Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν πως πάει η προπόνηση σας? Νο13
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 44

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/07/2019 :  13:05:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χαίρετε και καλό Σ/Κ!
σήμερα 20χλμ στο όμορφο κτήμα Συγγρού!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/07/2019 :  09:00:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
1 ώρα και 45 λεπτά πολύ πρωινής γλυκιάς θαλασσινής εξάντλησης σε απόσταση 3,2 χλμ.
Ακολούθησε το καθήκον στο εμπόριο της χαμένης ελπίδας(ψήφος) και ολοκληρώθηκε με σπιτική γλυκιά μπουγάτσα, μπόλικη άχνη και κανέλα!
Η συνέχεια θα είναι εξοντωτική με τον μικρό στη θάλασσα...Πάλι το υποβρύχιο και τον αυτοσχέδιο βατήρα θα κάνω!!!!


Morcheeba, "Antidote".
https://www.youtube.com/watch?v=pS3LxTl-3r8


Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mikekan
Forum-Runner

167 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2019 :  10:26:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα, καλη εβδομαδα. Χθες ο φύλακας στο γήπεδο του Χαλανδριου αποφάσισε να ανοίξει στις 8 οπότε σπάσαμε τα πόδια μας στα πεζοδρόμιο με 18χλμ στο σύνολο. Σήμερα 3χλμ κολύμβηση για αποθεραπεία.

========================================================================

Run, Eat, Sleep, Repeat.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2019 :  21:13:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλησπέρα, σήμερα df με 13 πρωΐνά χιλιόμετρα σε ποδηλατόδρομους και σε γήπεδο Χαλανδρίου και απογευμα γυμναστήριο πλάτη, δικέφαλοι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

as400
Advanced Forum-Runner

Greece
364 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/07/2019 :  08:53:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα , χθες μετα απο 15 μερες αποχης για ξεκουραση βγηκαν 11χλμ στα περιξ του Χαλανδριου . Ας ελπισουμε σε καλυτερες τρεξιματικες μερες .

AS400
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/07/2019 :  11:10:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα!

Τελικά, η ξεκούραση που είχα προγραμματίσει το ΣΚ πήγε διακοπές! Αρχικά, την Παρασκευή, έπειτα από το πρωινό κολύμπι, λόγω της υπέροχης δροσερής αύρας που χάιδευε τη (δυτική) Θεσσαλονίκη, βγήκα κατά τις 9 για ένα εξαράκι. Τίποτα το ιδιαίτερο, κάπου στο 5:40 ήταν ο ρυθμός, πριν κάτι μήνες θα μου φαινόταν ότι περπατάω, αλλά τώρα που όλο το βάρος έχει πέσει στο κολύμπι, νομίζω πως ήταν καλά.

Σάββατο είχε οικογενειακή εξόρμηση στα λουτρά του Λαγκαδά, όπου εκτός από μια παιδική πισίνα, έχει και μια υπέροχη 50άρα βάθους περίπου 2,5 μέτρων. Έτσι, αφού έκανα τον καρχαρία για κανά δίωρο στην παιδική, παρότι ήξερα ότι δεν έπρεπε, βούτηξα στην υπέροχη μεγάλη, στην οποία μιας και υπήρχε άπλετος χώρος τούδωσα και κατάλαβε για μια ώρα. Και ελεύθερο και πρόσθιο και πεταλούδα και μετά τα 20 χιλιόμετρα οδήγησης ως το σπίτι απορώ πώς βγήκαν.

Κυριακή, ημέρα εκλογών, και μιας και με τη σύζυγο στις κοινωνικοπολιτικές αντιλήψεις είμαστε η μέρα με τη νύχτα, είχε τα παραδοσιακή one on one σε μποξ, ζίου ζίτσου, κατς και τα συναφή.

Δευτέρα πουρνό πουρνό με τη ζέστη και την υγρασία, ένα ταληράκι στο 5:20 με τα καινούρια μου Hoka (επιτέλους το πόδι ξαναβρήκε το sweet spot!) και 40 λεπτά δυνατής (στο μέτρο της τρέχουσας κατάστασης) κολύμβησης στην πισίνα.

