Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Γιατί άρχισα να τρέχω?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 6

aimilios20
Forum-Runner

97 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2008 :  22:19:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η δικη μου ιστορια εχει ως εξης:οταν μετακομισα στο χωριο μου(πριν μια 5ετια περιπου),οι φιλοι μου,με τραβηξαν στην ομαδα ποδοσφαιρου.Την περιδο της προετοιμασιας κατα τους μηνες Αυγουστο και Σεπτεμβριο ο προπονητης μας εβαζε να τρεχουμε 4 δεκαλεπτα..Ηταν η πρωτη φορα που ετρεχα τοτε και ημουν παντα τελευταιος λογω του οτι ημουν και 27 κιλα βαρυτερος.Μεσα σε ενα χρονο καταφερα και τα περιτα κιλα μου να τα χασω(αφου δεν εχανα ουτε μια προπονηση) αλλα και να ειμαι και απο τους πρωτους στη σειρα.Επειτα ομως απο καποιο διστημα αποσυρθηκα απο την ομαδα εφοσον καταλαβα οτι δεν ειχα ταλεντο αλλα και γιατι καταλαβα οτι το χρημα ειναι αυτο που παρακινει τα ατομα να ασχολουνται με το ποδοσφαιρο(απευθυνομαι στους ποδσφαιρικους παραγοντες) και τιποτα παραπανω.Ολο αυτο το διαστημα που τρεχω δεν εχω βαρεθει καθολου.Πιστευω παντως πως αυτο που μας κανει να τρεχουμε ειναι οτι μας γεμιζει τη ζωη και μας κανει να ξεχναμε τα προβληματα μας.Ελπιζω να μου δωσει ο θεος υγεια για να μπορεσω να τρεχω μεχρι το τελος της ζωης μου και οταν με το καλο δημιουργησω οικογενεια να μπορεσω να παρακινησω τα παιδια μου να ασχοληθουν με το τρεξιμο...!!!

Edited by - aimilios20 on 19/03/2008 22:23:35
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Leonardo
Elite Forum-Runner



2254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2008 :  13:38:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Περναω κάτι τώρα, και θελω να πω και την δική μου ιστορία για να ξεθυμανω.
Εργάζομαι σε μία εισαγωγική εταιρεία που ασχολείται με τρόφιμα, και πιο πολύ με ζαχαρώδη προιοντα.
Ξερετε... σοκολάτες, μπισκότα, καραμέλες, αλλά και τρόφιμα...
Ειμαι υπευθυνος για το τμήμα marketing, οπότε οπως καταλαβαίνετε οτι καινουργιο προιον ερχόταν στην Ελλάδα, ο πρωτος που το δοκίμαζα ημουν εγω... χεχεχε
Σοκολάτα, μπισκότο, σοκολάτα, μπισκότο, ειχα φτασει 92 κιλά ! (1,70 υψος!!)
Το 2003 μας εκατσε μία νέα αντιπροσωπεία... το ISOSTAR
Στην πραγματικότητα δεν ηταν νεα, η ΑΘΗΝΑΙΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ το ειχε, απλως αλλαξε χερια...
Απο γυμναστική τιποτα, μια φορα την εβδομαδα επαιζα 5χ5 αλλα το ειχα παρατησει κι αυτο
γιατι με πονουσε το αριστερο γόνατο.
Ως υπευθυνος marketing... αρχισα να λαμβανω διαφορα τηλεφωνήματα για καταχωρησεις σε περιοδικά,
χορηγίες, διαφημίσεις... όλα για το ISOSTAR.
Μεσα σε όλα αυτα μου ηρθε ενα πακετο με τα 2 πρωτα τευχη του RUNNER.
Οπως ηρθε, ετσι και εμεινε πισω απο το γραφειο... για περιπου 3 μηνες.
Μια μερα που ταχτοποιουσα το γραφειο, ειδα και το πακετο με τα περιοδικά.
Αρχισα να τα ξεφυλλίζω και τα βρήκα πολύ ενδιαφερον. Κοιτα ρε, ελεγα, τι κάνουν οι ανθρωποι...
Αυτο που μου εκανε το κλικ, ηταν ενα αρθρο στο πρωτο τευχος, που ελεγε...
"Πως θα καταφερετε να τρεξετε μιση ωρα συνεχόμενη σε 8 εβδομάδες"
Αυτο ηταν... ηθελα να αρχισω απο περιεργεια ... να δω τι θα καταφερω σε 8 εβδομαδες.
Ειχα και εναν παλιο διαδρομο στο σπιτι, και ετσι ξεκίνησα το προγραμμα.
Ηταν 26 Φεβρουρίου 2006 (Καθαρη Δευτερα)
Το προγραμμα βγηκε αρκετα ευκολα, το μισαωρο το ετρεξα ανετο μετα το περας των 8 εβδομάδων,
και αρχισα να βλεπω το τρεξιμο με πιο αγάπη.
Οτι χορηγία μπορουσα να βοηθησω με το ISOSTAR, ημουν μέσα... αλλά ημουν μόνος
Ωσπου ενα πρωι, παιρνω ενα τηλέφωνο, για χορηγία ποτου στον πρωτο μαραθωνιο Θεσσαλονίκης.
Στο τηλέφωνο του ειπα, ευχαρίστως να βοηθησω... αγαπαω κι εγω το τρεξιμο... μάλιστα τρεχω
κι εγω λιγιακι. Αφου εμαθα οτι κι αυτος ετρεχε, δωσαμε ραντεβου ενα Σαββατο στον Αγ. Κοσμά
ετσι ωστε να με γνωρίσει και σε αλλα παιδια που ετρεχαν, και αν ηθελα να γινω μέλος
στον ΣΔΥ Πειραια...
Αυτην ηταν η ιστορια μου.
Εχουν περασει πανω απο 2 χρονια, εχω χάσει 17 κιλά, και τον περασμένο Νοεμβριο ετρεξα τον
πρωτο μου Μαραθωνιο στην Φλωρεντία.
Το τρεξιμο εχει μπει για καλα στην ζωη μου


