Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Πως αντιμετωπίζετε το θέμα "κορονοϊός";
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 46

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/05/2020 :  17:56:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ένα ταμείο και κοινή διοίκηση.
Γλώσσα και εθνικός ύμνος δεν είναι απαραίτητο. Δεν χρειαζεται να χάσουμε την ταυτότητά μας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/05/2020 :  18:33:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κώστα (παρένθεση)
αυτός είναι και προφανώς ο λόγος που πλέον, αν και η ελληνική είναι από τις πλουσιότερες γλώσσες, δεν γνωρίζουμε την γλώσσα μας, εξαρτιόμαστε από την ορθογραφία της κάθε google για να γράψουμε ενώ για να δικαιολογήσουμε την αμορφωσιά μας το θεωρούμε προχωρημένο να μιλάμε πχ με αγγλικούς όρους. Εντάξει για μερικούς τεχνικούς όρους είναι κατανοητό αλλά όχι αλλαγή του του "εντάξει" με το "ok"!!!! Να μην πω για σπουδαγμένους ανθρώπους που γράφουν σε χαρτί και τρομάζεις από τα λάθη!
Υπάρχουν φορητοί μεταφραστές, μια χαρά καταλαβαίνει το κινεζάκι το ελληνάκι.
Όταν έχεις υποβαθμίσει τόσο πολύ την γλώσσα σου μάλλον θα είναι λογικό να θεωρείς ότι δεν αξίζει ή μάλλον δεν παράγει και πολύ.
Όταν χάσεις τα αντιπροσωπευτικά εθνικά σου στοιχεία δεν θα διαφέρεις από ένα κατοικίδιο έρμαιο των ορέξεων του κάθε "πειραγμένου" ηγέτη..

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/05/2020 :  21:22:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Κώστα (παρένθεση)
αυτός είναι και προφανώς ο λόγος που πλέον, αν και η ελληνική είναι από τις πλουσιότερες γλώσσες, δεν γνωρίζουμε την γλώσσα μας, εξαρτιόμαστε από την ορθογραφία της κάθε google για να γράψουμε ενώ για να δικαιολογήσουμε την αμορφωσιά μας το θεωρούμε προχωρημένο να μιλάμε πχ με αγγλικούς όρους. Εντάξει για μερικούς τεχνικούς όρους είναι κατανοητό αλλά όχι αλλαγή του του "εντάξει" με το "ok"!!!! Να μην πω για σπουδαγμένους ανθρώπους που γράφουν σε χαρτί και τρομάζεις από τα λάθη!
Υπάρχουν φορητοί μεταφραστές, μια χαρά καταλαβαίνει το κινεζάκι το ελληνάκι.
Όταν έχεις υποβαθμίσει τόσο πολύ την γλώσσα σου μάλλον θα είναι λογικό να θεωρείς ότι δεν αξίζει ή μάλλον δεν παράγει και πολύ.
Όταν χάσεις τα αντιπροσωπευτικά εθνικά σου στοιχεία δεν θα διαφέρεις από ένα κατοικίδιο έρμαιο των ορέξεων του κάθε "πειραγμένου" ηγέτη..

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.




εδώ ΟΛΟΙ οι αγώνες έχουν την κατάληξη RUN, ακόμα και οι αγώνες του στρατού..κάτι περισπούδαστα αρθράκια λένε runners και running...ο εχθρός δεν είναι προ των πυλών, είναι ήδη μέσα!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2020 :  06:19:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by dpkouk

μια γλωσσα...χμμμμμμμ...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



H γλώσσα είναι εργαλείο επικοινωνίας και έκφρασης, παράγεται από πολιτισμό, δεν παράγει τίποτα. Οι διαφορετικές γλώσσες προέκυψαν επειδή δεν υπήρχαν, τεχνολογικά, επικοινωνία και συγκοινωνία. Ακόμα και για όσους πιστεύουν στον Χριστιανισμό, η πολυγλωσσία είναι θειϊκή κατάρα για να μην συνεννοούνται οι άνθρωποι μεταξύ τους.

