Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Πρόβλημα με παλμογράφο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

tnikos04
Newbie Forum Runner

Greece
2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 29/05/2019 :  22:24:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γειά σας φίλοι' Έχω ένα Garmin forerunner
235 ο παλμογράφος στήθους που έχω μετά την αλλαγή μπαταρίας που έκανα μου δείχνει κάτι τρελές ενδείξεις πχ: 290 παλμούς και γενικά δεν δείχνει σωστά τούς παλμούς.ξερει κάποιος από εσάς τι μπορεί να φταίει..??

giannis1970
Forum-Runner

137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2019 :  09:05:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ειμαι απογογοητευμενος απο το 735 κ τον παλμογραφο του ,εχουν θεματα πιστευω ,κριμα για τα λεφτα που εδωσα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2019 :  10:20:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ομοίως με το fenix 5.
Ο οπτικός παλμογράφος καταγράφει 20-30 παλμούς χαμηλότερα από τον ιμάντα στήθους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Giovanis
Newbie Forum Runner



23 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2019 :  17:52:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
[quote]Originally posted by tnikos04

Γειά σας φίλοι' Έχω ένα Garmin forerunner
235 ο παλμογράφος στήθους που έχω μετά την αλλαγή μπαταρίας που έκανα μου δείχνει κάτι τρελές ενδείξεις πχ: 290 παλμούς και γενικά δεν δείχνει σωστά τούς παλμούς.ξερει κάποιος από εσάς τι μπορεί να φταίει..??
[/quot
Καλησπέρα tnikos..ποιο μοντέλο ζώνης garmin στήθους έχεις;...έχω ρολόι 235 κ σκέφτομαι να αγοράσω μια ζώνη στήθους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2019 :  18:39:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@tnikos04
θα σου πρότεινα μα βάλεις άλλη μπαταρία. Αλλά φρόντισε να είναι καλή, μην πάρεις από το περίπτερο.

________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

denvas
Advanced Forum-Runner

Greece


258 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2019 :  22:44:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ σε ένα fenix 2, άλλαξα τη ζώνη του (όχι το hrm) με μια παλιότερη της TIMEX και βρήκα την υγειά μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/06/2019 :  10:48:16  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο παλμογράφος (η ηλεκτρονική συσκευή που κουμπώνει) σπάνια χαλάει.

δύο πράγματα συμβαίνουν συνήθως.

1) Μπαταρία. Δυστυχώς δεν είναι όλες οι μπαταρίες καλές, ακόμα και φρεσκοαγορασμένες. Αν είναι πχ στο ράφι για ... 5-6 χρόνια, η μπαταρία είναι πεθαμένη με το καλημέρα.

2) Η ζώνη ξερένεται, ψιλοκόβεται, δεν κάνει καλή επαφή. Ο ζωστήρας δλδ.

Δυστυχώς ο παλμογράφος είναι κάτι ψιλο-αναλώσιμο. 2 χρόνια περίπου να αντέξει από την εμπειρία μου...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tnikos04
Newbie Forum Runner

Greece
2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/06/2019 :  23:09:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευτυχώς ο παλμογράφος είναι μέσα στην εγγύηση,το έστειλα για σέρβις,σε μια βδομάδα θα ξέρω...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jimpapi
Forum-Runner



70 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2019 :  08:31:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εγώ έχω το 735χτ με τη ζώνη του εδώ και χρόνια...η αλήθεια ειναι πως δεν τη χρησιμοποιώ γιατί κάνει εγκαύματα στο στήθος ειδικά το καλοκαίρι και με τις τρίχες! στα 2 χρόνια η ζώνη εφθάρη και κόπηκε στις άκρες κοντά στο πλαστικό. Οι μετρήσεις ήταν πάντα σωστές αρκεί να είναι σφικτή και με βρεγμένες επαφές. Όταν μου έπεφτε προς την κοιλιά τότε έδειχνε άλλα αντι άλλων. Τελικώς δεν την ξαναχρησιμοποίησα και λειτουργώ με το ΗR του ρολογιού που δείχνει ολόσωστα τις σφύξεις (+/- 1). Ολοι επιμένουν πως στο HR του καρπού έχουν θέμα αλλά δεν είναι αλήθεια αν ξέρεις να τοποθετείς το ρολόι σωστά...!! το 99% το βάζουν σε λάθος θέση...το έχω εξηγήσει πολλές φορές..το δένεις αρχικά στον καρπό και μετά το σπρώχνεις τέρμα πάνω στο αντιβράχιο να "σφίξει" στο μυ , στο ψαχνό! εκει δε χάνει ούτε σφύξη!...οπότε η ζώνη άχρηστη..έχω 3 χρόνια να τη βάλω και δε χρειάζεται η αλήθεια! Κακής ποιότητας άλλωστε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000