Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Κριτής κλασσικού αθλητισμού. Κριτήρια, επιλογές
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 03/01/2020 :  18:51:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλα τα μέλη του φορουμ.

Νέος χρόνος, νέοι στόχοι και εύχομαι για την κάθε μία και τον καθένα να τους εκπληρώσει στοχεύοντας σε αυτό που επιθυμεί με υγεία.

Θα με ενδίεφερε να γίνω κριτής κλασσικού αθλητισμού. Εχει κάποιος/κάποια από εδώ ιδέα για τις εξετάσεις , κόστος και την σχετική "απορρόφιση" που μπορεί να έχω; Διάβασα μία σχετική προκύρηξη εξετάσεων, αλλά από εκεί και πέρα δεν βρήκα κάποιες συγκεντρωμένες πληροφορίες.

Κάθε γνώμη , εμπειρία είναι πάντοτε ευσπρόδεκτα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

HAGI
Forum-Runner

Greece
204 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/01/2020 :  19:10:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρέπει να γνωρίζεις τους κανονισμούς της IAAF. Στο παρακάτω σύνδεσμο μπορείς να τους βρείς:

http://www.segas.gr/files/2018/Publications/KanonismoiStivou_2018_2019.pdf

Συνήθως κριτές γίνονται οι ίδιοι οι γυμναστές των αθλητικών συλλόγων κάθε περιοχής που διοργανώνετε κάθε πρωτάθλημα. Δεν γνωρίζω αν αμείβονται ή το κάνουν εθελοντικά. Είναι κάπως "κλειστό" το club του ΣΕΓΑΣ και θα πρέπει να γνωρίζεις τους κατάλληλους ανθρώπους στις κατάλληλες θέσεις. Καλή χρονιά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TRYPOKARYDOS
Elite Forum-Runner



1213 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/01/2020 :  21:42:40  Εμφάνιση Προφίλ  Visit TRYPOKARYDOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mike07

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλα τα μέλη του φορουμ.

Νέος χρόνος, νέοι στόχοι και εύχομαι για την κάθε μία και τον καθένα να τους εκπληρώσει στοχεύοντας σε αυτό που επιθυμεί με υγεία.

Θα με ενδίεφερε να γίνω κριτής κλασσικού αθλητισμού. Εχει κάποιος/κάποια από εδώ ιδέα για τις εξετάσεις , κόστος και την σχετική "απορρόφιση" που μπορεί να έχω; Διάβασα μία σχετική προκύρηξη εξετάσεων, αλλά από εκεί και πέρα δεν βρήκα κάποιες συγκεντρωμένες πληροφορίες.

Κάθε γνώμη , εμπειρία είναι πάντοτε ευσπρόδεκτα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.





Κοιτα, αν βγει η προκηρυξη, κανεις την αιτηση σου και παρακολουθεις καποια θεωρητικα μαθηματα μια φορα την εβδομαδα αν θυμαμαι δυο μηνες. Δινεις γραπτες εξετασεις και ολα καλα. Το κοστος ειναι πολυ μικρο. Ομως... οντως ειναι κλειστο club. Σε μεγαλες διοργανωσεις πρωταθληματα πανε οι παλιοι ιδιοι και ιδιοι, ή καποιοι που εχουν γνωριμιες...και αλλους τους εχουν για τις αγγαρειες η για διοργανωσεις που δεν θελουν να πανε οι παλιοι ( σχολικοι, λαικοι αγωνες κ.α.) Συχνα σε ενημερωνουν τελευταια στιγμη την ιδια στιγμη που καποιοι ξερουν απο μηνες που θα πανε ( φυσικα εκει που δεν θα πας εσυ) Μαθαινεις ενδιαφεροντα πραγματα δεν χανεις κατι να τα παρακολουθησεις. Το μετα θα το δεις μονος σου. Καλη χρονια.

Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.

Edited by - TRYPOKARYDOS on 03/01/2020 21:45:37
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/01/2020 :  09:21:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα,

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Μιας και έχω ασχοληθεί με το δρομικό κίνημα (παρακολούθηση κ διοργάνωση αγώνων, support) θα με ενδιάφερε να το εντάξω στα ενδιαφέροντά μου. Βέβαια, είναι εντελώς διαφορετικό πράγμα ημέρα με νύχτα. Φυσικά το αναφέρω γιατί όλα από κάπου ξεκίνησαν. Γενικά με ιντρικάρει η ιδεά. Με αυτά και με τα άλλα , όντως μου δίνει την αίσθηση πως μπορεί να είναι "κλειστο club", αλλά σίγουρα δεν θα έχω κάτι να χάσω. Γνωρίζετε αν δίνεται κάποια αμοιβη; Τώρα για σχολές/ενώσεις νομίζω πως θα πάω ψάχνοντας. Περισσότερο θα με βόλευε Αθήνα κ Πελ/νησος.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000