Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Γιατί άρχισα να τρέχω?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 6

jim29
Newbie Forum Runner

Greece


22 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/10/2009 :  12:48:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για αυτο το video στο youtube
http://www.youtube.com/watch?v=jKuHTz6i_YY
Οταν το ειδα ανατριχιασα (απο δεος)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ippokampos
Advanced Forum-Runner



309 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/10/2009 :  15:06:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μπραβο σου ρε φιλε!αξιζει να το βλ'επουμε ολοι μας..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Marvin
Newbie Forum Runner

Greece


39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/10/2009 :  18:53:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by jim29

Για αυτο το video στο youtube
http://www.youtube.com/watch?v=jKuHTz6i_YY
Οταν το ειδα ανατριχιασα (απο δεος)



Οσες φορες και αν εχω δει το βιντεο αυτο εχω κλαψει απο δεος για την δυναμη της ψυχης αυτων των ανθρωπων και αλλες τοσες εχω ντραπει για τις στιγμες που λεω πως δεν μπορω......!!

'''Εκείνο που η κάμπια θεωρεί τέλος του κόσμου ο δημιουργός το ονομάζει πεταλούδα...''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

manosaltar
Newbie Forum Runner

Greece


31 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2009 :  20:18:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
paidia kalispera..
eimai 29 etwn k arxisa na trexw prin apo 3-4 xronia....
trexw kathimerina k san sinolo tin ebdomada kammia 70aria xlm...eimai sta xania aytin tin periodo k tin exw katabrei...exw treksi mexri k panw ston omalo gia osous kseroun...(o logos pou arxisa na trexw...apantwntas sto forum einai ligo-poli klassikos...imoun 132 kila aidia etrwga epina kapniza ews otou eftasa sto amin),genika trexw pleon epidi goustarw..xwris na polipsaxno xronous k apostaseis..apla apo to prwi pou tha sikwthw exw sto mialo mou tin wra pou tha balw ta papoutsia k tha fygw....to thema mou einai to eksis...thelw na treksw ena marathonio k den kserw apo pou na balw arxi...ti na kanw,pws,poso ktl...opoios mporei as mou dwsei mia mikri apantisoula...na kanw mia arxi bre aderfe....


sas efxaristw ek ton prwterwn....



run lola...RUN!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2009 :  20:22:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
προγραμματα συμβουλες μπορεις να βρεις στο σαιτ, στο φορουμ μεσω αναζητησης και σε αλλα σαιτ οπως dromeasclub.gr, halhigdon.com, runningforfitness.org κλπ.

υγ αν μπορεις μην γραφεις με greeklish, μας βγαζουν το ματι..

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

manosaltar
Newbie Forum Runner

Greece


31 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2009 :  20:27:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εχεις δικιο για τα greeklish..διωρθωνω!!!

ευχαριστω για τις συμβουλες...για ιατρικες εξετασεις??υπαρχει κατι συγκεκριμενο ή ειμαι υπερβολικος?

run lola...RUN!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2009 :  20:44:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
απαιτουνται ειδικα αν εχεις καποιο ιστορικο..βεβαια θα σου βγαινε αν υπηρχε κατι αλλα για ιατρικα θεματα απευθυνσου καλυτερα σε γιατρο μην σε παρουμε στο λαιμο μας

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoyfio
Senior Forum-Runner

United Kingdom


574 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/11/2009 :  09:05:47  Εμφάνιση Προφίλ  Visit zoyfio Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by manosaltar

paidia kalispera..
eimai 29 etwn k arxisa na trexw prin apo 3-4 xronia....
trexw kathimerina k san sinolo tin ebdomada kammia 70aria xlm...eimai sta xania aytin tin periodo k tin exw katabrei...exw treksi mexri k panw ston omalo gia osous kseroun...(o logos pou arxisa na trexw...apantwntas sto forum einai ligo-poli klassikos...imoun 132 kila aidia etrwga epina kapniza ews otou eftasa sto amin),genika trexw pleon epidi goustarw..xwris na polipsaxno xronous k apostaseis..apla apo to prwi pou tha sikwthw exw sto mialo mou tin wra pou tha balw ta papoutsia k tha fygw....to thema mou einai to eksis...thelw na treksw ena marathonio k den kserw apo pou na balw arxi...ti na kanw,pws,poso ktl...opoios mporei as mou dwsei mia mikri apantisoula...na kanw mia arxi bre aderfe....


sas efxaristw ek ton prwterwn....



run lola...RUN!!!



