Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Πως αντιμετωπίζετε το θέμα "κορονοϊός";
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 46

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/03/2020 :  21:24:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

[/quote]
Στη Γερμανια να δειτε τι εχει να γινει που ακομα και χθες εκαναν αγωνες ποδοσφαιρου με φιλαθλους !!!!!
Δηλάδη αν λεγαμε οτι για το ετος 2020 δεν θα υπαρχει πρωταθλητης στο ταδε αθλημα , τι θα γινει ???

AS400
[/quote]

Τελικώς, όλοι οι άνθρωποι τα ίδια χάλια είμαστε. Όχι μόνο οι Έλληνες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioma
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/03/2020 :  22:12:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA




Στη Γερμανια να δειτε τι εχει να γινει που ακομα και χθες εκαναν αγωνες ποδοσφαιρου με φιλαθλους !!!!!
Δηλάδη αν λεγαμε οτι για το ετος 2020 δεν θα υπαρχει πρωταθλητης στο ταδε αθλημα , τι θα γινει ???

AS400
[/quote]

Τελικώς, όλοι οι άνθρωποι τα ίδια χάλια είμαστε. Όχι μόνο οι Έλληνες.
[/quote]
Στην Γαλλία τα κίτρινα γιλέκα έκαναν σημερα πορεία!!!
Εδω ήμαστε καλύτερα αμα σκεφτείς ότι ο Ρουβίκωνας έφυγε από μία κατάληψη
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2020 :  02:57:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MARIOS2020

quote:
Originally posted by dpkouk

κανω διεθνη καριερα

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...


έχει Ελληνικό σχολείο εκεί, η ασχολείσαι με κάτι άλλο?


οχι κατι αλλο..

γενικα αυτο που φλοισβος κ λοιπες παραλιες ηταν γεματες κοσμο δεν το καταλαβαινω..εδω ο τεχνικος γ το a/c δεν ερχεται, χωρις να υπαρχει επισημη απαγορευση, απο το φοβο επειδη τα τελευταια κρουσματα ειναι δυτικων που ταξιδεψαν στη χωρα, αρα η γειτονια πιθανος φορεας. πειθαρχια θελει κ οχι προσεγγιση...ολιγον εγκυος.

αν δεν το διαβασετε, δειτε κ το ποστ του δασκαλακη, τα λεει απλα κ ομορφα..

https://www.iefimerida.gr/kosmos/koronoios-daskalakis-mename-spiti-ta-kroysmata-tha-eftanan-ta-1000-se-mia-ebdomada

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2020 :  11:41:50  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
53 χρονών ο σημερινός νεκρός. Όχι επειδή κάτι που λεγόταν δεξιά αριστερά ήταν... ε μωρέ, κάποιοι 80 χρονών και πάνω πεθαίνουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pedro_G
Forum-Runner

Greece


71 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2020 :  11:54:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στην Γαλλία οι πλειοψηφία των θανόντων είναι κάτω των 50 ετών.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2020 :  12:40:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγω σπιτι ειμαι δεν εχω βγει καθολου περα απο ενα καφε που βγηκα να παρω στο χερι....σπιτι καμψεις ελξεις κοιλιακους κλπ...κι εχει ο θεος....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2020 :  13:32:51  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
καθώς σήμερα το πρωί έχασε τη μάχη για τη ζωή ο 53χρονος που νοσηλευόταν τα τελευταία 24ωρα διασωληνωμένος σε Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του Νοσοκομείου ΑΧΕΠΑ της Θεσσαλονίκης.

Ο 53χρονος από την Σιάτιστα Κοζάνης ήταν το πρώτο επιβεβαιωμένο κρούσμα του θανατηφόρου ιού στη Δυτική Μακεδονία.

Εργαζόταν ως παρασκευαστής στο Μικροβιολογικό Εργαστήρι του Νοσοκομείου της Καστοριάς. Χωρίς να έχει διαπιστωθεί ταξιδιωτικό ιστορικό σε ενδημικές περιοχές, ο άτυχος άνδρας απευθύνθηκε την περασμένη Δευτέρα στο Κέντρο Υγείας Σιάτιστας όπου μετά από εξέταση οι υπεύθυνοι ήρθαν σε επαφή με την ΕΟΔΥ.

Ακολούθως, ο ίδιος μετέβη, μαζί με τον αδελφό του, στο «Μαμάτσειο» Νοσοκομείο της Κοζάνης για περαιτέρω εξετάσεις κι όταν διαγνώστηκε όταν είναι φορέας του κοροναϊού διακομίστηκε στο ΑΧΕΠΑ της Θεσσαλονίκης.

Η υγεία του τα 24ωρα που ακολούθησαν παρουσίασε επιπλοκές με συνέπεια να επέλθει σήμερα το πρωί ο θάνατός του.

Σύμφωνα με όσα έγιναν γνωστά, η ηλικιωμένη μητέρα του και ο αδελφός του βρίσκονται σε κατ’ οίκον περιορισμό στη Σιάτιστα.