Σήμερα το πρωί, 70' στην πισίνα με ασκήσεις ενδυνάμωσης ώμων/κορμού, 700 μέτρα ελεύθερο, 500 πρόσθιο και κάτι άλλες ασκήσεις δικής μου έμπνευσης, των οποίων πρακτικά η φιλοσοφία έγκειται στο να κρατάς το σώμα σταθερό κόντρα στο (δυνατό εγκάρσιο) ρεύμα (που έχει σε σημεία η συγκεκριμένη πισίνα).

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/07/2019 :  12:51:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
riffraff εξαιρετικές προπονήσεις!
μου βγάζουν κάτι όμορφο!

εγω πήγα σήμερα το πρωΐ στους διαδρόμους του axion, τους πολύπαθους τους ηρωΐκούς και έκανα ένα 15άρακι σκάρτο με εναλλαγές εντάσεων!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/07/2019 :  16:17:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Hermes

riffraff εξαιρετικές προπονήσεις!
μου βγάζουν κάτι όμορφο!

εγω πήγα σήμερα το πρωΐ στους διαδρόμους του axion, τους πολύπαθους τους ηρωΐκούς και έκανα ένα 15άρακι σκάρτο με εναλλαγές εντάσεων!




Πάνο, δε με λες και Αφροδίτη, αλλά καλός είμαι.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/07/2019 :  20:15:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by RiffRaff

quote:
Originally posted by Hermes

riffraff εξαιρετικές προπονήσεις!
μου βγάζουν κάτι όμορφο!

εγω πήγα σήμερα το πρωΐ στους διαδρόμους του axion, τους πολύπαθους τους ηρωΐκούς και έκανα ένα 15άρακι σκάρτο με εναλλαγές εντάσεων!




Πάνο, δε με λες και Αφροδίτη, αλλά καλός είμαι.

--------------------------
Run-time Error



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2019 :  10:31:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημέρα! σήμερα 9χλμ σκάρτα στους ποδηλατόδρομους & στους πεζόδρομους της γειτονιάς μου (Χαλάνδρι) σε χαλαρούς ρυθμούς!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2019 :  16:50:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σε όλους.

Χθες απόγευμα, συμπληρώθηκε το df με ασκήσεις στροφέων με λάστιχα, λίγο Πλανκ, λίγες στροφές κορμού, λίγο κρασί, λίγο θάλασσα και τ' αγόρια μου (που τα πήγα δυο ώρες στην παιδική). Το κακό, όμως, έγινε αργά τη νύχτα όταν πήγα να πετάξω κάτι σακούλες με σκουπίδια. Η αλήθεια είναι πως μέχρι τον κάδο, παρότι ήταν βαριά, κρατώντας τα ισομετρικά με τους αγκώνες σε 90 μοίρες δεν υπήρχε ιδιαίτερο θέμα.

Το πρόβλημα εμφανίστηκε όταν αναγκάστηκα να σπρώξω ψηλά με το δεξί χέρι το άνοιγμά του κρατώντας τη σακούλα με το αριστερό, μιας και ο μοχλός για το πόδι ήταν χαλασμένος. Προφανώς, το έκανα απότομα για να προλάβω να τα πετάξω μέσα με το αριστερό πριν κλείσει και εκεί ακούστηκε ένα "κρακ" και έφυγε ένας διάχυτος πόνος σουβλιστός και αντανακλαστικός, τόσο προς την ωμοπλάτη όσο και προς το χέρι. Έβαλα λίγο πάγο και ηρέμησε χωρίς μεγάλα παρατράγουδα, αλλά σήμερα το πρωί που πήγα για ένα τρεξιματάκι (8k στο 5:20) σε φάσεις το ένιωθα. Τέσπα, μιας και τους τελευταίους μήνες έχω μάθει τόσο καλά την άρθρωση του ώμου (έχω διαβάσει μέχρι και διδακτορικά φοιτητών ιατρικής και εργασίες φυσικοθεραπευτών - στο τέλος θα πάρω άδεια και θα ανοίξω ιατρείο ), κατά 90% ο υπακάνθιος είναι.

