Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 14ος Διεθνής Μαραθώνιος Δρόμος Μέγας Αλέξανδρος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 14

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2019 :  11:26:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Skyrunner

Ακόμα ποιο κορυφαία: "Τομ και Τζέρι" !!!!
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

quote:
Originally posted by Rigelian

(ΑΠΟΕΛ-Ομόνοια, Ερυθρός Αστέρας-Παρτιζάν, Σέλτικς-Ρέηντζερς, Νίκη-Ολυμπιακός στον Βόλο, Ιωνικός-Προοδευτική, Αργοστόλι-Ληξούρι, Καρτερόλι-Πιπερίτσα, Βροντάκηδες και Φουρτουνάκηδες, και άλλα ποδοσφαιρικά και μη, ων ουκ εστιν αριθμός, απλά οφείλω να επισημάνω ότι, παρά τον κάπως άκομψο τρόπο του, έχει πολλά δίκια ο Bloom εδώ...)







Kορυφαία κόντρα

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.





Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2019 :  11:35:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καιρός παιδιά είναι να αφήσουμε κατά μέρος τα του ποδοσφαίρου και να αναλωθούμε τα του τρεξίματος !! αφήνοντας πίσω τα όσα έχουν λεχθεί παραπάνω !!!
Με αυτά και αυτά μην έχουμε καμία αναβολή ή μετατόπιση ημερομηνίας διεξαγωγής του μαραθωνίου λόγο πρόωρων εκλογών !! όπως είχε γίνει μεταβολή της ημερομηνίας διεξαγωγής λόγο εκλογών το 2010 στην Αθήνα και τρέξαμε κλασικό 31 Οκτωβρίου και ταυτόχρονα άλλαζε και η ώρα (σε χειμερινή)!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2019 :  11:40:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@ANASTASIOS&SKY: Σαν το κογιότ και το μπιπ μπιπ δεν έχει!

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2019 :  11:48:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είπα μην βάλω τον εαυτό(roadrunner) μου μπιτ μπιτ
quote:
Originally posted by RiffRaff

@ANASTASIOS&SKY: Σαν το κογιότ και το μπιπ μπιπ δεν έχει!

--------------------------
Run-time Error

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2019 :  16:49:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο ατυχές και τυχαίο περιστατικό (θέλω να πιστεύω) που συνέβη πέρσι, έτυχε να είμαι εκεί. Τερμάτισα με διαφορά λίγων μέτρων απ' τον Γιώργο και σας πληροφορώ ότι άκουσα κι εγώ διάφορα "Γαλλικά απ' την κερκίδα". Προς ενημέρωση, δεν φορούσα φανέλα που έδειχνε προτίμηση σε ποδοσφαιρική ομάδα, αλλά "πρόδιδε" το από που έρχομαι. Έτσι δεν την γλίτωσα ούτε εγώ, όπως και κάποιοι άλλοι απ' τον Σύλλογο μου για τον ίδιο λόγο μ' εμένα.
Με αφορμή αυτό είχα γράψει πέρσι, σε άλλο forum, ότι στις μεγάλες αποστάσεις δεν έχουμε καμία ανάγκη την ποδοσφαιροποίηση. Επανέρχομαι λοιπόν και λέω το ποδόσφαιρο, με την έννοια του οπαδισμού, μακριά απ' τον Μαραθώνιο, δεν το έχουμε ανάγκη.
Όσο αφορά την ουσία, η διαδρομή προσφέρεται για ρεκόρ αλλά θέλει διαφορετική προετοιμασία σε σχέση με την Κλασσική και άλλη στρατηγική. Είναι εύκολη και παρασύρει. Δύο φορές έχω τρέξει Θεσσαλονίκη και δύο φορές βρήκα τοίχο.
Καλή επιτυχία όσοι το αποφασίσετε και μακριά από εμάς η αρρώστια του οπαδισμού.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2019 :  10:18:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ANGEL1

