Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Διαφορετικός γιατρός διαφορετική διάγνωση.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

pumafaas
Forum-Runner

145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 13/02/2019 :  14:04:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν θα ανατρέξω στο παρελθόν όπου βασανίζονται εδώ και 2 χρόνια από άγνωστο τραυματισμό...5 γιατροί διαφορετικές διαγνώσεις..
Είπα να προσπαθήσω και σε ένα νέο γιατρό που θεωρείται κορυφή...απλή εξέταση..ψυχρός..διάγνωση? Ότι μάλλον έχω στη γάμπα σύνδρομο διαμερίσματος και στο πέλμα οίδημα στη Πελματιαια..αμεσο χειρουργείο ταυτόχρονα και στα 2 και μου πέταξε και τη τιμή αμεσως 3000 ευρώ..
Του αναφέρω ότι κανείς γιατρός δεν ανέφερε για Πελματιαια αλλά ακόμη και αν την έχω που δεν έχω καθόλου τετοια συμπτώματα η λύση του κρουστικου του αναφέρω? Όχι θα στην ανοίξω και θα σου καθαρίσω το οίδημα μου λέει με δυνατή φωνή...ακούγοντας τέτοια χαιρέτησα και ήρθε η ώρα να κατέβω Αθήνα σε αθλιατρο της προκοπής.
Για το Χρήστο Θεού γιατρό Ολυμπιακού έχετε ακούσει καλά λόγια?

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2019 :  17:07:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πως την έκανε τη διάγνωση; Με κλινική εξέταση μόνο;

Για ΑΘήνα, δες τον Κουλουβάρη, στο Καβούρι. Εγώ ήθελα να μου κάνει χειρουργείο και αυτός μου έλεγε όχι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nrun
Forum-Runner

176 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2019 :  17:45:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Θέος θεωρείται πολύ καλός.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pumafaas
Forum-Runner

145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2019 :  23:57:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με κλινική εξέταση 5 λεπτών..μόλις με είδε διστακτικο μου είπε κάνε τη πρώτη επέμβαση και βλέπεις...
Να μου ανοίξει τη γάμπα και να μου ανοίξει και το πέλμα...!!! Έλεος!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2019 :  11:51:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by pumafaas

Με κλινική εξέταση 5 λεπτών..μόλις με είδε διστακτικο μου είπε κάνε τη πρώτη επέμβαση και βλέπεις...
Να μου ανοίξει τη γάμπα και να μου ανοίξει και το πέλμα...!!! Έλεος!




Εμ, έχει λογαριασμούς να πληρώσει ο άνθρωπος!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2019 :  12:01:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μεγάλη πατάτα το "κανε την πρώτη επέμβαση και βλέπεις". Να δεις τι; Στον ίδιο γιατρό η ίδια επέμβαση μπορεί να έχει διαφορετική πορεία. Στο ένα πόδι να πάει περίφημα και στο άλλο να έχεις μια επιπλοκή.
Απορώ, δεν ντρέπονται να υπάρχουν τέτοιοι γιατροί...!

Αλλά καλά να πάθουμε, διότι στην Ελλάδα ζούμε. Και στην Ελλάδα είναι όλα του ποδαριού. Γιατροί, δικηγόροι, συνεργεία αυτοκινήτων....όλοι κοιτάμε τις αρπαχτές, δεν γίνεται συνεχής εκπαίδευση από τον επαγγελματία. Όλοι ξεγελάνε όλους. Και ο γιατρός αυτός που μας λες, μεθαύριο θα πάει στον δικηγόρο ο οποίος θα κοιτάξει να του τα αρπάξει.
Γι αυτό έχουμε καταντήσει να βγαίνουμε στη γύρα να συμβουλευτούμε για το κάθε τι, 5 γιατρούς, 5 δικηγόρους, 5 συνεργεία...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pumafaas
Forum-Runner

145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2019 :  12:39:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αλεξάνδρα από ότι θυμάμαι ταλαιπωρησε και εσύ από λάθος διάγνωσης..
2 χρόνια τώρα χωρίς τρέξιμο και προσπαθώ να μάθω ακόμη τι είναι αυτό που τόσο με έχει καθηλώσει...έχω πίστη όμως και θα έρθει η ώρα..απλά το ψυχολογικό και το οικονομικό σε τσακίζουν!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioma
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2019 :  13:40:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εμένα ένας "ιατρός" μου είχε πει "αφού έχεις ιδιωτική ασφάλεια γιατί να μην κάνουμε εγχείρηση;"
Περιττό βέβαια να αναφερω ότι το πρόβλημα διορθώθηκε χωρίς εγχείρηση
Καλή δύναμη και υπομονή φίλε μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2019 :  13:51:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όχι, εγώ είχα σωστή διάγνωση. Απλά το νεύρωμα μόρτον (αυτό έχω), δεν περνάει. Μαθαίνεις να ζεις με αυτό εκτός και αν είναι αφόρητος ο πόνος και δεν μπορείς να πατήσει. Έτσι ήταν σε εμένα τις 2 πρώτες εβδομάδες.

Εγώ έλεγα στον γιατρό να κάνουμε χειρουργείο και αυτός μου έλεγε ( μαραθωνοδρόμος και τριαθλητής), να σου κάνω χειρουργείο επειδή θες να τρέχει,ς δεν σου το κάνω. Δεν είσαι επαγγελματίας δρομέας.Αν ήσουν 70 χρονών και μυ έλεγες ότι δεν μπορείς να περπατήσεις, θα σου το έκανα.

Έχει μια λογική. Τελικώς ξεκουράστηκα 15 μήνες και το Νοέμβριο έτρεξα μαραθώνιο. Νιώθω μαι ευαισθησία εκεί κάτω και πιστεύω ότι θα βάλω πολλά χλμ, θα με πιάσει πάλι. Πάντως στην προπόνηση για τον μαραθώνιο και στον μαραθώνιο, το γόνατο με ενόχλησε και όχι το μόρτον....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioma
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2019 :  14:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δυστυχώς μετά το γρήγορο φαγητό βγηκαν και οι γρήγορες διαγνώσεις δηλ μαγνητική,αξονική και ακτινογραφία.Βλέπουν κάποιο πρόβλημα σε αυτές οι γιατροί και σου λένε γιαυτό πονάς.Πολλές φορές δεν πονάς από αυτό,όπως έχει αποδειχθεί.
Προσωπικά 'εχω ένα πρόβλημα εκ γεννητής στο πόδι μου.Το πρόβλημα ποτέ δε με ενοχλούσε μέχρι τα τελευταία 2 χρόνια.Σε όποιον γιατρό πήγα τις ενοχλήσεις της έριχνε στο πρόβλημα του ποδιού μου και πάντα η λύση ήταν εγχείρηση.Τελικά πήγα στη Γερμανία σε ένα γιατρό που μου σύστησαν και βέβαια οι ενοχλήσεις ήταν από αλλού.Το ωραίο βέβαια ήταν ότι όλα διορθώθηκαν με ενδυνάμωση και διατάσεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000