Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Πως αντιμετωπίζετε το θέμα "κορονοϊός";
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 46

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2020 :  18:03:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η εικόνα μου είναι γνώριμη τόσο από τα ταξίδια έξω όσο και από δω πάνω στα Δίκελλα, Μεσημβρία και παραλία Πετρωτων. Άντε να συνηθίζουμε την ιδέα του μπάνιου τον Ιούνιο.

Εντάξει, λείπει η μάσκα και ο αναπνευστήρας.....

Η χρήση μάσκας γίνεται με εντελώς γελοίο τρόπο στη χώρα μας. Είμαι σίγουρος ότι όχι μόνο δεν θα προφυλάξει αλλά και περισσότερο κακό θα κάνει.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

Edited by - gargadua on 23/04/2020 18:19:56
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2020 :  21:37:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Rigelian

https://www.marca.com/en/lifestyle/2020/04/18/5e9b14a8e2704ed5368b45f0.html 
https://www.marca.com/en/lifestyle/2020/04/16/5e98b8d5ca4741bd688b45ab.html 

Αγώνες από το 2022 στην καλύτερη περίπτωση...
Καληνύχτα σας!



Κατανοητά τα πλάνα των δύο χωρών που παρουσιάζονται σε αυτά τα άρθρα αλλά από αυτές τις πληροφορίες πως βγαίνει το συμπέρασμα ότι οι αγώνες δρόμου (φαντάζομαι ότι σε αυτούς αναφερόμαστε) θα γίνουν το νωρίτερο από το 2022; Εκτός εάν εννοείς από το 2021...

Free your feet...free your senses!



Βρε Μανώλη, δεν έχεις πάρει χαμπάρι τον Κώστα; Ο Κώστας στέλνει ένα άρθρο που λέει κάτι και το αναγάγει σε λιμό, καταποντισμό και γενικότερα καταστροφή κι εσύ ψάχνεις να βρεις που διάολο αναφέρεται στο άρθρο αυτό που λέει ο Κώστας!

Τις προάλλες μου στέλνει εμαιλ με θέμα "Η Ισπανία δε θα ανοίξει φέτος για τουρισμό". Ανοίγω το άρθρο, ήταν στα Ισπανικά. Του απαντώ "ποιος σου είπε ότι ξέρω Ισπανικά", μου λέει "ααα δεν το άνοιξα το άρθρο". ότι έχει να κάνει με "καταστροφή" το προωθεί ανεξέλεγκτα. Και ότι δεν έχει να κάνει με καταστροφή το φέρνει στα μέτρα του.

Συνέχισε τώρα εσύ να ψάχνεις που λέει στο άρθρο ότι αγώνες θα γίνουν το 2022.








Υπερβολές του κιτρίνου τύπου, όπως έλεγε ο Ναύαρχος Γελεμπουρδέζος!

Για να γίνουν αγώνες, αν δεν περάσει η υστερία και η παράνοια, πρέπει να βρεθεί ασφαλές εμβόλιο και να παραχθεί σε ποσότητες ικανές για τον πληθυσμό. Νωρίτερα από το τέλος του 21 στο καλύτερο σενάριο δεν υπάρχει περίπτωση.

Δείτε και αυτό:
https://www.in.gr/2020/04/23/sports/football/kekleismenon-ton-thyron-ta-paixnidia-stin-ispania-gia-olo-2020/
Φοβικός πανικός από μια ηλίθια κυβέρνηση...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2020 :  02:24:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
«Φοβικός πανικός». Αναφέρεσαι στην Ισπανία. Που έχει πάνω από 22.000 θανάτους.
Οκ, φοβικός πανικός.
Πες το κ στους Ισπανούς.

(Αν ήταν ανοιχτά και όλοι ελεύθεροι κ είχαμε 10.000.000 θανάτους θα έλεγες «ανίκανοι πολιτικοί»).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2020 :  12:08:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σιγά μην πεθαίναμε όλοι, όπως σκούζει ο Χίος!

(είμαι πάντα υπέρμαχος της ελευθερίας, I prefer dangerous freedom over peaceful slavery, όπως έλεγε ο Jefferson!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2020 :  12:18:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
(επίσης είχα ξεχάσει ότι μέχρι τώρα στην Ισπανία ζούνε οι ΧαϊλάντερΖ οι Αθάνατοι και δεν πέθαινε κανένας ποτέ μέχρι που προέκυψαν θάνατοι από κορονοϊό και μόνο... )
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2020 :  16:44:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Σιγά μην πεθαίναμε όλοι, όπως σκούζει ο Χίος!

(είμαι πάντα υπέρμαχος της ελευθερίας, I prefer dangerous freedom over peaceful slavery, όπως έλεγε ο Jefferson!)



Πάντως Εσύ...μπορεί να πεθάνεις! Και Εγώ, και οι Γονείς μας, τα Αδέλφια μας, κάποιος από τους Φίλους και Συνδρομείς μας!

Κανείς δεν είναι στο απυρόβλητο και μεταξύ μας Κώστα, ούτε εσύ ή εγώ δεν είμαστε (πλεόν) 'εικοσάχρονα'. Το αντίθετο...είμαστε αρκετά μεγάλοι σε ηλικία για να σιγοσφυρίζουμε αδιάφορα.