Στο ατυχές και τυχαίο περιστατικό (θέλω να πιστεύω) που συνέβη πέρσι, έτυχε να είμαι εκεί. Τερμάτισα με διαφορά λίγων μέτρων απ' τον Γιώργο και σας πληροφορώ ότι άκουσα κι εγώ διάφορα "Γαλλικά απ' την κερκίδα". Προς ενημέρωση, δεν φορούσα φανέλα που έδειχνε προτίμηση σε ποδοσφαιρική ομάδα, αλλά "πρόδιδε" το από που έρχομαι. Έτσι δεν την γλίτωσα ούτε εγώ, όπως και κάποιοι άλλοι απ' τον Σύλλογο μου για τον ίδιο λόγο μ' εμένα.
Με αφορμή αυτό είχα γράψει πέρσι, σε άλλο forum, ότι στις μεγάλες αποστάσεις δεν έχουμε καμία ανάγκη την ποδοσφαιροποίηση. Επανέρχομαι λοιπόν και λέω το ποδόσφαιρο, με την έννοια του οπαδισμού, μακριά απ' τον Μαραθώνιο, δεν το έχουμε ανάγκη.
Όσο αφορά την ουσία, η διαδρομή προσφέρεται για ρεκόρ αλλά θέλει διαφορετική προετοιμασία σε σχέση με την Κλασσική και άλλη στρατηγική. Είναι εύκολη και παρασύρει. Δύο φορές έχω τρέξει Θεσσαλονίκη και δύο φορές βρήκα τοίχο.
Καλή επιτυχία όσοι το αποφασίσετε και μακριά από εμάς η αρρώστια του οπαδισμού.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"



Χίλια δίκια έχει ο Άγγελος!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/02/2019 :  17:01:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ANGEL1

--------------------------------------------

Όσο αφορά την ουσία, η διαδρομή προσφέρεται για ρεκόρ αλλά θέλει διαφορετική προετοιμασία σε σχέση με την Κλασσική και άλλη στρατηγική. Είναι εύκολη και παρασύρει. Δύο φορές έχω τρέξει Θεσσαλονίκη και δύο φορές βρήκα τοίχο.
-------------------------------------------


"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"



Στην αρχή (που είσαι και φρέσκος) εύκολα μπορείς να παρασυρθείς και να πιέζεις το ρυθμό στις ήπιες ανηφόρες (και αντίστοιχα κατηφόρες) που υπάρχουν, καίγοντας πολύτιμο γλυκογόνο και κουράζοντας άδικα τους μυς. Αυτό θα το πληρώσεις στη συνέχεια όπου η διαδρομή είναι πραγματικά απολύτως επίπεδη!

Επίσης τα τελευταία χρόνια που την έχω τρέξει, ενώ στην αρχή η θερμοκρασία είναι πολύ καλή (δηλαδή κάνει κρύο ;-) ) στη συνέχεια βγάζει ζέστη όπου σε συνδυασμό με την ενδεχόμενη έντονη ηλιοφάνεια μπορεί να κάνει τα πράγματα πολύ δύσκολα, όταν πηγαίνεις συνεχώς στα «κόκκινα»!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/02/2019 :  21:28:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by ANGEL1

--------------------------------------------

Όσο αφορά την ουσία, η διαδρομή προσφέρεται για ρεκόρ αλλά θέλει διαφορετική προετοιμασία σε σχέση με την Κλασσική και άλλη στρατηγική. Είναι εύκολη και παρασύρει. Δύο φορές έχω τρέξει Θεσσαλονίκη και δύο φορές βρήκα τοίχο.
-------------------------------------------


"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"



Στην αρχή (που είσαι και φρέσκος) εύκολα μπορείς να παρασυρθείς και να πιέζεις το ρυθμό στις ήπιες ανηφόρες (και αντίστοιχα κατηφόρες) που υπάρχουν, καίγοντας πολύτιμο γλυκογόνο και κουράζοντας άδικα τους μυς. Αυτό θα το πληρώσεις στη συνέχεια όπου η διαδρομή είναι πραγματικά απολύτως επίπεδη!

Επίσης τα τελευταία χρόνια που την έχω τρέξει, ενώ στην αρχή η θερμοκρασία είναι πολύ καλή (δηλαδή κάνει κρύο ;-) ) στη συνέχεια βγάζει ζέστη όπου σε συνδυασμό με την ενδεχόμενη έντονη ηλιοφάνεια μπορεί να κάνει τα πράγματα πολύ δύσκολα, όταν πηγαίνεις συνεχώς στα «κόκκινα»!

Free your feet...free your senses!