Συγχαρητήρια για τη σημαντική αλλαγή που έκανες, κυρίως για την υγεία σου!
Κατ'αρχήν θα πρέπει να κάνεις, κατά τη γνώμη μου, ένα υπερηχογράφημα καρδιάς, έτσι προληπτικά. Τώρα για τα υπόλοιπα ιατρικά, προτείνω να απευθυνθείς σε ένα γιατρό για να σου πει αν χρειάζεται να κάνεις κάνεις κάτι πιο εξειδικευμένο.
Όσον αφορά το μαραθώνιο:εάν τρέχεις καθημερινά και καλύπτεις 70 χλμ την εβδομάδα τότε σημαίνει ότι στις προπονήσεις σου δεν υπερβαίνεις τα 10χλμ τη φορά. Σαν σύνολο χιλιομέτρων είναι σχετικά καλό γιά βάση μαραθωνίου, όμως έχει μεγάλη σημασία, εκτός από αυτά που σου είπαν τα υπόλοιπα παιδιά,δηλ. να πληροφορηθείς μέσω internet ή από περιοδικά, να εστιάσεις περισσότερο στο να αυξήσεις τα χλμ που κάνεις κάθε φορά, δηλ. μία φορά την εβδομάδα θα πρέπει να κάνεις ένα "long run" ή "μεγάλο", όπως λέγεται στη γλώσσα των δρομέων, στο οποίο όμως θα φτάσεις αυξάνοντας σταδιακά τα χλμ.
Καλές προπονήσεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

manosaltar
Newbie Forum Runner

Greece


31 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/11/2009 :  20:50:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ....όσα μου είπατε είναι πολύ χρήσιμα..ψάχνομαι συνεχώς κ ελπίζω με την κατάλληλη προετοιμασία του χρόνου να καταφέρω να είμαι κ εγώ στον μαραθώνιο!!!



run lola...RUN!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Veteran84
Senior Forum-Runner

Greece


426 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2017 :  14:44:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Speedy

Εγώ πάντως παιδιά απο τότε που θυμαμαι τον εαυτό μου ποτέ δεν περπάταγα. Πάντα έτρεχα...

Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy


Γεια σου φιλε Γρηγορη....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

hercules
Newbie Forum Runner



34 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2017 :  10:55:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν και ασχολιόμουν με τον αθλητισμό απο πιτσιρίκι (μπάλα, μπάσκετ, βόλει κλπ) με ενεργή συμμετοχή σε ομάδες, για κάποιο περίεργο λόγο ήμουν καλός στο τρέξιμο και δη στα sprint. Κατάφερα χωρίς μεγάλη δυσκολία να μπώ στο πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα γυμνασίων το 97 στα 80 μέτρα αλλα μέχρι εκεί, απο επιδόσεις τίποτα άξιο αναφοράς.
Τα χρόνια περνούσαν (και τα κιλά αυξάνονταν), η μόνη επαφή με τον αθλητισμό ήταν το ποδόσφαιρο (σε ομάδα τοπικού αλλά και 5Χ5), αυτά μέχρι που μια κλωτσιά στο γόνατο με έκανε να αναθεωρήσω και να παρατήσω το τόπι απο την μεριά του ποδοσφαιριστή....έτσι έγινα διαιτητής ποδοσφαίρου .... τα χρόνια παιρνούσαν...ανέβαινα κατηγορίες αλλα σε ένα παιχνίδι έδωσα ένα πέναλτι (που μόνο εγώ το είδα...) αποτέλεσμα ?? 1 βδομάδα ξεκούραση απο το γρασίδι (τιμωρία), μόνο που είχα μάθει τα Σαββατοκύριακα μου να τα γεμίζω με κάτι. Ε το συγγεκριμένο Σ/Κ που ήμουν τιμωριμένος ανακάληψα έναν αγώνα στην Ξάνθη αν θυμάμαι καλά 14 km. Ο άνθρωπος που τερμάτισε τον αγώνα δεν ήταν αυτός που τον ξεκίνησε, πλέον ήξερα πολύ καλά τι θέλω να κάνω. Περνώντας ο χρόνος ξεκίνησα να προπονούμαι με προπονητή και είδα τις επιδόσεις μου να εξφενδονίζονται (ημι απο 1.50 σε 1.34 σε μερικούς μήνες προπόνηση). Τον Νοέμβρη του 2017 έτρεξα τον πρώτο μου μαραθώνιο και να φανταστεί κανείς οτι συστιματικά τρέχω τα τελευταία τρία χρόνια...
Αυτή ήταν λοιπον η ιστορία μου σχετικά με το πως άρχισα να τρέχω...
πολλοί φίλοι και γνωστοί με ρωτούν γιατί τρέχω...
Τρέχω λοιπόν γιατί το τρέξιμο με γεμίζει ζωή,
Τρέχω γιατί τελικά το τρέξιμο είναι ζωή