Όσο για το 'προτιμώ μια επικίνδυνη ελευθερία'...δεν θεωρώ και πολύ 'φρόνιμο' να παίζεις με την τύχη σου: με την ίδια λογική 'προτιμώ' (άραγε) την επικίνδυνη ελευθερία του να τρέχω με το όχημά μου με υπερβολική ταχύτητα αυξάνοντας κατακόρυφα την πιθανότητα να σκοτωθώ/σκοτώσω συνανθρώπους μου ή να πηγαίνω με μια βαρετή ταχύτητα 'σκλαβιάς' (στους κανονισμούς) δείχνοντας υπευθυνότητα στον εαυτό μου και στο υπόλοιπο κοινωνικό σύνολο;

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2020 :  17:56:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ή του ύψους ή του βάθους δλδ. Ή πουτάνα όλα ή σκλαβιά και χούντα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2020 :  18:05:01  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
3 από τους 20 στην κλινική (εκ των οποίων όχι μόνο ασθενείς, αλλά 11 από αυτούς προσωπικό, δλδ πιο νέοι και υγειείς) δυστυχώς δεν τα κατάφεραν.
Βγάλτε το ποσοστό μερικοί μερικοί.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2020 :  19:41:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι να κάνουμε, διαφορετικοί άνθρωποι, διαφορετικές απόψεις και φιλοσοφίες!
Μπορεί να πεθάνω ανά πάσα στιγμή, από πάσα αιτία, όπως όλοι μας. Το μόνο σίγουρο στη ζωή είναι ο θάνατος, ούτε καν οι φόροι!
Το θέμα είναι να ζει κανείς ενδιάμεσα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2020 :  22:32:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τωρα που θα λήξει το lockdown , θα στέλνω τον Rigelian (και έναν φιλο που περασε κορονοιο), να μου κανουν διάφορες δουλειες σε τράπεζα, να μου ψωνίζουν στο σουπερμάρκετ κλπ. Ο ενας ειναι άτρωτος, ο άλλος άχει ανοσία.😂😂
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

andrem
Senior Forum-Runner

482 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2020 :  22:38:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ενα πολυ ωραιο τραγουδι για το λοκ νταουν απο τους καταπληκτικους Rolling Stones.





https://www.lifo.gr/now/culture/279608/sti-dimosiotita-to-neo-tragoydi-ton-rolling-stone-meta-apo-8-xronia
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2020 :  23:39:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Τωρα που θα λήξει το lockdown , θα στέλνω τον Rigelian (και έναν φιλο που περασε κορονοιο), να μου κανουν διάφορες δουλειες σε τράπεζα, να μου ψωνίζουν στο σουπερμάρκετ κλπ. Ο ενας ειναι άτρωτος, ο άλλος άχει ανοσία.😂😂



Ουδείς άτρωτος, ουδείς άσφαλτος, που έλεγε και η Lady A!
Αλεξάνδρα, ό,τι θέλεις!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

akira
Advanced Forum-Runner

Greece


285 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2020 :  00:16:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τροφη για σκεψη σχετικα με μετρα για τους αγωνιζομενους σε αγωνες Ultra https://www.trailrunningmovement.com/trail-world/the-future-of-ultra-trail-races-at-the-time-of-the-coronavirus/?fbclid=IwAR0VoAAHxAoeJHwcScKM2TjyFSNz4diMWbWaA6PcmTW6eTB8uOQJc46x93Q

Τα λεμε στο τερματισμο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2020 :  04:17:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Τωρα που θα λήξει το lockdown , θα στέλνω τον Rigelian (και έναν φιλο που περασε κορονοιο), να μου κανουν διάφορες δουλειες σε τράπεζα, να μου ψωνίζουν στο σουπερμάρκετ κλπ. Ο ενας ειναι άτρωτος, ο άλλος άχει ανοσία.😂😂



Ουδείς άτρωτος, ουδείς άσφαλτος, που έλεγε και η Lady A!
Αλεξάνδρα, ό,τι θέλεις!


και να σημειωσουμε οτι η λαιδη ειχε δικιο στη χρηση της λεξης..

οτι ο ριγκο θα γινοταν κατι σαν superhero δεν το χα κατα νου...τον φανταζεσαι αλεξανδρα αντι για στολη να φορα τη φανελα της βραζιλιας;

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2020 :  09:15:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η επικίνδυνη ελευθερία έχει και μια άλλη μετάφραση, βγαίνω έξω να δουλέψω(και όχι για χόμπυ πχ να οδηγώ τρέχοντας υπερβολικά) γιατί πρέπει και να φάω, αναθεωρώντας όμως τα μέχρι σήμερα μέτρα υγιεινής της καθημερινότητας που τηρούσα.
Το σίγουρο είναι ότι η μακροχρόνια καραντίνα κακό θα κάνει, όχι καλό.
Επιπλέον αυτός που έμαθε από το σπίτι του να μην τηρεί κανόνες καθαριότητας δεν πρόκειται ποτέ να αλλάξει. 40 χρόνια βρωμιάρης, τώρα θα αλλάξεις; Κάπου εκεί θα είναι και οι παράπλευρες απώλειες, δυστυχώς.
Η καραντίνα σωστά επιβλήθηκε είναι όμως καιρός να σταματήσει και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εφόσον η οικογένεια (όχι όλες) αδυνατεί να μάθει την καθαριότητα στα παιδιά να γίνεται ειδικό μάθημα στα σχολεία. Εκεί πρέπει να είναι και η σοφία του συστήματος, στην διαπαιδαγώγηση, όχι στις καραντίνες!!!!


Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

Edited by - gargadua on 25/04/2020 09:20:05
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 46 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000