Να αναφέρω ότι πέρσι στο 33ο άρχισα να πονάω στις κνήμες. Αυτό συναίβει, διότι δεν υπάρχουν πολλές ή έντονες εναλλαγές στην κλίση. Στην Αθήνα δεν το έχω πάθει ποτέ αυτό.
Γι' αυτό ξαναλέω ότι η προετοιμασία θέλει διαφορετική προσέγγιση.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLO13
Forum-Runner

Greece
52 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2019 :  12:06:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα στην παρέα θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει διοργανώσει κάποιος σύλλογος εκδρομή για τον Μαραθώνιο του Μέγα Αλέξανδρου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2019 :  12:30:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MANOLO13

Καλημέρα στην παρέα θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει διοργανώσει κάποιος σύλλογος εκδρομή για τον Μαραθώνιο του Μέγα Αλέξανδρου



https://www.apollonrunnersclub.gr/marathon-uessalonikhs/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLO13
Forum-Runner

Greece
52 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2019 :  14:29:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ilias81
Forum-Runner

Greece


165 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2019 :  00:09:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ασχολούμαι με το τρέξιμο μεγάλων αποστάσεων τα τελευταία 12 χρόνια και πάντα ένα από τα μεγαλύτερα προβλήματα που αντιμετώπιζα πριν τους αγώνες ήταν το που θα μείνω, πώς θα παραλάβω το πακέτο συμμετοχής μου και πώς θα μεταβώ στην αφετηρία του αγώνα.

ΠΡΟΣΦΕΡΩ φιλοξενία στην ΒΕΡΟΙΑ, την προηγούμενη του Μαραθωνίου της Θεσσαλονίκης "Μέγας Αλέξανδρος" (Σάββατο 13 Απριλίου 2019) και χαλαρό τρέξιμο (έως 4χλμ) για το καθιερωμένο ξεμούδιασμα πριν από αγώνες σε όμορφη διαδρομή, παραλαβή του πακέτου συμμετοχής από εμένα, μεταφορά στην αφετηρία του αγώνα την 14 Απριλίου 2019 και επιστροφή από τον τερματισμό στο σπίτι και φυσικά pasta party την προηγούμενη του αγώνα συνοδεία συμβουλευτικής συζήτησης για τρέξιμο και αγώνες.
Η φιλοξενία θα πραγματοποιηθεί σε διαμέρισμα μου, το οποίο έχει τη δυνατότητα φιλοξενίας συνολικά 3 ατόμων. Ένα άτομο σε δωμάτιο και τα άλλα δύο στο σαλόνι, σε καναπέδες που γίνονται κρεβάτι.

Όποιος επιθυμεί ας επικοινωνήσει μαζί μου, για περισσότερες λεπτομέρειες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

harris_vak
Forum-Runner

Greece
73 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2019 :  20:09:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ANGEL1

Στο ατυχές και τυχαίο περιστατικό (θέλω να πιστεύω) που συνέβη πέρσι, έτυχε να είμαι εκεί. Τερμάτισα με διαφορά λίγων μέτρων απ' τον Γιώργο και σας πληροφορώ ότι άκουσα κι εγώ διάφορα "Γαλλικά απ' την κερκίδα". Προς ενημέρωση, δεν φορούσα φανέλα που έδειχνε προτίμηση σε ποδοσφαιρική ομάδα, αλλά "πρόδιδε" το από που έρχομαι. Έτσι δεν την γλίτωσα ούτε εγώ, όπως και κάποιοι άλλοι απ' τον Σύλλογο μου για τον ίδιο λόγο μ' εμένα.
Με αφορμή αυτό είχα γράψει πέρσι, σε άλλο forum, ότι στις μεγάλες αποστάσεις δεν έχουμε καμία ανάγκη την ποδοσφαιροποίηση. Επανέρχομαι λοιπόν και λέω το ποδόσφαιρο, με την έννοια του οπαδισμού, μακριά απ' τον Μαραθώνιο, δεν το έχουμε ανάγκη.
Όσο αφορά την ουσία, η διαδρομή προσφέρεται για ρεκόρ αλλά θέλει διαφορετική προετοιμασία σε σχέση με την Κλασσική και άλλη στρατηγική. Είναι εύκολη και παρασύρει. Δύο φορές έχω τρέξει Θεσσαλονίκη και δύο φορές βρήκα τοίχο.
Καλή επιτυχία όσοι το αποφασίσετε και μακριά από εμάς η αρρώστια του οπαδισμού.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"



