ξέρω κατά πόσο είναι έξυπνο να προβληματιζόμαστε για την συμμετοχή ή όχι σε αγώνα. Θα γκρεμιστεί το "είναι" μας αν δεν πάμε φέτος;
Μήπως είναι ώρα να υποδεχθούμε με χαρά τον ιό της ωριμότητας;

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.




Ε μα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/03/2020 :  19:52:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Δεν θα είναι ο πρώτος καλοκαιρινός μαραθώνιος!! μιας και στις 2 Ιουνίου 2002 έγινε ο Αριστοτέλειος Μαραθώνιος της Δράμας και κάποιοι παλιοί δρομείς έχουν την εμπειρία της ζέστας που έφαγαν !!! προσωπικά εκείνη την ημέρα προτίμησα το 10άρη της διοργάνωσης μιας και ο στόχος μου ήταν το προσεχή Νοέμβρη εκείνου του έτους να τρέξω τον πρώτο επίσημο μου μαραθώνιο στην Αθήνα !!! που κατά διαβολική σύμπτωση έκανε πολύ ζέστη στον τερματισμό !!!!
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Skyrunner

Και πάνω που είπα φέτος να τρέξω τον μαραθώνιο στις 12 Απριλίου μου τον πήγαν 7 Ιούνη !! ημερομηνία απαγορευτική λόγο θερμοκρασιών για μαραθώνιο!! εκτός αν τον κάνουν νύχτα !!! Αλλιώς βλέπω να τρέχουν το πολύ καμιά εκατό δρομείς (και πάλι πολλούς είπα)στον μαραθώνιο, στο 5άρη και 10αρη δεν βλέπω να υπάρξει κάποιο πρόβλημα σε όγκο συμμετοχών.



Την καλύτερη ατάκα την άκουσα από συνδρομέα και συνφορουμίτη: θα είναι ο πρώτος "Marathon des samples" Μαραθώνιος στη χώρας μας!

Free your feet...free your senses!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2020 :  01:29:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πράγματι 18 χρόνια πριν... https://www.facebook.com/kostas.palantzas/posts/10221391437472216
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2020 :  05:47:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ετσι οπως εχουν τα πραγματα, μονο η αποχη θα μειωσει τις πιθανοτητες κρουσματος...

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 14 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000