Η Αντιγόνη, οι Οιδίποδες και τα υπόλοια αριστουργήματα του ανθρωπίνου πνεύματος δεν θα έχαναν ούτε την ουσία, ούτε τις λεπτομέρειες αν τύχαινε να γραφτούν σε άλλες γλώσσες.

Σκεφτείτε τι χρόνο και προσπάθεια σπαταλάμε για να μάθουμε ξένες γλώσσες και πόση γνώση θα μπορούσαμε να αποκτήσουμε σε άλλους τομείς αν όλοι στον πλανήτη μιλούσαμε την ίδια γλώσσα. Σκεφτείτε ότι ένα ελληνάκι κι ένα κινεζάκι μπορούν, τεχνολογικά, άμεσα, γρήγορα και με ελάχιστο κόστος να επικοινωνήσουν μεταξύ τους με μόνο εμπόδιο, πλέον, τις μητρικές τους γλώσσες.

Φυσικά αντιλαμβάνομαι ότι κάτι τέτοιο αγγίζει (αν δεν ξεπερνά) τα όρια της ουτοπίας...



Συντρεχτη διαφωνω ως φιλολογος και θα σου δωσω ενα μικρο παραδειγμα απο τον Οιδιποδα Τυραννο και το λογο του Τειρεσια 'Φευ, φευ, φρονείν ως δεινόν ένθα μη τέλη λύει φρονούντι.' Αυτη η παρηχηση του φ ειναι μερος της μαγειας του κειμενου κι οχι μονο χωρις να μπω σε περαιτερω λεπτομερειες για να μην κουρασω. Αντιλαμβανομαι τη χρηστικοτητα μιας εσπεραντο αλλα η γλωσσα εχει πολυσημαντο ρολο και δεν εξαντλειται στο να ειναι εργαλειο επικοινωνιας κ μονο..

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2020 :  15:26:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
https://www.esos.gr/arthra/67506/yperpsifistike-i-tropologia-gia-live-streaming-mathimata-apo-tis-aithoyses-ton-sholeion

Με αφορμή το παραπάνω άρθρο και βεβαίως τις αντιδράσεις της ΟΛΜΕ

https://www.olme.gr/2020/05/10/10-05-2020-πρόγραμμα-δράσης-ενάντια-στο-νέο-κρ/

μου έρχονται διάφορα ερωτήματα στο μυαλό:

Αφού η Αρχή Προστασίας προσωπικών Δεδομένων συμφωνεί με την απόφαση της κυβέρνησης γιατί η ΟΛΜΕ αντιδρά;
Έχει προταθεί κάτι από την ΟΛΜΕ για την συνέχιση των μαθημάτων ώστε να μην βγουν εντελώς τούβλα τα παιδιά; Για παράδειγμα σε άλλη χώρα όπου ήταν δυνατό τα μαθήματα γίνανε υπαίθρια.
Υπάλληλος που δεν δουλεύει δικαιούται να πληρώνεται μέχρι τον Σεπτέμβριο; Δεν πρέπει να τύχει γενναίας μείωσης; Δεν τίθεται θέμα μη ισότητας με τον υπόλοιπο δημόσιο τομέα;
Ποια είναι η πρόταση της ΟΛΜΕ για απασχόληση των εκπαιδευτικών που δεν εργάζονται;
Ο ιδιωτικός και λοιπός δημόσιος τομέας που λειτουργούν(ο δεύτερος στο 70%) είναι ενάντια στις απόψεις σας; Γιατί να λειτουργούν; Εκεί δεν υπάρχει κίνδυνος;
Την εγγραφή των μαθημάτων από τρίτους άραγε ποιοι πρέπει να φοβούνται; Οι μαθητές ή εσείς οι καθηγητές(όχι όλοι) ως προς την ποιότητα των παραδόσεων;
Δεν θεωρείται φοβερό το Κράτος να σας εμπιστεύεται την μόρφωση των παιδιών και εσείς να μην το εμπιστεύεστε; Εγώ μετά γιατί να σας εμπιστευτώ όταν διοριστήκατε από ανθρώπους που θεωρείται ότι παρανομούν; Πολύ περισσότερο γιατί μέχρι σήμερα δεν έχετε ένα αξιόπιστο σύστημα αξιολόγησής σας!
Αγαπητή ΟΛΜΕ, τι έχετε κάνει μέχρι σήμερα για την βελτίωση ποιότητας της διδασκαλίας ώστε να μην χρειάζονται φροντιστήρια οι μαθητές; Γνωρίζετε ότι πολλοί γονείς, ακόμα και με πενιχρά οικονομικά, κάνουν το σκ@τό τους παξιμάδι για να ανταπεξέλθουν;
Δεν σας πειράζει όταν προκυρήσονται εκλογές τις καθημερινές και όχι σε μη εργάσιμες ώρες;
Γιατί δεν απασχολείστε πλήρες 8ωρο αλλά αρκετοί από σας με το πέρας μερικών ωρών διδασκαλίας αποχωρείτε από τα σχολεία; Και μην μου πείτε ότι "προετοιμαζόσαστε για την επόμενη μέρα"! Ολοκληρώστε την προετοιμασία στον εργασιακό σας χώρο.


