Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 με αφηνει χρονο??
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

dimitris-heraklio
Forum-Runner

Greece
118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 29/01/2020 :  22:02:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
γεια σας παιδια.θα ηθελα τα φωτα σας.εχω το garmin 310xt εδω και 3,5 χρονια σκυλι του πολεμου με σχεδον 10.000 χλμ.χτες και σημερα εντος σταδιου τρελαθηκε το gps και χτες πηγαινε αργα και σημερα γρηγορα.με 850+ προπονησεις δεν ειχε εμφανισει κανενα θεμα εκτος απο αυτο το περιστατικο.τι μπορει να συμβαινει και ξαφνικα χανεται το gps και δειχνει αλλανταλα.ξερει κανεις ή να ξεκινησω για ψαξιμο νεου ρολογιου??

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2020 :  22:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μόνο 3,5 χρόνια το έχεις αυτό το μοντέλο? Το πήρες μεταχειρισμένο και μήπως είχε άλλα... 5 χρόνια στην πλάτη του?
Γιατί είναι ένα μοντέλο του... 2010 κάτι τέτοιο.

Όπως και να έχει, μία στις τόσες συμβαίνουν αυτά. Πόσο δηλαδή τρελάθηκε? Πόσο λάθος ρυθμό σου έδειχνε? Στα στάδια γενικά οι αποκλίσεις είναι μεγάλες.
Κάνε 2-3 προπονήσεις ακόμα, και το βλέπεις.
Αν επιμείνει κάνε ένα reset.
Γενικά δεν νομίζω να "χαλάει" ετσι το GPS. σε γενικές γραμμές αν χαλάσει, απλά δεν θα δουλεύει. Δεν τίθεται θέμα δηλαδή σταδιακά να πέφτει η ακρίβεια.
Ή δουλεύει ή δεν δουλεύει. Από εκεί κ πέρα η παλαιότητα θα επιρεάσει σε θέματα μπαταρίας, ή σε θέματα πλαστικών/κουμπιών κτλ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2020 :  23:29:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχει δικιο ο Deorum: 3,5 χρονια το εχεις εσυ αλλα το μοντέλο ειναι παλιό. Οποτε εχει κανει κ αλλα χλμ απο αυτά που αναφέρεις.


Εμενα το 310xt τρελάθηκε ξαφνικα. Ενω το ειχα off, ενα πρωι άρχισε να τιτιβίζει...Και δεν μπορούσα να κανω τιποτα για να το σταματήσω διοτι το ρολόι ηταν off!Ευτχως εκείνη την ημέρα έφευγα για Αμερική και πηρα απο εκει αλλο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2020 :  23:38:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και κάνα update δεν θα ήταν κακό να κάνεις
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2020 :  07:15:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
hard reset ή πέταμα.
Τα δυο 305 που έχω ακόμα σφαίρα πηγαίνουν!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2020 :  07:24:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Hard reset η πέταμα

Χαχαχαχαχαχα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitris-heraklio
Forum-Runner

Greece
118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2020 :  18:58:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τα γνωριζω ρε παιδες οτι ειναι αρχαιο μοντελο.το πηρα καινουργιο αλλα οκ.εκανα το reset που προτειναν ορισμενοι,μια καποια βελτιωση φανηκε.ευχομαι αυριο που θα ξαναβγω να εχει στρωσει...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2020 :  19:21:45  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimitris-heraklio

τα γνωριζω ρε παιδες οτι ειναι αρχαιο μοντελο.το πηρα καινουργιο αλλα οκ.εκανα το reset που προτειναν ορισμενοι,μια καποια βελτιωση φανηκε.ευχομαι αυριο που θα ξαναβγω να εχει στρωσει...



Απο που το πήρε καινούργιο πριν 3,5 χρόνια? Μόλις το ξανακοίταξα, είναι τελικά ρολόι του 2009.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2020 :  19:35:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και εγώ το εύρισκα στα 100 ευρώ πριν από 3 χρόνια στο amazon.fr.
To είχα βάλει στο καλάθι αλλά δεν μπορούσα να το πληρώσω, με τα capital controls

________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2020 :  21:38:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όχι απλό reset,κάνε master (λάθος το έγραψα hard) reset!!!!!!! Το απλό δεν επιλύει όλα τα θέματα, το master reset "σκοτώνει¨τα πάντα!
https://www.youtube.com/watch?v=ZkbLAhhhDV8

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitris-heraklio
Forum-Runner

Greece
118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2020 :  17:17:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τιποτα δεν εγινε...εκανα και το hard reset αλλα μηδεν εις το πηλικον...το γαμωτο ειναι οτι ουτε θεματα με κουμπια εχει η μπαταρια του κραταει ακομα κοντα 10 ωρες.εννοω οτι μηχανικα ειναι οκ με τοση ταλαπιπωρια αλλα ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

denvas
Advanced Forum-Runner

Greece


258 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2020 :  18:22:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε έκανες σετάρισμα εκ νέου στο GPS? Επίσης σε ένα timex που είχα, υπήρξε ένα διάστημα 2 εβδομάδων όπου το gps τα είχε παίξει. Βασικά οφειλόταν στο γεγονός ότι δεν έπιανε το minimum των δορυφόρων που χρειάζεται για να έχει την απαιτούμενη ακρίβεια. Μετά επανήλθε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2020 :  22:26:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επειδή λες ότι το πήρες καινούργιο σχετικά πρόσφατα, μήπως ήταν από τα επισκευασμένα ρολόγια που ξαναπουλιούνται;
Τι ακριβώς δεν κάνει;


Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thesalos
Advanced Forum-Runner

220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2020 :  08:14:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σσιγουρα δεν ειναι 3.5 χρονια.εγω το ειχα απο τον 5/2010.πιστευω οτι ειναι πριν το 2010.το δικο μου εφτανε τις 13 ωρες,απροληματιστο,κανα 2 παγωματα θυμαμαι(μασστερ ρεσετ),και ολα καλα.δεν υπαρχει update,ουτε υποστηριξη απο την γκαρμιν για αουτο το μοντελο πλεον.πριν 4 χρονια στο λιτοχωρο σε περιπτερο τις γκαρμιν τους ειχα πει τι γινεται με το 310,μου ειπαν οτι ,οτιδιποτε σου παρουσιασει στειλτο αθηνα και θα μου εστελναν καινουργιο με κανα 70 ευρω.παρτους κανα τηλ αν σε ενδιαφερει το 310,δεν χανεις τιποτα.σκυλι παντως το 310 ,εγω το εχασα σε δασος φετος τον αυγουστο στην γκαμηλα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitris-heraklio
Forum-Runner

Greece
118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2020 :  14:49:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ευχαριστω παιδες για τη βοηθεια.χτες και σημερα ετρεξα στο δρομο και μαλλον να πω οτι λογικευτηκε.μια χαρα δουλεψε το gps αντε να το δω αυριο στο σταδιο
Υ.Γ το αγορασα απο skroutzo μαγαζο.θελω να πιστευω οτι ηταν καινουργιο και οχι επισκευασμενο απο 2ο χερι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000