Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Hrm-run ή dual;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

akanes21
Newbie Forum Runner



2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 27/12/2019 :  23:42:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γειά χαρά.
Είμαι στην φάση αγοράς ζώνης για το 235.Προς το παρών με αυτο το ρολόι μ ενδιαφέρουν μόνο οι παλμοί.Οι επιλογές είναι ο hrm-run (ο κόκκινος) πιο ακριβός με διάφορες άλλες μετρήσεις αλλά όχι αποσπόμενος και ο dual ο πιο οικονομικός αποσπόμενος που δίνει αν δεν κάνω λάθος μόνο παλμούς.
Το θέμα είναι ότι με το 235 θα μπορώ να πάρω όλα όσα μπορεί να δώσει ο run ή μου αρκεί ο dual;Η επιλογή αποσπόμενου δεν είναι καλύτερη σε περίπτωση που χαλάσει η ζωνη;
Please help και ευχαριστώ.

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2019 :  08:14:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λένε ότι ο hrm-run έχει καλύτερη κατασκευή και "δεν χαλάει". Αλλά δεν τον έχω για να το επιβεβαιώσω.

Σε κάθε περίπτωση, με το 235, ο hrm-run δεν θα δώσει τίποτα παραπάνω από τον dual.

________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sakis1971
Senior Forum-Runner



499 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2019 :  09:30:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η παλια ζωνη με γδερνει,προσωπικα θα επαιρνα το run που εχει φαρδια λαστιχενια ζωνη αν αλλαζα hrm.

όχι πολύ ποδώκης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

anastasg
Newbie Forum Runner

Greece
39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2019 :  16:12:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η ζώνη HRM run μπορεί να δώσει επιπλέον δεδομένα (Running dynamics) αλλά όχι στο 235 που έχεις.
Για τα επιπλέον δεδομένα απαιτείται διαφορετική συμβατή συσκευή Π.χ. Fenix 3 and up, Forerunner 620 and up.
Αν έχεις στο πρόγραμμα μια πιθανή μελλοντική αναβάθμιση στο ρολόι πάρε την Hrm run προκειμένου να εκμεταλλευτείς τα επιπλέον δεδομένα.
Το ότι είναι αποσπώμενος ο δέκτης δεν έχει καμία πρακτικά χρησιμότητα.
Αυτό που αναφέρει ο sakis ότι η hrm run είναι πιο "φιλική" ισχύει. Τις έχω δουλέψει και τις δύο ζώνες αρκετούς μήνες.
Διαφορετικά ριξε μια ματιά και σε ζώνες άλλων εταιρειών Π.χ. polar οι οποίες είναι συμβατές με το ρολόι σου και ενδεχομένως να τις βρεις φθηνότερο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000