Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 !
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

pantzak
Newbie Forum Runner

11 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 16/02/2019 :  16:40:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
.-




Edited by - pantzak on 21/02/2019 14:56:25

nikkapen
Advanced Forum-Runner



215 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/02/2019 :  13:53:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το συμπληρωσα φιλε,καλη επιτυχια.Τελειωσα κι εγω το δικο μου μεταπτυχιακο τον Οκτωβρη.

Τρεχω αρα υπαρχω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/02/2019 :  09:51:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλη επιτυχιααα

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

samis
Forum-Runner

Greece
121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/02/2019 :  13:06:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλή επιτυχία.μακάρι να βάλεις ένα λιθαράκι στον υγιή Αθλητισμό χωρίς αναβολικά και ουτοπιστικές λύσεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thesalos
Advanced Forum-Runner

220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2019 :  09:02:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
o.k.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

orion85
Newbie Forum Runner

20 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2019 :  10:56:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
συμπληρωθηκε,καλη επιτυχια
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2019 :  12:49:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σίγουρα είναι γιατρός αυτός που συνέταξε το ερωτηματολόγιο; Γιατί στην ερώτηση "Παίρνετε ή έχετε πάρει τους τελευταίους 6 μήνες;" οι ουσίες που δινονται από κάτω, δίνονται με ορολογία γυμνασίου. υγνώμη, αλλα "Κορτιζόνη" και "Κρεατινίνη"; Τα ούρα μετράμε; Και τι σημαίνει "Αναβολικά σκευάσματα αύξησης επίδοσης"; Αν το καλοσκεφτείς, είναι ασαφές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2019 :  15:46:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

ok

https://panosmaltezos.wordpress.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2019 :  22:02:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
OK και από μενα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2019 :  10:40:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by pantzak

Δεν είμαι γιατρός,ούτε φαρμακοποιός σε ευχαριστώ για τα σχόλια σου πάντως.Διάβασε λίγο καλύτερα την περιγραφή και για οποιαδήποτε περαιτέρω διευκρίνιση χρειάστεις στείλε μου email και ευχαρίστως να σου απαντήσω.
quote:
Originally posted by Bloom

Σίγουρα είναι γιατρός αυτός που συνέταξε το ερωτηματολόγιο; Γιατί στην ερώτηση "Παίρνετε ή έχετε πάρει τους τελευταίους 6 μήνες;" οι ουσίες που δινονται από κάτω, δίνονται με ορολογία γυμνασίου. υγνώμη, αλλα "Κορτιζόνη" και "Κρεατινίνη"; Τα ούρα μετράμε; Και τι σημαίνει "Αναβολικά σκευάσματα αύξησης επίδοσης"; Αν το καλοσκεφτείς, είναι ασαφές.





Κοίτα, έτσι πως γράφεις το ερωτηματολόγιο, θα σου δώσει από πριν το αποτέλεσμα που ζητάς, ότι κανείς δεν παίρνει απαγορευμένες ουσίες, ότι όλοι παίρνουν βιταμίνες. Για να κατλαάβεις τι εννοώ όταν λέω πως είναι ασαφές, σου γράφω τις ασάφειες ολες:

Όσον αφορά το "Αναβολικά σκευάσματα αύξησης επίδοσης", εννοείς τα στεροειδή αναβολικά; Γιατί υπάρχουν κι άλλες ουσίες που θα μπορούσαν να θεωρηθούν πως έχουν αναβολική δράση. Θα έπρεπε να γράφεις την κανονικη ονομασία της κατηγορίας, "στεροειδή αναβολικά". Ακόμα πιο ασαφές είναι το "Διεγερτικά". Διεγερτικό αποτέλεσμα έχουν η εφεδρίνη, η μεθαμφεταμίνη, η κοκαΐνη και από μια πιο ευρύτερη άποψη το Aerolin, το Vastarel, και το Μeldonium. Όλα αυτά όμως έχουν διαφορετικούς μηχανισμούς δράσης, έχουν διαφορετικό αποτέλεσμα και "χρησιμοποιούνται" για διαφορετικούς σκοπούς. Κανονικά, έπρεπε να τα ρωτήσεις χωριστά: μία κατηγορία "εφεδρίνη, Guarana, ECA", μία κατηγορία "Διεγερτικά-μεθαμφεταμίνη, κοκαΐνη", και μία κατηγορία τα υπόλοιπα "Vastarel, Meldonium κλπ". Το πιο ασαφές από όλα είναι το "κορτιζόνη". Δεν υπάρχει ουσία κορτιζόνη. Όλα τα μη αναβολικά στεροειδή είναι "κορτιζόνη" για τον πολύ λαό, αλλά για τον ειδικό, όλα τα χωρίς αναβολική δράση στεροειδή είναι μια πολύ ευρεία ομάδα, που έχει πλήθος δράσεων, οι οποίες σχεδόν καμία δεν σχετίζεται με τον αθλητισμό. Δεν έχει θέση στο ερωτηματολόγιο. ΟΚ, το Aerolin απαγορεύεται, αλλά είναι μόνο ένα. Και δεν απαγορεύεται να χτυπήσουμε Celestone σε τραυματισμένους μύες και τένοντες και φυσικά δεν είναι απόπειρα βελτίωσης της επίδοσης. Αλλά έτσι πως το ρωτάς, εγώ σου απάντησα την αλήθεια, ότι έχω χτυπήσει ενέσεις Celestone κάμποσες φορές σε τραυματισμένους τένοντες και εσύ το εκλαμβάνεις ως περίπτωση απόπειρας βελτίωσης της επίδοσης με "χημικά" μέσα, που δεν είναι καθόλου έτσι. Όσο να' ναι, σχεδόν ΄λοι οι συστηματικοί δρομείς έχουν κάνει κάποια στιγμή ένεση κορτιζόνης. Αλλοιώνεται η έρευνά σου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2019 :  13:35:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πας καλά; Τι "ανώνυμα σχόλια"; Μπες στον κόπο να δεις το προφίλ μου, το όνομά μου. Είμαι πτυχιούχος φαρμακοποιός, ξέρω τι λέω και σου λέω πως το ερωτηματολόγιό σου έχει αδυναμίες. Μια συμβουλή πάμε να σου δώσουμε και εσύ παρεξηγήθηκες. Θες να το πω ευθέως και δημοσίως; Το ερωτηματολόγιό σου είναι φτηνιάρικο, της πλάκας, δευτεροκλασσάτο, σαν αυτά που φτιάχνουν οι διαφημιστικές εταιρίες. Είναι η επιστημονική μου άποψη.

Edited by - Bloom on 21/02/2019 13:36:58
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000