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας, συγγνώμη εάν σας κούρασα

Υ.Γ. Καλό υπόλοιπο εορ΄τών να έχουμε και καλή χρονιά με υγεία και πολλά χιλόμετρα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

daxon1
Forum-Runner

Greece


82 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2019 :  23:24:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ πάλι χωρίς να κουράζω άρχισα το τρεξιμο όχι από υπερβολικό βάρος, ποτέ δεν ήμουν άρχισα από
Ένα κακό που μαστίζει την κοινωνία μας το τσιγάρο το σηχτηρι το δικό μου από αυτό το βραχνά
Ήταν στην ανακοίνωση του θείου μου που είχε την πάλιο αρρώστια και είχε πολύ λίγους μήνες στους καπνιστές
Προτείνω πάντα μια επίσκεψη στο σωτηρία και περνώντας από τους θαλάμους θα καταλάβει πολλά
Δυστυχώς θα πρέπει να ταρακουνηθείς για τα καλά για να κόψεις μια Κακιά συνήθεια , έτσι άρχισα να τρέχω
Να συνηθίζω , να μου αρέσει και να έχω παθιαστει με αυτό , εκτός από το έξω έχω πάρει και διάδρομο στο σπίτι
4 χρόνια αγαπώ την καινούργια μου ζωή. Συγνώμη αν κούρασα τελικά χεχε ..

Ι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kimonas
Forum-Runner

Greece


193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/01/2019 :  11:42:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα

Παιδί της νύχτας ( 45 χρονών ) και καπνιστής φανατικός 25 χρόνια 3 πακέτα Prince, πριν 2 χρόνια το έναυσμα το έδωσε ένας φίλος που έφυγε με καρκίνο στο πνεύμονα και μετάσταση στον εγκέφαλο και άφησε πίσω του την γυναίκα του έγκυο σε δίδυμα. Ξεκίνησα δειλά δειλά 30 λεπτά τρεξιμόπερπατημα στον Φλοίσβο 6 η ώρα το πρωί και μετά ...έφθασα να τρέχω 10 χλμ σε τοπικούς αγώνες...
Ξεκίνησε να τρέχει και η γυναίκα μου και οικογενειακώς τρέξαμε όλοι μαζί το race for cure ( με την κόρη 7 χρονών )
Όνειρο ο μαραθώνιος, αλλά προβλήματα μέσης με έχουν οδηγήσει σρτο κολυμβητήριο προσ στιγμήν....
Αλλά δεν το βάζω κάτι....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mikekan
Forum-Runner

167 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/01/2019 :  17:00:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιατί είναι μια βαλβίδα αποσυμπίεσης στο άγχος της καθημερινότητας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/01/2019 :  19:03:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Mikekan

Γιατί είναι μια βαλβίδα αποσυμπίεσης στο άγχος της καθημερινότητας.



Από τη μία βαλβίδα αποσυμπίεσης σε πιθανά άγχη καθημερινότητας και από την άλλη βαλβίδα εισόδου όμορφων εικόνων και συναισθημάτων...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000