---------------
Ορφανό κρούσμα, νέος, και άντεξε περίπου 10μέρες.
:(
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Chris44
Forum-Runner

Greece


121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2020 :  14:38:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και ποιος σου είπε ότι αυτά δεν τα κάνουμε?Βάρη έκανα πάντα τρέξιμο ξεκίνησα το 2016. Άλλο το ένα και άλλο το άλλο. Τα βάρη δεν αναπληρώνουν το τρέξιμο, ούτε καν το ποδήλατο.
quote:
Originally posted by gargadua

Κάντε σκοινάκι στο σπίτι, τέλεια γύμναση... Άντε να κοιτάξουμε λίγο και τους κοιλιακούς μας και επιτέλους ολίγα βαράκια.
Η αλήθεια είναι ότι πέσανε πολλές "καινούργιες" συνήθειες!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mikekan
Forum-Runner

167 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2020 :  19:46:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σπίτι μόνο, δουλειά από το σπίτι - το επιτρέπει η δουλειά μου και τρέξιμο έξω νωρίς το πρωί. Κάνω τα ψώνια της μητέρας μου και της τα αφήνω χωρίς να την πλησιάζω και χωρίς πολλά πολλά.

========================================================================

Run, Eat, Sleep, Repeat.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2020 :  22:00:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και επειδή μάσκες δεν υπάρχουν αλλά σίγουρα κάποια στιγμή θα χρειαστούν, έκοψα ύφασμα από παλιά μπλούζα σε σχήμα παραλληλόγραμμο και με συρραπτικό έβαλα λάστιχο στις άκρες. Έτσι μπορείς να κάνεις όσες μάσκες θέλεις και αφού την χρησιμοποιήσεις, δεν την πετάς, καυτό νεράκι απορρυπαντικό και ξαναχρησιμοποιείται.
Την ιδέα την πήρα από δερματολόγο που φτιάχνει υφασμάτινες μάσκες δικές του σε μοδίστρα. Εντάξει, οι δικές του είναι πιο εμφανίσιμες...

https://www.msn.com/el-gr/health/medical/ιατρικός-σύλλογος-αθηνών-τι-κάνουμε-με-ρούχα-και-παπούτσια-και-πού-δεν-ακουμπάμε/ar-BB11dylG?ocid=spartandhp
Το Νο 11 δυνατό πολύ!!!

Chris 44
αν δεν έχεις διάδρομο στο σπίτι κάνεις ότι μπορείς.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2020 :  22:10:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και τι περιμένεις να κρατήσει αυτή η μάσκα;
Την γύρη που σε λίγο ξεκινάει;

________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2020 :  23:36:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χωρίς να είμαι ειδικός, έχω την αίσθηση ότι υπάρχει πολύς κόσμος που έχει κορονϊό. Εγώ έχω ήδη 2 γνωστούς μου + Τομ Χανκς, Μπόμπα, Σκορδά, Μαρινάκης, ποδοσφαιριστές, βουλευτής κλπ κλπ.

Έχω την αίσθηση ότι η ζημιά έχει γίνει, όπως με το Τσέρνομπιλ που δεν έλεγαν στον κόσμο τίποτα και πήγαινε ο κοσμάκης να δει το θέαμα του καυστήρα να καίγεται και έβγαζε φωτογραφίες...

Μέχρι να καταλάβουν οι ειδικοί (δεν τους κατηγορώ) τι συμβαίνει με τον ιό, εμείς αλωνίζαμε ελεύθερα. Βρέθηκε το πρώτο κρούσμα με τη 38χρονη και κάναμε ιχνηλάτιση. Καααααλα, ήδη τότε θα υπήρχαν και άλλοι.

Γι' αυτό, πολύ σωστά λέει ο Τσιόδρας: "καθήστε σπίτι σας και συμπεριφερθείτε σα να έχετε τον ιό".

Θα έρθουν μεγάλα ζόρια παιδιά. Πανδημία έχουμε. Το παν είναι να μην το κολλήσεις. Μπορεί να είσαι νέος και να τη γλιτώσεις αλλά πρέπει να προστατεύσουμε τους ευπαθείς.

Είναι εύκολο να μην το κολλήσουμε-με το να περιορίσουμε τις μετακινήσεις μας.

Σαν "κήρυγμα" ακούγεται. Εγώ απλά να γράψω την άποψη ότι ίσως έχουμε γίνει Τσέρνομπιλ, μπήκα. Είναι πολύ μ@Λ@κία να πάνε οι ηλικιωμένοι από έναν ιό!

Στο Τσέρνομπιλ ο κόσμος δεν είχε την πληροφορία. Κι εμείς που την έχουμε αλωνίζουμε, δεν καταλαβαίνουμε!






Edited by - ALEXANDRA on 16/03/2020 03:43:57
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2020 :  02:36:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αυτο με τις πατεντες θελει προσοχη βασιλη..ρωτα κ καποιον ειδικο

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2020 :  07:30:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αφού δεν υπάρχει μάσκα ούτε για δείγμα, θα ήταν σοφότερο όταν χρειαστεί να μην υπάρχει έστω και σε μορφή πατέντας;
Λύση απελπισίας είναι δεν είπα ότι είναι το καλύτερο να κάνεις ούτε διεκδικώ το αλάθητο!
Βέβαια οι χειρουργικές είναι υφασμάτινες.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

Edited by - gargadua on 16/03/2020 08:25:11
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2020 :  08:36:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
η αληθεια ειναι πως εν μεσω τετοιας κρισης επιστρατευονται ολα τα μεσα κ οι πατεντες...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 46 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000