Και άλλα ακόμα....διότι αγαπητοί εκπαιδευτικοί όταν οι λειτουργοί της εκπαίδευσης δεν άγουν ως λειτουργοί αλλά ως υπάλληλίσκοι ΤΟΤΕ κινδυνεύει η έννοια κάθε Συντάγματος και Κράτους. Και όχι από την τηλεκπαίδευση!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

Edited by - gargadua on 12/05/2020 15:29:44
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2020 :  16:33:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

https://www.esos.gr/arthra/67506/yperpsifistike-i-tropologia-gia-live-streaming-mathimata-apo-tis-aithoyses-ton-sholeion

Με αφορμή το παραπάνω άρθρο και βεβαίως τις αντιδράσεις της ΟΛΜΕ

https://www.olme.gr/2020/05/10/10-05-2020-πρόγραμμα-δράσης-ενάντια-στο-νέο-κρ/

μου έρχονται διάφορα ερωτήματα στο μυαλό:

Αφού η Αρχή Προστασίας προσωπικών Δεδομένων συμφωνεί με την απόφαση της κυβέρνησης γιατί η ΟΛΜΕ αντιδρά;
Έχει προταθεί κάτι από την ΟΛΜΕ για την συνέχιση των μαθημάτων ώστε να μην βγουν εντελώς τούβλα τα παιδιά; Για παράδειγμα σε άλλη χώρα όπου ήταν δυνατό τα μαθήματα γίνανε υπαίθρια.
Υπάλληλος που δεν δουλεύει δικαιούται να πληρώνεται μέχρι τον Σεπτέμβριο; Δεν πρέπει να τύχει γενναίας μείωσης; Δεν τίθεται θέμα μη ισότητας με τον υπόλοιπο δημόσιο τομέα;
Ποια είναι η πρόταση της ΟΛΜΕ για απασχόληση των εκπαιδευτικών που δεν εργάζονται;
Ο ιδιωτικός και λοιπός δημόσιος τομέας που λειτουργούν(ο δεύτερος στο 70%) είναι ενάντια στις απόψεις σας; Γιατί να λειτουργούν; Εκεί δεν υπάρχει κίνδυνος;
Την εγγραφή των μαθημάτων από τρίτους άραγε ποιοι πρέπει να φοβούνται; Οι μαθητές ή εσείς οι καθηγητές(όχι όλοι) ως προς την ποιότητα των παραδόσεων;
Δεν θεωρείται φοβερό το Κράτος να σας εμπιστεύεται την μόρφωση των παιδιών και εσείς να μην το εμπιστεύεστε; Εγώ μετά γιατί να σας εμπιστευτώ όταν διοριστήκατε από ανθρώπους που θεωρείται ότι παρανομούν; Πολύ περισσότερο γιατί μέχρι σήμερα δεν έχετε ένα αξιόπιστο σύστημα αξιολόγησής σας!
Αγαπητή ΟΛΜΕ, τι έχετε κάνει μέχρι σήμερα για την βελτίωση ποιότητας της διδασκαλίας ώστε να μην χρειάζονται φροντιστήρια οι μαθητές; Γνωρίζετε ότι πολλοί γονείς, ακόμα και με πενιχρά οικονομικά, κάνουν το σκ@τό τους παξιμάδι για να ανταπεξέλθουν;
Δεν σας πειράζει όταν προκυρήσονται εκλογές τις καθημερινές και όχι σε μη εργάσιμες ώρες;
Γιατί δεν απασχολείστε πλήρες 8ωρο αλλά αρκετοί από σας με το πέρας μερικών ωρών διδασκαλίας αποχωρείτε από τα σχολεία; Και μην μου πείτε ότι "προετοιμαζόσαστε για την επόμενη μέρα"! Ολοκληρώστε την προετοιμασία στον εργασιακό σας χώρο.


