Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Kρόνιον Πέρασμα 2019, 13/7/19
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 12/04/2019 :  08:24:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του SKOTEINOS.  Απάντηση σε αποστρόφους
Και φέτος το Κρόνιον Πέρασμα, φυσικά μαζί με το μικρό του αδερφάκι Ημικρόνιον Πέρασμα ή ΔΡΟΜΟΙ ΠΑΡΝΩΝΑ, θα είναι εκεί και θα σας περιμένουν στο καθιερωμένο ραντεβού σας, με έναν απο τους πιο φιλόξενους αγώνες της χώρας μας!!!!!

13 ΙΟΥΛΙΟΥ 2019, ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΟΔΗΓΟΥΝ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ;
ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΠΕΤΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΡΟΝΙΟ ΚΑΙ ΗΜΙΚΡΟΝΙΟ ΠΕΡΑΣΜΑ!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/04/2019 :  08:26:06  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εδώ η προκήρυξη του Κρόνιου Περάσματος:

http://www.runningnews.gr/item.php?id=41014

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/04/2019 :  08:36:23  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Και εδώ η προκήρυξη των Δρόμων Πάρνωνα(Ημικρόνιο Πέρασμα):

http://www.runningnews.gr/item.php?id=41015

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Meidan
Newbie Forum Runner

Greece
12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/04/2019 :  23:51:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα, τον πολυ ωραιο αγωνα ημιμαραθωνιου(Ταναος νομιζω τον ελεγαν...) που κανατε περσι θα επαναληφθει και φετος???
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panixgr
Forum-Runner

Greece


57 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/04/2019 :  00:44:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Meidan

Καλησπερα, τον πολυ ωραιο αγωνα ημιμαραθωνιου(Ταναος νομιζω τον ελεγαν...) που κανατε περσι θα επαναληφθει και φετος???



τι κάνεις φίλε πως τα πας? ο άλλος ο φίλος σου ο Γιώργος απο την Μιζούνο Κολωνακίου που έβγαλε τα Enigma μου να έχουν 200 χλμ τι κάνει ? όλα καλα?
Ανησύχησα ρε παιδί μου, γιατί ρώτησα στην Μιζούνο Γλυφάδας εκεί που πέρσι δούλευε ο Κος Νίκος ο νυν προϊστάμενος του Κολωνακίου, όπου εκτός του ότι μου είπαν οτι τα Enigma βία να είχαν 50χλμ με το ζόρι, μου είπαν επίσης οτι Γιώργος που να δουλεύει στο Κολωνάκι δεν υπάρχει... Και ανησύχησα και εγω.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/04/2019 :  07:56:05  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Meidan

Καλησπερα, τον πολυ ωραιο αγωνα ημιμαραθωνιου(Ταναος νομιζω τον ελεγαν...) που κανατε περσι θα επαναληφθει και φετος???



Ναι κανονικά!
Θα ανακοινωθεί και αυτός οσονούπω!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pantazis
Advanced Forum-Runner

Greece


282 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/04/2019 :  16:08:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είμαι απόλυτα σίγουρος ότι χρειάζεται ένας σταθμός ακόμη στο ημικρόνιο 37.5 km .

Στο τέλος την διαδρομής μετά την γέφυρα με το ποτάμι , στα 2 km περίπου πριν τον τερματισμό (πριν την μεγάλη ανηφόρα , δεξιά έχει χώρο στο μικρό γεφυράκι...).

Εκεί για τους πιο αργούς δρομείς ( περίπου στις 15.00 μετά το μεσημέρι ) η ζέστη είναι υπερβολική !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2019 :  13:39:00  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Προχωράμε δυναμικα!
140 και πλέον άτομα έχουν γραφτεί, κόντρα στις προκλήσεις που φέτος έχουμε να αντιμετωπίσουμε , από γειτονικό ΄΄αγώνα΄΄ στην παρακείμενη Βαμβακού, που ούτε τα 7 χρόνια παρουσίας μας στον Πάρνωνα σεβάστηκε, ούτε τους αθλητές που ενδεχομένως θα ήθελαν να έρθουν και στους 2 αγώνες!
ΠΑΡΟΛΟ ΤΟΝ ΑΔΟΚΗΤΟ ΚΑΙ ΑΠΡΟΚΛΗΤΟ ΠΟΛΕΜΟ ΠΟΥ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ.....ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΓΝΩΜΟΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΤΟΥ ΠΑΡΝΩΝΑ, με όσους θέλουν να είναι μαζί μας ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΑΣ!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sparta runing
Newbie Forum Runner