Ένα παράδοξο είναι ότι στα καπάκια που μπήκα στην πισίνα (κάφρος και πολιτεία, είπατε;) δε με ενοχλούσε ιδιαίτερα, αν και το δεξί χέρι στο ελεύθερο το έχω μόνο για διατήρηση ισορροπίας στο νερό. Στο γραφείο, όμως, έρχεται και φεύγει μόνο του, χωρίς να το πυροδοτεί κάποια συγκεκριμένη κίνηση. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι τα προβλήματα που σκάνε στον ώμο, πέραν της προβληματικής ανατομίας στην περιοχή (ακρώμιο ΙΙΙ, γαρ), έχουν βασική αιτία τον αυχένα. Προς το παρόν, το παρακολουθώ και βλέπουμε.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2019 :  20:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μην τα πιέζεται ωρέ συντρέχτες τα μυοσκελετικά! Να χάσετε είναι στανταράκι!!!!

Χθες 40λεπτο μπάνιο, βαράκια και κοιλιακοί.
Σήμερα 3,5 χλμ στο γήπεδο σε 18΄αλλά διέκοψα λόγω βροχής. Μετά που σταμάτησε συνέχισα προς το σπίτι άλλα 3 χλμ με δυνατή βροχή, ποτάμια νερού και λίγο χαλάζι σε 15΄. Και όλα αυτά μέσα σε δευτερόλεπτα!


Λένα Πλάτωνος, "Ο Μάρκος". Αχχ βρε σκύλε! Δεν εμπιστεύονται ανθρώπους, δεν το ξέρεις;
https://www.youtube.com/watch?v=NwH6DoJNPxI


Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

Edited by - gargadua on 10/07/2019 20:57:55
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2019 :  09:10:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημέρα! σήμερα 14χλμ στο Χαλανδρίου προοδευτικά επιταχυνόμενο και στο τέλος 12 300άρια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2019 :  14:02:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα. Έπειτα από ένα ιδιαίτερα δύσκολο βράδυ από πολλές απόψεις, σήμερα το πρωί είχαμε τα εξής:

- 14 γύρους των 350 (?) μέτρων, τους 10 ανάποδα στη φορά της κίνησης και τους άλλους 4 στην "κανονική" φορά σε ένα ρυθμό χονδρικά στα πέριξ του 5:00. Δεν ήμουν προετοιμασμένος για τρέξιμο, δεν είχα καν ρολόι μαζί, απλά τσέκαρα στο καντράν του κολυμβητηρίου τις ώρες έναρξης/λήξης και δεν παίρνω και όρκο ότι δεν έχασα το μέτρημα των γύρων είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω, μιας και το ξενύχτι λόγω των φαινομένων κατά τη διάρκεια της νύχτας δεν άφηνε πολλά περιθώρια για να γίνουν σωστά οι "συνδέσεις". Ο μόνος λόγος που αποφάσισα να τρέξω ήταν οι προκλητικοί 16 βαθμοί που είχε εκείνη την ώρα.

- 10 διαδρομές των 25 μέτρων στην πισίνα φορώντας μάσκα και αναπνευστήρα για να παραμένει σε ουδέτερη θέση ο αυχένας (μόνο πόδια). Ο ώμος, χωρίς να δίνει με την ίδια συχνότητα τα τσιμπηματάκια του, αντιλαμβάνομαι ότι βρίσκεται σε ένα υποτροπιάζον mode, οπότε είπα να μη ζητήσω την τύχη μου με κανονικό κολύμπι.



--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2019 :  15:00:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΝΤΙΝ ΝΤΟΝ! Στάση δεξί μετατάρσιο. Λόγω εργασιών αποκατάστασης να παραμείνετε για 1 εβδομάδα, θα ακολουθήσει νεότερη ανακοίνωση, ευχαριστώ.
Το κέρατό μου!!!!!!! Θα βγάλω λέπια...


Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 44 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000