Και άλλα ακόμα....διότι αγαπητοί εκπαιδευτικοί όταν οι λειτουργοί της εκπαίδευσης δεν άγουν ως λειτουργοί αλλά ως υπάλληλίσκοι ΤΟΤΕ κινδυνεύει η έννοια κάθε Συντάγματος και Κράτους. Και όχι από την τηλεκπαίδευση!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.




Τέλειο!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RockRun
Forum-Runner

Greece


138 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2020 :  07:20:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι επιπτώσεις του κορωνοϊού στην αγορά του τρεξίματος.
https://www.kathimerini.gr/1078510/interactive/epikairothta/ereynes/o-ios-eplh3e-toys-agwnes-dromoy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/06/2020 :  18:50:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πως τα πάτε;

Εγώ θα πω την αμαρτία μου: εκεί που δεν είχα βγει ΚΑΘΟΛΟΥ για 5 εβδομάδες, τώρα κυκλοφορώ χωρίς μάσκα, έπαψα να κάνω με αντισηπτικό όλα τα προϊόντα του σουπερμάρκετ και πηγαίνω ακόμη και στο σουύπερμάρκετ χωρίς μάσκα...! Καμία σχέση με αυτό που ήμουν πριν...Είμαι η χαρά του κωρονοιού....
Βέβαια, δεν πρόκειται να πάω σε χώρο με πολλά άτομα. Ούτε σε μπαράκια, ούτε στο πάρτυ της κόρης της Θεοδωρίδου....




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/06/2020 :  19:18:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ε πλέον δεν πολύυπαρχουν κρούσματα, κ από το προιόν του σουπερμαρκετ πραγματικά είναι απίθανο να κολλήσεις. Θα πρέπει να σου κάτσει τρελό λαχείο να κολλήσεις επειδή ακούμπησες το πακέτο με τα μακαρόνια, που κάποιος άλλος είχε ακουμπήσει - βήξει πριν, και αν το ακουμπήσεις μετά να μείνει τόσο όσο να κολλήσεις επειδή έτριψες τα μάτια σου...
Ο βασικός κίνδυνος είναι να είσαι κοντά με κάποιον που θα αναπνεύσει πάνω σου. Αυτό είναι και ήταν ο βασικός κίνδυνος...