23 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2019 :  14:19:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ θα έλεγα να το δείτε οι διοργανώσεις ως ευκαιρία και όχι ως αντιπαλότητα μακάρι να καταφέρετε να κατεβάσετε το σύνολο των δρομέων στον πάρνωνα

Γ.Κ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2019 :  14:22:01  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
φιλε Γιώργο, δεν είναι δυνατόν από τις 365 μέρες του χρόνου, ΝΑ ΣΥΜΠΕΣΟΥΝ ΟΙ ΕΝ ΛΟΓΩ 2 ΑΓΩΝΕΣ, να γίνουν την ίδια μέρα....καποιο λάκκο έχει η φάβα!
Τόσο πολύ σύμπτωση;;;;
ας το εκαναν την άλλη μέρα!

αλλά βλέπεις με τα δολλαριάκια μας, ήρθαμε και θα @#$%%%$ όλα!!!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skiritis
Advanced Forum-Runner

401 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2019 :  17:43:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παύλο, χωρίς να θέλω να πάρω το μέρος κανενός, ο αγώνας στη Βαμβακού είναι αγώνας βουνού και δη 28 χλμ, σε αντίθεση με το Κρόνιον-Ημικρόνιον που είναι αγώνες δρόμου υπεραπόστασης το Κρόνιον και σχεδόν μαραθώνιος το Ημικρόνιον. Οπότε έτερον-εκάτερον...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2019 :  17:59:41  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by skiritis

Παύλο, χωρίς να θέλω να πάρω το μέρος κανενός, ο αγώνας στη Βαμβακού είναι αγώνας βουνού και δη 28 χλμ, σε αντίθεση με το Κρόνιον-Ημικρόνιον που είναι αγώνες δρόμου υπεραπόστασης το Κρόνιον και σχεδόν μαραθώνιος το Ημικρόνιον. Οπότε έτερον-εκάτερον...




ΚΑΘΟΛΟΥ ΦΙΛΕ ΕΤΕΡΟΝ - ΕΚΑΤΕΡΟΝ!
Απευθύνονται στους ίδιους ντόπιους δρομείς....μην ξεχνάς ότι υπάρχει και το Ημικρόνιο εκείνη την ημερα 37χλμ. που όσο ναναι είναι πιο κοντά σε πνεύμα στον αγώνα της Βαμβακούς - άλλωστε όπως ξέρεις υπάρχουν πολλοί δρομείς που κάλλιστα αν μπορούσαν θα έκαναν και τους 2 αγώνες, ΕΝΩ ΤΩΡΑ ΘΑ ΔΙΧΑΣΤΟΥΝ, ενώ από την άλλη μας αλλάζει και μέρος της διαδρομής του αγώνα, αφού μας διεμηνύθει ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΔΙΕΛΕΥΣΗ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΤΟΥ ΚΡΟΝΙΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΜΒΑΚΟΥ....ΟΚ όπου είμαι ανεπιθύμητος ΔΕΝ ΠΑΩ ΝΑ ΜΠΑΣΤΑΚΩΘΩ....

και επαναλαμβάνω....:
ο χρόνος έχει 365 μέρες....εκείνη την ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΩΡΑ ΒΡΗΚΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΄΄ΑΓΩΝΑ΄΄ ΤΟΥΣ;

Τυχαίο;
δεν νομίζω!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2019 :  18:06:56  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Και για να το κλείσω εδώ το θέμα....εμένα η αισθηση μου είναι η εξής:
Σε κάποιους από την Βαμβακού - δεν εννοώ κατοίκους , ούτε ντόπιους φορείς, σε κάποιους που ΄΄εκπροσωπούν΄΄ τους Νιαρχαίους, θα επιθυμούσαν ΜΑΛΛΟΝ ή ΚΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ, ξένος αγώνας ως προς αυτούς ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΕΛΘΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥΣ....μάλλον θα το θεωρούσαν υποτιμητικό!
Για αυτό πήγαν και έβαλαν ακριβώς το ίδιο διάστημα τον διχαστικό τους αγώνα, προκειμένου να ΄΄εξοστρακίσουν΄΄ το Κρόνιο δια παντώς....κάτι που προφανώς και το κατάφεραν, και όταν αυτοί θα πάψουν να αγαπάνε το ΄΄χωριό΄΄ τους και τον Πάρνωνα, και θα βαρεθούν, ενώ εμείς θα συνεχίζουμε να ενώνουμε τον Πάρνωνα, ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΜΒΑΚΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΟΥΜΕ....
ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ.....