Εγώ πρώτη φορά τον έτρεξα πέρυσι.Καμία σχέση με την Κλασική διαδρομή.Χρειάζεται υπομονή και σταθερό pace και να μην παρασυρθείς.Η έναρξη είναι στις 8.00 με αρκετά χαμηλή θερμοκρασία και μεγάλη υγρασία. Μπαίνοντας στη Θεσνικη στις 11.00 η θερμοκρασία ήταν πολύ υψηλή και δυσκόλευε την κατάσταση.Επίσης πέρυσι δεν μου αρεσε ο ανεφοδιασμός γιατί αν θυμάμαι καλά δεν ήταν ακριβως ανα 2.5χλμ όπως προβλεπόταν. Πάντως θα είμαι παλι εκει και φέτος να τιμήσουμε την Μακεδονία μας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tolisxlv
Forum-Runner

Greece


75 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2019 :  21:05:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μια βδομαδα πριν θα τρεξω στο ροττερνταμ,αν βγω καλα απο τον αγωνα θα ειμαι για εβδομη συνεχομενη χρονια Μεγα Αλεξανδρο.
Αγαπημενος μαραθωνιος!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2019 :  13:23:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν έβλεπες τα post των προηγούμενων ετών για τον συγκεκριμένο μαραθώνιο θα έβλεπες κάποιες ενημερώσεις πάνω σε αυτό το θέμα, που ακριβώς θα είναι τα σταντ !!! μιας και υπάρχει θέμα ασφάλειας του σταντ από την χρήση του δρόμου από τα αυτοκίνητα πριν από τον αγώνα !!
quote:
Originally posted by harris_vak

quote:
Originally posted by ANGEL1

Στο ατυχές και τυχαίο περιστατικό (θέλω να πιστεύω) που συνέβη πέρσι, έτυχε να είμαι εκεί. Τερμάτισα με διαφορά λίγων μέτρων απ' τον Γιώργο και σας πληροφορώ ότι άκουσα κι εγώ διάφορα "Γαλλικά απ' την κερκίδα". Προς ενημέρωση, δεν φορούσα φανέλα που έδειχνε προτίμηση σε ποδοσφαιρική ομάδα, αλλά "πρόδιδε" το από που έρχομαι. Έτσι δεν την γλίτωσα ούτε εγώ, όπως και κάποιοι άλλοι απ' τον Σύλλογο μου για τον ίδιο λόγο μ' εμένα.
Με αφορμή αυτό είχα γράψει πέρσι, σε άλλο forum, ότι στις μεγάλες αποστάσεις δεν έχουμε καμία ανάγκη την ποδοσφαιροποίηση. Επανέρχομαι λοιπόν και λέω το ποδόσφαιρο, με την έννοια του οπαδισμού, μακριά απ' τον Μαραθώνιο, δεν το έχουμε ανάγκη.
Όσο αφορά την ουσία, η διαδρομή προσφέρεται για ρεκόρ αλλά θέλει διαφορετική προετοιμασία σε σχέση με την Κλασσική και άλλη στρατηγική. Είναι εύκολη και παρασύρει. Δύο φορές έχω τρέξει Θεσσαλονίκη και δύο φορές βρήκα τοίχο.
Καλή επιτυχία όσοι το αποφασίσετε και μακριά από εμάς η αρρώστια του οπαδισμού.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"



Εγώ πρώτη φορά τον έτρεξα πέρυσι.Καμία σχέση με την Κλασική διαδρομή.Χρειάζεται υπομονή και σταθερό pace και να μην παρασυρθείς.Η έναρξη είναι στις 8.00 με αρκετά χαμηλή θερμοκρασία και μεγάλη υγρασία. Μπαίνοντας στη Θεσνικη στις 11.00 η θερμοκρασία ήταν πολύ υψηλή και δυσκόλευε την κατάσταση.Επίσης πέρυσι δεν μου αρεσε ο ανεφοδιασμός γιατί αν θυμάμαι καλά δεν ήταν ακριβως ανα 2.5χλμ όπως προβλεπόταν. Πάντως θα είμαι παλι εκει και φέτος να τιμήσουμε την Μακεδονία μας

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 14 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000