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Yianniko
Forum-Runner



170 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2008 :  15:09:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Kai apo tin Florentia ematha oti dilonis epagelma marathonodromos......
KALI SYNEXIA

Run4fun
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

matouli7
Forum-Runner

Greece
112 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2008 :  10:49:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα,

η δικη μου ιστορια εχει ως εξης:

το 2004 δουλευα ως εξωτερικος συνεργατης στην ολυμπιακη εγκατασταση στον αγιο κοσμα. την τελευταια μερα των ιστιοδρομιων και ενω ακομα παιζονταν τα μεταλλια, ο παρολυμπιακος αθλητης (ειχε προσθετο μελος) απο ΗΠΑ, εκανε ποδηλατο συνεχεια 2-3 ωρες, περιμενοντας να φυσηξει αερας για να βγουν τα σκαφη για τον αγωνα.
χαριτολογοντας του λεω γιατι δεν αγωνιζεται και στην ποδηλασια αφου ειναι τοσο καλος. Το σκεφτηκε δευτερόλεπτα και πηγε (ποδηλατωντας)στον αρχηγο της αποστολης τους να ρωτησει αν ειχε το δικαιωμα να συμμετεχει σε δυο διαφορετικα αθληματα.....

τελικα κερδισε το ασημενιο μεταλλιο στην ιστιοπλοια, αλλα δεν εμαθα αν θα κανει ποδηλασια στο Πεκινο...

Μολις τελιωσαν οι αγωνες και τα τρελα ωραρια μου, ξεκινησα να τρεχω κα να βαζω μικρους στοχους (γιατι μου αρεσει το φαγητο και το ποτο¨ )για αγωνες 10χλμ, τωρα ημιμαραθωνιους και στο μελλον μαραθωνιο.

Ματα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2008 :  12:32:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ένα πολυ παρεμφερές θέμα είχα ξεκινήσει και εγώ, χωρίς να έχω αντιληφθεί το παρόν, που απλά.... αναζωπυρώθηκε. Η... ιστορία των υπολοίπων βρίσκεται εδώ.

http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=1677


Edited by - Ivorman on 02/11/2012 13:15:36
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skrivi
Advanced Forum-Runner

222 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2008 :  18:41:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ας πω κι εγώ την εμπειρία μου λοιπόν. Στα 25 μου έφτασα σε κάποια φάση να ζυγίζω 100 κιλά με ύψος 1,75. Με θυμάμαι μια μέρα να ετοιμάζομαι να βγω έξω και να κοιτιέμαι στον καθρέφτη και να έχω φρικάρει τελείως με τις μπάκες που ξεχειλίζανε από δεξιά κι αριστερά. Με τρέξιμο και δίαιτα έχασα 20 κιλά σε 4 μήνες. Τώρα είμαι 36 χρόνων και 75 κιλά κι άμα περάσει μια βδομάδα χωρίς τρέξιμο αρρωσταίνωωωω!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

william
Newbie Forum Runner

Greece


43 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/05/2008 :  13:13:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάνω από όλα για την υγεία μου.
Εννοώ και σωματικά ΑΛΛΑ και ψυχικά.
Δεν είμαι ΟΥΤΕ ερασιτέχνης ΑΛΛΑ ούτε και εππαγγελαμτίας δρομέας.
Απλώς μου αρέσει και προσπαθώ να πάω στο γήπεδο τουλάχιστον 3 φορές την εβδομάδα.