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2019 :  10:27:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δυο κουβεντες κι απο μενα καθως πριν 7 χρονια σε ενα μπαλκονι της βαμβακους (οποια ειρωνια...) επεσε η ιδεα του Κρονιου κι εγινα ο νονος του..

Φευ φευ φρονειν...τάδε εφη ο Τειρεσίας στον παραπλανημενο Οιδιποδα...πόσο λυπηρό είναι στη μικρή κοινωνία του Πάρνωνα κάποιοι να εθελοτυφλουν ασεβως στη δρομικη ιστορία αυτού του τόπου... Αιδώς Αργείοι...

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/06/2019 :  11:31:27  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι όντως!
Στο μαγαζί ΄΄ΟΝΕΙΡΩΝ ΑΝΤΑΜΩΜΑ΄΄ του αείμνηστου πλέον Κωνσταντίνου Σαφρά, ο οποίος μάλιστα ήθελε το ΚΡΟΝΙΟ να πραγματοποιηθεί στην Βαμβακού.....ευτυχώς που δεν έγινε τελικά αυτό, γιατί με τις νέες εξελίξεις θα μας έδιωχναν δια παντός από το χωριό!

Ο Κώστας Σαφράς ήταν ένας πολύ οξυδερκής άνθρωπος που ήθελε το παρηκμασμένο χωριό του να ακμάσει - κάτι που πάει να γίνει τώρα μέσα από την πρωτοβουλία του Ιδρύματος ΄΄ΣΤΑΥΡΟΣ ΝΙΑΡΧΟΣ΄΄....φυσικά από την πλευρά μου ΕΠΙΚΡΟΤΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ....και πώς δεν μπορούσα να τις επικροτήσω, μιας και η φιλοσοφία των αγώνων μου, είναι αυτη ακριβώς η τόνωση της Ελληνικής επαρχίας!

Όμως κάποιοι καλό θα είναι να τιμούν και να σκέφτονται πρωτίστως και αυτούς που προϋπήρχαν εκεί γύρω, και θα μπορούσαν πολύ άνετα να βρούν μία άλλη ημερομηνία που δεν θα μας δημιουργουσε πρόβλημα, ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΙΛΟΙ ΘΑ ΗΜΑΣΤΑΝ....

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/06/2019 :  12:16:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Ναι όντως!
Στο μαγαζί ΄΄ΟΝΕΙΡΩΝ ΑΝΤΑΜΩΜΑ΄΄ του αείμνηστου πλέον Κωνσταντίνου Σαφρά, ο οποίος μάλιστα ήθελε το ΚΡΟΝΙΟ να πραγματοποιηθεί στην Βαμβακού.....ευτυχώς που δεν έγινε τελικά αυτό, γιατί με τις νέες εξελίξεις θα μας έδιωχναν δια παντός από το χωριό!

Ο Κώστας Σαφράς ήταν ένας πολύ οξυδερκής άνθρωπος που ήθελε το παρηκμασμένο χωριό του να ακμάσει - κάτι που πάει να γίνει τώρα μέσα από την πρωτοβουλία του Ιδρύματος ΄΄ΣΤΑΥΡΟΣ ΝΙΑΡΧΟΣ΄΄....φυσικά από την πλευρά μου ΕΠΙΚΡΟΤΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ....και πώς δεν μπορούσα να τις επικροτήσω, μιας και η φιλοσοφία των αγώνων μου, είναι αυτη ακριβώς η τόνωση της Ελληνικής επαρχίας!

Όμως κάποιοι καλό θα είναι να τιμούν και να σκέφτονται πρωτίστως και αυτούς που προϋπήρχαν εκεί γύρω, και θα μπορούσαν πολύ άνετα να βρούν μία άλλη ημερομηνία που δεν θα μας δημιουργουσε πρόβλημα, ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΙΛΟΙ ΘΑ ΗΜΑΣΤΑΝ....

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015



απο κεινα τα ομορφα μεσημερια που οι παρεες γραφουν ιστορια ηταν...ας μην την αγνοουν αυτη την ιστορια λοιπον καποιοι...

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000