Εγώ σε κλειστούς χώρους, τους αποφεύγω όσο μπορώ αρχικά,αλλά επειδή δεν γίνεται πάντα όσο μπορώ φοράω μάσκα. Αντισηπτικό βάζω πιο χαλαρά, θα έλεγα πάντως τιμώ τα μέτρα πολύ πολύ περισσότερο από τον μέσο όρο. Ίσως είμαι στο πάνω άκρο, μετά μόνο γιατροί σε νοσοκομείο μένουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/06/2020 :  20:37:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Πως τα πάτε;

Εγώ θα πω την αμαρτία μου: εκεί που δεν είχα βγει ΚΑΘΟΛΟΥ για 5 εβδομάδες, τώρα κυκλοφορώ χωρίς μάσκα, έπαψα να κάνω με αντισηπτικό όλα τα προϊόντα του σουπερμάρκετ και πηγαίνω ακόμη και στο σουύπερμάρκετ χωρίς μάσκα...! Καμία σχέση με αυτό που ήμουν πριν...Είμαι η χαρά του κορωνοιού....
Βέβαια, δεν πρόκειται να πάω σε χώρο με πολλά άτομα. Ούτε σε μπαράκια, ούτε στο πάρτυ της κόρης της Θεοδωρίδου....




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.






-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/06/2020 :  22:31:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτό περί πάρτυ, μάλλον fake news είναι, τελικά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2020 :  07:24:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσωπικά τηρώ τα απλά μέτρα ατομικής καθημερινής υγιεινής, όχι μάσκες όχι γάντια. Συχνότερο πλύσιμο των χεριών σπανίως απολυμαντικά και δεν πιάνω πρόσωπο. Μέχρι εκεί. Πλένω τα πράγματα από τα μαγαζιά ή τα αφήνω στο μπαλκόνι για λίγο.
Το μόνο που αποφεύγω γενικώς είναι μαγαζιά εστίασης.
Πάντως είναι θετικό πως ανακαλύψαμε ότι η μάσκα στο σαγόνι είναι καλύτερη από το να κρύβει μύτη-στόμα!!!!!

Προσωπική μου άποψη, φυσικά και θα αυξηθούν τα κρούσματα, ελπίζω μόνο να αντέξει το σύστημα υγείας.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2020 :  09:53:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είμαι υγιής και συμπεριφέρομαι ως υγιής άνθρωπος. Βγαίνω, πηγαίνω σε μαγαζιά, προτιμώ αυτά που μου ποιάζουν πιο κοντά στο πριν. Χειραψίες και αγκαλιές και φιλιά με φίλους, ως άνθρωπος. Δεν χρησιμοποιώ ποτέ μάσκα παρά μόνο αν το επιβάλλει ο νόμος. Δεν μπαίνω στο μετρό, περπατάω τα 2-2.5 χλμ από εκεί που παρκάρω μέχρι το γραφείο, πρωί και απόγευμα.

Δεν έχω αλλάξει τίποτα στην προσωπική μου καθαριότητα και υγιεινή, ούτως ή άλλως ήμουν και είμαι στα όρια του OCD με αυτά, πλύσιμο χεριών συνέχεια και με επιμέλεια και πραγματικά σχολαστικά, πάντα είχα και έχω απολυμαντικά μαντηλάκια στο σπίτι, στο γραφείο και στο αυτοκίνητο ενώ σε τακτά χρονικά διαστήματα καθαρίζω επιμελώς πληκτρολόγια, κινητά και σταθερά τηλέφωνα, τιμόνι, χειρόφρενο και λεβιέ ταχυτήτων. Επίσης αποφεύγω να φέρνω τα χέρια στο πρόσωπο, όπως πάντα. Παπούτσια δεν μπαίνουν στο σπίτι.

Edited by - Rigelian on 11/06/2020 09:55:18
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2020 :  11:19:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εδω παλι σαν να μην συνεβη τιποτα...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2020 :  12:58:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

εδω παλι σαν να μην συνεβη τιποτα...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



Απόλυτα λογικό, θεμιτό και φυσικά ανθρώπινο να ξεχνάμε τα πάντα σε κάθε πανδημία και να συνεχίζουμε τη ζωή μας σχεδόν σαν να μην υπήρξε ο ιός.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 46 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000