Τα Πάντα Ρει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geo.pap
Forum-Runner



199 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/05/2008 :  22:57:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ δεν έχω ιστορία, αφού τρέχω μόλις 3 εβδομάδες. Ξεκίνησα να τρέχω όταν τελείωσαν οι δικαιολογίες ότι δεν έχω χρόνο, δεν υπάρχει μέρος να τρέξω, είμαι μεγάλος για να ξεκινήσω πια κ.λ.π. Το κακό είναι ότι φαίνεται ότι έμπλεξα σε ένα ταξίδι δίχως επιστροφή Είχα να τρέξω 15 χρόνια και την πρώτη φορά που πήγα για τρέξιμο ένοιωθα ότι το κάθε βήμα μου ήταν το τελευταίο . Τώρα τρέχω 4 φορές την εβδομάδα και κατά βάθος τις μέρες που δεν τρέχω μου λείπει...
Α, και καλώς σας βρήκα, αφού είναι το πρώτο μου post.

Edited by - geo.pap on 10/05/2008 23:01:42
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/05/2008 :  23:13:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλώς ήρθες geo :)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/05/2008 :  02:17:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ωραιος ο geo!

À tout le monde
À tous mes amis
Je vous aime
Je dois partir

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pitm
Newbie Forum Runner

4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2008 :  02:11:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ ξεκίνησα όταν έπεσα από το ποδήλατο και χτύπησα τους καρπούς μου περύσι τον Αύγουστο.(Όχι ότι είμαι σπουδαίος ποδηλάτης) Ξεκίνησα με αυτό το πρόγραμμα των 8 εβδομάδων αλλά πριν από αυτό έτρεχα με δευτερόλεπτα .(30 δεύτερα τρέξιμο ,1,5 λεπτό περπάτημα , ξανά 30 τρέξιμο και περπάτημα , μετά 45 δεύτερα τρέξιμο 1,15 περπάτημα μέχρι να φτάσω στο λεπτό ) Τα πρώτα 30 δευτερόλεπτα μπορεί να ήταν και τα πιό δύσκολα της ζωής μου .Στα 41 χρόνια μου και κανα 15αριά κιλά βαρύτερος από το κανονικό κόλλησα το μικρόβιο . Μετά από έναν χειμώνα οι καρποί μου είναι εντάξυ αλλά το τρέξιμο μου έμεινε .Τώρα μπορώ και τρέχω 45 λεπτά συνεχώμενα δεν ξέρω πόσα χλμ. κάνω αλλά δεν με ενδιαφέρει ακόμα .Έγινα 42 μέχρι να το καταφέρω αλλά εχασα και 7 κιλά . Τώρα προσπαθώ να βολέψω ποδήλατο και τρέξιμο αλλά ως τώρα χαμένο είναι το ποδήλατο . Θα δούμε .....

Edited by - pitm on 20/05/2008 02:12:30
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2008 :  09:16:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσοχή, οι πτώσεις από ποδήλατο ενίοτε στοιχίζουν και σε δημοτικότητα, για να μην πω εξουσία!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pitm
Newbie Forum Runner

4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2008 :  20:23:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Προσοχή, οι πτώσεις από ποδήλατο ενίοτε στοιχίζουν και σε δημοτικότητα, για να μην πω εξουσία!


εμένα ευτυχώς με είδαν μόνο κάτι γιαγιάδες (που πρέπει να τρομάξαν άσχημα από το όλο σκηνικό - πρέπει να ήταν πολύ θεαματικό) και δεν πρόκειται να χάσω την εξουσία
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2008 :  22:59:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ποδηλατο και τρεξιμο παντως ταιριαζει πολυ. τα δυο σε συνδυασμο κανουν μια πολυ καλη προπονηση. πηρα προσφατα mountain κ το εχω καταχαρει!

À tout le monde
À tous mes amis
Je vous aime
Je dois partir

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TRYPOKARYDOS
Elite Forum-Runner



1213 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2008 :  16:04:13  Εμφάνιση Προφίλ  Visit TRYPOKARYDOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
βρηκα αυτο και μου αρεσε και το μοιραζομαι εδω μεσα...
http://www.youtube.com/watch?v=Iuy1GSYoOr8


Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000